Esileht Väikelaps 5.a poiss kakab püksi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 5.a poiss kakab püksi

Postitas:
Kägu

5.a poiss kakab püksi. Ta tunnetab, teab – jookseb peitu kusagile ning kakab püksi. Ta ei pruugi isegi kohe näidata, et vajab abi puhastamisel.
Omas mõttes, oleme proovinud kõike. Eelkõige hea eemaldamist, ning saamist, kui kaka on potis. Päkapikkudega isegi aitas – korraks vaid, siiski jälle püksis. Igasugune magusa või meeldiva tegevuse eemaldamine ei ole andnud tulemusi.
Ta on teinud varasemalt potti, mitmeid kordi ja siis jälle püksi.
Küsides, saab samalaadse vastuse ala tuli kiiresti või ei jõudnud minna – mis on aga vale.
Pissib kenasti potti, ei mingit probleemi sellega.
Mõtlengi, kas kellegil samalaadset probleemi olnud. Ma reaalselt arvan, et tegemist juba mingi vaimse teemaga, sest ma ei leia enam põhjuseid, miks tahta kakada püksi ????????‍♀️

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ma ei teadnudki, et karistamist nimetatakse nüüd “hea eemaldamiseks”.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ma ei teadnudki, et karistamist nimetatakse nüüd “hea eemaldamiseks”.

Hea eemaldamine ei ole karistamine. Karistamine on negatiivse lisamine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks last karistada veel? Ja hea eemaldada? ????

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Googelda siin vähe ringi. See on üsna sage probleem. Üldine põhjus on kinnine kõht. Pöördu perearsti poole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Ma ei teadnudki, et karistamist nimetatakse nüüd “hea eemaldamiseks”.

Hea eemaldamine ei ole karistamine. Karistamine on negatiivse lisamine.

Sulle meeldib raamatuid lugeda. Pereliige võtab kõik su raamatud riiulist ära ja viib keldrisse luku taha. Tagasi saad need siis kui hakkad käituma nii nagu tema tahab.
Ega ei ole ju jah karistamine, muidugi-muidugi. Väga tõhus kasvatusmeetod on…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea miks, aga just poistel on väga tihti selle kakamisega probleeme. Ei midagi “vaimset” aga eks ta ikka peas kinni on. Mina ei käiks lapsele pidevalt selle kakamisega ajudele, ammugi on vale karistada ja muidu survestada. Saada laps hommikul ja õhtul kakale, las proovib, siis ei tule päeva peale nii suurt häda. Ja ikka heaga, mitte kurjaga, nii teed asja järjest hullemaks! Arvata on, et muidu jääb see veel koolieani kummitama, kui liiga probleemitseda.

Kas lapsel muidu on kõht kinni, või on olnud, on potil kakamine olnud valus. Tundub, et ta hoiab lihtsalt kinni (lasteaias ei taha kakada?), kuna mingil põhjusel kakamine potti ei meeldi, on halb kogemus või valus olnud vms.  Lisaks võib olla harjumusest kinni hoida sool juba välja veninud ja tal tekibki harva kakahäda tunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli sama. Ei aidanud muud, kui ema silmad kõikjal – nii kui poiss kahtlaselt vaikseks jäi, suunasin wc. Sa ilmselt tunned ära selle “poosi” , helid/vaikuse jne.

Paremaks hakkas minema umb 3,5, kui pooled kakad potti. Nüpd sai ta 5 ja ütleme nii, et 75% puhtalt potti, 15% jõuab püksid enne ära määrida ja siis 10% junn püksis…

Perearst arvas meie puhul, et ongi lihased veel nõrgad ja ei jaksa kinni hoida, kuni potile saab (alati jookseb tõesti kiiruga ja junn tuleb kohe). Sellele viitab ka mu oma tähelepanek, et püksi tuleb pigem pehmem asi ja kui kõht kinnisemapoolsem, siis jõuab kenasti potile..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet pole, kas koht kinni või siis pehmem.
Kinnihoidmist teeb ta kohe kindlasti, vahest kakab alles kolmandal päeval, teinekord igapäev.
Karistusmeetod on ilmselgelt see, kui ma midagi head eemaldan. Ma eeldan, et potti kakamine on elementaarne, see ei ole kas mulle meeldib või mitte, teatud asjad ühiskonnas on ju elementaarsed. Ilmselgelt pole need mõjunud.
Idee, et vb sellele mitte tähelepanu pöörata mingi moment, tundub ka vägagi mõistlik. Samas, kui jätkab samal viisil – siis kaua sa ikka nii jätkad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru neist miinustest siin – ma küsin nõu. Ma ei ole ideaalne ja mul on siiralt hea meel, kui sina oled ideaalne tubli lapsevanem, aga näed minul on mure ja ma tulin, et küsida ja nõu saada, kui see on miinust väärt – siis peaks igaüks ise istuma oma murega?!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelkõige hea eemaldamist, ning saamist, kui kaka on potis. Päkapikkudega isegi aitas – korraks vaid, siiski jälle püksis. Igasugune magusa või meeldiva tegevuse eemaldamine ei ole andnud tulemusi.
Ta on teinud varasemalt potti, mitmeid kordi ja siis jälle püksi.

Ma reaalselt arvan, et tegemist juba mingi vaimse teemaga, sest ma ei leia enam põhjuseid, miks tahta kakada püksi ????????‍♀️

Selle pärast saadki miinuseid! Eriti selle viimase osa pärast.
Tulemusi ei ole andnud seepärast, et laps ei tee seda ometi MEELEGA! Ei taha kohe kindlasti ka tema püksi kakada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei taha ka potti kakada ilmselgelt, selles asi ongi. Laps kas ei taha üldse kakada ja arvab, et kinnihoidmine “lahendab” selle ja siis määribki pükse, kui enam kinni hoida ei õnnestu. Või ei taha ta mingil põhjusel suurde potti kakada. Kas väike pott on veel alles, kas äkki hädaolukorras proovida sellega? Sul on vaja kuidagi leida põhjus, miks laps ei kaka, siis saaks ka midagi äkki ette võtta, et tõrget leevendada. Eks suuremaks saamisega läheb üle ka, kasvab lihtsalt lapsepõlvehirmudest välja.

Miinustest ära tee välja, aga lihtsalt pole vaja hakata lapsele mingit jubedat vaimuhäda külge pookima. Tegu ongi lihtsa, füsioloogilise, tavalise ja igapäevase asjaga, mida teevad kõik, pole vaja seda üle tähtsustada ja sellest eluprobleemi iga päev teha. Tuletada meelde, et oleks vaja minna kakale, sest kaka peab välja saama, muidu jääb kõht haigeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sama probleem on ka lasteaias? Kas ta pissib istudes või seistes? Hetkel tundub nagu tal oleks mingi tõrge just selle poti peal istumise pärast. Kas pott on ikka tema jaoks mugav? Ei ole tal seal külm, ebamugav istuda, pole hirmu sisse kukkuda? Saab ta seal vaikselt ja mugavalt ilma publikuta olla? Võib-olla hoopis häbeneb seda, ei taha, et keegi kuuleks, näeks või keset tegemist segama ja kontrollima tuleks?

Kindlasti mitte teha sellest suurt numbrit, püüda ikka heaga ja kiita siis, kui õnnestub, ebaõnnestumistest lihtsalt mitte välja teha. Aga kui ta tõesti ise ütleb, et ta potile ei jõua, siis äkki ta on seal mingisugune lihaste nõrkus või vigastus, võib-olla tasuks arstiga konsulteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps 5.a poiss kakab püksi