Esileht Ilu ja tervis 50+ ja prillid.

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 50+ ja prillid.

Postitas:
Kägu

Kas teie 50+ kannate prille.Mina sain just 50 sain ka oma esimesed prillid +1,5.Kuidas teil kas plussid või miinused,

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on plussid ja miinused.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enam pole õnneks prille vaja. Kogu elu on olnud väike miinus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

+0,25

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sa neist + prillidest ilmselt lõpuni ei pääse. Mul on sama situatsioon, eluaeg olnud väike miinus mis hakkas tasapisi vähenema. Prille kasutasin teleka vaatamisel, kinos-teatris ja võõrastes kohtades kus tahtsin kogu ümbrust näha. Nüüd ei ole aastajagu või rohkem neid enam vajanud, aga pisike tekst hakkab olema raskem lugeda, tuleb kaugemale tõsta, siis näen. Nimetamisväärset probleemi veel pole ja tavaelus lugemiseks ei vaja, aga eks see tasapisi muutub. Kui käsi hakkab lühikeseks jääma siis tegelen. Vanus 54.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oh, ma vajasin prille kui olin 42. Päris kiirelt on mu arust nägemise halvenemine progresseerunud – lõpetan tõenäoliselt mingite pudelipõhjadega. Kohe olen 46 ja on vaja juba +1 tugevust või isegi rohkem.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sa neist + prillidest ilmselt lõpuni ei pääse. Mul on sama situatsioon, eluaeg olnud väike miinus mis hakkas tasapisi vähenema. Prille kasutasin teleka vaatamisel, kinos-teatris ja võõrastes kohtades kus tahtsin kogu ümbrust näha. Nüüd ei ole aastajagu või rohkem neid enam vajanud, aga pisike tekst hakkab olema raskem lugeda, tuleb kaugemale tõsta, siis näen. Nimetamisväärset probleemi veel pole ja tavaelus lugemiseks ei vaja, aga eks see tasapisi muutub. Kui käsi hakkab lühikeseks jääma siis tegelen. Vanus 54.

No eks ma ka siis tegelen kui vaja.
Mu isal oli ka eluaeg miinusprillid, 50ndate keskel ta neid enam sageli ei vajanud ja ca 60 a lõpetas täielikult prillikandmise. Luges lehte, nokitses väikesi asju parandada jms, ilma pluss-või miinusprillita.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No eks ma ka siis tegelen kui vaja.

Mu isal oli ka eluaeg miinusprillid, 50ndate keskel ta neid enam sageli ei vajanud ja ca 60 a lõpetas täielikult prillikandmise. Luges lehte, nokitses väikesi asju parandada jms, ilma pluss-või miinusprillita.

Kui palju tal see miinus siis oli? Kui ikka miinus 5 on, siis ei muutu see nägemine midagi ja tulevad veel pluss otsa, nii et ei näe kaugele ega lähedale.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju tal see miinus siis oli? Kui ikka miinus 5 on, siis ei muutu see nägemine midagi ja tulevad veel pluss otsa, nii et ei näe kaugele ega lähedale.

Pole miinus 5 vajagi, miinus 2-ga juba ei näe mingis vanuses enam kaugele ega lähedale. Tahaksin ka hirmsasti teada, kellel see pluss siis miinuse niimoodi kompenseerib, et vanas eas pole prille vajagi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen 47, vasak silm on -3,5 ja parem -5,5 ning mingit muutust pole seni märgata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole miinus 5 vajagi, miinus 2-ga juba ei näe mingis vanuses enam kaugele ega lähedale. Tahaksin ka hirmsasti teada, kellel see pluss siis miinuse niimoodi kompenseerib, et vanas eas pole prille vajagi?

Mul oli kõige rohkem -1,75. Umbes 40-te alguses hakkas see vajuma tasapisi -1 peale, edasi sealt vähemaks, nüüd siis pole üldse vaja. Tugevate miinustega muidugi sama skeem ei tööta ja no lõpuks oleme ju kõik erinevad ja erinevates olukordades töötavate silmadega.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanna miinusprille -3,2 ja -4, vanust 53. Lähedale näen suurepäraselt, suudan igasugust kribukirja lugeda, ainuke häda on tulnud nüüd, et pean lugemiseks prillid ära võtma, vanasti sain lugeda ka -prill ees ja enam ei saa kanda läätseid, just seetõttu, et läätsetega ei näe lähedale. Üks põhjus, mis laseroppi ei teinud oligi see, et olin juba 37 ja arsti sõnul oleks lähima 5 aasta jooksul tulnud +prillid. Seega vahet ei ole, käin edasi prillid peas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanna miinusprille -3,2 ja -4, vanust 53. Lähedale näen suurepäraselt, suudan igasugust kribukirja lugeda, ainuke häda on tulnud nüüd, et pean lugemiseks prillid ära võtma, vanasti sain lugeda ka -prill ees ja enam ei saa kanda läätseid, just seetõttu, et läätsetega ei näe lähedale. Üks põhjus, mis laseroppi ei teinud oligi see, et olin juba 37 ja arsti sõnul oleks lähima 5 aasta jooksul tulnud +prillid. Seega vahet ei ole, käin edasi prillid peas.

Mina ostsin samas olukorras multifokaalsed läätsed, siin foorumis keegi soovitas. Suur aitäh soovitajale – nüüd näen läätsedega lähedale ka!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin samas olukorras multifokaalsed läätsed, siin foorumis keegi soovitas. Suur aitäh soovitajale – nüüd näen läätsedega lähedale ka!

Need on päris kallid, aga kuidas sa selle plussi teada said, käisid arstil või valisid umbes?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, ma vajasin prille kui olin 42. Päris kiirelt on mu arust nägemise halvenemine progresseerunud – lõpetan tõenäoliselt mingite pudelipõhjadega. Kohe olen 46 ja on vaja juba +1 tugevust või isegi rohkem.

Lohutuseks, et ei pruugi päris pudelipõhjadeni jõuda. Kui silmade igapäevased töötingimused ei muutu eriti, siis võib mingi tasemeni jõuda ja sinna pikemaks ajaks pidama jääda. Minu isa kes eluaeg tegeles nokitsemist vajava tööga sai pidama vist +3,5 peal ja sinna jäigi kuni surmani. Sul ikka keegi kontrollib seda tugevust, sest silmad võivad erinevad olla, üks vajab nt +2, teisele piisab +1,5-st.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lohutuseks, et ei pruugi päris pudelipõhjadeni jõuda. Kui silmade igapäevased töötingimused ei muutu eriti, siis võib mingi tasemeni jõuda ja sinna pikemaks ajaks pidama jääda. Minu isa kes eluaeg tegeles nokitsemist vajava tööga sai pidama vist +3,5 peal ja sinna jäigi kuni surmani. Sul ikka keegi kontrollib seda tugevust, sest silmad võivad erinevad olla, üks vajab nt +2, teisele piisab +1,5-st.

Minu teada see nägemise halvenemine on koljusisene protsess kus silmamuna muudab hästi natuke kuju ja siis ongi silmalääts vales kohas ja inimene ei näe hästi. Kui sa silmi kissitad, siis silma keeramise lihased muudavad silmamuna kuju ja sa kissitades näed teravamalt, proovi järele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh lohutuse eest! Mu töö on väga silmadega seotud. Jah, olen ka silmaarsti juures käinud. Nüüd peakski uuesti minema. Mul eluaeg super nägemine olnud, seetõttu see prillimajandus kuidagi vist rohkem traumeeriv.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh lohutuse eest! Mu töö on väga silmadega seotud. Jah, olen ka silmaarsti juures käinud. Nüüd peakski uuesti minema. Mul eluaeg super nägemine olnud, seetõttu see prillimajandus kuidagi vist rohkem traumeeriv.

Sellisel juhul on su silmalihased treenitud ja häda ei tohikski minna eriti suureks. Pigem kanna hoolt, et valgus oleks hea ja sinu silmadele parim, niimoodi nagu sina tahad, mitte mingite euronormide järgi. Need normid on kohati poolearuliste kehtestatud. Käi silmaarsti juures ära, kuigi nad viimasel ajal ei taha nende prilliteemadega tegeleda ja näeksid parema meelega, et lähed optometristi juurde. Paremates prillipoodides on valdavalt head spetsialistid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 50. 20 aastat on olnud väike miinus. Viimased 2 aastat on mitmevaatelised klaasid sest kaugele vaatamise miinus on suurenenud.samas on arvutis töötegemiseks ehk siis lähemale vaatamiseks väiksem miinus. Raamatut loen ja väikest kirja näen prillita paremini.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul opereeritud lühinägevust, ja juba 40-selt sain esimesed + prillid. Nii pidigi olema, kellel korrigeeritud, saavad varem. Mees 55 ja ei mingeid prille (on eluaeg -1,5 olnud, nüüd näeb kaugele ka paremini).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul opereeritud lühinägevust, ja juba 40-selt sain esimesed + prillid. Nii pidigi olema, kellel korrigeeritud, saavad varem. Mees 55 ja ei mingeid prille (on eluaeg -1,5 olnud, nüüd näeb kaugele ka paremini).

Ei ole küll alati nii. Mul on ka miinus korrigeeritud, aga praegu ligi 50 ja näen hästi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tal ei olnud ka neid miinusprille? Üldiselt ma olen mõne kuu noorem kui sinu mees, lähedale nägemise kerge halvenemine on olnud umbes pool aastat. Tuli see üsna järsku, kõik oli ilus kuni ühel päeval avastasin, et niidi nõela taha panemiseks tuleb nõel veidi kaugemale tõsta, muidu ei näe hästi. Ega sellest enne aru ei saagi kui ei pea millegi tillukese asjaga mis vajab teravat nägemist tegelema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole küll alati nii. Mul on ka miinus korrigeeritud, aga praegu ligi 50 ja näen hästi.

sama siin, lõigatud 23a tagasi, praegu olen 51 ja prille ei vaja.

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ilu ja tervis 50+ ja prillid.