Esileht Väikelaps 5 aastane ei taha ratta ja tõukekaga sõita

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 5 aastane ei taha ratta ja tõukekaga sõita

Postitas:

Vabanduseks on, et ei jõua.
Uskumatu. Ega ma ei saa sundida ka. On kellelgi nippe varuks ?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 13:52; 10.04 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui liigub ja muudmoodi aktiivne, siis ei peagi ju ilmtingimata sõitma, kui talle ei sobi. Muidu pigem võimalused ja eeskuju. Jalgratta vaimustus tuli roheliste jalgrattamatkajate vaatamisest (suur mass korraga sõitmas andis kindlasti oma elamuse), tõuksiga trikitamine hakkas huvi pakkuma teiste trikitajate nägemisest tänaval, üritustel. Lisaks on jalgratas maal tavapärane liikumisvahend enamusel ning ei tekkinudki variantigi, et ei kasuta kiiremaks edasisaamiseks.
Meil oli jalgratas ning tõuks lisaks tegevusele endale ka kiirem võimalus vähe kaugemale ja põnevamatele kohtadele (mänguväljakule, piknikutoit kaasas ja mere äärde minek, vanemate aiamaale jne) saada, seega tulemus innustas ka. Kui lapsel veel väike jalgratas, siis mõtle, kui palju rohkem väntamisi peab tema tegema, kui sina suuremaga. Loomulikult väsitab ka.
Tõuks oli meil alguses ikka pigem väikeseks trkitamiseks (lihtsamad skatepargi osad või nö suvalistel isetehtud kõrgendustel, innustus ikka teiste nägemisest), mitte ilmtingimata pikkade vahemaade läbimiseks. Kuigi skateparki tuli ju ka tõuks kuidagi saada, mis jälle andis stiimuli sellega sinna liikuda. Olen ise proovinud tõuksiga tänaval edasi liikuda ja tüdinen kiirelt või “ei jaksa”, samas võin kõndida tempokalt paar tundi väsimust tundmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur ratas tal on? Kui alles 12-tolline vms, siis peaks ikka juba suurema rattamõõdu vastu vahetama, 14-tolliseid on küll vähe, 16-tolliseid on suurem valik, ja eks oleneb kasvust, aga viieaastasele on 20-tolline küll veel suurevõitu. Liigub ka palju edulisemalt edasi, pealegi mõned need 12-tollised odavamad rattad on nii ränkrasked rümakad, et, lapse uus 20-tolline classic kaalub vaat et vähem.
Tõuksiga pikka maad sõita väsib mul endal ka tõukejalg päris ruttu ära ja ei jaksa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:23; 10.04 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aru samuti saanud, et nende kõige väiksemate (12 tolli) jalgratastega ei jõuagi sõita sõna otseses mõttes. Nad on rasked ja väntamine ei anna nagu piisavalt hoogu, et iseend+ ratast edasi lükata. 16 tolli on juba oluliselt parem ja õige sõitmine algab 20-tollisest, mis 5-aastasele on hetkel veel ilmselt suur.
Tõuksi osas ei oska arvata. Minu lapse jaoks on tõukeratas alati ebamugav tundunud vahemaade läbimiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see jõudmine on harjutamise asi. 20 tolline 5-aastasele suur küll pole. Oma laps 120cm pikkune 5-aastane ja 20 tolline ratas ammu paras. 20-30 km hea asfaldi peal tavaline väike soojendusring.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 20:07; 10.04 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas ka rattasõidust huvituma kui 20-tolline ratas parajaks sai. Suurema rattaga ilmselt on lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps sõidab ilma abiratasteta? Abikatega ongi raske sõita. Ja edasi ongi see, et ratas peab lapsele paras olema. Liiga väikse rattaga ei liigu suur laps piisavalt edasi, ülekandes ei jagu lihtsalt jõudu. Liiga suur ratas on jälle raske tasakaalus hoida ja juhtida. Lapse ratas peab kindlasti olema alumiiniumraamiga, kui kasutatud ratas, peaks üle vaatama jooksud, et need poleks kuivale jäänud – kui ikka laagrid kuival või roostes, ongi raske sõita ja mingit sõidurõõmu pole.

Tõuksiga sama asi – imepisikeste ratastega on väga raske lapsel edasi liikuda. Kui asfalt pole ideaalselt sile, mida kõnniteed enamasti pole, peab olema mugavaks sõitmiseks kummiratastega mõnusa pehme lenksuga ratas. Seejuures, mida suurem ratta läbimõõt, seda vähem konarused segavad. Trikitõuksiga on tänaval suht kehv sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 09:22; 10.04 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele lapsele ei meeldigi rattaga sõita. Sellega tuleb leppida. Mulle näiteks ei meeldinud lapsena taldrikuga mängida, mul oli terve klassitäis klassiõdesid, kes ei osanud palli visata, pesapalli mängida, rahvastepalli, poomil harjutusi teha, normaalselt kukerpalli või silda teha jne, aga kaugust hüppasid küll ja jooksid pikka maad kiiresti ja vastupidavalt – mina olin osav pallimängudes ja võimlemises, aga jooksmiste ja hüppamistega olid lood kehvad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata lapse ratas üle, et see oleks talle paras ja korralik kerge alumiiniumist raamiga. Raskeid raudraamiga ei soovita. Ise ei taha ka sellisega sõita. 5a oleneb kasvust sõidab juba 20″

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ratas on 16 tolli ja abiratastega, kerge ratas. Ilma abiratasteta ta tasakaalu selgeks ei saaks, sest suurematel ratastel abirattaid enam pole. Mõõdult sobib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 13:52; 10.04 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, ehk ei sobigi.
Kas ta muidu maast lahti olles tunneb end liikumisel õnnelikuna – kiikudes, karussellil, sügavushüpetes, batuudil hüpeldes-joostes, laste poomil, kui teda randmetest! hoides enda ümber keerutad (rinna kõrgusel, kui jõuad), seikluspargi köitel?
Ehk piisab aja andmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ratas on 16 tolli ja abiratastega, kerge ratas. Ilma abiratasteta ta tasakaalu selgeks ei saaks, sest suurematel ratastel abirattaid enam pole. Mõõdult sobib.

Alustuseks võta abirattad ära

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 20:07; 10.04 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, abirattad võta ära. Need nii suurt last nagunii väga hästi tasakaalus ei hoia enam, pigem segavad sõitmist. Edasi istugu sadulas ja lihtsalt lükaku jalgadega maast hoogu. Kui sul juhtub olema tellitav mutrivõti, võid pedaalid küljest keerata (pedaalid on tavapärasega võrreldes vastupidi keermega). Kui maast hoo lükkamine toimib, siis edasi üks jalg pedaalile ja teisega lükkab. Natuke tasakaaluharjutusi ja peaks saama ilusti ilma abikateta sõitma ja siis hakkab sõitmine meeldima ka loodetavasti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 09:22; 10.04 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ratas on 16 tolli ja abiratastega, kerge ratas. Ilma abiratasteta ta tasakaalu selgeks ei saaks, sest suurematel ratastel abirattaid enam pole. Mõõdult sobib.

Võta ometi abirattad ära, nendega ta ei saagi sõitu selgeks!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:23; 10.04 17:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps 5 aastane ei taha ratta ja tõukekaga sõita