Esileht Koolilaps 5.klassi minek. Mida läheb vaja?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: 5.klassi minek. Mida läheb vaja?

Postitas:
Kägu

Laps läheb viiendasse klassi, on tekkinud küsimus, et millised koolitarbeid vaja läheb. Kas viiendas veel kirjutavad tintenpenniga või enam ei tohi kasutada. Kas vesi- või guassvärve läheb veel vaja jne? Sooviks vaikselt hakata asju ostma, mitte kõike viimasele minutile jätta 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga palju sõltub ju konkreetsest koolist ja õpetajast. Ma küll ei näe mõtet igaks juhuks midagi ette osta. Enamik asju ju suvalises toidupoes olemas ja saab mööda minnes haarata. Värvid, vihikud, pliiatsid ei maksa ju palju ka.

Ainuke mida ette vaatan on kehalise riided kuna pigem ostan alega kui kõige kallimad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu oma läheb ka V klassi ja ostan ikka talle kustutava otsaga tintenpeni, kuna ta ikkagi võib kirjavigu teha ja siis lihtsam parandada. Muus osas mina vaatan nende kooli tunniplaani ja sealt näen, et kunstitund on alles. Mis nad seal teevad, on ette raske mõistatada, eks jõuab osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5ndas tulevad ju aineõpetajad ka. Sama kooli õpetajatel võib isegi vihikute osas erinevad nõuded olla. Nimekirja saab laps igalt õpetajalt eraldi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis lõpevad algklassid kolmanda klassiga, alates neljandast siis kabinetisüsteem. Ja see on täiesti lapse enda asi, millega ta kirjutab. Kunstitarbeid ise ostma ei pea, sügisel kogutakse raha ja kunstiõpetaja majandab nende vahenditega. Mingit eraldi suurt varumist pole küll vaja läinud. Supermarketist ports joonelisi-ruudulisi vihikuid/kaustikuid, peotäis pastakaid ja kui laps on suve jooksul riietest-jalatsitest välja kasvanud, siis neid ka vaja. Aga viimaseid ostame enamasti vastavalt vajadusele jooksvalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lapsel tuli ainesysteem 4. klassis ja igal öpetajal olid erinevad soovid. Ka nt erinevates inglise keele gruppides sama klassi piires. Nimekiri saadeti augusti teises pooles. Pliiatsite osas neil suva, millega keegi kirjutab, korda nōuti kyll, igayks ise vaatas, millega tal parem. Kindlasti ei pane ette ostes puusse, kui osta valmis mõned ruudulised ja mõned kitsama joonega vihikud ja kaustikud. Siis vastavalt ainele saab valida ja kyllap kuluvad ära ka need, mis yle jäävad. Kunst igas koolis erinev. Töölehtedele võiks olla mõned kiirköitjad ka olemas näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja pisike näide elust, et tintenpen pole alati hea. Kui teha parandusi, siis kipub mõnikord liiga kiirelt peale kirjutades uus tekst siiski kustuma, osaliselt kustuma. Hindelises töös jama värk 😉 Neid tasub teha pastakaga. Ja õpetatel tegelikult on rohkem infot ka, kui parandus on maha tōmmatud ja üles uus kirjutatud. Mõnikord tõmbavad lapsed ka õigeid asju maha ja siis näha, kas kahtles ōiges suunas vōi näiteks pani päris võssa hoopis enne;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viiendik võib juba keelduda neid tintekaid kasutamast (oma kogemus).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu teismeline läheb kaheksandasse. Tema koolis jagatakse õpikud ja töövihikud kätte augusti lõpus. Esimesel tundidega koolipäeval peavad kõik asjad kaasas olema ja algab kohe õppetöö. Enamuses ainetes on ju teada, kas kasutusel on jooneline või ruuduline vihik. Mitte mingitest müstilistest erinõuetest vihikutele pole seni ükski aineõpetaja 8 aasta jooksul teada andnud. Kirjutusvahendina eelistab laps seniajani kustutatavaid pastakaid.
Vihikuid ja muid jubinaid (kustukummid, värvipliaatsid, liim jms) ostan jooksvalt.
Kunstiõpetuse asju ette ei ostaks. See on ainus aine, kus selgub esimeses tunnid, mida ja kuidas tahetakse. Mõni õpetaja kogub raha ja ostab ise, teine annab nimekirja, mida on vaja osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on alati nii, et õpetajad puhkavad viimase hetkeni ja alles esimestel koolipäeval antakse teada, mis asju vaja on, lisaks saab tunniplaani ka alles nädalatega paika, sest seda nad hakkavad ka seal septembri alguses alles tegema. Mingeid vihikuid ja kaasi ostan, eks neid ikka vaja läheb, aga suurt etteostmist vähemalt meie koolis küll teha ei saa. Natuke halb, et selle tunniplaani paikasaamisega alati nii palju aega kulub, sest trennidesse, kus ta tavaliselt käib, peab juba praegu registreerima. Aga nende koolipäevad võivad väga ebaühtlased olla, mõni päev 3 tundi ja siis praktiliselt terve päev koolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pole kolme lapse koolitee jooksul näinud, et tintekas oleks keelatud, küll aga on olnud õpetajaid, kes keelavad kustutada – valesti kirjutatu tuleb maha tõmmata ja muid variante ei eksisteeri. see teadmine ei aita aga kuidagi koolitarbeid osta, sest kirjutada võib selles vanuses millega iganes.

viiendas nõuab mõni õpetaja kaustikut, et võimalikult palju materjali oleks korraga nö käes ja mõni õpetaja nõuab vihikut, et ta saaks need võimalikult kerge vaevaga koju viia. mõni nõuab, et koolis oleks eraldi kontrolltööde vihik aj mõni laseb kõik tööd paberile teha ja kausta köita. neid nõudmisi sa ette näha ei saa ja need ei ole samad ei klassiti, kooliti ega õpetajati. ning poes on kõik asjad müügil ka pärast 1. septembrit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nimekirja saab laps igalt õpetajalt eraldi.

Nimekiri saadeti augusti teises pooles.

Minu lastele pole kunagi mingeid nimekirju saadetud/antud. Ja pole ka seda olnud, et õpetaja kirjutaks ette kui õhuke või paks vihik peab olema. Küll on olnud eraldi kontrolltööde vihikud mõnes aines ja mõni õpetaja armastab töölehti ning nende jaoks on siis mappi vaja. Ja esimesse tundi minnes ikka vihikud kohe kaasa. Õpikud-töövihikud saab ju hiljemalt esimesel (sel aastal siis teisel) septembril kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5. (ja vanemad) klassis kirjutavad reeglina, millega tahavad. St tähtis on, et kirjutusvahend on olemas. Ja võib osta varuga – kipuvad kaduma/unumema, eriti poistel.
Kunstiasju ei tasu ette osta. Päris paljudes koolides ostab õpetaja värvid jm.
Värvipliiatsid, vildikad võiks ära osta, neid on nagunii igal vaja. Käärod ja liimipulk, kustukas, harilikud, sirkel, mall lähevad ka kindlalt käiku.
Kaustikuid-vihikuid tasub ka varuda, eriti, kui hea hinnaga /meeldivaid ette jääb.
Kaustikutest pigem õhemad (48 lehte vms). Matemaatika on aine, kus ainsana ilmselt paksem võiks olla, kindlasti palju kulub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks on vaja tasapisi asju ette hakata ostma? Naudi suve! Ei ole vaja terve augusti kuu ette valmistada. Sa võid raha tasapisi kõrvale panna, kui kardad suuremat väljaminekut ühekorraga.
Minul ei ole kunagi olnud mingit lapse kooliminemise või koolisaatmise stressi. Nad saavad 1. septembril nimekirja vajaminevatest asjadest. Me oleme läinud selle nimekirjaga poodi ning 10 minutiga on kõik asjad olnud olemas. Ei mingit muretsemist ega ette mõtlemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul küll nooremad lapsed, aga ma ka valmistun varakult.
Sest ma tahan rahulikult asju valida, käia erinevates poodides, et osta häid asju normaalse/hea hinnaga.
Juba praegu on saada asju soodukaga.
Ma ei taha 1. septembril poosi tormata ja osta esimesi ettejuhtuvaid asju hingehinnaga, sest valikut enam pole ja on vaja.

Mu käsi ei tõuse maksma nt 4.50 õpilaspäeviku eest (raamatu- või bürootarvete poes), kui ma saan täpselt samasuguse kõrvalt poest 2.60 või isegi 2€ eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas kõik ei saa päevikut koolist? Ma vahel mõtlen, kellele need poe omad on. Värvipliiatseid ostan ma vahel ühekaupa juurde nt Uuskasutusest, kui konkreetne värv on otsa saanud ja ei taha tervet uut karpi osta. Samuti on kaval osta sealt tagavaraks malle, sirkleid jmt kraami. Nii et üldiselt jaotan ostud aasta peale ära, aga vihikuid ostan ikka pigem korraga ja ühest kohast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks on vaja tasapisi asju ette hakata ostma? Naudi suve!
Sest oli ju palgapäevad 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas kõik ei saa päevikut koolist? Ma vahel mõtlen, kellele need poe omad on. Värvipliiatseid ostan ma vahel ühekaupa juurde nt Uuskasutusest, kui konkreetne värv on otsa saanud ja ei taha tervet uut karpi osta. Samuti on kaval osta sealt tagavaraks malle, sirkleid jmt kraami. Nii et üldiselt jaotan ostud aasta peale ära, aga vihikuid ostan ikka pigem korraga ja ühest kohast.

Meil on nt kooli päevik kohustuslik kuni kolmanda klassini. Peale seda võib ise valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurem osa koole ei tee koolipäevikut st ei saa seda koolist. Nii et ostjaid leidub 🙂
Algklassides 1.-3./4. klass on päevik koolis kohustuslik, just see tavasuuruses.
Suuremates klassides võib mõnes koolis vabatahtlik olla (et kuna e-kool/stuudium nagubii on), aga soovitav ikka oleks päevikut omada. Päeviku suuruse võib vanem õpilane enamasti ise valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellel lapsed viiendasse klassi minemas ja nimekirjad juba olemas, kas see loetelu paketis on ammendav: https://www.epp.ee/5-9-klassi-koolitarvete-pakett.html

Suht pääsemine oleks, kui saabki nii lihtsalt ostetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellel lapsed viiendasse klassi minemas ja nimekirjad juba olemas, kas see loetelu paketis on ammendav: https://www.epp.ee/5-9-klassi-koolitarvete-pakett.html

Pildil olevad kilekaaned on väga viletsad.
Kaustikutel on joonitud vaid välimine serv, st sisemine tuleb endal joonida.
8-lehelise noodivihikuga poleks meil midagi teha, vaja oleks paksemat.
Puudu on akvarelli paberid.
Üldiselt ei ole seal kõige paremad tooted, ise valiks muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh, akvarelli paberite peale ma ei tulnudki. Neid samu kilekaani olen 4 aastat lapsele Prismast ostnud ja teenisid hästi. Noodivihik tegelikult üllatas, meil seni pole vaja olnud, kas see tulebki 5. klassist? Mulle kvaliteedilt tundusid just head asjad, Cariocaga olen ise üles kasvanud. 😀 eks testime ära, need paar asja saab juurde osta kui häda käes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh, akvarelli paberite peale ma ei tulnudki. Neid samu kilekaani olen 4 aastat lapsele Prismast ostnud ja teenisid hästi. Noodivihik tegelikult üllatas, meil seni pole vaja olnud, kas see tulebki 5. klassist? Mulle kvaliteedilt tundusid just head asjad, Cariocaga olen ise üles kasvanud. 😀 eks testime ära, need paar asja saab juurde osta kui häda käes.

Noodivihikuga võib olla veel see lugu, et õpetaja tahab nt sellist, kus on noodijoontega lehed vaheldumisi tavaliste joontega lehtedega.
Mingeid kunstipabereid meilt eraldi ei nõutud, õpetaja ise jagas.
Ehk siis: oota kooliaasta algus ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale pastaka, kustukummi, joonlaua jms ei ostaks midagi ette. Poodi saab iga päev minna. Igal õpetajal on erinevad nõudmised, mõni kogub raha ja ostab ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale pastaka, kustukummi, joonlaua jms ei ostaks midagi ette. Poodi saab iga päev minna. Igal õpetajal on erinevad nõudmised, mõni kogub raha ja ostab ise.

See on vist kooliti nii erinev. Me oleme iga aasta saanud nimekirja täitsa augusti lõpus. Kooliasjad tuleb kooli viia siis 2 nädala jooksul, aga juba 1. nädalal on ju tunnid ja kõike vaja. Ja kui mina augusti lõpus või septembri alguses ostma lähen, on nendelt poeriiulitelt nagu sõda üle käinud. Meil tuleb kõik asjad lapsevanemate osta, õpetaja poolt pole seni midagi olnud, kuigi eelistaksin ka klassiraha pigem selle võrra rohkem maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on vist kooliti nii erinev. Me oleme iga aasta saanud nimekirja täitsa augusti lõpus. Kooliasjad tuleb kooli viia siis 2 nädala jooksul, aga juba 1. nädalal on ju tunnid ja kõike vaja. Ja kui mina augusti lõpus või septembri alguses ostma lähen, on nendelt poeriiulitelt nagu sõda üle käinud. Meil tuleb kõik asjad lapsevanemate osta, õpetaja poolt pole seni midagi olnud, kuigi eelistaksin ka klassiraha pigem selle võrra rohkem maksta.

Algklassides jah, aga ma küll ei usu, et mõni klasijuhataja aineõpetajate soovid kokku kogub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tuleb kõik asjad lapsevanemate osta, õpetaja poolt pole seni midagi olnud, kuigi eelistaksin ka klassiraha pigem selle võrra rohkem maksta.

Mina olen klassiõpetaja. Palun mõelge selle peale ka, et kõik õpetajad ei sõida autoga poe ja kooli vahet, seega ma ei hakkaks iialgi käe otsas klassi koolitarbeid vedama. Teiseks tegelen raha korjamise ja ostmistega võimalikult vähe. Mul endal ei ole küll halbu kogemusi olnud, aga olen kuulnud ikka selliseid jutte, et imestan, et seda ikka tehakse. Ma ei hakka riskima, ma ei võida sellest ju midagi. Üleüldse raha korjamine juba on tihti tüütu, pea arvet, kes on maksnud ja kes mitte, enamuselt küsi mitu korda, siis ka unustatakse, nagu MUL oleks seda raha vaja. Kolmandaks- tööd on niigi palju ning sellist vabatahtlikku lisakohustust- osta kogu klassile mingit kraami, mis kõikidele sobiks, ma asualt ei viitsiks tegeleda, andke andeks.

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Koolilaps 5.klassi minek. Mida läheb vaja?