Esileht Kodunurk 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha

Postitas:

Ei süüa tervislikku ,kõht nii tühi koju jõudes,koristada ammugi mitte.Kuidas teil ?
Kas vanus süüdi juba üle 50

+24
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ei jõuagi. vanus ei puutu asjasse

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõua jah. Kasutangi paar korda kuus koristaja abi ja vahetevahel vanavanemaid lapsehoidjana. Toitu proovin teha nii, et planeerin ette, nädala sees pigem kiiresti valmivad toidud, ka poolfabrikaate sööme. Nädalavahetusel siis vaaritan vahel pikemalt. Kuna kaks korda nädala sees käin õhtuti trennis ka, siis ongi nii, et neil õhtutel peavad lapsed ise vinkusid ja makarone tegema.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest vanus ka ei puutu asjasse, ma olen kogu oma elu selline olnud, hetkel 30ndate alguses. Mulle sobiks pigem 3 päeva nädalas töötada, 5 päeva puhul oledki kogu aeg rakkes, laupäev kulub toimetuste peale ja pühapäeval juba stressan, et jälle tööle. Natuke saab aega juurde teatud töid sisse ostes nagu eelpool öeldi – koristaja, valmistoit, ma väga pingelisel ajal sõidan tööle ja koju taksoga, et saaks kiiresti ja nii, et veidi puhkeaega juurde (sest tagaistmel saan telefonis istuda vms).

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 19:24; 31.10 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg alates 17.00 on ainult minu päralt ja jõuaks kõike, aga polegi õnneks midagi, mida peab tegema.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka 50+ ja nüüd juba jõuan. kui lapsed veel kodus elasid, siis oli raske ja ei jõudnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa toitud ehk valesti? Kõht tühi, sest sa ei söö oodet. Tervislik toit ei võta ju palju aega – ei pea ühepajatoitu tegema, söö värsket salatit.

+5
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 21:10; 30.10 09:13; 30.10 12:16; 30.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin seitse päeva nädalas tööl,kahe kohapeal. Kaks last ja majapidamine,kõike jõuan teha.

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole iialgi lühemat töönädalat olnud kui 5 päeva. Trennis 2-3 õhtul nädalas. Süüa teen alati ise ja poolfabrikaatidest ei ole kunagi toitunud. Soe hommikusöök igal hommikul. Tööle toit kaasa või välja lõunatama. Õhtul samuti enda valmistatud värske toit. Koduabilise teenuseid ei vaja. Kuidas te nii saamatud küll olete?

+7
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 22:20; 01.11 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei süüa tervislikku ,kõht nii tühi koju jõudes,koristada ammugi mitte.Kuidas teil ?

Kas vanus süüdi juba üle 50

Huvitav, kuidas küll jõudsite Perekooli teema teha? Puhkus?

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on teemaalgatajal õigus, vanusega jõudlus väheneb. Enamus 50+ inimesi on piisavalt tegusad ja lihtsalt ei taju seda. Mida aasta edasi, seda rohkem mingite tegemiste peale aega läheb.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tööpäev 9-17, 2 last, 8- ja 13-aastased. Meest pole. Koju jõuan 17.30. Paar a tagasi olin ka hullumas ja ei saanud aru, kust inimesed aega leiavad. Siis istusin maha ja mõtlesin, mida ma muuta saan. Nüüdseks olen õppinud oma aega planeerima.

1. koristasin konmari meetodil ära oma kodu – ehk siis ülearuseid asju pole enam ja igal asjal on nüüd oma koht. Juurde asju eriti ei soeta, ainult hädavajalikke.

2. “avastasin”, et lapsed pole enam tited. Igaüks koristab ära enda asjad, hoiab korras oma toa, viib asjad oma kohtadele ära.

3. Koristame jooksvalt, seega üldmulje on kogu aeg korras, mõni päev üks, teine päev teine asi. Nädalavahetustel ei korista.

4. Õhtul ei lähe kunagi magama enne, kui köök korras ja põrand pestud, see võtab max 10 minutit.

5. Lapsed lähevad hommikul kl 7.45 kooli poole, siis jääb minul 30-40 minutit koristamiseks. Olen õppinud seda aega lausa nautima: muusika mängib, kohvitass kõrval, mina triigin pesu või koristan külmkappi.

6. Poes käime korra nädalas (tavaliselt reede õhtul) nimekirja alusel, T või K korra värsket kraami toomas

7. Toitu teen korraga suurema koguse, et jaguks ka tervislikeks õhtusöökideks. Nt teen lõhevormi, siis 1 ports on kohe söömiseks, aga 2 portsu teengi kohe fooliumist vormi sisse, mille saab sügavkülma panna.

8. Argiõhtutel ongi ainult kiiremad toidud (pastad, värsked salatid, võileivad) või soojendatud toidud. Üle 30 minuti ei raiska.

9. Nendel päevadel kui olen peale tööd trennis, saavad lapsed edukalt hakkama toidu soojendamisega.

Nii et kella 18.30-st on vaba aeg.

 

 

+25
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 09:09; 30.10 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole iialgi lühemat töönädalat olnud kui 5 päeva. Trennis 2-3 õhtul nädalas. Süüa teen alati ise ja poolfabrikaatidest ei ole kunagi toitunud. Soe hommikusöök igal hommikul. Tööle toit kaasa või välja lõunatama. Õhtul samuti enda valmistatud värske toit. Koduabilise teenuseid ei vaja. Kuidas te nii saamatud küll olete?

See ongi mingi esimese eesti probleem, kui varem ei käidud üldse tööl, olid poole kohaga ettevõtja vmt, ja mees teenis peamiselt sissetulekut. Nüüd aga läks teemaalgataja lahku või mees koondati ja oh õudust, peab elama tavainimese elu 😀 Paljud peavad jõudma peale tööd veel lastele järele lasteaeda ja peale seda tegema süüa, sest igal õhtul võileibu ju ei söö. Ja näed, elataksegi nii. Koguaeg on elatud nii.

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 21:10; 30.10 09:13; 30.10 12:16; 30.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole iialgi lühemat töönädalat olnud kui 5 päeva. Trennis 2-3 õhtul nädalas. Süüa teen alati ise ja poolfabrikaatidest ei ole kunagi toitunud. Soe hommikusöök igal hommikul. Tööle toit kaasa või välja lõunatama. Õhtul samuti enda valmistatud värske toit. Koduabilise teenuseid ei vaja. Kuidas te nii saamatud küll olete?

See ongi mingi esimese eesti probleem, kui varem ei käidud üldse tööl, olid poole kohaga ettevõtja vmt, ja mees teenis peamiselt sissetulekut. Nüüd aga läks teemaalgataja lahku või mees koondati ja oh õudust, peab elama tavainimese elu ???? Paljud peavad jõudma peale tööd veel lastele järele lasteaeda ja peale seda tegema süüa, sest igal õhtul võileibu ju ei söö. Ja näed, elataksegi nii. Koguaeg on elatud nii.

No täpselt. Eile Ringvaate kolmikuid vaatasite? Mõelge uuesti, kas teil on raske aega planeerida…

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 09:09; 30.10 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mida te seal kodus teete siis? Kas tõesti kõik koristavad tervet elamist iga päev, teevad igaks õhtuks 2 h valmivaid roogasid jne? Ega tervislik tähenda 2 h vaaritamist. Minu õhtusöögid võtavad aega 30-45 minutit. Söögitegemise segadust koristan söögitegemise ajal (ei tekigi nii suurt segadust). Peale sööki nõud masinasse, laud puhtaks ja vajadusel põrand ka harjaga (väikelapsed). Tolmu võtan lapiga/põrandaid pesen kord nädalas. Ja veel üks kord ainult tolmuimejaga. Ja mul jääb aega ka lastega mängimiseks ja diivanil vedelemiseks, magama lähen kell 22 🙂

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 21:10; 30.10 09:13; 30.10 12:16; 30.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 50+ ja jõuan kõike teha, mul on maakodu ja linnakodu, teen hoidiseid, korja seeni/marju, pesamuna on 14 – vahel õpin temaga, käime perega ujumas, metsamatkadel jne.

Jõuan ka perekooli passida ja kommenteerida.

Süüa on lihtne teha , kui  mõtled nädalaalguses menüü läbi .

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 12:25; 11.11 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi mingi esimese eesti probleem, kui varem ei käidud üldse tööl, olid poole kohaga ettevõtja vmt, ja mees teenis peamiselt sissetulekut. Nüüd aga läks teemaalgataja lahku või mees koondati ja oh õudust, peab elama tavainimese elu ???? Paljud peavad jõudma peale tööd veel lastele järele lasteaeda ja peale seda tegema süüa, sest igal õhtul võileibu ju ei söö. Ja näed, elataksegi nii. Koguaeg on elatud nii.

Oled kindel, et nii on see temal?
Ma üleüldse ei pea õigeks võrrelda võrreldamatuid asju. Näiteks erinevate põlvkondade elu ja tegemisi.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 13:11; 30.10 16:08; 31.10 19:58; 01.11 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene alle snüüd avastas, et 5-päevase töönädalaga on raske elada, siis jah, arvan küll, et nii on see temal 😀

Tead, üle 50-aatsasel, kellel eelduslikult on lapsed juba päris suured ja võiksid koduses koristamises aidata, on imelik kurta, et tal on kuidagi raskem kodus toimetada kui 40-aastasel lasteaialaste emal, kelle lapsed alles õpivad tolmuimeja kasutamist jne

Ikka tuleb üle vaadata oma elu korraldus, ootused iseendale.

Samamoodi võib beebide teemas ikka ja jälle lugeda ohkimist, kui raske on beebi kõrvalt igapäevaselt kodu läikima nühkida, iga päev triikida, nõusid pesta, õhtuks 2 h pliidi taga seista, mehele meelelahutust pakkuda jne – kes käsib niimoodi elada ja kõiki neid asju iga päev teha?

 

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 21:10; 30.10 09:13; 30.10 12:16; 30.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, üle 50-aatsasel, kellel eelduslikult on lapsed juba päris suured ja võiksid koduses koristamises aidata, on imelik kurta, et tal on kuidagi raskem kodus toimetada kui 40-aastasel lasteaialaste emal, kelle lapsed alles õpivad tolmuimeja kasutamist jne

Oleneb. Näiteks sellest, et kas sellel 40-sel naisel on lapsed saadud hilisemas eas ja ta pole ennast nooruses juba lastega nö läbi töötanud. Kui need on tema esimesed lapsed ,siis on tal kindlasti rohkem energiat, kui 53-aastaeel, kes on oma lapsed juba täiselaiseks kasvatanud ja vanaemakski saanud. Tööaastad on need, mis inimest kulutavad.

Ja ta ei pruukinud seda nüüd avastada. Lihtsalt teema tegi nüüd.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 13:11; 30.10 16:08; 31.10 19:58; 01.11 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 50 pluss ja väsin lihtsalt, tervis pole ka kiita. Hea meelega töötaksin pool päeva.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates see  väljand, et kes teeb see jõuab, peab päris hästi.

Ma olen olnud terve elu väga aktiivne – 30 aastat jutti töötanud, lastekasvatusega teinud kaasa kõik mis ikka kaasneb, kodusid vahetanud, remontinud, oma vanemaid aidanud, reisinud, nv Ennu Rattal käinud, sporti ka veel teinud.

Nüüd koroona tõttu kukkus firma üsna nulli, tööd pole – aga aega justkui oleks, eks. Lapsed ka suured. Ja ……… mitte midagi ei jõua. Ei viitsi. Ei taha. Okei, rahaga venitab veel aastakese välja. Aga just see üldine passiivsus, mis on tekkinud ootamatu ajaülejäägiga.

Ja kui ma nüüd mõtlen kõikide nende koduperenaiste teemade peale, mis siin foorumiski palju komme alati koguvad – kuidas töötutel prouakestel on päevad tegemisi täis……..  See on täpselt sama mökutamine, mida mina praegu elan. Selline tunne, et oi nii palju on tegemata. Tegelikult – täiskoha (ja rohkemgi) töö, laste, hobide kõrvalt jõuab inimene rohkem kui sellise mökutamise ja kummivenitamise kõrvalt.

Tõestatud.

 

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei süüa tervislikku ,kõht nii tühi koju jõudes,koristada ammugi mitte.Kuidas teil ?

Kas vanus süüdi juba üle 50

Mida sa teha tahad õhtuti? Kui ei jõua, ära tee suuri plaane argipäeva õhtuteks. Või kaasa teisi pereliikmeid.

Ma samavana. Et ma töölt tulles padunäljane poleks, on mul tööl alati mingi vahepala mida söön u.nelja paiku, enne tööpäeva lõppu. Kodus söön midagi kerget ja suurema toidu teen hiljem, et perel oleks järgmistel lõunatel soojendada või ise saaks kaasa võtta. Igal õhtul ei teegi sooja toitu. Hoian toitu klaaspurkides külmkapis. Panen sinna kuumana supid, panniroad vms. Mulle tundub see kõige parem variant kuna sügavkülmutuses olnud toidu maitse ei meeldi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 09:00; 31.10 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates see  väljand, et kes teeb see jõuab, peab päris hästi.

Siiski aastad seavad sellele omad piirid. Muidu polekski vahet 70-aastase ja 20-aastase tegemist, jaksu, tervis ja jõu vahel. Ja, oleneb geenidest, tervisest ja kui palju on nooruses pingutatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mugav targutada, et kes palju teeb, see palju jõuab, kui ise oledki selline inimtüüp. Osad inimesed ei hakka kunagi palju jõudma, ükskõik kui palju nad ei püüaks ning väga nõme on kõrval osatada, et küllap ta siis on laisk.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 19:24; 31.10 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see ka pigem inimtüübi, aga ka mingi seesmise energia küsimus, minul ei võta asjade tegemine üldse kaua aega, olen kiire ja tõhus, aga asjade tegema hakkamine on üks õudne piin, mul võtab käivitumine nii palju vaimujõudu kuidagi, kui olen väsinum ja on stressirohkem periood. Mul on hästi väljakutset esitav töö, mõnel päeval olen üsna tühjaks pigistatud, kui koju jõuan. Vahel tundub siis isegi oma lastele unejutu lugemine peaaegu nutmaajavalt raske kohustus, mida edasi lükata, samas teisel päeval tuulan rõõmsalt sada üks asja peale tööd veel ära teha ja aega on küll ja veel.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, üle 50-aatsasel, kellel eelduslikult on lapsed juba päris suured ja võiksid koduses koristamises aidata, on imelik kurta, et tal on kuidagi raskem kodus toimetada kui 40-aastasel lasteaialaste emal, kelle lapsed alles õpivad tolmuimeja kasutamist jne

Selge, et jõudu jääb vähemaks. 50ndate alguspoolel ehk veel mitte tuntavalt, aga 55 ja edasi ikka küll. Lapsi dirigeerides ja irriteerides 😀 saaks palju tehtud, aga kas see nüüd minu võimekusele auru juurde annab?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnen ka sama, et E-R tööl käies ei ole üldse aega oma enda soovide jaoks, ei ole asi üldse vanuses. Ma olen varasemalt töötanud ka 24-tunniste vahetustega ja see tegi kuu peale kokku 7-8 tööpäeva. Aega oli mõnusalt palju, mulle sobis hästi. Ilmselt läheksin endise töö peale tagasi, aga kahjuks on seal palgatase praegusest oluliselt madalam ja just rahaline pool seda ei võimalda.

Asi ei olegi niivõrd aja planeerimises või selles, et midagi olulist nüüd nii väga tegemata jääb. Pigem ongi see, et kui tahta ka normaalselt ööund (vähemalt 8h), siis ongi iga päev vaba aega ainult ca 5 tundi õhtul.  Kui sinna sisse arvestada igapäevatoimetused (koristamine, söögi tegemine, osadel ka lastega toimetamine jne), siis jääbki just sellisest ajast puudu, kus saaks võtta aega iseendale, vaadata mingit head filmi, lugeda raamatut või lihtsalt lösutada.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 14:10; 31.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei süüa tervislikku ,kõht nii tühi koju jõudes,koristada ammugi mitte.Kuidas teil ?

Kas vanus süüdi juba üle 50

See õigekiri nii eakal inimesel…????????

Vabalt jõuab. Vali töö, mis ei koorma ja jätab piisavalt aega eraeluks.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 15:12; 31.10 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin seitse päeva nädalas tööl,kahe kohapeal. Kaks last ja majapidamine,kõike jõuan teha.

See liigitub sinna “ühest Salvesti purgisupist saab pere kõhu KORRALIKULT täis. Kuidas teie ei saa?” või see klassikaline ühest-kanast-nädal-aega-söönuks alla. Oligi arvata, kuna ilmub esimene ülitubli, kes on 24/7 rakkes ja kõik saab tehtud ????

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 15:12; 31.10 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perioodil, kui lapsed on väikesed, võiks üks vanematest töötada poole kohaga. Täitsa kodune olla oleks nüri ja nii palju pole seal ka midagi teha. Aga mõlemad vanemad täiskohaga tööl käies on pereelu paras hullumaja. Kui noorem laps juba ka teismeline, siis paras aeg mõlemal jälle täiskohaga tööle pühenduda. Ega keegi medalit ei anna enese lõhki rebestamise eest. Jõuab tehtud, aga mis hinnaga? Kui hiljem on tervis , sh närvid läbi. Mõned kiidavad siin, et neil pole küll keeruline kõigega toime tulla. Olge õnnelikud, kui teie jutt tõele vastab. Eks igal ole oma anne. Mõni laulab ilusasti, teine on seltskonna hing. Kolmas on tubli kodustes töödes. Kõigil aga ei tule see nii hästi välja. Väga palju oleneb ka, mitu last on. Ei saa võrrelda, kui on peres 12-aastane üks laps, või kolm last 5-a, 9-a ja 13-a.

Kindlasti mängib ka vanus rolli. Olen ise 50-a ja kohe kindlasti ei jaksa enam nii palju, kui 20 aastat tagasi. Täna riisusin tund aega õues lehti ja nüüd olen täitsa läbi.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 16:22; 31.10 19:47; 11.11 10:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Kodunurk 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha