Esileht Väikelaps 5-aastase lapse vaktsineerimine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 5-aastase lapse vaktsineerimine

Postitas:
Kägu

Laps pole saanud varem ühtegi vaktsiini. Eestis me ei ela aga kuulda on, et Eestis läkaköha levimas? Aastas käime 2x Eestis umbes. Ma ei teagi kas oleks vaja kohe minna vaktsineerima või mitte? Samas ega see vaktsiin ka ei kaitse? Kardan üldse kuidas need vaktsiinis olevad ained mõjuvad talle, sest ta on kõige vastu nii tundlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jeerum küll, tänapäeval, kus piirid valla ja rahvas rändab ja levitab kõiksugu haigusi, jätta laps vaktsineerimata, on väga isekas tegu.
Ja nüüd ise värised ja kardad igat hetke

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe palun natukene paremat vaktsineerimiskirjandust kui Delfi, analüüsi, mille vastu su laps siis “tundlik” on, kas tasub ära teoreetiline vaktsiinkahjustuste risk vs teatud kaitse jnejne. Mõelda tuleb natukene asja üle, lp ema, ratsionaalselt ja loogiliselt ja faktidega. 5a pole läkaköha enam eluohtlik, aga pikk ja tüütu haigus, pealegi nakataks ta haigena teisi, nt nooremaid lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soomes levib ka läkaköha usinasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No 5-aastase puhul sa juba peaksid teadma, mille vastu ta on allergiline ja mis haigused tal on, kas on mingeid vastunäidustusi, et vaktsineerida ei saa.

Kui tal midagi hullu allergiat või vastunäidustusega haigust ei ole, siis ei tee ka see vaktsiin midagi hullu. Enamasti need kahjustused on siiski saadud siis kui on vaktsineeritud imikut ja alles tagantjärele avastatakse mingi näidustus, miks ei oleks tohtinud teha. Lisaks oskab su 5-aastane ennast juba ka väljendada suuliselt, kui ta ennast kuidagi pahasti peaks pärast süsti tundma.

Vaktsineerimisega on aga alati nii, et iial ei tea, kas selle tõttu siis õnnestub konkreetsel inimesel immuunsus tekitada või vaktsiin talle ei mõjugi ja ikkagi haigestub.

Ja ega siin Eestis nüüd nii ka ei ole, et hirmsad tõved levivad ja kõik läkastavad 😀 Kui sa oma last siin ei kavatse lasteaeda või kooli panna, siis tavalise külaskäigu ajal ei tohiks midagi hullu juhtuda, oleneb, mida te siin teha plaanite.

Lõppude lõpuks, eks sa ise tead, kas sa kardad rohkem haigust või vaktsiinitüsistusi. Eks nii vaktsineerimine kui ka mittevaktsineerimine tuleneb hirmust ja soovist oma last kaitsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raudselt libateema.

Ükski 5-aastase vaktsineerimata lapse ema pole nii loll, et ühtäkki Perekoolist nõu küsib või vaktsineerima kipub. Kui on nii kaua juba vaktsineerimata, siis on teema nii hästi selgeks tehtud, et vaktsiinisüstiga ligineva inimese lööks oma lapse kaitseks maha.

Ja teiseks…ükski täiesti vaktsineerimata laps ei ole “kõige vastu nii tundlik” kui tal just kaasasündinud immuunpuudulikkus ei ole – sel juhul aga oleks vaktsineerimine nagunii vastunäidustatud, mida see ema isegi peaks teadma.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps 5-aastase lapse vaktsineerimine