Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Väikelaps 5-aastane laps ja ema töötab välismaal

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 5-aastane laps ja ema töötab välismaal

Postitas:

Laps saab suvel 5aastaseks. Mulle pakutakse tööd sellise graafikuga: nädal eestis, nädal välismaal. Ja niimoodi poolaastat kuni aasta.

Tööpakkumine on tegelikult ahvatlev nii karjääri kui ka tasu osas.

Kas kellegil on kogemusi selles vanuses lastega, kuidas laps reageerib sellele et üle nädala on emme 5 õhtut ära?

Meil on väga tore issi ja tore lapsehoidja kes abistab. Laps on selline veidi emmekas, aga muidu armastab ka lasteaias käia…

Mõtlen ja kaalun….
Mees muidugi ergutab tagant, et lahe tööpakkumine.
Minu ema ja õde on jällegi väga vastu, et kuidas sa niimoodi lapse maha jätad….
Aga ei jäta ju. Issi on ju ka. Ja igal teisel nädalal olen kodus. JA seda vaid max 1 aasta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei jäta ju last maha :). Ei ole kindlasti hullu midagi, eriti kui on mees, kes seda mõtet toetab ja lapsega kenasti hakkama saab.

5-aastane on tegelikult päris hea vanus. Väiksemat oleks vast raskem jätta ja kui oleks esimese aasta koolilaps, siis võib raskeks osutuda lapsele, liiga palju muutusi niigi.

Meil käis ema kogu aeg tööl 2 pikka päeva (07-02) ja kaks vaba. Nii et me teda 3-4 päeva nädalas ei näinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on poeg seitsmene ja mina tean, et ei mina ega tema niimoodi ei suudaks, ehkki mu mees on ka suurepärane isa. Aga mina ei tahaks nii pikalt lapsest eemal olla, ei kujuta seda ettegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema töötas ka teises linnas, kui mina laps olin. Ma mäletan, kuidas isa õhtuti ahjus liha küpsetas ja pannkooke tegi ja kuidas me jõe ääres jalutasime pärast lasteaiast tulekut. Mäletan, kuidas ema reede õhtul koju koju tuli mööda treppi hingeldades(ma ootasin juba, sest tuli alati kl.23se bussiga. Mäletan, kuidas ma karglesin mööda koridori, kui mingi uue nuku karp kotist paistis või lihtsalt niisama:)
Mul pole halbu mälestusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine kohe kindlasti, muidu pärast kahetsed! Laps on suur ja arukas juba ja sa pole ju korraga kuu eemal 🙂 Sõbranna(30a) hetkel õpib nii vahetusõpilasena Soomes, laps on 3a, tema tuleb koju alles N või R ja E jälle varahommikul läheb ära. Pole mingit probleemi. Ära mõtle üle! Meil aga issi käib tööreisidel päris tihti ja kuigi poisid issikad ka pole mingit probleemi 🙂 Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sellise graafikuga (5 päeva eemal ja 9 päeva kodus) töötav ema on isegi lapsele rohkem kättesaadav, kui ema, kes töötab 9-18. Tavajuhul ju laps näeb ema hommikul tunnikese, õhtul paar tundi ja rohkem ainult nädalavahetusetel. Ise läheks prooviks ja hoiaks lapse oma kodusoleku nädalal vähemalt mõne päeva ka lasteaiast kodus. Ära saab ju alati tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see ema Eestis ju kodus ei istu, siin käib ikka ka tööl, vähemalt mina loen teemaalgatusest niimoodi välja. Seega lapse lasteaiakohustust vähendada ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine muidugi, see ei ole nii pikk aeg ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa vist ei oota sellist vastust, aga mina ei soovitaks sellist graafikut. Esimene mõte on mul see, et tõenäoliselt alguses saaksid kõik hästi hakkama, aga kui laps saab aru, et nüüd ongi nii, et emme läheb pidevalt ära, siis see võib muresid kaasa tuua ja teine asi on see, et oled sa täiesti kindel, et see graafik kestaks kuni 1 aasta?
Ka 1 aasta on tegelikult lapse elus väga pikk aeg ja mis siis, kui peale seda tehakse Sulle veel parem pakkumine graafikuga 1 nädal kodus ja 2-3 nädalat välismaal?
Ma ei taha Sind üldse hirmutada, aga minu tutvusringkonnas on üsna mitu sellist teistmelist last, kelle mõlemad vanemad töötavad välismaal ja seda on kurb kõrvalt vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esmatähtis on muidugi olla ema, aga sa pead endale ka mõtlema. Ja ega sa sellepärast pole halvem ema et sa mõned pävad eemal viibid. Sa teed ju tööd. Ja kaudselt just nimelt lapse jaoks ja pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine! Ära mitte kõhklegi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine, ära kõhkle!

Kui isale selline tööpakkumine tehakse, siis ei leia ühiskond miskipärast mingit probleemi.

Ja oma ema on sellistes küsimustes väga halb nõustaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin tööpakkumise igal juhul vastu, 5-aastane saab juba kenasti hakkama, eriti veel kui isa on ka olemas. Ja aasta läheb kiiresti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tütred 3,5a ja 9a.
Töötan 1 kuu Soomes, 2 nädalat kodus.
Abiks on 2 vanaema(kordamööda lastevalves)+mees.

saame hakkama. Palk lihtsalt on 5-kordne ja elu tahab elamist.

Lastega räägitud ja siiani(töötan juba 6k nii) kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei võtaks vastu, ma ei suudaks nii kaua lapsest eemal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul saab laps kohe-kohe 5.
Mina ei läheks.
Või läheks ainult juhul, kui see nädal eestis on mul VABA, mitte töö.
Olen taolisel teemal palju mõelnud, sest varem või hiljem tahan mingiks ajaks välismaale tööle minna. Lapsed 16, 8 ja peaaegu 5. Ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et muidugi mine!
See ei ole kuidagimoodi halvem graafik kui neil, kel iga päev 9-18 töö. KUi oled nädal ära ja nädal ainult lapse päralt. 5-aastane on juba täitsa mõistlik tegelane. Puutun oma töös palju kokku selliste inimestega, kes töötavad 2- nädalat ära ja 2 nädalat kodus graafikuga, osadel veel väiksemad lapsed. Väga ok on, ja vabad 2 nädalat ainult laste päralt ju mõnus. Lõppkokkuvõttes ongi asi samavõrd tasakaalus kui iga päev töötavatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb sellest, kas saad Eestis olemise nädalal kodus puhata ja lapse lasteaiast vähemalt paaril päeval koju võtta, või pead ka Eestis-viibimise nädala jooksul tööd tegema!

Juhul, kui Eestis viibimise nädal on töökohustustest vaba, läheksin jah! Sest enamus Eestis töötavatest emadest on pikad päevad tööl ja seda pidevalt, ning oma lapsi näevad nad vaid õhtuti ning nädalavahetustel. Seega, kalkuleerides ühe nädala kodust eemal ja teise puhtalt kodus lapse ja enda päralt, oleksid meil kasud sees.

Aga kui peaks töötama ühe nädala nii, et laps ema ei näe üldse, ning teise nädala nii, et laps näeb ema ainult õhtul enne magamaminekut- siis see on tõeliselt jama variant ja ei võtaks sellist pakkumist vastu. Kõike ei saa rahas ka mõõta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:37; 07.04 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei läheks . No ma ei saa aru emadest kes lähvad välismaale tööle ja lapsed jätavad siia. Minu süda valutab isegi sis kui kodust eemal paar päeva,muretsen oma laste pärast. Ei selline pole elu KUI EMA ON VÄLISMAAL tööl. Kindlasti ütleks ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sirtsu11 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti ei läheks . No ma ei saa aru emadest kes lähvad välismaale tööle ja lapsed jätavad siia. Minu süda valutab isegi sis kui kodust eemal paar päeva,muretsen oma laste pärast. Ei selline pole elu KUI EMA ON VÄLISMAAL tööl. Kindlasti ütleks ei.[/tsitaat]

Aga isa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates, kui tõusev trend see on ja nendel lapstel ON tavaliselt koolis probleeme, siis mõtle ikka pikalt, kas tahad pärast maadelda koolivahetuse ja õppimisprobleemidega.
lapsel peab ikka kodus iga päev oleme aeg emaga, nii on emotsionaalne ja füüsiline lähedus, mis teeb lapse rõõsaks ja rahulikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Eveli27 kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina läheks, laps juba 5 a ju.saab aru küll kui kenasti rahulikult seletad. kuula südame häält, küll su vaist ütleb õigesti, teiste targutamist pole mõtet väga kaaluda. mul endal laps 1,1 a ja läksin just nüüd tagasi tööle, sest ei suutnud enam niisama passida, issi jäi koju, ja kõik toimib suurepäraselt, õhtuti plika jookseb rõõmuga vastu ja õhtud olen ju mina temaga koos…..
seega, sul juba vanem laps ja ennast ei saa ka 100% ohverdada[/tsitaat] Sina oled oma lapsega ju koos IGA päev, mitte 7 täispäeva lahus, nagu teemaalgataja teha plaanib. Antud juhul on küsimus pigem selles, kas ema peab end 100% tööle ohverdama? Seda ju kodust nädalaks täiesti minemakolimine tähendabki…

Miskipärast vaikib teemaalgataja selles küsimuses, kas see nädal kodusolemist tähendab lapsega koos olemist või lihtsalt töötamist Eestis? Kui saaksin pärast nädalast lahusolekut olla nädala lapsega hommikust õhtuni koos, siis oleks see ju üsna super lahendus: 50% tööl ja 50% lapsega:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:37; 07.04 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laps 4 aastane, käin välismaal tööl ja olen 5 päeva kaupa ära. Olen arvamusel, et kui lapsel on koht kus ta ennast turvaliselt tunneb ja tema eest hästi hoolt kantakse, siis on kõik hästi. Helistan talle iga päev ja siiani on kòik korras;) ei tasu muretseda, lapsed on tugevad. Aeg ajalt on hea küsida, mis ta tunneb, see aitab nii Sind kui ka last. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps 5-aastane laps ja ema töötab välismaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.