Esileht Väikelaps 5.aastasel nohu iga 2ndl tagant

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 5.aastasel nohu iga 2ndl tagant

Postitas:

Ma ei saa aru kuidas tal see nohu nüüd nii tihti on ???? Juba 3-s kord ja iga 2ndl tagant.
Alustas augustikuus eelkoolis mis asub suures koolimajas. Ümberringi tal ikka neid lapsi leidub kes köhivad nagu kopsud välja ja kellel tatt voolab.
Kuna eelkool on kohustuslik siis mul on õpetajale juba imelik saata jälle sõnum, et minu lapsel suur nohu jälle ja puudub 3p koolist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 10:12; 08.12 17:59; 10.12 08:03; 20.12 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas allergia on välistatud? Adenoide ei esine? Mandlite probleeme pole? Jalad-käed on soojas? Ega sa liiga palju korista? Siis on tegu viirusega, mis on meie kliimas tavaline. Lasteaias on pidevalt koos juba põdenud, alles põdevad ja nakatunud lapsed. Mu enda lapse puhul toimib xymelin ja köha vastu oli hämmastavalt tõhus pertussin. Laps köhis nagu hobune, kuid pertussiniga saime lahti 10 päevaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled Soomes? Seal on veidi teistmoodi suhtumine nohudesse-köhadesse kui meil, nagu ma aru olen saanud. Aga ei tee see nohu 5-aastasele küll enam midagi hullu, kui tal pole soodumust kõrvapõletikeks vms. Las aga nuuskab nina tühjaks ja kogu moos. Mida sa nohu vastu ikka nii väga ette võtta saad?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled Soomes? Seal on veidi teistmoodi suhtumine nohudesse-köhadesse kui meil, nagu ma aru olen saanud. Aga ei tee see nohu 5-aastasele küll enam midagi hullu, kui tal pole soodumust kõrvapõletikeks vms. Las aga nuuskab nina tühjaks ja kogu moos. Mida sa nohu vastu ikka nii väga ette võtta saad?

Soomes jaa. Ma loputan tal mitmeid kordi päevas nina soolalahusega ja ta ilusti nuuskab aga praegu on nii, et ta ei tunne üldse toidu maitset ja lapsele see endale ka häiriv.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 10:12; 08.12 17:59; 10.12 08:03; 20.12 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei tunne toidu maitset? Mis katseid sa temaga teed, et seda tead? Kas annad ülesoolatud-pipardatud toitu või midagi muud, mida ta vastu ootusi sööb?
Väikesele lapsele pole maitse mingi oluline näitaja, sööb näljatunde kustutamiseks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et ta ei tunne üldse toidu maitset ja lapsele see endale ka häiriv.

See on nohu viimane faas, mul läheb see alati päeva-kahega üle ja siis on nohu ka läinud ja limaskest saab uuesti tööle hakata. Nõme on küll olla, aga mida ikka teha. Loomulikult on lastekollektiivi sügised-talved sellised. Soomes ei anta ju sellise nohu peale haiguslehtegi ega koolist puudumise tõendit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel tuleb nüüd seda tatti ikka väga palju ja selle tõttu köhib ka palju. Eriti hommikuti, ta ei taha isegi hommikust süüa kohe.
Ma olen kodune ema, seega pole vaja haiguslehte ja üldiselt üle nädala pole kumbki laps puudunud ja pole keegi küsinud koolist puudumise kohta tõendit. Suhtlen e-keskkonnas alati otse klassiõpetajaga.
Ma arvan, et viin ta ikkagi alles esmasp eelkooli. Siis see paks nohu ja köhimine peaks küll ka juba järgi andnud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 10:12; 08.12 17:59; 10.12 08:03; 20.12 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu aga lapsel siismaani nohu ja köha. Igal hommikul nina kinni ja tatine. Helistasin tervisekeskusesse ka aga nemad selles probleemi ei näinud. Lapsel pole kunagi nohu üle nädala kestnud.
Lugesin, et mingi pikalt kestev nohu-köha viirus pidavat soomes liikvel olema. Võib kesta nädalaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 10:12; 08.12 17:59; 10.12 08:03; 20.12 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei tunne toidu maitset? Mis katseid sa temaga teed, et seda tead? Kas annad ülesoolatud-pipardatud toitu või midagi muud, mida ta vastu ootusi sööb?

Väikesele lapsele pole maitse mingi oluline näitaja, sööb näljatunde kustutamiseks.

hahaaa, nii eluvõõrast juttu pole veel kuulnud. Sul kas ei ole lapsi või pole sa neile elusees midagi maitsvat süüa andnud ja nad ei oskagi midagi tahta peale maitsetu toidu. Suurem osa lapsi on aga vägagi maitsetundlikud ja valivad.

Nohu võib tõesti mõjutada maitsmismeelt. Minu tütrel on ka olnud probleeme, kui väga suur ja paks nohu, et sisi ei taha oma tavapäraseid lemmiktoite, sest vastiku maitsega on.

Meie peres küll nohu ei ole probleemiks, aga köha kestab juba kuu aega. Kevadel oli sama teema, rääkisin arstiga ja kehitas õlgu, et lastel võibki kaks kuud minna. Mul ei jäägi üle, kui laps niimoodi aeda saata ja teistele vanematele lihtsalt öelda, et arst tunnistas lapse terveks. 2 kuud ma hoolduslehel olla ei saa ilmselgelt lihtsalt seetõttu, et teistele vanematele ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled Soomes? Seal on veidi teistmoodi suhtumine nohudesse-köhadesse kui meil, nagu ma aru olen saanud. Aga ei tee see nohu 5-aastasele küll enam midagi hullu, kui tal pole soodumust kõrvapõletikeks vms. Las aga nuuskab nina tühjaks ja kogu moos. Mida sa nohu vastu ikka nii väga ette võtta saad?

Soomes jaa. Ma loputan tal mitmeid kordi päevas nina soolalahusega ja ta ilusti nuuskab aga praegu on nii, et ta ei tunne üldse toidu maitset ja lapsele see endale ka häiriv.

Proovi inhhalaatoriga see tavaline soolalahus. Niisutab limaskesti ja ei lase turse minna. Minu lastele aitas hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millega sa nohu vastu võitled üldse ? Paistab et ei ravi välja.

Proovi kombinatsiooni: Loputa sageli soolalahusega nina, peale laste Sudafed või SeptaNazal, Sinupret tilgad, Zyrtec tilgad. Ööseks Vietnami palsam nina peale ja kindlasti enne ööund ninatilgad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan käia lapsega nina-kurgu-kõrvaarsti juures. Kui on adenoid, siis seal tuvastatakse. Kohe ei pea opile jooksma, alguses kirjutab arst retsepti miskile hormonaalsele ninarohule.

Kui ikka on pidev nohu, siis tuleks põhjus välja uurida ja ravida, muidu muutub krooniliseks ja see on päris vastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps 5.aastasel nohu iga 2ndl tagant