Esileht Väikelaps 5-aastane 5 km matkale

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 5-aastane 5 km matkale

Postitas:

On mõnel kogemusi, kas jaksab kaasa kõndida nii pika maa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaksab, kui tahab.
Me matkasime korra Mallorcal 2,5 km mäe tippu, kus oli klooster, ja siis sama maa alla tagasi. Millegi pärast lapsele see koht ja rada väga meeldis. Süles ega kukil ei olnud kordagi.
Muidu ta eriline pika maa kõndija sellel ajal ei olnud, aga sellesse kohta oleks ta olnud valmis kohe järgmisel päeval tagasi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Meil üks matkaks ilma probleemideta, teine hakkaks hiljemalt 1km lõpupoole vinguma “kas me juba kohale ei saaaaa”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Mu kolmeaastane jalutab vabalt ka 9-10km. Mõne sama vana jaoks on 3km piir. Kui varem pole nii pikka maad kõndinud, veel enam matkanud, siis ei pruugi ehk rõõmsalt lõpetada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et see jaksamine oleneb palju pere harjumustest. Kui peres on tavaks käia jalgsi, käia looduses, jalutamas jne, siis pole 5 km mingi eriline maa. Meil nt on kodualevis poodi juba 2 km, tagasi teist samapalju ehk lihtsalt kohalikus Konsumis käik annab juba 4km kõndimist.

Sama lugu on minu meelest autoga sõitmisega. Kui laps on väiksest peale harjunud autos olema ja sõitma, siis pole pikad sõidud probleem. Samas nt mul tutvusringikonnas on lapsi, kes ei suuda Raplast Tallinnassegi sõita ilma pidega ja vingumise ja virinata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb lapsest, meil käsi alla 5aastane juba meiega 15-20km matkadel (väiksest peale on kaasas käinud, algul lühemad, aga 2-3a käis juba kindlasti 5+km) ja ei vingunud kunagi (samas meil ka juba lasteaeda/kool 2,5km mida võimalusel käime alati jala).
Nüüd käib koolis ja neil osad klassis ei jaksa isegi 1km käia, juba 300-500m peal tuleb ving (olen vanemana käinud kaasas, kui väljasõidud toimuvad). Seega, kui laps enne ka jalutanud, siis pole probleem, kui laps ikka ainult autos sõidab, siis ei jaksa ta midagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on organiseeritud matk, siis tuleb ka mõelda tempos püsimisele lisaks sellele, et kas kõndida jõuab. Mul neljane käis 10 km matka nii, et viimased paar km pidi jooksma, aga kukile ka ei tulnud 🙂
Teine laps on palju laisem, nii et ei saa päris pere harjumustele taandada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks poissi, vanem poiss oleks jaksanud juba enne 3seks saamist 5 km matkata, noorem saab varsti 3 ja ei jaksa vaga pikalt kondida, pikemateks kaikudeks kasutame endiselt vankrit, nii et oleneb ikka lapsest mitte ainult harjumustest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka harjumustest ja harjutamisest. Mina jalutan oma 5-aastasega mitu korda nädalas õhtuti 4-5 km tiiru. Jaksab küll. Lasteaias käivad nad ka umbes 3km jalutuskäikudel üsna sageli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu neljane vantsis ühel päeval 18km,

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sõltu üksnes lapsest, vaid ka teekonnast ja tempost. Kuuene matkab rõõmu ja õhinaga pere seltsis alates ajast, mil jalad alla võttis, korraga palju kilomeetreid. Käisime eilegi matkamas, kuid 6 km matkarada sattus igav ja laps hakkas umbes poole peal virisema. Ei olnud temast enam head seltsilist ning põhjendada ta ei osanudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie küll iga päev kuigi palju jala ei käi — elukoht, lasteaed ja töökohad paiknevad nii, et ikka auto on ainus mõistliku ajakuluga sõiduvahend. Aga mimu viiesele pole siiski mingi probleem jalutama minnes 8–10 km järjest astuda. Samas tingimus on see, et ta läveb minu või mõne teise lähedasega kahekesi, sel juhul kõnnib ja jutustab ta mõnuga. Aga niipea kui on kaasas keegi teine täiskasvanu ja suured inimesed tahavad ka omavahel rääkida, hakkab silmapilk suur ving ja hala ja “ei jõua, ei viitsi”. Eks oma last pead ikka ise tundma. Füüsilised võimed vaevalt takistusek saaad, aga kas lapsel igav ei hakka, kas ta viitsib? Seda tead ikka Sa ise kõige paremini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Meil üks matkaks ilma probleemideta, teine hakkaks hiljemalt 1km lõpupoole vinguma “kas me juba kohale ei saaaaa”.

Meil täpselt sama :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastane käis just 3 km pika sammuga maha, aga siis oli ka kõik. Oleme ka 7 km matku teinud, aga siis on ta noorem olnud ja keegi on vajadusel tassinud. Muidu ta ei taha mul üldse kõndida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kas on veel lapsi ja kui toredaks talle matk teha. Minu toona 4-aastane matkas möödunud suvel 12 km, aga tegime vahepeal pause (2 lühemat laadimispeatust ca 15 min ja ühe pikema ca tunnise). Matka viimane ots oli ta väsinud küll, aga ära kõmpis. Mingeid 5-6km matku on ta mitmeid meiega kaasa teinud, arvestame tema tempoga, vahepeal saab ergutuseks mõne kommi põske, räägime naljajutte kõndides jne – saab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel ei ole probleemi, kui lapsi on veel või tee on huvitav. Et saab ronida kuskil, uurida midagi. Aga no matka tempo on aeglane. Lapsed tahavad uurida ümbrust, taimi, pilvi, putukaid ja jumal teab mida. Kui veel mõni veekogu tee äärde jääb, siis on ilmtingimata vaja laevukesi saata veele jne. Ega ma pole proovinud nendega kiires tempos matkata ka, ikka endal ka põnev uurida ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem laps hakkab kohe vinguma, kui 10 m autost oleme eemaldunud 😀 Asi pole maa pikkuses vaid tegevuses endas. Igav on. ta tahaks turnida, mängida mänguväljakul jne Rattaga sõidab pikka maad – aga mingi jalgsimatk lihtsalt ei ole vist tema teema. 2aastasele küll meeldib 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks raja saab lapsele ka lõbusaks teha. Kesse väsib, kui saab marssida ja mängida nii, et sammud kaovad imeväel, olgu siis laps treenitud või mitte. Muidugi, kui on pikk ja sirge kruusatee, siis tuleb isegi täiskasvanule juba kaugusesse vaadates vere maitse suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps 5-aastane 5 km matkale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.