Esileht Lapse ootamine 5.nädalat rase ja hulganisti küsimusi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 5.nädalat rase ja hulganisti küsimusi

Postitas:

Hei kõik tulevased emmed.

Sain just mõned päevad tagasi uudise, et olen rase, täpsemalt nüüdseks 5n1p. Tänasega kadus järsku kõik algsed sümptomid (kerge iiveldus, rindade valulikkus, alakõhu torked jms) ära ja tekkis väikene mure. Kas see on normaalne või peaks muretsema? Järgmine UH on alles 3 nädala pärast. Tassisin vahepeal siin ka 10kg briketti tuppa, kardan, et tegin liiga endale sellega. Otseselt kõht ei valuta ja häda pole miskit. Enne raseduse teada saamist tassisin sama moodi neid. Kas kellelgi on ka nii, et alguses kaovad kõik tunnused ära ja siis mingi hetk tulevad uuesti tagasi? Esimene rasedus ja mu väikene ime, ikka teeb natukene murelikuks. Tahaks, et kõik julgeks ilusti ja pisiga oleks kõik hästi. Üritan küll mitte üle mõelda, aga kohati keeruline see.
Seega igasugune tagasiside on väga oodatud ja julgustavad sõnad! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks liituda mõne kuu beebigrupiga millal tähtaeg, siis saate kindlust ka, kui on mõni sümptom või miskit kaob.
Aga omal oli ka nii, millalgi kadusid kõik ja siis tuli 3korda hullem iiveldus tagasi. Nii et paistab normaalne. Siiski tassida ei soovitaks. Muidugi kui harjunud, nt väikelast vms, aga kui harjunud ei ole, ega siis ei soovitata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa oled lihtsalt praegu ekstra tähelepanelik oma tunnuste suhtes. Mõni päev võibki olla parem ja mõni päev hullem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahtlustatakse raseduse peetumist. Kõik raseduse tunnused on alles kuigi uh järgi peaks juba 3 nädalat tagasi peetunud olema. Küsisin ka arstilt kas nt imetamine süüdi või olen last tõstes liiga teinud, aga arst oli kindel, et seda põhjustab kromosoomi anomaalia või mõni muu suurem loote väärareng ehk siis teha pole endal midagi, et peetumist vältida. No ja kui sul katkenud oleks, siis küll sa seda märkad veritsuse ja valu järgi. Suuri raskusi ära tõsta, millega keha harjunud pole ja niisama stressamine ka beebile head ei tee. Kui ei iivelda, siis naudi kuniks saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen umbes sama kaugel. Võtsin alguses 1kg juurde, täna vaatasin, et olen lausa 2kg alla võtnud. Ei saa aru, kuidas see üldse loogiline on.
Ma ei saa aru, kas rinnad pole enam nii tundlikud kui varem või siis olen lihtsalt ära harjunud juba sellega. ÄE ajani on veel aega ja eks natuke muretsen, et kas kõik on ikka korras ja okei. Nii paljudel ei lähe esimesel korral hästi ja see hirmutab. Kuigi eks ma üritan hoida ennast üldjoontes rahulikuna ja vältida stressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled harjunud suuri raskusi tõstma, siis ilmselt see haiget su kõhubeebile ei teinud. Edaspidi võiks ehk ettevaatlikum omma, aga üldiselt on nii, et millega su keha on harjunud siis see ei tohiks ka raseduse ajal väga liiga teha. Kõike seda muidugi mõistuse piires (nt kui ei ole tegu riskirasedaga, siis on normaalne, et ma ka edaspidi rasedana oma 16 kg last tõstan, teistmoodi ju ei saakski). Praegu ära sellepärast muretse, mis juba tehtud on. Seda nagunii ei muuda. Küllap kõik korras.
Olen kahe eelneva rasedusega ka alguse kuudel alla võtnud, sellest ei ole midagi(see ehk ei ole soovitatav, aga paljudel nii), hiljem tuleb mitmekordselt tagasi 😀
Imetamine raseduse ajal on normaalne ja kõhubeebit ei mõjuta (va mõni vanakooli arst vb arvab teisiti). Eelmise raseduse ajal imetasin esimest last edasi, vastavalt mitme ämmaka ja arsti soosivale arvamusele. Kõik läks hästi.
Kui vahepeal ei iivelda, siis NAUDI, ehk su keha laseb sul puhata enne kui suurem iiveldus kohale tuleb, või oled üks õnnelikest kes pääseb kergemini.
Mul ei olnud UH’s 6. nädalal midagi peale lombikese näha, nii oli esimese rasedusega ja ka praegu. Esimesega oli paari nädala pärast kõik vajalik ilusti näha. Palju oleneb aparaadist, arsti kogemustest ja veidi ka rasedatest.

Toredat ootusaega ja mäletan suurepäraselt, et esimese raseduse ja lapsesaamise ajal oli küsimusi palju palju rohkem, kui vastuseid ???? Tuttav tunne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli sama mure 8 ndl.

6 ndl oli ultraheli ja tuvastati rasedus ning leiti ka südamelöögid. kaks nädalat hiljem olid kõik sümptomid täiesti kadunud. Helistasin ÄE-le ja tema ütles, et kui muretsed, käi naistenõuandla valvearsti juures. Käisin – kõik oli paremas korras, laps oli 8+ndl suur ja siis lubasin et ma rohkem ei stressa 🙂 hetkel 29-ndl.

seega kui muretsed – käi ära!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolmas rasedus ja näd 8+, samamoodi alguses kõht tiba valutas, 1 päev oksendasin terve päev otsa ja magasin, nüüd siiani pole erilisi sümptomeid, va koguaeg näljatunne ja rinnad valusamad. UH kõik ok. Kõige kergem rasedus, eelmistega oksendasin ikka kohutavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine 5.nädalat rase ja hulganisti küsimusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.