Hinda koolitee ohutust – palju autodega ristumist ja tee kvaliteeti.
Uuri võimalust piiranguga tõukeratas osta – näiteks, et ei võta alguses rohkem välja kui 10-20km/h.
Kolmandaks – korralik turvavarustus – kiiver. Võid lisada ka randme, küünarnuki ja põlvekaitsmed nagu rulluisutamisel.
Omast kogemusest ütlen seda, et tõukerattaga heal teel sõita on päris okei, kuid tähelepanu kajub hajuma. Eriti suurte kiirustega – lihtsalt sõidad, vaatad ümbrust jne. Kui osta siis tõuks ise peaks olema korralik, mitte kõige odavam – ehk oluline, et turvaline oleks ka väiksematest aukudest, okstest jne üle sõita. Samuti tänavaäärtest. Enda segweyga kõige ohtlikum olukord oli üle rööbaste sõites – esiratas oleks täpselt kinni jäänud kuna see rööbaste vahe oli sama suur kui esiratas. Teiseks seljakotiga on väga mugav sõita – aga nii kui mingi kott lisaks – ütleme nt jalatsikott, kunstitarvete kott vmt, mis pole seljas, vaid on idee kuidagi üle lenksu visata vmt siis lööb üpriski kergelt tasakaalust välja. Mõtlesin korra, mis pole riidest toidukotiga sõita, panin vist alguses ühele õlale, kuid hakkas alla vajuma ja kohe külele kiskuma, lenksule pannes kiskus samuti küljele. Lõpuks kuidagi sidusin lenksu külge sangadega nii kinni kui sai, siis sain ilusti koju.
Ehk – kui tee oleks turvaline ilma pimedate nurkadeta, kus autodele täpselt ette sõita ja oleks võimalik kiiruse piiraja peale panna (osadel saab panna vist ka äppis peale, lisaks selle, et ei kiirenda äkiliselt) siis mõtleks selle peale.
Tegelikkus on muidugi see, et kooliskäimiseks seda tõuksi aega väga pikalt polegi – sügis on võrdlemisi vihmane, vihmaga võib libe olla (eriti märgade lehtedega!), sõites on tuulekülm teine ja käed, mis ei liigu hakkavad päris kiirelt külmetama. Lisaks vihmaga pritsib siiski selja ka täis.