Esileht Väikelaps 5 aastasele poisile jõulukingi ideid

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 5 aastasele poisile jõulukingi ideid

Postitas:
Kägu

Küsimus ongi pealkirjas. Tahavad nad ju kõike, millele vähegi silm peale jääb. Pikemalt püsima jäänud huvi teemal saab põneva raamatu, aga tahaks midagi veel. Andke ideid.

Tegu lapselapsega, pole päris igapäevaselt koos.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin sama vanale sugulasele lauamängu Farm rescue.

Soovitati lauamängublogis, et ka lapsevanemal ei tohiks olla seda igav mängida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsi lapsevanemalt! Nemad ju teavad, mis huvi pakub lapsele. Kui mu ema on niisama lambist lastele mingeid üllatusi teinud, siis reeglina on need ikka jumalast mööda asjad olnud – ala ostab mu tütrele mingi suvalise väikese tüdruk-nuku, kuigi ma korduvalt rääkinud, et ta eriti nukkudega ei mängi 😀

Lisaks äkki on lapsel ka vanemate abiga jõuluvanale kiri koostatud?

Palju sõltub ka, kui palju laps näeb multikaid – väga tihti tahavad nad saada minegdi multikategelasi. Nt Käpapatrull on päris popp, Pikne Mcqueen, või hoopis Lego Ninjagod.

Minu 6-aastane laps soovis jõuluvanalt hoopis Super-Mario legot – ma isegi ei tea, mis värk sellega on, aga lasteaias kõik vist fännavad Super Mariot, ma isegi ei tea, mis sellega on, mulle seostub see ikka väga vana ja klassikalise konsoolimänguga, millest tänapäeva 5-6aastsed ei peaks veel midagi teadma 😀 Aga vot, pop teema 😀 No igaljuhul, Lego-soov sobib mulle igati 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtsin ka just Käpapatrulli soovitada. Ja see Super-Mario on ka hea idee, isegi mu 6-a tütrele meeldib, kuigi mina ei tea sellest ööd ega mütsi.

Ei pea tingimata mänguasju kinkima, võib ju ka nt Käpapatrulli pluusi või püksid vms. Neid leiab päris hea hinnaga, ja kui on odavama otsa asi, pole kahju ka, kui seisma jääb. Ja kui kulubki kiiresti, pole ju ka höda, natuke ikka kanda on saanud. Mina nt ostsin tütrele Rimist ühe Käpapatrulli tegelase pildiga pluusi, samuti Pepcost retuusid (nende kvaliteet pole muidugi just eeskujulik).

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 5a poisile meeldib see Peter Rabitt multikas. Ma käisin poes ja leidsin mängu 5+ vanusele, kus tuleb jäneseid urgudesse saata magneti abiga. Mõtlesin, et see täitsa sobib ju selle multikaga kokku. Veel meeldivad talle igasugu autod, robotid, koletised. Mõned raamatud ka, kus liiga palju teksti pole. Näiteks Contra “Poiste aabits”. See tal juba on. Seega saab ka positiivsete sõnumitega raamatu a la “ma olen tubli”, “ma olen sõbralik” vms, ja siis veel ühe libahundi taolise pehme kummist mängukujukese.

Tuleb mõelda, mis lapsele meeldib ja sellest lähtuda.

Praegu minu lapsele on ka rollimängud huvi pakkunud, politseinik, arst, tuletõrjuja, müügimees näiteks. Võib olla näiteks sobiks hoopis sellekohane atribuutika.

Praktilise poole pealt minu laps rõõmustaks kindlasti ka uue vilkuva hambaharja, uute riiete nt lühikesed püksid või kindla tegelasega t-särk või laheda
juuksesprei üle (nt kui Peppa Pig või Frozeni Elsa on peal siis kindlalt meeldiv), viltpliiatsite ja värvimisraamatu üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 5a tüdruk saab kalimba (tema enda unistus), ühe karbikese legosid (mingi sinine komplekt paljude väikeste asjade tegemise juhistega) ja puu-raudtee jaoks depoo ja pöörmed (Ikeast; meil juba rööpaid ja ronge on mitu portsu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu 5-aastane saab puldiga monster-auto. Lego sai lasteaiast ja trennist kommipaki.

Minu lapsele meeldivad ja rohkelt rakendust leiavad praegu magnetkonstruktorid (nt Magformers, Geomag), kui juba on
olemas, siis lisakomplekt annab rohkelt ehitusvõimalusi juurde või lauamängudest on lemmikud laste Alias, Superfarmer, Labürint junior.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Magnetkonsktruktorid ei ole mitte need asjandused, mille pärast lapsed eluohtlikus seisundis haiglasse satuvad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lasteaias kõik vist fännavad Super Mariot, ma isegi ei tea, mis sellega on, mulle seostub see ikka väga vana ja klassikalise konsoolimänguga, millest tänapäeva 5-6aastsed ei peaks veel midagi teadma 😀 Aga vot, pop teema 😀

Super Marion vanast puldi mängust on saanud nintendo-mäng 🙂 elab ikka edasi see meie lapsepõlvelemmik!

Magnetkonsktruktorid ei ole mitte need asjandused, mille pärast lapsed eluohtlikus seisundis haiglasse satuvad?

Ei, need on ohutud isegi väikelapsele, magnetid on plastmassi sees: http://www.toysplanet.ee/et/a/magnetkonstruktor-magformers-square-set-12pcs . Meil on need sellest ajast kui lapsed olid üheaastased, nüüd saavad nad 10a ja mängivad ikka veel, kui ehitamise tuhin tuleb, mängin isegi. Ehk kuidagi õnnestuks need ohtlikuks teha, kui plastmass puruks peksta ja need magnetid alla neelata, aga seda on juhtunud nende aastate jooksul ainult 1-2klotsiga, et üks magnetitükk tuli välja (klots jäi isa kingatalla alla… ). Soovitan neid, aga kallid on, paganad (alist tellitud on ka täitsa ok, mida hiina legode kohta nt 100% öelda ei saa).

Ohtlikud on need pisikeste magnetkuulidega asjad: https://tarbija24.postimees.ee/3166977/magnetkuulid-on-vaikelastele-vaga-ohtlikud  Kui laps peaks ühe või kaks magnetkuuli alla neelama, siis on operatsioon vältimatu, sest need liiguvad kehas nagu aegluubis kuul, läbi kudede kas üksteise või metallesemete poole!

Meil sai 5a poiss jõuluks gloobuse-öölambi. Väga hea seletada, kus mis asub.

Meil on läbi aegade kõige mängitavam mäng vana hea Tsirkus.  Ja ehituse mängudest soovitan veel kuuliveeretamise mänge, ka lõbu rohkem ehitada ja kasutada, siis lammutada ja ümber teha: https://www.kaubamaja.ee/et/quercetti-kuulitee-h0251603

Aitäh kalimba idee eest, nii lahe asi!!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul saab Nintendo Switch i. Fännab ka Super Mariot, see lego olemas juba. Lihtsalt ei taha midagi muud ja tean, et ei mängi ka siis muuga.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps 5 aastasele poisile jõulukingi ideid