Esileht Beebi ja mitmikud 4kuune beebi EMO

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 4kuune beebi EMO

Postitas:

Tere! Küsiks nõu kas muretsen üle või peaks ikkagi beebiga minema emosse kasvõigi südame rahustuseks.

Nimelt 4kuune on meeletult viril ja nutab juba viimased paar nädalat ükskõik millises asendis. Öösel ei maga praktiliselt üldse. Päeval nii ja naa. Kõht on täiesti korrast ära juba sünnist saadik. Algul oli roheline ja lahti siis järgnes mitu kuud selline periood kui kakas korra nädalas voi isegi korra kahe nädala tagant(RP beebi). Peale seda hakkas kõht läbi käima jälle aga oli kaka roheline ja täiesti vesine. Praegu on kaka kollane aga täiesti vesine kaob mähkmesse ära. Mõnipäev ei kaka üldse. Ühe korra on kaka sees olnud pisikesed verekiud. Olen andnud biolattet ei olnud sellest meile mingit kasu. Tundub nagu kõhuga oleks mingi jama, äkki bakter sees? Või mõtlen üle? Perearstiga olen rääkinud tema ei arva asjast midagi, sealt mingit abi pole loota. Palun nõu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süda ikka valutab ja perearstist ei ole tuge, siis käi ära.
Kuid- arvestama pead, et võid EMO järjekorras lapsele pisiku külge saada.
Ehk kaalu ikkagi läbi ja äkki perearst annab veel nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roheline kaka ja eriti verekiud viitavad sellele, et küsimus võib olla piimavalgu talumatuses. Proovi jätta enda menüüst ära KÕIK piimatooted (laktoosivabad ka).
Lisaks jälgi seda, et beebi saaks kätte ka nö hilispiima (üks rind korralikult tühjaks, enne kui teist pakkuda) – see võib rohelise kaka põhjuseks ka olla.

Kuidas on muidu beebi üldseisund? Kas on palavikku või muid sümptomeid?

Arst

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palaviku ei ole, nohu on hästi tihti(selle toob vist suurem lasteaiast) proovisin umbes nädal aega “piimavaba dieeti” aga tundub, et paremaks ei läinud, kas peaks pikemalt? Kas mandlipiimas on ka valku? Sest seda ma panin iga hommik kohvi peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui perearstilt abi ei saa, siis tuleks ehk küsida saatekirja lastearsti vastuvõtule?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikemalt kui nädal tuleb proovida, ikka vähemalt kaks nädalat. Ka soja ei tohiks sel ajal tarbida, sest selle valk meenutab kehale piimavalku ja keha võib sarnaselt käituda. Mandlipiimas piimavalku ega -suhkrut pole, sest see pole piim.

Minu lapsel jäigi sarnane kõhuprobleem kuni selle ajani, mil hakkas lisatoitu saama. Kui kurtsin, siis ikkagi reageeriti, st käisin lastearsti juures, kes lasi võtta proovid jne. Kõik oli korras ja see rahustas. Kuna aga sinu laps on viril ja nutab, siis arvan, et mina ikkagi laseksin edasi uurida, süda ei annaks enne rahu. Samas hetkel on päris suured riskid lapsega kuskile polikliinikusse minekul. Ehk saaks alustuseks veelkord perearstile helistada ja korra need asjad veel läbi rääkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tundu EMO juhtum, pigem vähe keskenduva perearsti probleem.
Pöördu veel tema pole, vajadusel pane veidi juurde olukorra kirjelduses.
Erinevaid dieete võiksid proovida, erinevate väheste toiduainetega ja siis tõesti pikemalt ühtmoodi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobusin piimast, munast ja nisust, siis sai korda.
Vähemalt 2-3 nädalat pead dieeti pidama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud 4kuune beebi EMO