Esileht Kodunurk 5. Korruse korter

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 5. Korruse korter

Postitas:

5.(viimase) korruse korteri aknad on seest märjad. Tegemist vana paneelmajaga. Hetkel kuivatan pidevalt ja tuulutan. On kellelgi sama probleem olnud? Mis aitaks?

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas aknad on ka vanad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas aknad on ka vanad?

Plastikaknad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka aknad hommikuks seest märjad, kuigi elan ahjuküttega korteris, kus õhk peaks pigem kuiv olema ????‍♀️

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 5. viimane korrus ja sama lugu. Uus soojustus, plastaknad. Mgamistoas hommikuti niiske, rääkimata kui midagi kuskil kuivab.

Seinas on ventilatsioonikorgid vms, mis tuleks natuke lahti keerata. Külmemate ilmadega ma väga ei taha, siis on need ikkagi kinni ja aknad öösel nö mikro peal lahti. Üldiselt aitab.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul puudub ventilatsioon. Ega midagi eriti aitagi, aknad tuleb rohkem lahti hoida.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlen, et maja soojustus on valesti paigaldatud. Viimasel korrusel katusealune äkki? Ei lase ehitisel hingata, kuskile koguneb kondentsvesi. See on päris jama värk, tekitab ju hallitust.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul puudub ventilatsioon. Ega midagi eriti aitagi, aknad tuleb rohkem lahti hoida.

Jah, kilekotti oled ennast pakkinud nende plastikakende ja välise soojustusega. Tuleb panna niiskusekoguja ja pidevalt tuulutada. Varsti on muidu hallitus ka platsis. Eks ventilatsiooni saab ka paigaldada, aga see pole just odav lahendus ja lahendused on sellises majas elades piiratud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi omale pesukuivati. Minu märgade akende probleem lahenes sellega päevapealt.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hangi omale pesukuivati. Minu märgade akende probleem lahenes sellega päevapealt.

 

Minul see küll midagi ei muutnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiske pesu toas kuivatamine tekitas minul sellise probleemi. Ostsin kuivati. Nüüd pakin pesu kohe kuivatist võttes kappi ja kõik ok. Tihedam tuulutamine tuleb kindlasti kasuks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavapärase elutegevuse käigus me toodame niiskust ja süsihappegaasi, mis tuleb välja tuulutada. Kui ei ole piisavat ventilatsioonisüsteemi ehitatud, siis tulebki akent lahti hoida, et õhuvahetus toimiks. Lisaks pole paneelmajad projekteeritud nii tihedate akende jaoks nagu need tänapäeval on – õhk pidi algselt akende ebatihedustest tuppa pääsema ja köögist-vannitoast välja minema. Kui õigesti mäletan, siis üldiselt vist köeti (ehk kuivatati) ka rohkem kui täna, see kompenseeris külmasildade probleemi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiske pesu toas kuivatamine tekitas minul sellise probleemi. Ostsin kuivati. Nüüd pakin pesu kohe kuivatist võttes kappi ja kõik ok. Tihedam tuulutamine tuleb kindlasti kasuks.

Soovin õnne!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on õhukuivati keskküttekorteris.

Sellega hoian õhuniiskuse normi piires.

Eriti aitab see kui veel ei köeta aga õues juba niiske.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul puudub ventilatsioon. Ega midagi eriti aitagi, aknad tuleb rohkem lahti hoida.

Esimene lause on õige, teine aga veidi vale. Ega siis akende lahti tegemisega ventilatsioon teki. Sealt tuleb ju ainult niisket õhku sisse. Ventilatsioon on see, kui miski tõmbab niiskuse toast välja ja kuskilt tuleb puhas õhk peale. Aken ju ei tõmba midagi välja. Mina elan vanas veneaegses kivimajas ja neil on ehitatud ventkorstnad. Ventkorsten on see, mis tõmbab niiskuse välja ja tekitab õhuvahetuse. Selleks pole mingit elektrilist seadet vahele vaja. Nii toimis asi vanasti. Ahjuküttega majadel on ju samuti korstnas ventlõõrid.
Meie majal on alles renoveerimine tegemata, aga kui hakatakse renoveerima, siis pidi tulema ka korralik äratõmbega ventilatsioon.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul puudub ventilatsioon. Ega midagi eriti aitagi, aknad tuleb rohkem lahti hoida.

Esimene lause on õige, teine aga veidi vale. Ega siis akende lahti tegemisega ventilatsioon teki. Sealt tuleb ju ainult niisket õhku sisse. Ventilatsioon on see, kui miski tõmbab niiskuse toast välja ja kuskilt tuleb puhas õhk peale. Aken ju ei tõmba midagi välja. Mina elan vanas veneaegses kivimajas ja neil on ehitatud ventkorstnad. Ventkorsten on see, mis tõmbab niiskuse välja ja tekitab õhuvahetuse. Selleks pole mingit elektrilist seadet vahele vaja. Nii toimis asi vanasti. Ahjuküttega majadel on ju samuti korstnas ventlõõrid.

Meie majal on alles renoveerimine tegemata, aga kui hakatakse renoveerima, siis pidi tulema ka korralik äratõmbega ventilatsioon.

Oeh.

Ok. Niiskus akendel tekib sooja siseõhu ja külma välisõhu/akna koosmõjul, õigemini, see koguneb sinna.

Külm õhk ei ole niiske. Ehk akna lahtihoidmine ei tekita ventilatsiooni, vaid madaldab temperatuuri, mille järel õhk kuivub.

Võib ju ka radikad välja lülitada, kui on vastav süsteem. Kui ei ole, avatakse aknad. Külmal ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka vana paneelmaja 5. korruse korter (ehitusaasta 1964).

Kogu aeg on olnud kuiv. Nüüd pärast renoveerimist, mille käigus ka katus soojustati, on sama kuiv, kuid soojem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka aknad hommikuks seest märjad, kuigi elan ahjuküttega korteris, kus õhk peaks pigem kuiv olema ????‍♀️

Ahjuküte ei kuivata õhku! Õhku kuivatab elektriküte.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hangi omale pesukuivati. Minu märgade akende probleem lahenes sellega päevapealt.

Hoolimata antud miinustest täiesti pädev soovitus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siis akende lahti tegemisega ventilatsioon teki. Sealt tuleb ju ainult niisket õhku sisse. Ventilatsioon on see, kui miski tõmbab niiskuse toast välja ja kuskilt tuleb puhas õhk peale. Aken ju ei tõmba midagi välja.

Selles mõttes tõsi, et üks lahtitehtud aken ei ole tõesti väga effektiivne. Võimaluse korral tuleks tuulise ilmaga avada maja eri külgedel olevad aknad (ja teha nad täiesti lahti) – siis tekib tuuletõmme ning õhuvahetus toimub kiirelt ja terves korteris korraga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hangi omale pesukuivati. Minu märgade akende probleem lahenes sellega päevapealt.

Minul see küll midagi ei muutnud.

Kurb kuulda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA-d aitaks ainult kaks asja:

– Majale ehitada korralik väljatõmbega ventilatsioon.

– Elukoha vahetus. Mingeid muid nippe siin pole. Maja vanus pole oluline.

Huvitav, et selliseid teemasid produtseeritakse siin vähemalt kuus korra ja alati on põhjus sama – inimesed tahavad ilma rahata saada häid tingimusi. No pole ju võimalik, saage ükskord aru. Ja lisaks puuduvale vendile võib TA-l olla veel ka katuseprobeem, et see jookseb lihtsalt kuskilt läbi, paneelide vahele, põranda alla jne. No kes oskakski siin mingit nõu anda? Peale selle, et koli katkisest majast ära …

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk 5. Korruse korter