Esileht Beebi ja mitmikud 5 kuuse beebi uni

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 5 kuuse beebi uni

Postitas:
Kägu

mure siis selline, et veidi enne nelja kuuseks saamist hakkas beebi magama väga kehvasti. Hetkel näeb päev välja umbes selline:
kell 8-9 äratus
kell 10 esimene uinak
kell 12 teine uinak
kell 15 kolmas uinak
kell 17 neljas uinak
kell 19 viies uinak
kell 21 sööb tunnike ja kell 22 jääb ööunne

Kõik päevased uinakud 30-40min

Probleem algab öösel. Kell 1 öösel ärkab, annan tissi talle. Aga peale seda lähevad ärkamised väga tihedaks. kell 3, kell 5, kell 6 ja kell 7 ja siis vahest on kella 9 ni maganud aga enamasti ikka kell 8 üleval. Lisan veel, et laps magab kaisus.
Laps jääb magama ainult tissi otsas, nii päeval kui öösel. Päeval olen proovinud oma voodisse magama panna aga siis röögib 10-20min kuni uinub ja ainult 30min magab.
Olen proovinud päeval pikema une teha tal vankris, seal magab 2,5h aga see ei ole muutnud öist magamist. Samuti olen proovinud päeval vähem unesid teha, ikka ei muutu öised.

Ise juba täiesti läbi ning pidevad peavalud magamatusest ja söögiisu probleemid endal selle tõttu.
Kas keegi oskab nõu anda, mis võiks aidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoia last kauem ärkvel, 5kuune peaks kauem kui 1-1.5h ärkvel olema.

Arvesta beebi ööpäevast unevajadust, see on umbes 14h ööpäevas. Kui ta magab öösel 11h, peaks ta päeval magama kuni 3h. 2.5h uni vankris katab enamuse lapse päevasest unevajadusest, üejänud uinakutest tuleb ka tund või rohkem juurde ja muidugi ta öösel siis ei maga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütleks ka, et tundub nagu palju uinakuid. Minu lapsel oli 5-kuusena juba 3 und päevas.

Näidiskava võtsin aluseks siit ja meil toimis suhteliselt hästi.

7:00 äratus

2 tundi ärkvel

9:00-10:30 esimene uni

2 tundi 15 min ärkvel

12:45-14:15 teine uni

2 tundi 15 min ärkvel

16:30-17:15 kolmas uni

2 tundi 30 min ärkvel

19:45 ööuni

 

Varasemalt läks see üleminek kuidagi iseenesest, nüüd 8-kuusena oleme vaeva näinud kahele unele üleminekul. Alustades pikemaid ärkvel olekuid, kipub ka üleväsimus tulema, kuid sellest pole väga pääsu. Mingi aeg jalutasime palju beebi süles, et ta vähem väsiks ja rahulik oleks, kuid siiski ärkvel. Ning mingi aeg tuli ka seda, kus laps läheks pisut liiga vara ööunne, aga lisaune jaoks ka “ruumi” ei olnud. Samas see üleminek ei olnud väga pikk, kuskil blogis viidati, et lõplikuks kulus ca kuu, aga oluline osa sai paika umbes 10 päevaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäta ära viimane uinak. Las magab päeval 1 pikema vankris (või kõik uned pikemalt vankris), jääb hoobilu unesid vähemaks.

Öösel proovi ta võrekasse tõsta peale esimest toitmist? Vb on tal palav, kitsas teie vahel? Vb otsib lihtsalt lutti?

Vb tulevad hambad ja see segab ööund? Varsti on etapp, kui laps on lihtsalt öösel 2 h ärkvel ja laliseb pimedas toas teie vahel, kuni kustub uuesti….ka see tuleb üle elada

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja koos 1 päevaune ärajätmisega too ööuni varasemaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Lisan juurde, et lutist see laps keeldub. Olen ka mõelnud, et tõstaks võrekasse peale magama jäämist. Aga siiamaani on ta alati ärganud kui liigutan kuidagi. Aga proovin uuesti äkki nüüd õnnestub.
Koostasin päevakava, mida siis proovin järgima hakata.
Kui palju üldse peaks viie kuune öösel ärkama? Ja kuidas harjutada teda terve öö magama ilma tissitamiseta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 5kuuse päevakava on enamvähem selline nagu kägu 12.01 kirjutas, aga ööuni tuleb 19 paiku. Kõik oli hästi kuni sai 5kuuseks. Enne sõi öösel 3x, siis nüüd on nii, et 20, 22, 01, 03, 04, 05, 06, 07. Perearst pakkus, et äkki jääb rinnapiimast väheks v on lahjaks jäänud. Saab mul juba vaikselt lisatoitu ka. Niiet ei oska võtta seisukohta, et kas hakata rpa lisaks andma v mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 5kuuse päevakava on enamvähem selline nagu kägu 12.01 kirjutas, aga ööuni tuleb 19 paiku. Kõik oli hästi kuni sai 5kuuseks. Enne sõi öösel 3x, siis nüüd on nii, et 20, 22, 01, 03, 04, 05, 06, 07. Perearst pakkus, et äkki jääb rinnapiimast väheks v on lahjaks jäänud. Saab mul juba vaikselt lisatoitu ka. Niiet ei oska võtta seisukohta, et kas hakata rpa lisaks andma v mitte

Kui laps on rahul ja kaalu tuleb, pole rpa vaja. Mul on 8k laps, sööb 3x tahket. Korraga 70-100g ehk 200-300g päevas. Ei ole vedel püree, vaid üpris paks, tükiline toit. Ka tangained nagu riis, tatar, tihti. Aga ikka sööb veel öösiti. Ei usu, et näljast. Harjumus. Lähedusvajadus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud 5 kuuse beebi uni