Esileht Sünnitus 48h sünnitusmajas koroona-ajastul – muljetage

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 48h sünnitusmajas koroona-ajastul – muljetage

Postitas:

Kes on sünnitanud viimastel kuudel, palun muljeid, kuidas tulite toime sünnitusjärgsetel päevadel üksi haiglas. Kas personal jälgis aitas beebi eest hoolitseda? Kas süüa sai piisavalt? Kas vastab tõele, et oma toitu võib haiglasse tulles kaasa võtta, lihtsalt hiljem midagi väljast juurde tuua ei tohi? Võibolla olen hellik, aga muretsen toidu pärast jube palju, sest eelmiste sünnituste puhul oli pärast sünnitust tohutu nälg ja hiljem 3-tunniste vahedega ööpäevaringselt last söötes tahaks ka sagedamini midagi suhu panna kui 3x ööpäevas pisikest haiglaportsu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

48h nõue on läbi. Esmasünnitajad on umbes 24h minimaalselt ja teistel vastavalt vanale korrale

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske ITK kogemus- personal on hästi abivalmis ja aitab,kui abi küsid. Söök meenutab 20 aasta tagust koolisööklas pakutud toite- midagi väga head ei ole, aga nälja saab kustutatud. Ise saad kohvi ja tee kaasa võtta ja palatis siis vett keeta.Minul olid oma küpsised kaasas ja kulusid marjaks ära. Minu palatis oli olemas ka külmkapp, kuhu sai jogurtit panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin aprillis Pelgus ja mul oli samuti see söögiteema kõige suurem mure, aga ei olnud hullu midagi. 3 aastat tagasi olin ma lõuna ja õhtusöögi vahel näljast nõrkemas. Kaasa olin pakkinud ainult magusat, aga seda süüa eo suutnud. Mees vedas poest pirukaid juurde. Seekord ei tundnud üldse nälga. Ämmaemandad olid kõik super abivalmid ja hoolitsevad. Ühtegi halba sõna öelda ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`pelgu kogemus- sünnitasin aprillis. Kõik on super abivalmid ja üldse pean mainima et aastatega tunduvalt paremaks muutunud. Sünnituse juures viibis ainult 1 ämmaemand ja nö õde. Sünnituseelses käidi koguaeg ilusti kontrollimas ja kõik oli hästi. Kogu personal oli hästi tore. Veel abivalmimad kui muidu. Mul oli see 3-s sünnitus seal.
Toidu kohta oskan ainult niipalju öelda et nälga ei sure. Aga midagi head ka ei ole. 🙂 olin diabeetik ja sain diabeetiku toitu. Vb tavatoit nö parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegevuskoht ITK ja aeg aprillis.
Neli tundi sünnitusest, olin paar tundi maganud ja palusin toidutoojal mulle vett anda.
“Aga tass on siin ja vetsus on kraan, võtke ise”

Palatikaaslane siis tõi. Ma ise sain korralikult püsti alles õhtuks.

(Sel hetkel oli haigla nii puupüsti täis, et isegi ema-lapse palatid olid kahesteks tehtud. Peretube ei antud, omaette olla ei saanud, sagimist palju ja titekisa ka. Palatikaaslane vaatas praktiliselt 24 tundi järjest mingit venekeelset meelelahutuskanalit, et tema tunneb end kehvasti kui pole “tausta”. Koridoris kondamine oli keelatud, väikeses palatis õhku polnud ja ust tuulutuseks lahti hoida ei tohtinud. Mehe puudumine (et lohutaks titat) ja teleka pidev vilkumine tähendas seda, et korralikult välja magada sain alles kodus. Sünnitusjärgne põetus jätab haiglas jätkuvalt tiba soovida.)

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab Tallinnas Pelgulinna ja ITK kodukorda sellel ajal kui tugiisik võib tulla toeks, aga vahepeal ära minnes uuesti sisse ei saa. Et kas see tähendab, et me peaksime koos sinna sisse astuma? Kui ma lähen ise varem ja ta jõuab natuke hiljem, kas ta lastakse minu juurde või peaksime proovima koos ikka minna? Me elame teises linnas ja mul on oht, et läheb väga kiireks. Seega lähen juba varem Tallinnasse sünnitust ootama. Mees samas peab vahepeal ikka kodus käima, et kas ta praeguse seisuga lastaks minu juurde kui me päris koos sünnitusmajja ei jõua?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 13:39; 02.09 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab Tallinnas Pelgulinna ja ITK kodukorda sellel ajal kui tugiisik võib tulla toeks, aga vahepeal ära minnes uuesti sisse ei saa. Et kas see tähendab, et me peaksime koos sinna sisse astuma? Kui ma lähen ise varem ja ta jõuab natuke hiljem, kas ta lastakse minu juurde või peaksime proovima koos ikka minna? Me elame teises linnas ja mul on oht, et läheb väga kiireks. Seega lähen juba varem Tallinnasse sünnitust ootama. Mees samas peab vahepeal ikka kodus käima, et kas ta praeguse seisuga lastaks minu juurde kui me päris koos sünnitusmajja ei jõua?

Mul ämmakas ütles, et mees saaks perepalatisse ka siis, kui sünnitusel ei olnud. Näiteks kui ma läheks ise kontrolli ja sealt sõidutatakse kohe keisrile näiteks, saaks mees esimesel võimalusel liituda (eriti kui saab perepalati).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 20:44; 02.09 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka uurisin ämmaemandalt kuidas ITK-s hetkel kord on, kuna ka lähiajal sünnitama minemas.
Ämmakas ütles et kui tugiisik on pereliige, siis sünnituse juurde lubatakse. Pärast pidi perepalatisse ka lubatama. Aga kui mees juba korra haiglast väljub, siis tagasi enam ei lubata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 16.07 ITK-s. Kuna eelnevalt olin kolm päeva sünnituseelses osakonnas, siis olin ka sünnituspalatis enne meest. Mees tuli hiljem ja juhatati minu juurde palatisse. Kodukord näeb ette, et kui mees juba kohal, siis mingit edasi-tagasi käimisi ei ole. Kõik asjad peaksid kaasas olema kui mees soovib perepalatisse sinu ja lapsega jääda. Mul mees käis küll korra ära kohvi toomas, aga üldiselt vaadatakse sellele viltu ja kuna nüüd see va koroona jälle pead tõstmas, siis ilmselt ei lasta enam üldse niimoodi pendeldama. Kes sees, see sees, kes väljas, see väljas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin nädal tagasi Pelgus.Hommikul vara läksin sisse,kuna kahtlustasin,et veed on hakanud lekkima( mis ka oli).Vöeti vastu,köigepealt tehti see koroonatest ja siis vaadati läbi.Edasi pandi ca 30 min KTG alla ja edasi sealt siis eelsünnitusosakonda.Kuna mees jöudis hiljem,siis enam sisse ei lubatud ja nägigi beebit alles siis kui välja saime haiglast.Külalisi ei lubata,ainult pakke vöib saata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin nädal tagasi Pelgus.Hommikul vara läksin sisse,kuna kahtlustasin,et veed on hakanud lekkima( mis ka oli).Vöeti vastu,köigepealt tehti see koroonatest ja siis vaadati läbi.Edasi pandi ca 30 min KTG alla ja edasi sealt siis eelsünnitusosakonda.Kuna mees jöudis hiljem,siis enam sisse ei lubatud ja nägigi beebit alles siis kui välja saime haiglast.Külalisi ei lubata,ainult pakke vöib saata.

.

Sünnieelsesse nkn mehi ju ei lubata. Et kui sinna satud, siis ei saagi meest kaasa võtta?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal sünnieelses siis sünnitatakse? Mees jõudis selles mõttes siis liiga vara äkki. Et sünnitustuppa viies juba oleks lastud juurde, aga kes see seda ajastust nii planeerida oskab muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 13:39; 02.09 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal sünnieelses siis sünnitatakse? Mees jõudis selles mõttes siis liiga vara äkki. Et sünnitustuppa viies juba oleks lastud juurde, aga kes see seda ajastust nii planeerida oskab muidugi.

Sünnitustuppa saades saab ju mehele helistada ja ta kohale kutsuda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 20:44; 02.09 13:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus 48h sünnitusmajas koroona-ajastul – muljetage