Esileht Väikelaps 4aastaseks saav tüdruk siiani halb magaja

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 4aastaseks saav tüdruk siiani halb magaja

Postitas:

Peaaegu iga öö tuleb ta voodist välja meie kõrvale, või nutab või karjatab mitmel korral, nii et väga harva saame öö läbi magada ilma ärkamata. Ta saab 3 kuu pärast 4aastaseks. Päevasel ajal ei maga juba mitu kuud, isegi lasteaias mitte – lihtsalt ei jää magama, ükskõik kui väsinud ta on! Õhtul uinub kuskil 21:15 ja ärkab 7-8 vahel.

Selge, et tegu on üleväsimusega, aga nagu mainisin, päevaajal ei saa teda isegi toredad lasteaiaõpetajad magama. Lihtsalt pikutab seal rahulikult, mängib oma kaisukatega.

Vahel oleme üritanud teda ka varem magama panna – see tähendab ainult pikemat raamatu ettelugemist voodis, uinub ikka 21+….

Mu nõu on lihtsalt otsas! Kuidas temast paremat magajat teha? Muidu on väga heatujuline laps, aga halb majaga on olnud sünnist saati… Või ongi asi lihtsalt ootamises, kuni üle läheb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 13:08; 01.06 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik lapsed pole suured unekotid, mõned magavadki keskmisest samavanusest vähem. Üleväsimus oleks siis, kui tal poleks võimalust päeval magada ja siis on õhtul üleväsimusest jonnakas ja pahur – kui ta ka lasteaia igati und soodustavas keskkonnas magama ei jää, siis ta pole väsinud.

Mis ta ise ütleb öiste ärkamiste kohta – näeb halba und? Ärkab ülesse ja hakkab üksi kartma ja ei suuda uuesti uinuda? Mul vanem tütar ka traali-vaalis öösel üleval, ronis meie juurde, hõikus meid. Arutasin temaga toona päeval, et mis öösiti lahti ja arutasime kuidas ta saaks ilma meid äratamata ise magama jääda kui ülesse ärkab.  Tal oli öö läbi põlev öölamp oma toas ja siis unejutte mängiv cd-mängia, mille siis ise tööle sai panna, kui ülesse ärkas  – kuulas vaikselt juttu, see vist vähendas ärevust ja hirmu. Tegime preemiasüsteemi – kui seitse päeva ilusti oma toas õhtust hommikuni magab, siis saab ühe öö preemiaks minu kaisus magada. Kui kalendris seitse hästi magatud ööd koos ( ei pidanud järjest olema), siis magas ühe öö kaisus.   Vast kuu ajaga oli probleem kadunud ja ei pidanud ka preemiaks kaisus magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et selles vanuses enam ei tohi unehäireid olla? Nagu, eeehhmmm, oled kuulnud, et ka täiskasvanud inimesi leidub, kujuta ette, kes öösel magada ei saa või mitu korda ärkavad, halba und näevad jne? Uneprobleeme leidub igas vanuses.
Minu laps saab varsti 5 ja teeb ka praegu unega iseendale karuteeneid. Päeval magada ei taha, kui magab hommikul nt kuni kl 8, siis lõunal magama ei jää. Õhtul läheb siis varem ja uinub kiiremini, aga ta lihtsalt ei ole võimeline üle 10 h järjest magama. Kl 8 võib ju magama minna ja mina rõõmustan vaba õhtu üle. Aga karistuseks on siis äratus kl 6 hommikul. 10 h und on talle vähe, siis on ta pirts, pahur, elab mul seljas, haigutab ja hakkab nutma, kui mul vaja kuhugi minna on ja tema peab issiga koju jääma. Ma ei saa poodi süüa tooma ka minna ilma, et ta ulguma pistaks. Sihukest elu ei taha keegi, tarvis on magada 12 h kokku ära ööpäevas ja siis on meil virk ja kraps rõõmus laps. Nii meil käib siis praegu vaheldumisi, ühe või max kaks päeva kannatab ilma lõunauneta, siis on kõigil mõõt täis ja järgmisel päeval tõmbab lõunatudu teha nagu karuott. Öösiti tuiab ta raudpoltkindlalt ühel hetkel oma toast välja mind otsima. Ma tean, mis unefaasis see toimub ja mitu tundi pärast uinumist. Enne ta vahel mõmiseb ka midagi. Mul on juba rütm selge, selleks ajaks nihverdan end talle kõrvale, patsutan ja sosistan, tudu edasi. Siis ta saab pihta, et emme on olemas ja jalutuskäik pimedas korteris jääb ära. Kui ma õigel ajal jaole ei saa, siis vudime kähku voodisse tagasi. Küsin ka, kas äkki pissile ei taha, tavaliselt ei taha. Võtan kaissu, magab edasi, hiilin uuesti minema.
Ootan tõesti juba väga seda aega, et ta hakkaks magama selle vajaliku + 2 tundi ära öösel mitte päeval. Mis ta vara üles ajab, on raske öelda, pissihäda, tühi kõht, tänavamüra, valgeks minemine, ei tea. Aga ega sundida ei saa, ta peab ikka ise reguleerima õppima ja nii kaua on minu asi talle tuge ja turvatunnet pakkuda, öösel ja päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps magab 21st hommikul 7-8ni on ju hästi. See, et ta endiselt teie lähedust vajab, ei ole veel uneprobleem. Usu kasvab välja ka nendest öistest ärkamistest. Meil magasid mõlemad lapsed 5a  saamiseni vanematega samas toas. Lihtsalt nii magasime ise paremini, jäid need kaissu tulemised ära ja öösel ringi liikumised. Jah oligi nari meie magamistoas kuniks vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tulen taas oma b12 vitamiini jutuga. Meil tekitas uneprobleeme just nimelt selle vitamiini puudus (vereanalüüsiga tuvastatud). Proovi läbi teha kuur – vähemalt 2 nädalat; üleannustada ei ole võimalik, sest liigne väljub uriiniga. Annustamine pool tabletti hommikul 30 minutit enne sööki. B12 peab olema metüülkobalamiini vormis, et imenduks. Meil on aidanud juba 2-3 päeva hiljem öö rahulikuks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli esimene laps selline. Titena juba vähese unega, öösiti mõnikord magas vaid poole tunni kaupa. Öö otsa magas esimest korda kolmesena. Siis aga tulid unepaanika hood (see oli kõige kohutavam periood, kui näed, et laps ei maga ega ole ka päris üleval, istub nagu puukuju  ja lihtsalt röögib ja röögib ja välja teda sellest seisundist ei saa), öine nutmine, ringi kõndimine, tuli kas tema voodi juures istuda või kõrval lamada või enda voodisse ta võtta, et hüsteeriliseks ei läheks jne. Samas päeva ajal magama ei jäänud, ei maganud ka lasteaias. Lõunauned lõppesid tal u 2,5-aastaselt ja lihtsalt ei jäänud enam magama, tee mis tahad. Hoidsime korraliku režiimi, õhtul ekraanidest eemal jne, mitte miski kõigist neist soovitustest, mida proovitud sai, ei aidanud. Üle läks see kõik u 7-aastaselt, siis korraga hakkas magama nagu nott. Unetunnid on endiselt vähesed ja endiselt ärkab ka nädalavahetustel varakult, aga vähemalt magab öösel sügavalt ja tundub, et talle piisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele. Uurin seda B12 asja.

Seekordsete unehäirete põhjus sai vahepeal selgeks: ta hakkas haigeks jääma (köha-nohu). Nüüd kui on terve, tuleb küll meie tuppa, aga ei karju ega nuta öö läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 13:08; 01.06 12:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps 4aastaseks saav tüdruk siiani halb magaja