Esileht Koolilaps 5 klassi poisile elektritõuks kooliskäimiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: 5 klassi poisile elektritõuks kooliskäimiseks

Postitas:
Kägu

Mitte ei taha osta, kuid paraku teistel meie külas temaealistel on kevadest alates elektritõuksid. Muidu käib sügis-kevad perioodil rattaga koolis aga nüüd elu unistus on elektritõuks. Oleme pidanud pikki diskussioone ja lubadused on lapse poolt kui selle saab siis ahvatlevad.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga osta siis see elektritõuks. Või milline sinu küsimus oli?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga osta siis see elektritõuks. Või milline sinu küsimus oli?

No kuidagi ei tahaks seda osta

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga osta siis see elektritõuks. Või milline sinu küsimus oli?

No kuidagi ei tahaks seda osta

No aga ära osta siis. Või mis kolmas variant sinu meelest veel olla saab?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga põhjenda, miks sa osta ei taha. Tahad , et laps end ikka ka liigutaks? Pead ohtlikuks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas/kus koolis tõukse hoitakse? Tõotab tulla jama sellega…

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina poleks nõus, ei ole ohutud need riistapuud. Nii ütledki, ja näita statistikat kui palju õnnetusi on nene kasutajatega juhtunud. Millise vahemaa peab läbi sõitma sellega? Kas liiklus on tihe ta teelõigul? Tee on korralik või auklik?

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suht väike laps tahab kallist ja ülimalt ohtlikku mänguasja ja sa pead pikki diskusioone?

No vaata igapäevast liiklusõnnetuste statistikat.

Minu pool oleks lihtne ei ja rohkem sel teemal ei räägita.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinda koolitee ohutust – palju autodega ristumist ja tee kvaliteeti.

Uuri võimalust piiranguga tõukeratas osta – näiteks, et ei võta alguses rohkem välja kui 10-20km/h.

Kolmandaks – korralik turvavarustus – kiiver. Võid lisada ka randme, küünarnuki ja põlvekaitsmed nagu rulluisutamisel.

Omast kogemusest ütlen seda, et tõukerattaga heal teel sõita on päris okei, kuid tähelepanu kajub hajuma. Eriti suurte kiirustega – lihtsalt sõidad, vaatad ümbrust jne. Kui osta siis tõuks ise peaks olema korralik, mitte kõige odavam – ehk oluline, et turvaline oleks ka väiksematest aukudest, okstest jne üle sõita. Samuti tänavaäärtest. Enda segweyga kõige ohtlikum olukord oli üle rööbaste sõites – esiratas oleks täpselt kinni jäänud kuna see rööbaste vahe oli sama suur kui esiratas. Teiseks seljakotiga on väga mugav sõita – aga nii kui mingi kott lisaks – ütleme nt jalatsikott, kunstitarvete kott vmt, mis pole seljas, vaid on idee kuidagi üle lenksu visata vmt siis lööb üpriski kergelt tasakaalust välja. Mõtlesin korra, mis pole riidest toidukotiga sõita, panin vist alguses ühele õlale, kuid hakkas alla vajuma ja kohe külele kiskuma, lenksule pannes kiskus samuti küljele. Lõpuks kuidagi sidusin lenksu külge sangadega nii kinni kui sai, siis sain ilusti koju.

 

Ehk – kui tee oleks turvaline ilma pimedate nurkadeta, kus autodele täpselt ette sõita ja oleks võimalik kiiruse piiraja peale panna (osadel saab panna vist ka äppis peale, lisaks selle, et ei kiirenda äkiliselt) siis mõtleks selle peale.

Tegelikkus on muidugi see, et kooliskäimiseks seda tõuksi aega väga pikalt polegi – sügis on võrdlemisi vihmane, vihmaga võib libe olla (eriti märgade lehtedega!), sõites on tuulekülm teine ja käed, mis ei liigu hakkavad päris kiirelt külmetama. Lisaks vihmaga pritsib siiski selja ka täis.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi ka suve algul toimunud õnnetusest – https://www.delfi.ee/artikkel/120026072/tartus-suri-elektritoukerattaga-kukkunud-13-aastane-noormees

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuleb lastel tore mõte võidu sõita.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi ka suve algul toimunud õnnetusest – https://www.delfi.ee/artikkel/120026072/tartus-suri-elektritoukerattaga-kukkunud-13-aastane-noormees

Sarnaseid õnnetusi juhtub ka jalgratastega kui astutakse ka ilma igasugu muu liiklusvahendita auto ette. Sarnaseid õnnetusi juhtub ka täiskasvanutega (võimalik, et isegi rohkem) kui ka autodega. Seega kui autole ette sõita või suure hooga kukkuda ei olegi suurt vahet, kas (elektriline) tõukeratas või ratas.

 

Ja siis tuleb lastel tore mõte võidu sõita.

Seda sõidetakse nii rataste kui tavaliste tõukeratastega. Osad lapsed käviad isegi skateparkis, kus sõidavad rullaritega, jalgratastega, teevad trikke, saltosid jne. Tuleb hinnata last ennast.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära osta ja punkt. Hiljuti kukkus üks teismeline end minu silme all haiglasse. Ta isegi ei kihutanud. Tõuksidel on väga järsk pöördenurk. Sellel poisil vist jäi kivi ratta alla ja pikali ta oligi. Mingitele asjadele peab vanem vastu seisma.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnaseid õnnetusi juhtub ka jalgratastega kui astutakse ka ilma igasugu muu liiklusvahendita auto ette. Sarnaseid õnnetusi juhtub ka täiskasvanutega (võimalik, et isegi rohkem) kui ka autodega. Seega kui autole ette sõita või suure hooga kukkuda ei olegi suurt vahet, kas (elektriline) tõukeratas või ratas.

Tegemist ei olnud auto ette sõitmisega ega üldse seotud autoga, nii et mida sa sogad siin üldse. Link pandigi siia selleks, et saaksid sellele klikkida ja lugeda. Selliseid õnnetusi ei juhtu rattaga, selles point ongi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ostaks. Pole isegi mingi vaidlemise koht. Tavalise jalgratta võiks osta, kui tal seda pole. Elektritõuksi linnas liikumiseks – absoluutselt kindlasti mitte.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostsin ja ausalt mu laps õppis liikluses paremini tähele panema. Mul poiss 9-aastane. Ei kahetse. Mitte kunagi pole olnud probleeme kihutamise või lollitamisega. Sõidavadki kooli ja sealt koju. Kergliiklustee on väga turvaline.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte.

Te päriselt olete salaja lapsi jälginud kuidas nad ilma teie kohaloluta liikluses käituvad? Mitu korda nädalas imestan kuidas lapsi lastakse sellise surmariistaga liiklusesse. Kiiver kõlgub käe otsas või on üldse kodus.

Kergliiklusteel sõitmine = väikelapsed ja koerad. Oi kui palju olen napikaid kokkupõrkeid kõrvalt näinud.

Ka täiskasvanud kukuvad tõukerattaga kipsi ennast, mis siis veel lastest rääkida.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnaseid õnnetusi juhtub ka jalgratastega kui astutakse ka ilma igasugu muu liiklusvahendita auto ette. Sarnaseid õnnetusi juhtub ka täiskasvanutega (võimalik, et isegi rohkem) kui ka autodega. Seega kui autole ette sõita või suure hooga kukkuda ei olegi suurt vahet, kas (elektriline) tõukeratas või ratas.

Tegemist ei olnud auto ette sõitmisega ega üldse seotud autoga, nii et mida sa sogad siin üldse. Link pandigi siia selleks, et saaksid sellele klikkida ja lugeda. Selliseid õnnetusi ei juhtu rattaga, selles point ongi.

Kuidas ei juhtu? Rattaga kukutakse samamoodi ja aastakümneid. Rattaga sõidu juurde käib samuti igasugune katsetamine, isegi lapsena korduvalt käed lahti kuskilt mäest laskumist proovinud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole elektritõuksist kunagi heal arvamusel olnud. Oma lapsele ei osta seni kui võimalik. Kui turvavarustust ikka ei kanta, siis jääks 100% ära- minu meelest võiks piisata selle 13-aastase näitest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sama vana laps pole tõuksi minult küsinud. Ehk teab minu suhtumist nagunii…Asja sai räägitud ühe lasteaiaõpetajaga ning ta ütles, et vanemad ei julge olla vanemad. Kõheldakse, peetakse pidevalt lastega aru jne. Mis see tähendab, et laps tahab ja teistel on. Ma olen täiskasvanu ja saan aru, kui ohtlik asi see on. Ma ju ei osta enda lapsele midagi sellist, mis teda vigastaks. Nii kurb on vaadata, kuidas tänapäeval lapsed ja noored enam ei suuda ka pisikesi vahemaid enam käia aga samas on see luude arengu seisukohalt absoluutselt hädavajalik.

Ehk siis, vanemad teadlikult sandistavad oma lapsi hoolimise sildi all.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks seda kallist, ohtlikku ja keskkonnavaenulikku mänguasja. Sellel ei ole mitte ühtegi, mitte ainsatki eelist võrreldes jalgrattaga, on ainult miinused. Jalgratas on odavam, kergem, väiksema keskkonnajäljega, sõidab erineval pinnal, võimaldab trenni teha jne jne. Kui unistus on nii suur, siis las laps kooli kõrvalt tööl käies teenib raha oma tõuksi jaoks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei tohiks üldse alla 18-aastased – no hea küll, teatud tingimustel (nt mingite vastavate lubade olemasolul) osaleda liikluses misiganes motoriseeritud liikuriga, millega on võimalik arendada suuremat kiirust kui 20 km/h. Absurdne on isegi vaadata, kui mõni vanem lubab oma 5-6aastase laste atv-ga kõnniteele ja ise jalutab lausa 100 m tagapool (korra oleks üks selline mulle peaaegu autole ettesõitnud, vanem ei saanud üldse aru, milles probleem, et “jõudsin ju pidurdada”)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati imestan, et mis inimesed need on, kes ostavad lastele elektritõuksi ja lasevad linnaliiklusesse!!! Ulme!! A samas mõned ostavad lapsele ka 1000-eurose telefoni. Võiks juba üle saada eputamisest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ise ei ostaks nii noorele lapsele,  ise ka ei kasuta tõuksi. Aga kui nii võtta siis ega sellepärast sõitmata ei jää. Siis sõidavad ju mitmekesi ühe tõuksiga, kellelgi ikka leidub ja see ei ole ka ohutum ega parem variant kuidagi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ostaks mitte mingil juhul sellises vanuses lapsele koolis käimiseks sest:

1) koolide ümbrus on täis autosid ja pisikesi lapsi, kes jooksevad pea laiali otsas ja tihti tekivad seal äärmiselt liiklusohtlikud olukorrad. 11-12 aastane laps ei saa aru, et ta peab võtma ratta käekõrvale ja sellistes kohtades ja mitte mingil juhul sõitma. Eelmisel aastal umbes samavana laps sōitis kooli juures, pisike tüdruk astus ette, laps keeras hoogs vastu teeäärt ja kukkus ise ning ratas talle peale.

2) jalgrattaga sõites teeb laps trenni mitte ei seisa tõukeratta peal.

Lisaks on probleemiks masina hoiustamine kooli juures ja laadimine. Väikese kiirusega tõuksidel on väikesed akud. Korralike akudega tõuksi kiirused on igaljuhul liiklemiseks liiga suured.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnaseid õnnetusi juhtub ka jalgratastega kui astutakse ka ilma igasugu muu liiklusvahendita auto ette. Sarnaseid õnnetusi juhtub ka täiskasvanutega (võimalik, et isegi rohkem) kui ka autodega. Seega kui autole ette sõita või suure hooga kukkuda ei olegi suurt vahet, kas (elektriline) tõukeratas või ratas.

Tegemist ei olnud auto ette sõitmisega ega üldse seotud autoga, nii et mida sa sogad siin üldse. Link pandigi siia selleks, et saaksid sellele klikkida ja lugeda. Selliseid õnnetusi ei juhtu rattaga, selles point ongi.

Kuidas ei juhtu? Rattaga kukutakse samamoodi ja aastakümneid. Rattaga sõidu juurde käib samuti igasugune katsetamine, isegi lapsena korduvalt käed lahti kuskilt mäest laskumist proovinud.

Ma olen viimased 30 aastat oma elust (olen üle 50) pea iga päev rattaga sõitnud . Ratas on olnud minu põhiline liiklusvahend tööle-tagasi sõitmiseks. Kui lapsed pisikesed olid, siis vedasin neid rattatoolis lasteaeda, suuremana hakkasid ise sõitma ja nüüd sõidavad ka nemad igapäevaselt rattaga (noorem veel kooli-trenni, suurem tööle)  jne. No ei ole ohtlik. Jah, nii pika aja peale on ikka ka õnnetusi ette tulnud – mul on 30 aasta jooksul  olnud 3-4 kukkumist, alati enda hajameelsusest või teeolude valesti hindamisest. Lastel samamoodi, kummalgi on paar (suht õnnelikku, ptui-ptui) õnnetust olnud. Seda pole rohkem kui oleks võinud juhtuda muul moel liigeldes.  Aga elektritõuksid on laialt kasutusel olnud alles paar aastat ja ma järjest kuulen koledatest õnnetustest, nii lastel kui täiskasvanutel. Ehk jääb kogemuse kasvades neid vähemaks, aga selgelt on tegu ohtlikuma sõiduvahendiga kui jalgratas. Meie teeolud ei ole paljudes kohtades sobilikud nii väikeste ratastega ja nii suurel kiirusel liikuva sõiduriista jaoks. Jalgrattaga kogemata teeaugust, munakivist või ka kõnnitee äärekivist üle sõites põrutad veidi tagumikku, aga tõuksiga tähendaks see kohest kukkumist.

Teemaalgatajale soovitan – kui ta seda veel teinud pole, siis tasub osta lapsele pigem kallim ja korralikum jalgratas. Et oleks käike piisavalt, et oleks dünamoga töötavad tuled jm mugavused. Sellest on kindlasti rohkem kasu ja rõõmu kui elektritõuksist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ei juhtu? Rattaga kukutakse samamoodi ja aastakümneid. Rattaga sõidu juurde käib samuti igasugune katsetamine, isegi lapsena korduvalt käed lahti kuskilt mäest laskumist proovinud.

Rattaga ei kukuta samamoodi. Rattaga juhtub kukkumisi ka, aga need ei ole samasugused vigastused.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-aastane ise ostis oma raha eest. Noh kukus, kiiver peas, äärekivi oli pisut liiga kõrge,  põlve veriseks; tuli vapralt koju, nuttis natuke,  puhastas ise oma haavad, rohkem pole ta tõuksiga välja läinud 🙂

Kasutan ise, kui logistiliselt keeruline on autot jagada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul käib üks sugulane praegu niidid näos ringi. Muid peapiirkonna vigastusi lisaks. Hammastest ka tükid väljas. Kusjuures ta ei teagi, mille otsa ta täpselt sõitis. Ühe väiksemapoolse haigla EMOs oldi tõsiselt tüdinud, et jälle üks tõuksikas – neil ca 4-5 sellist ööpäevas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On teil ikka äpud lapsed!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps 5 klassi poisile elektritõuks kooliskäimiseks