Esileht Ilu ja tervis 47 aastane ja tarkusehamba eemaldamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: 47 aastane ja tarkusehamba eemaldamine

Postitas:
Kägu

Plaanis minna oma viimast tarkusehammast eemaldama, mis on seda protseduuri juba 10 aastat oodanud. No kuna ta pole mulle õnneks vaevusid põhjustanud. Kuna ta aga kogub sinna hambakivi ja on natuke ka katki, siis peaksin ta nüüd siiski eemaldama ja siis käima tiiru oma hammastega raviarstil korrastamas.

Lugesin, et mida vanemast peast tarkusehammast eemaldada seda raskem see on. Ja nüüd tuli pabin sisse. Keegi kes selles vanuses eemaldamas käinud, palun rääkige kuidas läks ja kui kiiresti paranes. Mul on ülemine hammas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis häda selle eemaldamisega siis on? Mingi plaan või, et hambaid peab vähem olema? Hambakivi saab eemaldada, hamba saab ära parandada, ja lõpuks jääb ka võimalus, et kukub ise välja

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul 2 tarkusehammast eemaldatud. Esimese tõmbamisest ei jäänud väga hea mälestus. Ei, valus ei olnud, tuimestus ju toimib, aga lihtsalt kuidagi ülirõve oli see juurte ragistamine igemes, seega teine kord olin ette väga närvis. Seda enam, et esimese hamba eemaldas meesarst, teisega läksin aga õblukese nooremapoolse naisarsti juurde. Mõlemad arstid muidu tavapärases hambaravis hea käega. Ja minu suur üllatus oli, kui see teine tarkusehamba eemaldamine (olin siis juba 5o+) toimus nii delikaatselt ja õrnalt, et ma isegi ei saanud aru, et kogu protseduur juba läbi oli, kui arst ütles, et ongi kõik. Nii et arstist sõltub kindlasti väga palju.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustamäel PERH-i kõrval spets hambakirurg vaatas pilti ja luges minu teisi tervisehädade epikriise ja andis paberid tagasi: tema ei julge mind lõigata, pöörduge PERH ja saate Haigekassa kulul täisnarkoosis jne jne hambast lahti.
Ja kuniks probleeme ei tekita siis las olla. No las ta siis olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui kaua on aega võtnud selle augu kinni kasvamine? Kuu, kaks või rohkemgi?  Minul on eelmise tarkusehamba tõmbamisest möödas 10 aastat ja enam ei mäleta. Kuna on soov minna ja raviarstil lasta ka kogu hammastele ring peale teha-no kontrollida, parandada ja puhastada hambakivist, siis ma äkki alustan hoopis valest otsast. Äkki peaks enne raviarstil laskma kõik teised korda teha ja siis alles tarkusehammast tõmbama minna?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis häda selle eemaldamisega siis on? Mingi plaan või, et hambaid peab vähem olema? Hambakivi saab eemaldada, hamba saab ära parandada, ja lõpuks jääb ka võimalus, et kukub ise välja

Tarkuse hammast ei pruugi saada parandada.Asub niivõrd tagapool lihtsalt.Kui hakkab valutama on topelt jama.Kirurgi juurde ooteaeg 1 kuu vähemalt.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul 2 tarkusehammast eemaldatud. Esimese tõmbamisest ei jäänud väga hea mälestus. Ei, valus ei olnud, tuimestus ju toimib, aga lihtsalt kuidagi ülirõve oli see juurte ragistamine igemes, seega teine kord olin ette väga närvis. Seda enam, et esimese hamba eemaldas meesarst, teisega läksin aga õblukese nooremapoolse naisarsti juurde. Mõlemad arstid muidu tavapärases hambaravis hea käega. Ja minu suur üllatus oli, kui see teine tarkusehamba eemaldamine (olin siis juba 5o+) toimus nii delikaatselt ja õrnalt, et ma isegi ei saanud aru, et kogu protseduur juba läbi oli, kui arst ütles, et ongi kõik. Nii et arstist sõltub kindlasti väga palju.

Kas Sul hakkasid nad valuatama või miks lasid eemaldada?

Minul eelmised eemaldatud kuna hakkasid valuatama. See  viimane aga väga nagu probleeme ei valmista, peale selle, et seda raske pesta. No ja killuke on minumeelest küljest ära ka. Eelmise tarkusehamba eemaldamisest on möödas 10 aastat. Siis arst ütleski, et kui muret ei tee, siis las ta olla. Aga ega ta kena väljanägemisega seal ei ole mul. Ja vastashammast ka ei ole ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin, et mida vanemast peast tarkusehammast eemaldada seda raskem see on. Ja nüüd tuli pabin sisse. Keegi kes selles vanuses eemaldamas käinud, palun rääkige kuidas läks ja kui kiiresti paranes. Mul on ülemine hammas.

Miks vanemast peast hamba eemaldamine raske on? Ma arvan et see on mingi udu lihtsalt.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tarkuse hammast ei pruugi saada parandada.Asub niivõrd tagapool lihtsalt.Kui hakkab valutama on topelt jama.Kirurgi juurde ooteaeg 1 kuu vähemalt.

Tarkusehammast saab parandada, mul on seda mitu korda tehtud. Tegemine pole arstile lihtsalt teabmis mugav, seetõttu tahetaksegi kohe välja tõmmata. Kui patsient nõuab parandamist, siis ka parandatakse

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tarkusehambaid soovitatakse minu teada välja tõmmata juba varastes 20-ndates ja seda põhjusel, et nad pole veel nn suureks kasvanud. Hambad on kasutud ja tavaliselt pole neil kasvamiseks ka lõualuus piisavalt ruumi.

Minul on eemaldatud kõik 4 ja viimane 40-selt ning see oli kõige lihtsam. Esimesed 2 eemaldati lõualuukirurgi poolt, sest kuidas seda seletadagi –  alumiste tarkusehammaste juured oli põhimõtteliselt lõualuus risti, suunaga põse poole, st hamba kroon ja juur olid sisuliselt samal kõrgusel, no polnud ruumi normaalseks kasvamiseks ja tõesti oleks hea olnud sellised ebardid enne täismõõdu saamist eemaldada, seda enam et kasvades tegid pisteliselt mitu aastat valu. Hamba pealmine osa oli niivõrd viltu kasvanud, et pesta oli sealt korralikult peaaegu võimatu, korra üritas üks hambaarst seda ka parandada aga teine kord oli juba vaja kirurgi abi, sest auk oli tulnud igemepiirist allapoole ning sellele enam ligi ei saanud. Opp oli lihtsalt ebameeldiv ja pärast ca 2 nädalat vedela toidu peal aga vähemalt ei läinud paiste ega valutanud väga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tarkusehammast eemaldada, sõltub ikka inimesest ja hammaste seisukorrast. Kui on kaariesega ja keeruline parandada ning pidevat tekib sinna uuesti kaaries (nagu mu abikaasal), siis on mõtet siiski eemaldada. Minul eemaldati, kuna ei mahtunud suhu. 20ndates hakkasid ükshaaval edasi kasvama ja siis järjest eemaldati.

Alumiste eemaldamine on üldiselt natuke raskem ja natuke kauem taastumisaega võtab. Aga kui juba hammas täielikult lõikunud, siis väga hull ei tohiks olla. Soovitan siiski kirurgi juures eemaldada ja eelnevalt kindlasti pilt teha lasta, sest mõni tarkusehammas on selline, et tõmmates ei saagi kätte, on vaja tükkidena eemaldada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui kaua on aega võtnud selle augu kinni kasvamine? Kuu, kaks või rohkemgi? Minul on eelmise tarkusehamba tõmbamisest möödas 10 aastat ja enam ei mäleta. Kuna on soov minna ja raviarstil lasta ka kogu hammastele ring peale teha-no kontrollida, parandada ja puhastada hambakivist, siis ma äkki alustan hoopis valest otsast. Äkki peaks enne raviarstil laskma kõik teised korda teha ja siis alles tarkusehammast tõmbama minna?

las arst ise otsustab, mis järjekorras midagi teha. ega suurt vahet ju ei ole tglt, ühel visiidil tehakse nagunii üks asi korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul on alles 1 tarkysehammas. Tegelikult see enam polegi hammas. Murdus igemepiirilt ära umbes 15 aastat tagasi ja nii ta ongi. Arst seda välja ei tõmba, sest pidi kuidagi ebaloomulikult teiste hammaste suhtes olema ning selle eemaldamine kahjustaks teisi hambaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ju pole sellel hambal vastashammast ka enam.

Kas on võimalik, et see viimane suus olev tarkusehammas on lükanud eest ühe hamba natuke viltu? Et kui ma ta tõmbamata jätan, siis ta võib seda esimest veel rohkem viltu lükata?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui kaua on aega võtnud selle augu kinni kasvamine? Kuu, kaks või rohkemgi? Minul on eelmise tarkusehamba tõmbamisest möödas 10 aastat ja enam ei mäleta. Kuna on soov minna ja raviarstil lasta ka kogu hammastele ring peale teha-no kontrollida, parandada ja puhastada hambakivist, siis ma äkki alustan hoopis valest otsast. Äkki peaks enne raviarstil laskma kõik teised korda teha ja siis alles tarkusehammast tõmbama minna?

las arst ise otsustab, mis järjekorras midagi teha. ega suurt vahet ju ei ole tglt, ühel visiidil tehakse nagunii üks asi korraga.

No tõmbama lährksin ikka kirurgi juurde. Seega mõtlengi, et kas enne raviarsti juurdr ja siis tõmbama või enne kirurgi juurde ja siis raviarstile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oled veits naiivne. enne lähed hambaarsti juurde, kes hindab su sahtli üle ja annab saatekirja kirurgile. sedasi saad tõmbamise tasuta, st haigekassa plekib, summa jääb vist 300-400 vahele. tarkuse eemaldamisel on vääga tähtis kirurgi käsi ehk tema kogemus. tipp tõmbaja teeb nii, et sa ei saa arugi, valu on nii kolm päeva, ja siis ok olemine. aga jah, head lõualuukirurgi pead otsima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oled veits naiivne. enne lähed hambaarsti juurde, kes hindab su sahtli üle ja annab saatekirja kirurgile. sedasi saad tõmbamise tasuta, st haigekassa plekib, summa jääb vist 300-400 vahele. tarkuse eemaldamisel on vääga tähtis kirurgi käsi ehk tema kogemus. tipp tõmbaja teeb nii, et sa ei saa arugi, valu on nii kolm päeva, ja siis ok olemine. aga jah, head lõualuukirurgi pead otsima.

Seda ma nüüd küll ei usu, et haigekassa maksab. Täiskasvanutel pole mingit haigekasssa soodustust.

Ja ma loodan, et mu protseduur maksab ikka alla 100 euro.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemad ülemised tarkusehambad on välja tõmmatud,  35+ – üks kasvas risti ja põske ning tekitas seal põletikku, teine hakkas lagunema. Esimene oli päris jube, kuna oli juba põletik.  Loputasin viina-vee lahusega suud ja suht kiirelt paranes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul käis mees eelmisel nädalal tõmbamas. Samas hambakliinikus, kus tavalist ravi teostatakse, kirurgi juures. Hind oli kuskil 150€.

Siiamaani valutab ja paistes, kõva põletik ilmselt sees. Täna kirjutati antibiootikumid ja tugevamad valuvaigistid välja. Vanuse poolest 45, eks mehed ongi veidi hellemad valu suhtes kuid meeldiv see kindlasti kannatada pole. Pirakas hammas oli ka olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul käis mees eelmisel nädalal tõmbamas. Samas hambakliinikus, kus tavalist ravi teostatakse, kirurgi juures. Hind oli kuskil 150€.

Siiamaani valutab ja paistes, kõva põletik ilmselt sees. Täna kirjutati antibiootikumid ja tugevamad valuvaigistid välja. Vanuse poolest 45, eks mehed ongi veidi hellemad valu suhtes kuid meeldiv see kindlasti kannatada pole. Pirakas hammas oli ka olnud.

Kas tal oli juba enne valutav hammas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alumine tarkusehammas ja arsti kirjeldus: minimaalselt neli nädalat haiglas, sest kaelaveeni kaudu Oxa’t, kui palavik ja põletikunäit ei liigus siis Oxa asemel Vanco, kui siis ka ei liigu siis ju resistentsed ja otsi kalmistule auk.
Olen seda pulli juba korra elus läbi teinud ja ei kavatse küll ise kinni maksta, selleks on Haigekassa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli peetunud hammas ja krooniline põletik all (ei valutanud üldse, põletikukolle avastati alles hamba eemaldamisel). Haav jäi nii suur, et peale korralikku mäda väljapesemist otsustati see kinni õmmelda. Käisingi nädal aega ringi, lõualuu kinni õmmeldud (eemaldatud tarkusehammas oli alumine, st suurem oht komplikatsioonideks). Kohe kirjutati välja ka väga kanged antibiootikumid (ostsin ka probiootikumid, aga sain ikkagi 3 nädalat kestnud soolepõletiku  nende antibiootikumide tarvitamise tõttu).

Muidu läks kergelt – valu, paistetust jms ei olnud. Hamba eemaldas erispetsialist, mitte minu hambaarst – tema ka soovitas, kuhu ja kelle juurde minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tõmbama lährksin ikka kirurgi juurde. Seega mõtlengi, et kas enne raviarsti juurdr ja siis tõmbama või enne kirurgi juurde ja siis raviarstile.

miks? kirurg tegeleb peetunud jms raskete juhtudega. sul ju pole? iga hambaarst tõmbab hambaid välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hetkel on siin teemas liiga palju hirmu ja paanikat.Minul on 3 tarkuse hammast tõmmatud. Ühega läks 5 minutit, teistega 15 minutit.Ja ma olin siis 45 aastane.Kellegi arvates pidi 45 kõrge iga olema kus protseduur eriti keeruline.Mis on muidugi täielikult vale.Täielikult vale on ka see et kindlalt peab olema meeskirurg.Et naistel pole jõudu.Tõmbamisel toore jõuga pole midagi peale hakata.Kirurgil oma tõmbamise tehnika ja teadmised  ning kogu lugu.Perekooli foorumis ei saa kõike tõepähe võtta. Siin on palju väga kahtlaseid postitusi,mis ei pruugi olla tõesed. Keegi lihtsalt  lahutab meelt, on lugenud rida sealt ja rida siit ja lõpuks paneb mingi kompoti kokku.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on meesarst kes on mul juba mitu hukkaläinud hammast eemaldanud. Mu oma süü ja lohakus vaieldamatult ja rahapuudus. Viimane nüüd õnneks lahenes.  Arst teeb nii kiiret ja puhast tööd siiani, et pärast pole mingit valu olnud ja haavad on väga hästi paranenud. Tema juurde lähen ka tarkusehammast eemaldama.  Eelmine arst kes läheb iga hetk nüüd pensionile soovitas just tema juurde jääda. Ütles, et nemad kõik käivadki selle arsti juures ravil.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hammas

Mina käisin aastaid tagasi PERH kõrval näo-ja lõualuu kirurgia kliinikus, ootasin veel ca aasta järjekorras ja vahepeal otsustas Haigekassa selle teenuse toetamise lõpetada kui järjekorras ootajad veel said kindla kuupäevani. Nii siis tuli kõik 4 tk 2 kuu jooksul välja opereerida sest asusid teiste suhtes risti, surusid juurtele ja välja ei suutnud kasvada, vaid ühel oli nurk väljas. Millel oli ots väljas tuli kõige lihtsamalt kuigi see tõmbamise ragin oli jube, teistel tuli ige lahti lõigata hambad tükkideks lüüa ning tükkidena välja tirida. 2 eri arsti tegid. Pmt 2 kuud olingi paistes või sinise põsega poole ajast valuvaigistite ja antibiootikumide peal, õnneks ei käinud tööl tol hetkel. Niitide sulamine võttis ca 3ndl kuna niidiotsad härisid lõikasin need ise enne ära.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on 1 tarkusehammas eemaldatud,ülemine. Õbluke naisarst eemaldas,ei ole seal jõuga midagi pistmist.Mingit valu ei olnud tõmbamisel,aga haavast immitses 4 päeva verd. Ülemistega on kökimöki ,ei taha mõeldagi mis siis saab kui vaja alumised eemaldada…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tal oli juba enne valutav hammas?

Ei olnud, üldse ei andnud tunda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks? kirurg tegeleb peetunud jms raskete juhtudega. sul ju pole? iga hambaarst tõmbab hambaid välja.

Sest mul kunagi tõmbas alumise tarkusehamba ära tavaline hambaarst nii, et tõmbas kaasa ka pool kõrval olevast hambast. Seega kui nüüd vaja veel tõmmata, siis ainult kirurgi juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on 1 tarkusehammas eemaldatud,ülemine. Õbluke naisarst eemaldas,ei ole seal jõuga midagi pistmist.Mingit valu ei olnud tõmbamisel,aga haavast immitses 4 päeva verd. Ülemistega on kökimöki ,ei taha mõeldagi mis siis saab kui vaja alumised eemaldada…

Kaua see haava kinni kasvamine aega võttis?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ilu ja tervis 47 aastane ja tarkusehamba eemaldamine