Esileht Pereelu ja suhted 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Teema: 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?

Postitas:
Kägu

Ega asi ei ole alati vanaemades endis. Osa lapsi on ju üle mõistuse energilised või jonnijad. Neid ei tahagi keegi hoida. Nt. minu last tahab vanaema hoida aga minu õe last eriti ei taha, sest on päris keeruline tegelane.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema ei hoia mu lapsi. Ükskord palusin tal vaadata esimest last. Vaatas, midagi halba ei juhtunud. Käisin kähku ära. Teine kord oli mitu kuud hiljem, ei olnud ta enam nõus. Isegi ei vastanud mulle. Oli öelnud vanaemale, et igaüks võiks oma lapsed ise suureks kasvatada. Peale seda ei käinud ta ka siin enam. Teist last ta mul väga vähe näinud ja ei tunnegi nad eriti üksteist. Laps pelgab teda.

Õel on ka 4 aastane laps. Teda vaadatakse. Võetakse nädalavahetustel, puhkustel jne.

Kurb värk

Mul on üks tuttav vanaema (mitte mina), kes ütleb kõigile oma poegadele ja miniatele (tal on 4 poega ja kasupoeg), et ta võib hoida paar tundi imikut, kes veel ei keera ja siis alles ning juba pikemat aega järjest lapsi vanusest 4+, kellega saab juba rääkida ning kes saavad kommunikeeritud. Mõistan seda täiesti. Ühe aasta ja kahe kuu vanust ei taha mina ka taga ajada ega suuda kodu nii turvata, et ise kukkuv, välgukiirusel käputav või jooksev ning asju viskav väikelaps oleks ohutult. Kolmveerand tundi maksimum, ok – tund.

Noh, kenasti kärus istuvat last võib ehk ka paar tundi jalutada? 😉

Jah, ma arvan, et ma pole oma emale eriti kunagi meeldinud. Ei teagi miks, lihtsalt tundub nii. Õega on ta tõesti lähedasem.
Aga mu last hoidis ta kui laps oli poole aastane ja magas lõunat. Ta magas alati kolm tundi, et polnud just keeruline. Teine kord oleks olnud mitu kuud hiljem aga ka lõuna ajal…
Aga õe oma võeti juba aastaselt enda juurde mitmeks päevaks.
Olen üritanud öelda, et teeb haiget ja nii aga vastuseid ei tule. Mehe vanemad hoiavad lapsi väga, võivad alati sinna minna ja on oodatud. See teeb südame soojaks ja näha on, et ka lapsed hoiavad nende poole rohkem. Minu ema on nende jaoks nagu rohkem minu mingi tuttav.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen üritanud öelda, et teeb haiget ja nii aga vastuseid ei tule. Mehe vanemad hoiavad lapsi väga, võivad alati sinna minna ja on oodatud. See teeb südame soojaks ja näha on, et ka lapsed hoiavad nende poole rohkem.

Kas õel ka teisi lapsehoidjaid on? Võib-olla selles ongi asi, et sinu lastel on teised vanavanemad olemas, aga õel seda pole. Ema siis üritab aidata.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen üritanud öelda, et teeb haiget ja nii aga vastuseid ei tule. Mehe vanemad hoiavad lapsi väga, võivad alati sinna minna ja on oodatud. See teeb südame soojaks ja näha on, et ka lapsed hoiavad nende poole rohkem.

Kas õel ka teisi lapsehoidjaid on? Võib-olla selles ongi asi, et sinu lastel on teised vanavanemad olemas, aga õel seda pole. Ema siis üritab aidata.

Jah, õel ka mees ja tema vanemad. Kõik hoiavad. Eelmisel suvel oli tüdruk kaks nädalat teise vanaema juures.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema ei hoia mu lapsi. Ükskord palusin tal vaadata esimest last. Vaatas, midagi halba ei juhtunud. Käisin kähku ära. Teine kord oli mitu kuud hiljem, ei olnud ta enam nõus. Isegi ei vastanud mulle. Oli öelnud vanaemale, et igaüks võiks oma lapsed ise suureks kasvatada. Peale seda ei käinud ta ka siin enam. Teist last ta mul väga vähe näinud ja ei tunnegi nad eriti üksteist. Laps pelgab teda.

Õel on ka 4 aastane laps. Teda vaadatakse. Võetakse nädalavahetustel, puhkustel jne.

Kurb värk

Mul on üks tuttav vanaema (mitte mina), kes ütleb kõigile oma poegadele ja miniatele (tal on 4 poega ja kasupoeg), et ta võib hoida paar tundi imikut, kes veel ei keera ja siis alles ning juba pikemat aega järjest lapsi vanusest 4+, kellega saab juba rääkida ning kes saavad kommunikeeritud. Mõistan seda täiesti. Ühe aasta ja kahe kuu vanust ei taha mina ka taga ajada ega suuda kodu nii turvata, et ise kukkuv, välgukiirusel käputav või jooksev ning asju viskav väikelaps oleks ohutult. Kolmveerand tundi maksimum, ok – tund.

Aga mu last hoidis ta kui laps oli poole aastane ja magas lõunat. Ta magas alati kolm tundi, et polnud just keeruline.
.

See, et sinuga magab ei tähenda ilmtingimata, et teisega magas. Mul oma lapsega umb sama vanuselt kogemus, et käisme mehe sünnipäeval lapse öisel magamisajal mõneks tunniks väljas söömas. Tagasi tulles ohkas lastega kogenud lapsehoidja, et ta kahjuks tegi silmad lahti sel momendil kui uksest läksite ja mingi valemigi magama ei jäänud. Õnneks oli aga rahulik (muidu ilmselt oleks ka meie õhtusöök olemata jäänud). Meid äranäinuna sulges laps silmad ja jäi magama. ja ometi ta tavaliselt just sel ajal magas kõige rahulikumalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kurb värk

Jah, vanemad saavad seda teha. Mina aitan vajadusel ka lapsehoidjat leida ja maksta.

Pidasin silmas, et kui paar tundi võib mittekeeravat imikut vaadata, siis niikaua, kuni see imik ehk küll keerata või isegi joosta oskab, aga on rihmadega kärus kinni, võiks ju ka teda paar tundi (kasvõi lõunaune ajal) jalutada suuta? Mu 70+ lapsehoidja saab kärulükkamisega igatahes suurepäraselt hakkama.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugesin täna just selleteemalist lugu: https://lood.delfi.ee/perejakodu/ajakirjalood/eva-luigas-ise-tuleb-tood-teha-et-lapselapsed-tahaksid-tulla-sinu-juurde-ei-tohi-jatta-kohtumistele-pikki-vahesid?id=89802929&fbclid=IwAR14EBMEtnCQhSfvhDqcBCKGyOsQ89WwpaVjsCvGnvDsAEP8ZyE8zHdX5s0
Väga eluterve ja positiivne suhtumine vanaemaks olemisse. Antud loos saab vanaema ise muidugi oma töötegemist reguleerida ning see annab suurema vabaduse. Aga üldiselt olen ka ise seda usku, et kui vanavanem otsustab oma lapselapsi mitte hoida, vaid piirduda ainult tähtpäevadel ja külaskäikudel laste nägemisega, siis langetab ta valiku, mille tagajärjeks võib olla see, et tal ei tekigi lastelastega lähedast ja isiklikku suhet.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul laps nüüd juba suur ja hoidmist ei vaja, endal veel lapselapsi ei ole. Meil oli aga nii, et vanaema väga tahtis lapselast enda juurde, aga alati kui kokku said, läksid kahe tunni jooksul riidu. Kõige väiksemate asjade pärast, näiteks olid lapsel juuksed lahti ja vanaema käskis panna hobusesabasse. Kui laps keeldus, läks ise kammiga seda korraldama ja lõpuks tutistas. Oli lapsega väga kärsitu ja närviline ning laps enamuse seal oldud ajast nuttis, lõpuks keeldus vanaema juurde minemisest. Tänaseni on nende suhe halb, saavad hakkama ainult distantsil ja telefoni teel. Nii et sellest üksi on vähe kas vanavanemad tahavad/ei taha hoida. Peab jaguma ka armastust nende laste vastu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb värk

Jah, vanemad saavad seda teha. Mina aitan vajadusel ka lapsehoidjat leida ja maksta.

Pidasin silmas, et kui paar tundi võib mittekeeravat imikut vaadata, siis niikaua, kuni see imik ehk küll keerata või isegi joosta oskab, aga on rihmadega kärus kinni, võiks ju ka teda paar tundi (kasvõi lõunaune ajal) jalutada suuta? Mu 70+ lapsehoidja saab kärulükkamisega igatahes suurepäraselt hakkama.

Jah, iga 70+ inimene igatseb, et saaks tundide kaupa kärutada rihmadega tooli külge klammerdatud võõrast röökivat väikelast.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, iga 70+ inimene igatseb, et saaks tundide kaupa kärutada rihmadega tooli külge klammerdatud võõrast röökivat väikelast.

No kui su lapselaps on sinu jaoks “võõras röökiv väikelaps”, siis pole tõesti vaja teda hoida ega küllap taha tema vanemadki teda sinu juurde tuua.
Lapsed pannakse tavaliselt kärus rihmadega kinni, esimest korda kuuled või? Tead, nagu autos turvavööd (kui sa muidugi nendestki midagi tead).

+5
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Ma ei mõista absoluutselt neid inimesi, kes soetavad lapsed eeldusel, et küll vanavanemad hoiavad. Nad on ilmselgelt egoistid, kes lükkavad töö, mis on nende endi otsene kohus, kellegi teise kaela.
Kui raha pole, et professionaalne lapsehoidja palgata, siis ei tasu lapsi tegema hakata. See on vaesemate perede teema.

Huvitav, et sina lastelaste ja vanavanemate suhet vaid lapsehoiuteenusena võtad. Ma ei usu hetkekski, et siinkirjutajad on saanud lapse eeldusega, et küll ämm-äi või oma ema-isa ta üles kasvatavad, endal hea reisidel ja klubides käia. Mina loen kurtmistest välja pigem seda, et lapselapsed näevad oma vanaema-vanaisa nii harva, et ollakse võõrdunud ja mingit suhet nagu polegi. Vähemasti minu jaoks on alati see olnud peamine murekoht. Lastel on oma ellu vaja ka vanavanemaid – palgatud lapsehoidja pole ju sama! Aga kui ämm või omaenda ema lapselapsi vaid stressi- ja tüliallikana näeb, siis… ma ei teagi… Sellist vanaema tõesti tarvis pole.

Seesama kägu, kelle ämm kümne aasta jooksul üksikuid kordi lapsi hoidnud on – ei mõista mina, miks talle neid miinuseid jagatakse. Mu ämm on samasugune – ja uskuge mind, mul polegi vaja, et ta mu lapsi hoidmas käiks, ma rõõmustaksin, kui ta vahetevahel ise helistaks ja huvi tunneks või külla minnes lastest välja teeks. Aga ei midagi sellist. Ja vanema lapse pealt on juba näha, et ta pelgab teda ja hoiab eemale. On see siis minu süü? Ei ole. Olen ämmale piisavalt võimalusi andnud, muudkui üritanud ja erinevaid nippe kasutanud, aga täieliku ükskõiksuse vastu ei aita miski. Las see ämm siis olla. Mis ma tast ikka oma lastega tüütan.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui su lapselaps on sinu jaoks “võõras röökiv väikelaps”

Kui sa loed, siis sa märkad, et vastan kommenteerijale, kes viitab oma 70 aastasele mitte emale ega vanaemale, vaid lapsehoidjale. Rahune 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui su lapselaps on sinu jaoks “võõras röökiv väikelaps”

Kui sa loed, siis sa märkad, et vastan kommenteerijale, kes viitab oma 70 aastasele mitte emale ega vanaemale, vaid lapsehoidjale. Rahune 🙂

Jah, aga sina ei märganud vist, et mina olengi see 70-aastase lapsehoidjaga kommenteerija, ning et mina vastasin jällegi sellele, kes kirjeldas oma tuttavat vanaema, kes mingil juhul polnud nõus hoidma keeramahakanud väikelast. Mulle lihtsalt tundub veider, et päris pisikest beebit võis küll paar tundi hoida, aga natuke suuremat beebit vankris/kärus, kus järele jooksma ju ei pea, samamoodi paar tundi enam mitte – ehk see vanaema ei tulnud käruvariandi peale? Ma omad lapsed andsingi hoidjale jalutada alles vanuses, kui nad juba keerata oskasid, aga järele joosta ei tulnud sellegipoolest.

(Teemaalgatuse seisukohast muidugi selline kärutamine vanuses 50-60 ja 70+ ei ole eriti võrreldavad, sest esimene peab seda tegema tööle lisaks, teine aga on võib-olla lausa rõõmus, kui talle antakse põhjust korterist teleka eest värske õhu kätte jalutama minna. Minu lapsehoidja tõepoolest lausa kurvastab praegu, et ei saa sellesamuse väikelapsega metsas ringi kärutada.)

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga sina ei märganud vist, et mina olengi see 70-aastase lapsehoidjaga kommenteerija, ning et mina vastasin jällegi sellele, kes kirjeldas oma tuttavat vanaema, kes mingil juhul polnud nõus hoidma keeramahakanud väikelast.

See olin mina.

Kas mul võivad olla oma eelistused lapsehoidmisel või ei 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

(Teemaalgatuse seisukohast muidugi selline kärutamine vanuses 50-60 ja 70+ ei ole eriti võrreldavad, sest esimene peab seda tegema tööle lisaks, teine aga on võib-olla lausa rõõmus, kui talle antakse põhjust korterist teleka eest värske õhu kätte jalutama minna. Minu lapsehoidja tõepoolest lausa kurvastab praegu, et ei saa sellesamuse väikelapsega metsas ringi kärutada.)

Paar tundi jalutada on paljude 70+ inimese jaoks ikka liiga palju. Tore, kui sinu lapsehoidja on selline, et jaksab. Aga suur enamus siiski ei jaksa, nii et seda mingi üldise soovitusena jagada küll ei eaa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei soovita mitte lapsevanematele 70+ lapsehoidjaid otsida, vaid vanaemale, kes on nõus hoidma paar tundi mittekeeravat beebit ja ka “siis juba pikemat aega” 4+ aasta vanust last, võtet, kuidas ta ehk suudaks hoida paar tundi ka 4+ kuu vanust lapselast.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei soovita mitte lapsevanematele 70+ lapsehoidjaid otsida, vaid vanaemale, kes on nõus hoidma paar tundi mittekeeravat beebid ja ka “siis juba pikemat aega” 4+ aasta vanust last, võtet, kuidas ta ehk suudaks hoida paar tundi ka 4+ kuu vanust lapselast.

Ja mina ütlesin, et see võte ei ole väga paljudele 70+ inimestele enam realistlik. Paar tundi järjest kärutada, isegi paljud 60+ ei saa sellega enam hakkama, jalad teevad ses vanuses juba valu, kui pikemalt kõndida. Samuti on vaja üsna tihti WC-s käia juba vanemas eas, last ju üksi õue jätte ei tohi. Jne Jne. Pool tundi jah, aga kogu uneaeg, ei.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugesin täna just selleteemalist lugu: https://lood.delfi.ee/perejakodu/ajakirjalood/eva-luigas-ise-tuleb-tood-teha-et-lapselapsed-tahaksid-tulla-sinu-juurde-ei-tohi-jatta-kohtumistele-pikki-vahesid?id=89802929&fbclid=IwAR14EBMEtnCQhSfvhDqcBCKGyOsQ89WwpaVjsCvGnvDsAEP8ZyE8zHdX5s0

Väga eluterve ja positiivne suhtumine vanaemaks olemisse. Antud loos saab vanaema ise muidugi oma töötegemist reguleerida ning see annab suurema vabaduse. Aga üldiselt olen ka ise seda usku, et kui vanavanem otsustab oma lapselapsi mitte hoida, vaid piirduda ainult tähtpäevadel ja külaskäikudel laste nägemisega, siis langetab ta valiku, mille tagajärjeks võib olla see, et tal ei tekigi lastelastega lähedast ja isiklikku suhet.

Täpselt sama moodi saavad ka vanemad ise oma tööaega reguleerida, töötada poole kohaga, jne, et oleks endal aega oma lapsi hoida.

Teemaalgatajal on aga suhtumine, et tööl käivad vanaema-vanaisa peaksid suutma seda nii teha, et ka lapsed hoitud oleksid, samas lepsevanematele endile on samasugune tegevus keeruline.

Igatahes kumab siit läbi suhtumine, et no see “vanur” võiks ju otsida mõne poole-,veerand- või muu osaga töö. Mina ja maailm.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu vanaema ja vanaisa elasid Eesti teises otsas ja tõesti nägime 3-4 korda aastas, aga samas olime väga lähedased. Toona tähendas külla minek pikka bussisõitu, kuni vanemad ostsid auto. Telefoniga sai rääkida ema töö juures.
Seega ei oma tähendust see, kui palju lapselapsi hoitakse, vaid see millised on omavahelised suhted.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei soovita mitte lapsevanematele 70+ lapsehoidjaid otsida, vaid vanaemale, kes on nõus hoidma paar tundi mittekeeravat beebid ja ka “siis juba pikemat aega” 4+ aasta vanust last, võtet, kuidas ta ehk suudaks hoida paar tundi ka 4+ kuu vanust lapselast.

Vat selleks annaksin ma oma lastele raha, et nad saaksid sellise väljaõppinud inimese palgata. Reaalis nad seda raha ei vaja, korraldasid oma elu vajadusel ümber ning võtsid vajadusel lapsehoidja. Mul on normaalsed lapsed, nad ei arva, et ma PEAN. Nad arvavad, et ma võin, kui ma tahan. Tahan päris sageli. Suvised soojamareisid teen sageli mina, mees ja kaks lapselaps-põnni vanuses 4+ ja veedame seal aega paar nädalat.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on juba suuremad ja saavad ise enda hoidmisega hakkama, aga kui nad väikesed olid, siis olin ja olen tegelikult siiani veendumusel, et igaüks hoiab ikka ise oma lapsi. Vanavanemad on oma lapsed üles kasvatanud ja neil pole mingit kohustust oma järglaste lapsi valvata. Loodan, et ka minu lapsed suudavad oma lapsed ise üles kasvatada ja mind mitte tasuta lapsehoidjana kasutada. Mulle ei meeldi väikesed lapsed, oma lapsed loomulikult meeldisid ja meeldivad siiani, aga kõik ülejäänud tited ajavad külmavärinad peale.
Mina sain hakkama kolme väikelapsega 24/7 olin 7 aastat kodune ja tegin kodus tööd, keegi neist lasteaias ei käinud, kõigega sain hakkama. Ei mõista neid emasid, kes oma lapsi kuskile ära sokutavad, sest muidu nad ei saa tööd teha, koristada vmt.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raseduse alguses jäin ma üksi ning ema oli kogu aja mu kõrval, oli sünnitusel tugiisik ja võimaldas mul ülikooli nominaalaja laste kõrvalt ära lõpetada (sain kaksikud).
Esimesed neli eluaastat oli ema mu jaoks asendamatu abiline, aga kahjuks haigestus ta rängalt ja suri.
Jäin lastega üksi. Minu isa, kes oli olnud pigem selline pühapäevaisa ja vanaisa (ema ja isa olid mul lahutatud), ulatas mulle oma õla alla suviti ja koolivaheaegadel, vahel ka nädalavahetuseti – talle meeldis lastega tegeleda.
Kahjuks haigestus isa mõned aastad tagasi ja lahkus meie hulgast.
Mu lapsed meenutavad praeguseni, kuidas nendel olid ägedad vanaema ja vanaisa.
Tahan ise olla oma lastelastele samasugune vanavanem. Praegu on lapsed piisavalt suured, et mina saaksin oma elu nautida, eeldatavasti on seda aega veel ja veel.
Kui loodus tervist annab, siis kindlasti aitan lapsi hoida -mind ju ometigi aidati, kuidas ma lapselastele selja pööran?
/keegi peaks seda kirja mulle näitama 10 aasta pärast, kui ma olen 50.-sse jõudnud ja lapsed peaksid pereplaane pidama hakkama/

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et see lapselaste hoidmine või mittehoidmine sõltub palju ka läbisaamisest laste ja nende elukaaslastega. Kui läbiv mentaliteet on, et mutt ei tea midagi, tema vaated on vanad ja kasvatuspõhimõtted valed – ega siis ei tule sellest lapsehoidmisest midagi välja nii või naa, ükskõik, et algul mõtled, et küll ma hoian ja aitan. Keegi ei taha ennast pidevalt rumala ja saamatuna tunda.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ema hoidis, sest ütles, et teab, mis tunne see on, kui keegi ei aita. Tal oli kolm last ja lapsehoidmisvõimalust ikka ülivähe.
Ämmal-äial olid omal samas asulas kaks paari vanavanemaid, kes kõik olid sellised väga aktiivsed hoidjad ja tegelejad (käisid tööl, aga mitte just sellises 8-17 ametites). Ämm-äi ei hoidnud sellise tüüppõhjendusega, et nemad on oma lapsed juba suureks kasvatanud. Huvitav, miks seda nii laialt kasutavad just need, kellel omal tugev abi olnud.
Oh, meile tundis esimese lapse ajal, et lapsehoidmist on ikka jube vähe. Teise lapse sünni ajaks polnud enam peaaegu üldse, siis tundus, et küll esimese ajal oli ikka palju. 😀

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui loodus tervist annab, siis kindlasti aitan lapsi hoida -mind ju ometigi aidati, kuidas ma lapselastele selja pööran?

/keegi peaks seda kirja mulle näitama 10 aasta pärast, kui ma olen 50.-sse jõudnud ja lapsed peaksid pereplaane pidama hakkama/

Siin ongi ju konks, et 40-ltki on tervis ja võimed ilmselt siiski paremad/suuremad, kui 50-lt või 60-lt. Valmisolekud ja tahtmised aidata (tulevikus lapselastega) on üldjuhul (vähemalt minu sugulaste seas) suuremosa tulevastel vanavanematel. Üldjuhul siiski vanemaks saades ei olda enam nii hea tervisega ja nii rööprähkleja ning meil on ju tõstetud töötamisaega võrreldes eelmise/eelmiste põlvkondade vanavanematega. Seega ühel hetkel paratamatult ei pruugi olla nii võimekas, kui 20-lt, 30-lt ning isegi 40-lt.
2001 aastal sai naine 58-aastselt pensionile (ja sai tahtmise korral rohkem olla lastelastega), aastal 2026 saab aga 65-aastaselt. Statistikaameti andmetel on 2018. a. tervena elavate meest keskmine iga 52,8 ja naistel 55,6 eluaastat. Aga see tervena elatud, siin ei kajastu nö see võimekus erinevates vanustes (kindlasti sõltub palju ka inimesest endast lisaks tervisele).
Sellest võivadki hakata probleemid tekkima. Et igaüks näeb asju ainult enda seiskohalt ja enda vaatenurgast ning teise poole vaatenurgast enam asju ei hinnata (nii lapsed, kui vanemad). Aga olen endiselt veendunud, et need suhted on enne juba lagunema hakanud. Lapselapse mittehoidmine on lihtsalt juba jäämäe tipp.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgatuse mainitud 60-ndate keskel sündinud inimesed on u 55-aastased. 10 aastat veel pensionini rabeleda. Ilmselt käiakse täiskohaga tööl ja püütakse tõestada, et veel ollakse võimelised, sest selles vanuses kandideerimine uuele kohale on päris keeruline. Teisalt, kui töö võimaldab, muidugi. Ainult seda energiat on ikka palju vähem, kui nooruses, väsimus tekib kiiremini jne. Kui emad ise kurdavad, et väsitav, mis siis veel poole vanemast inimesest rääkida.
Teisalt mõtlen nende 70-aastaste laspehoidjate soovituste peale. Oleneb lapse vanusest, kes ise kõnnib, teeb ja astub. Aga emana tavaliselt ei märka, kui palju on tegelikult vaja väikelast tõsta ja kas sellises vanuses see ikka jõukohane?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka tähele pannud, et need vanavanemad, kes omal ajal lapsed nädalateks-kuudeks vanavanemate juurde saatsid sest “oma elu on ka vaja elada ja lastest puhata”, ei hoia praegu oma lapselapsi, sest “oma elu on ka vaja elada ja lastest puhata”. Aga nende lastelastel ilmselt ei teki ka lähedast sidet vanavanematega, vägisi armsaks ei tee.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuuekümnendatel sündinud vanaemad ikka eeldatavasti käivad kõik tööl,

Minu ema on sündinud 59ndal ja kahjuks ei saa enam päris mitmed aastad tööl käia, on töövõimetuspensionär:(
Pisut ta kodukontoris siiski tööd teeb, aga tervis palju ei võimaldagi. Lapselapsi tahaks ta hoida küll, kuid pisikest, alla 2-aastast mitte rohkem kui paar korda nädalas korraga nii 1-2 tundi. Enamus lapselapsi on juba nii suured, et hoidmist ei vaja. Neid võib tema juurde tõesti mitmeks päevaks saata, kuid sellegipoolest väsitavad ka nemad (10+ vanuses) ja väga pikalt ega sageli ei saaks nemadki vanavanemate juures olla. Isa on mul juba mitu aastat vanaduspensionär ja seis lastehoiu jõudluse osas sama kui emal. Ehk tahaksid küll, aga ei jõua kuigi palju. Kui esimesed lapselapsed väiksed olid, olid vanemad veel tööle pühendunud ja neil polnud eriti aega. Külas käisime küll sageli, aga lapsi hoidsid nad harva ja lühiajaliselt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elu on hoopis teine, kui siis kui lpasi maavanemate juurde suveks saadeti. Tänapäeva vanaemad on tegusad naised – reisivad, käivad trennis, matkadel jne. Sel ajal olid vanaemad kodused, askeldasid köögis ja aias. Ma ei mäleta, et mu vanaema oleks kunagi rannas ujumas ja päevitamas käinud, kuigi elasid merele väga lähedal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgatuse mainitud 60-ndate keskel sündinud inimesed on u 55-aastased. 10 aastat veel pensionini rabeleda. Ilmselt käiakse täiskohaga tööl ja püütakse tõestada, et veel ollakse võimelised, sest selles vanuses kandideerimine uuele kohale on päris keeruline. Teisalt, kui töö võimaldab, muidugi. Ainult seda energiat on ikka palju vähem, kui nooruses, väsimus tekib kiiremini jne. Kui emad ise kurdavad, et väsitav, mis siis veel poole vanemast inimesest rääkida.

Teisalt mõtlen nende 70-aastaste laspehoidjate soovituste peale. Oleneb lapse vanusest, kes ise kõnnib, teeb ja astub. Aga emana tavaliselt ei märka, kui palju on tegelikult vaja väikelast tõsta ja kas sellises vanuses see ikka jõukohane?

Minul on lastel kolm lapsehoidjat, kõik vanuses u. 70 aastat. Hoiavad kolme last korraga ja aastast last ka. Vahel on ühel tervis viletsam vahel teisel, siis saab vahetatud. Peamiselt hoiab siiski üks. Tema väga ei tõsta lapsi, oskab kuidagi asjatada nii, et poleks vaja tõsta, pigem võtab istudes lapsed sülle.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Esileht Pereelu ja suhted 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?