Esileht Väikelaps 5 aastasega Ameerikasse

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 5 aastasega Ameerikasse

Postitas:

Kuidas on teil sellise vanuses laps nii pika lennu vastu pidanud (uneajad, teised kellaajad jmt) ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulane käis eelmisel kevadel Ameerikas kahe lapsega, üks oli 5 ja teine 7. Nemad n-ö töötlesid lapsi eelnevalt päris korralikult, selgitasid, mida lennukis tohib ja mida ei tohi ja hoiatasid ette, et neil hakkab lennukis surmigav, nii et lapsed teadsid arvestada ja neil olid kaasas mingid mänguasjad vms, millega nad siis tegelesid. Lapsed olid kenasti vastu pidanud.

Eks see oleneb lapse iseloomust. Mina oma viiesega praegu ei rända üldse kuskile väljaspoole Eestit, sest see ei püsi pudeliski paigal ja temaga nii pikk reis ette võtta oleks tappev. Juba autosõidu ajal, mis kestab rohkem kui tund aega, tuleb iga natukese aja tagant küsimusi: “Millal me juba kohale jõuame? Kas me varsti jõuame kohale?”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sama vana laps ja olen temaga Eesti ja USA vahet lennanud pea sünnist saati. Nii suure lapsega on juba täitsa mõnus reisida, ei pea meeletult planeerima ja muretsema enam. Ta ise ütleb, et talle lennujaamad meeldivad (ja reisimine, eriti Eestisse), aga lennata ei meeldi 😀 Olen sama meelt! Ostan talle kaasa söömiseks asju, mis talle meeldivad, sest lennukitoitu (ka laste oma) ta tavaliselt ei söö või magab sel ajal. Laen ipadi mänge ja Netflixist tõmban mõne seriaali või filmi, tavaliselt piisab ka lennukis näidatavatest filmidest. Mõni väike mänguasi on kaasas ja värviraamat/vildikad. Alati magab ka. Eks 5-aastane juba tajub seda, et lend on pikk, siis ma soovitangi magada, aeg läheb kiiremini – tavaliselt töötab.
Ära muretse, võta kaasa lapse lemmiksööke, mänguasju jms ja head reisi!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin 4-aastasega, kui veel tahvelarvuteid polnud. Tõesti, üldse mingit probleemi polnud – valdavalt magas. Ilmselt oli tal ka kerge lennustress, sest süüa ta ei tahtnud. Toetan eelmise Käo kogemust – kaasa mõned väikesed mänguasjad, värviraamat, pliiatsid, pisut süüa/näksimist, vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kogemus kahe lapsega, oleme käinud nii USAs kui Aasias. Oleme ka varunud joonistamise asju, tegelusvihikuid (lennukites antakse ka enamasti lastele pliiatseid, värvimisvihikuid), mänguasju. Lennukis pakutavad multikad on lastele väga meeldinud (elamus ju ka see, et igaühel on oma telekas ees ja saab sealt ise sobiva filmi/multika valida. Me niisama autosõidul lastele multikaid ette ei anna). Söögivaru olen kaasa võtnud, kuigi ka kaks korda ju pakutakse sooja sööki lennukis (ka lennujaamas on hea, kui lastele on näksimiseks midagi olemas, eriti, kui vahemaandumine Oslos või mujal kallimas kohas). Lapsed on alati magama jäänud, kui lennukis tuled kustu pannakse (oleme öisel ajal lennanud). Ise olen lastega reisides kehvasti maganud, kuna vaatan, et lastel oleks mugav (üks magab poolenisti minu süles, teine mehe süles), lapsed suht hästi. Lapsed on ka ajavahega väga kiiresti kohanenud, mul endal läheb kauem. Lapsed ei analüüsi seda ajavahet, lihtsalt näevad, et ahah, läheb pimedaks, nüüd on õhtu/öö ja aeg magada. Vajadusel oleme esimestel õhtutel melatoniini tablette andnud.
Endal on olnud raskem. Nt kui lapsed olid pisikesed ja peale pikka lendu oli pikk vahemaandumine enne Eestisse jõudmist. Olime mehega surmväsinud, vaevalt seisid silmad lahti ja siis seda 2-aastast pead ju hoolega valvama, et ta keset suurt lennujaama plehku ei paneks. Õnneks on lennujaamades toredad lastenurgad/mänguväljakud. Viiesega juba lihtsam, kuigi ta võib olla reisiväsimusest tujukam ja endal tuleb olla selle võrra kannatlikum.
Lendamine on meie kogemusel 5-aastase jaoks väga tore elamus. Aga enne ja pärast need pagasi ja passikontrollide järjekorrad on väga tüütud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps 5 aastasega Ameerikasse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.