Esileht Kodunurk 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha

Postitas:
Kägu

Mul ei ole iialgi lühemat töönädalat olnud kui 5 päeva. Trennis 2-3 õhtul nädalas. Süüa teen alati ise ja poolfabrikaatidest ei ole kunagi toitunud. Soe hommikusöök igal hommikul. Tööle toit kaasa või välja lõunatama. Õhtul samuti enda valmistatud värske toit. Koduabilise teenuseid ei vaja. Kuidas te nii saamatud küll olete?

See ongi mingi esimese eesti probleem, kui varem ei käidud üldse tööl, olid poole kohaga ettevõtja vmt, ja mees teenis peamiselt sissetulekut. Nüüd aga läks teemaalgataja lahku või mees koondati ja oh õudust, peab elama tavainimese elu 😀 Paljud peavad jõudma peale tööd veel lastele järele lasteaeda ja peale seda tegema süüa, sest igal õhtul võileibu ju ei söö. Ja näed, elataksegi nii. Koguaeg on elatud nii.

Ega ikka ei elata küll. Väga paljud on töötanud end üles juba parema elu peale, lastega peres naised ei rühma ikka mehega võrdselt kellast kellani tôöd teha. Karjäärinaistel kõigil lapsehoidjad, kes lapsed aiast toovad, koolilastega õpivad ja söögid valmistavad.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa teemaalgatusest aru. Ma olen viimased 6 aastat 2 kohaga töötanud ja ikka on kõik kodutööd tehtud. Maitsev ja tervislik toit on mul prioriteet nr 1. Lõpetan esimese töö kl 14.00, sõidan turult läbi, ostan toidu. Siis on mul 2 tundi süüa teha – enamasti jõuan söögi valmis ja ise söödud, harva võtab laps toidu ahjust välja. Kl 17.30 algab teie töö. See lõpeb kl 20.30. Koju jõuan kl 21.00: jõuan veel lapsega suhelda, teda kooliasjadega aidata, mõne telesaate vaadata, koduloomad sööta.

Nv-l kokkan juba korralikult ja pikalt. Koristan ja teen muid majapidamistöid. Jõuan välja jalutama. Muu mulle huvi ei pakugi. Minu kodu on minu kindlus. Ma ei lähekski kodunt mujale kui ainult turule, kui raha lihtsalt kodus töötades kontole laekuks.

Nii et kõike jõuab. Sotsiaalsus, st pläägutamine ja klatšimine võtab meeletu aja. Hakka oma liigutusi hindama aja peale mõeldes. Võib tunduda jabur, aga see aitab väga palju aega kokku hoida.

Masendav elu. Kogu aeg töö, vahepeal teed seitsme ahvi kiirusega süüa. Null aega endale.

Ja ainult üks laps, seegi suur, et iseseisvalt su imetabaseid ahjupraade peab välja võtma.

Mida siin imetleda? Enamikel kolm last küll ja abikaasa, palju sotsiaalseid kohustusi-rōõme, hobisid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida siin imetleda? Enamikel kolm last küll ja abikaasa, palju sotsiaalseid kohustusi-rōõme, hobisid.

Ma selle teema postitustest küll kuskilt rõõmu välja ei lugenud. Enamuses ving ja kiun, kuidas midagi ei jõua ja kui raske kõik on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei jõua jah, mina juba enne lapsi ja 25-aastasena ei jõudnud. Eelkõige, et pärast tööpäeva ja transporteerumist olin lihtsalt nii väsinud, et ei leia endas energiat ega pealehakkamist mitte millegi jaoks. Pärast lapsi olen töötanud kui siis osaajaga.

+1
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Esileht Kodunurk 5 päeva tööl käies ei jõua mitte midagi teha