Esileht Beebi ja mitmikud 4,5 kuune ei võta jalgu alla,

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 4,5 kuune ei võta jalgu alla,

Postitas:

Käisin arstil,ütles et sellises vanuses juba võiks.Saatsi mazaasi,kuigi kodus võtab mul ilusti jalad alla,kui teda püsti hoian.
Aga nüüs jube mures,äkki lapsel midagi jalgadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha su arsti maha teha, aga 4kuune laps ei pea kohe kindlasti \”jalgu alla võtma\”. Ära üldse muretse! Alles 6kuuselt peaks laps hakkama jalgadele toetuma – esialgu varvastele ja siis täistallale. Pealegi, kui ta sul kodus jalgadele toetub, siis pole ju üldse probleemi. Aga massaa¸ on muidugi mõnus ja igatpidi kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina suhtuks edaspidi väga ettevaatlikult sellesse, mida su arst lapse arengu kohta väidab. Ilmselt ei tea ta lapse normarengust eriti palju?
Sündides on lapsel toetusreaktsioon, mis harilikult 3-4-kuuselt kaob. Umbes 6-kuuselt hakkab laps uuesti jalgadele toetuma, seda juba tahtliku tegevusena. Seega on täiesti normaalne, kui 4,5-kuune jalgadele ei toetu. Selles vanuses peaks muretsema hoopis siis, kui püstiasendis laps jalad jäigalt välja sirutab ning varvastele toetub või jalad suisa risti paneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks muretsema kui laps jalad jäigalt välja sirutab? Minu 4,5 kuune teeb seda kui ta püsti tõstan ja medõde ei öelnud küll et see probleemiks oleks. Ma ei ole vaadanud kas ta toetub varvastele või täistallale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kohe viiekuune sirutab ka jalad jäigalt välja :S arst ei öelnud midagi selle peale… kas peaks muretsema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui jalad jäigalt välja sirutab, nö pulka ajab ja varvastel on, viitab sellele, et jalalihased on pinges ehk jalgades on lihastoonus tõusnud. Kui ilusti täistallale toetub, pole hullu. Loomulikult vaadatakse ja katsutakse beebi puhul ka muid asju, ainuüksi see püstiasend pole veel määrav. Näiteks kui beebi on selili ja võtad tal säärtest kinni, kas on võimalik vastupanuta jalgu painutada-sirutada ning konnaasendisse põlved laiali viia. Või kas kätest istuma tõmmates tuleb ilusti istuli või ajab hoopis pea liiga kuklasse ning keha sirgeks ja tuleb pigem püsti jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda laps küll juba suurem, kuid minu meelest nii väikesi ei tohigi veel jalgadele panna ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma lapse jalgadele panen, siis raskus jääb enamjaolt ikka minu kätele. Arvasin ka, et üldse ei tohiks, aga medõe sõnul võib, kui korralikult toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud 4,5 kuune ei võta jalgu alla,

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.