Esileht Tööelu, raha ja seadused. 50+ – soovin õppida raamatupidajaks.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: 50+ – soovin õppida raamatupidajaks.

Postitas:

Esimene küsimus – hilja pole?:) Hetkel töötan raamatupidaja abilisena. Sisestan arveid – juba pikemat aega. Hetkel tuli mõte – äkki hoopis ise õppida raamatupidajaks, lõ
peada kursuseid. Ise olen Tallinna elanik. Võib olla keegi oskab soovitada kust alustada, mis kursuseid valida. Ja kas tasub? Soovin lihtsalt teha ka lisatööd – võtan endale väiksed firmad ja teenindan neid. Mis arvate?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 13:11; 31.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise õppides õpid kiiremini kui kuskil kursusel
kõige lihtsamalt saab raamatupidamise selgeks siis, kui teed oma firma (ükskõik mis vallas) ja pusid ise oma ettevõtte raamatupidamist teha.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nt Tallinna Majanduskool
https://tmk.edu.ee/taiendkoolitus/koolitused/tasutakoolitused-2

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

on sul ka piisavalt loogilist mõtlemist ja suure pildi nägemise võimet? Raamatupidamine on palju enam kui andmesisestus – seda oskab igaüks teha.
Kui on, siis muidugi võid proovida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 14:30; 02.02 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba teema, oled juba raamatupidaja abiline ja siis tuled küsima kuskohast peaks alustama?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks liba? ja, ma sisestan andmed – kuid see on kõik mida ma oskan ja töötada raamatupidajana ma ei saa. Tahan töötada iseseisvalt!

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 13:11; 31.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi sellelt kelle abiline oled. Ehk ta nõustub sulle jupiti keerukamaid asju teha andma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise õppides õpid kiiremini kui kuskil kursusel

kõige lihtsamalt saab raamatupidamise selgeks siis, kui teed oma firma (ükskõik mis vallas) ja pusid ise oma ettevõtte raamatupidamist teha.

Kusjuures see metod ongi kõige mõistlikum, kuna sel juhul sa lihtsalt pead selle asja omale selgeks tegema, sest omanikuna sul on vastutus maksuameti ja riigi ees, mida palgalisena sul pole.
ise pole päevagi ühelgi rmt kursusel käinud. tegin oma firma, hakkasin omanikuna ka selle raamatupidamist tegema. õpin iga päev midagi, jõudsin peale paari esimest kuud isegi niikaugele, et olen lausa konsultatsioone andnud paarile elukutselisele raamatupidajale mõnes eriküsimuses (nt puudega töötajaga seotud dokumentatsioon ja maksud).

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks liba? ja, ma sisestan andmed – kuid see on kõik mida ma oskan ja töötada raamatupidajana ma ei saa. Tahan töötada iseseisvalt!

selleks, et iseseisvalt raamatupidajana töötada, pead käima vähemalt 3 aastat ülikoolis.
need paar kuud kestvad kursused on täiesti mõttetud, kõrgharidusega ja kogemustega raamtupidajaid on kohutavalt üle ja needki ei leia tööd

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:33; 02.02 11:46; 02.02 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa valmis käima 3 aastat ülikoolis? Sest seda sa pead tegema, kui soovid saada raamatupidajaks. Ja seal ülikoolis ei ole lihtne!
Need kursused on tõesti mõttetud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:42; 01.02 12:20; 01.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kuulud täpselt sellesse sihtrühma, kellele pakutakse riigi poolt tasuta kursusi.

https://www.hm.ee/et/kursused

Sealt valid valdkonnaks majandusarvestus ja maksundus ja siis viskab ette pika nimekirja, kus on erinevaid raamatumidamise alaseid kursuseid Pärnus, Hiiumaal, Järvamaal, haapsalus, tallinnas jne.

Ja need kursused ei ole mõttetud, pigem on ülikooli bakat tegema minna mõttetu, kui sul juba on kõrgharidus. Ülikoolis on samamoodi sul seda raamatupidamist, mida sul kitsamalt vaja on, vaid üks-kaks kursust, ülejäänu on kõik puhas ballast, mida tegelikus töös üldse vaja ei lähe kui eesmärk on teha vaid raamatupidamist. Ülikoolis on sul seal võõrkeel, filosoofia, majandusmatemaatika, majandusanalüüs jne, millel ei ole raamatupidamisega mitte mingit pistmist aga mida sul on vaja kraadi saamiseks. Nii et ma pigem soovitan just neid tasuta kursuseid ja mitte nullist ülikooli minekut.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 10:16; 01.02 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kuulud täpselt sellesse sihtrühma, kellele pakutakse riigi poolt tasuta kursusi.

https://www.hm.ee/et/kursused

Sealt valid valdkonnaks majandusarvestus ja maksundus ja siis viskab ette pika nimekirja, kus on erinevaid raamatumidamise alaseid kursuseid Pärnus, Hiiumaal, Järvamaal, haapsalus, tallinnas jne.

Ja need kursused ei ole mõttetud, pigem on ülikooli bakat tegema minna mõttetu, kui sul juba on kõrgharidus. Ülikoolis on samamoodi sul seda raamatupidamist, mida sul kitsamalt vaja on, vaid üks-kaks kursust, ülejäänu on kõik puhas ballast, mida tegelikus töös üldse vaja ei lähe kui eesmärk on teha vaid raamatupidamist. Ülikoolis on sul seal võõrkeel, filosoofia, majandusmatemaatika, majandusanalüüs jne, millel ei ole raamatupidamisega mitte mingit pistmist aga mida sul on vaja kraadi saamiseks. Nii et ma pigem soovitan just neid tasuta kursuseid ja mitte nullist ülikooli minekut.

Baka kraadiga raamatupidajad otsivad tööd ja siis arvad, et keegi palkab omale mingi pealiskaudse kursuse läbi teinud “raamatupidaja”?

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:42; 01.02 12:20; 01.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Baka kraadiga raamatupidajad otsivad tööd ja siis arvad, et keegi palkab omale mingi pealiskaudse kursuse läbi teinud “raamatupidaja”?

Fakt on see, et baka kraadigaraamatupidaja on saanud täpselt sama palju raamatupidamise kursust kui ainult raamatupidamise kursuse läbinu. Baka kraadil on kaasas palju ballastaineid, seal ei ole nii, et kolm aastat muudkui õpid ainult raamatupidamist.

Kui inimesel on pikaajaline kogemus raamatupidamises ja ta läbib värskelt ka raamatupidamise kursuse ja täiendab end veel kahe-kolme kursusega, siis ta on paremgi valik kui lihtsalt baka lõpetanu, kellel töökogemus puudub.

Teemaalgataja küsib, kust alustada. Alustada võibki justnimelt nendest tasuta kursustest. Kui tunneb, et sellest ikkagi väheks jääb, eks siis võib edasi mõelda, kas tasuks kuskile kaugõppesse minna ja laiem kraad teha.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 10:16; 01.02 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Baka kraadiga raamatupidajad otsivad tööd ja siis arvad, et keegi palkab omale mingi pealiskaudse kursuse läbi teinud “raamatupidaja”?

Fakt on see, et baka kraadigaraamatupidaja on saanud täpselt sama palju raamatupidamise kursust kui ainult raamatupidamise kursuse läbinu. Baka kraadil on kaasas palju ballastaineid, seal ei ole nii, et kolm aastat muudkui õpid ainult raamatupidamist.

Kui inimesel on pikaajaline kogemus raamatupidamises ja ta läbib värskelt ka raamatupidamise kursuse ja täiendab end veel kahe-kolme kursusega, siis ta on paremgi valik kui lihtsalt baka lõpetanu, kellel töökogemus puudub.

Teemaalgataja küsib, kust alustada. Alustada võibki justnimelt nendest tasuta kursustest. Kui tunneb, et sellest ikkagi väheks jääb, eks siis võib edasi mõelda, kas tasuks kuskile kaugõppesse minna ja laiem kraad teha.

Sul on asjast täiesti vale arusaam. Mu väga lähedane inimene õpib kolmanda aastat Majanduskoolis ja ma olen näinud/näen, kui raske seal on. Seal on väga palju praktikat, väga põhjalikult võetakse kogu see finantsteema seal läbi, seadused…
Mina ise käisin paar aastat tagasi raamatupidamiskursustel, no oli mõttetu ja pealiskaudne.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:42; 01.02 12:20; 01.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on väga palju praktikat, väga põhjalikult võetakse kogu see finantsteema seal läbi, seadused…

Lisaks muidugi see, et kursustel ei ole kontrolltöid, eksameid, arvestusi jne..Üksnes nii tegelikult kinnistub õpitu. Seda ei juhtu kui lihtsalt teemad intensiivselt läbi lapata. Aga jah ülikoolis on asi põhjalikum, mingi kursusega ei tee suurt midagi ära. Keegi rääkis siin mingitest ballastainetest, siis tegelikult see nii ei ole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 22:24; 02.02 11:15;
To report this post you need to login first.

Keegi rääkis siin mingitest ballastainetest, siis tegelikult see nii ei ole.

Täpselt needsamad ballastained, mis siin välja toodi, oli põhjus, miks ma oma eriala vahetasin. Ilmselt kirjeldas ta sama kooli, kus minagi raamatupidamist õppisin. Oleks ma seda kuskil kutsekas teinud, oleks ilmselt ikka lõpuni vastu pidanud, sest raamatupidamise enda vastu polnud mul midagi. Küll aga a’la selliste ainete vastu, kus õpitakse seda, kuidas Excel töötab ehk majandusmatemaatikas nt käsitsi maatriksite arvutamine. Ühte tehet lahendad vähemalt pool tundi, awesome!

no heal raamatupidajal (sellisel, kes teeb rohkem kui ühemehefirmadele) läheb excelit ikka väga vaja! Ja ikka advanced-tasemel.

Selliseid “raamatupidajaid”, kelle teadmised põhinevad umbes Meriti algõppel, on kahjuks liiga palju. Olen nende pusserdusi üle võtnud, suhteliselt masendav. Endal loogilist mõtlemist ei ole, lausenditest ja aruannetest sisuliselt aru ei saa (programm teeb ju kõik), kui millegi kohta aruandes küsid, siis ei osata vastata muud kui “programm näitab nii”.

Õppimine ei tee tõesti kohe kellestki suurepärast raamatupidajat, aga vähemalt annab baasi, millele praktikat lisades annab suuremad eeldused.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 14:30; 02.02 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga a’la selliste ainete vastu, kus õpitakse seda, kuidas Excel töötab ehk majandusmatemaatikas nt käsitsi maatriksite arvutamine. Ühte tehet lahendad vähemalt pool tundi, awesome!

Inimesed peaksid ikkagi teadma, mida nad arvutavad, kuidas kujuneb arvutuskäik jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 22:24; 02.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel on pikaajaline kogemus raamatupidamises ja ta läbib värskelt ka raamatupidamise kursuse ja täiendab end veel kahe-kolme kursusega, siis ta on paremgi valik kui lihtsalt baka lõpetanu, kellel töökogemus puudub.

kallikene, teemaalgataja töötab ju andmesisestajana, mis pikaajalisest raamatupidamiskogemusest sa räägid?
jah, on ka selliseid inimesi, kes on õppinud töö käigus teise raamatupidaja kõrvalt ja siis teooria teadmiseks läbivad paar kursust, aga selline õppimine eeldab siiski teise, haridusega raamatupidaja kõrvalolekut, mitte iseseisvalt raamatupidajana töötamise oskusi. sellise paar kuud kestvate kursustelt saadud haridusega võid sa teha raamatupidamises mingit kitsast lõiku, raamatupidajana töötamiseks pead siiski oskama näha ja kokku panna ükdpilti, selleks aga on vaja erialast kõrgharidust.
neid 3 kuud kursustel käinud raamatupidajate, kes oma arust kõike teavad ja targimad on, susserdisi oleme me tõenäliselt kõik kuulnud/näinud

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:33; 02.02 11:46; 02.02 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesel on pikaajaline kogemus raamatupidamises ja ta läbib värskelt ka raamatupidamise kursuse ja täiendab end veel kahe-kolme kursusega, siis ta on paremgi valik kui lihtsalt baka lõpetanu, kellel töökogemus puudub.

kallikene, teemaalgataja töötab ju andmesisestajana, mis pikaajalisest raamatupidamiskogemusest sa räägid?

jah, on ka selliseid inimesi, kes on õppinud töö käigus teise raamatupidaja kõrvalt ja siis teooria teadmiseks läbivad paar kursust, aga selline õppimine eeldab siiski teise, haridusega raamatupidaja kõrvalolekut, mitte iseseisvalt raamatupidajana töötamise oskusi. sellise paar kuud kestvate kursustelt saadud haridusega võid sa teha raamatupidamises mingit kitsast lõiku, raamatupidajana töötamiseks pead siiski oskama näha ja kokku panna ükdpilti, selleks aga on vaja erialast kõrgharidust.

neid 3 kuud kursustel käinud raamatupidajate, kes oma arust kõike teavad ja targimad on, susserdisi oleme me tõenäliselt kõik kuulnud/näinud

arveid sisestada, nagu teemaalgataja praegu teeb, võib igaüks, kes numbreid ja tähti tunneb, see ei anna mingeid raamatupidamisalaseid teadmisi rohkem, kui seda, kuhu need programmis sisestatakse 😀

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 20:33; 02.02 11:46; 02.02 11:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 50+ – soovin õppida raamatupidajaks.