Esileht Väikelaps 5 aastane kordab oma lauset sosistades.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 5 aastane kordab oma lauset sosistades.

Postitas:

Tegu 5 aastase poisiga. Viimasel ajal olen tähele pannud, et ta päris palju kordab vaikselt sositades oma lauset järgi.
Ma ei oskagi öelda/kirjeldada, mis see täpsemalt on.
Kui te olete näinud teleseriaali The Middle( Pärapõrgu perekond), siis seal see noorim poiss Brick tegi sama asja ????. Ta tegi seda ühe sõnaga. Mu poiss ütleb terve lause niimoodi vaikselt sosistades järgi. Nagu kaja.
Natuke naljakas on seda näha aga samas veidi kummaline.
Alati, iga lausega ta ei tee seda.

Kas kellelegi tuleb selline asi tuttav ette?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 20:23; 19.06 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma teeb ka nii. 6a tüdruk. “TOO MULLE POEST KOMMI” ja siis sosinaga “ too mulle poest kommi”.

See ei ole alati nii, aga vahel teeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meilgi selles vanuses oli niisugune komme, et ütles äsjaöeldud lause uuesti vaiksemalt. Läks ise üle, kuigi lasteaias õpetajad arvasid, et vaja kindlasti logopeedile jne pöörduda. Võtsime aga rahulikult ja kadus iseenesest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb ka, kui tihti ta seda teeb. Tõenäoliselt üks selliseid naljakaid harjumusi, mis lastel ikka tekib ja pärast kaovad ise ilma paanikata. Ehk kuulab omaenda häälekõla või kuulab, kuidas lause kõlab jne. Aga kui tegu tundub olema sundkäitumisega, teeb tihti, siis peaks kellegiga nõu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:03; 19.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5-aastane kipub ka sama tegema. Naudib oma hääle kõla vahel. Vahel on aru saada, et ta veel päris hästi ei mõista oma pea sees mõtlemise ja rääkimise vahet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi samamoodi 5-6-aastaselt. Ise ta aru ei saanud, et ta selle sosinal öeldud lause kuuldavale tõi. Kui mõni sõber küsis, et miks sosistad, siis väitis, et tema ei ole sosistanud. Läks lausa kurjaks selliste kummaliste süüdistuste peale 😀

Läks ise üle, aga ma ei mäleta, kui kaua see periood kestis – võibolla paar kuud, võibolla aasta. Mäletan, et toona tundus mullegi see kuidagi imelik, aga tagantjärele tundub täiesti tähtsusetu seik. Olin juba täiesti unustanud, aga teemat lugedes tuli järsku meelde. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöörduge neuroloogi juurde.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma täna siis küsisin, et miks ta oma lause järgi sosistab. Ta ütles, et ei sosistanud midagi ????.

Ma ise arvan, et see on sellest, et ta nagu mõtleks häälega. Et nagu kinnistab juttu oma ajju.

Kui ma nüüd pingsalt meenutan, siis niimoodi tegema hakkas ta peale logopeedil käimist(esimene ja viimane hääliku sõi sõnal ära-nüüd korras sellega).
Vb sealt siis see kordamine tuligi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 20:23; 19.06 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ta kontrollib mõttes/sosinal, kas ütles õigesti?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:03; 19.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma täna siis küsisin, et miks ta oma lause järgi sosistab. Ta ütles, et ei sosistanud midagi ????.

Ma ise arvan, et see on sellest, et ta nagu mõtleks häälega. Et nagu kinnistab juttu oma ajju.

Kui ma nüüd pingsalt meenutan, siis niimoodi tegema hakkas ta peale logopeedil käimist(esimene ja viimane hääliku sõi sõnal ära-nüüd korras sellega).

Vb sealt siis see kordamine tuligi

Õpib õigesti rääkima, muidugi. Kontrollib üle, kuidas ta lause tegi. Kordamine on tarkuse ema, nagu öeldakse! Las ta kordab, vahel võid isegi temaga koos lauseid ja nende kõla korrata – teadlikult tähelepanu juhtides. Tark laps on!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 5 aastane kordab oma lauset sosistades.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.