Esileht Ajaviite- ja muud jutud 52 aastased

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: 52 aastased

Postitas:
Kägu

Kellel teist veel alaealised lapsed, kellel juba lapselapsed ja kellel mõlemad?
/lihtsalt ajaviiteks/
Minul alaealine laps(15-aastane)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu laps on minust umbestäpselt 40 aastat noorem. (paar nädalat on vahet)

Minusuguseid on palju, sest juba mu tutvusringonnas on mitmeid selliseid, kes vanuses 38-45 on viimase või esimese(d) lapse(d) saanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mõni aasta noorem küll, aga ikkagi, on kodus alaealisi lapsi, on ka üks täisealine. Lapselapsi ei paista veel kuskilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ei taha, et kuhugi avalikku kohta nendega koos läheksid. Sōbrad mōtlevad, et koos vanavanematega liiguvad ringi. Piinlik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee kasutajatingimused.
3. Foorumi kasutamise kodukord
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu!
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

54. Tänan taevast, et ma mõtlesin siiski ümber, kui 38-aastasena mingi imelik titeisu peale tuli. Praegu enam küll ei viitsiks emme olla.
Vanim laps 34, noorim 27, lapselapsi on ja tuleb aina juurde 🙂 Olen vanaema rolliga väga rahul, parim asi üldse!
Samas olen ka väga rahul, et saan ilma suurema vastutuse ja muretsemiseta oma elu elada, käia, kus ja millal tahan, reisida, kuhu pähe tuleb ja olla lõpuks jälle mehega kahekesi. Nagu noored tuvikesed, kuniks tervist ja elujõudu antud on ja sellist elu nautida saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läksin noorema venna lapsele lasteaeda järele, üks laps küsis: kas sa oled tema vanaema? Vastasin, ei tädi olen (vanuse poolest võiksin ka vanaema olla, tegelikult pole). Enda noorem laps veel alaealine, vanem laps ka alles õpib. Välimuselt vanust ei põe (no kes see ikka nii täpselt oskab öelda, kas ma olen 45 või 50 või isegi 55), halli pole ja näen täiesti tavaline keskealine välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ei taha, et sa kuhugi avalikku kohta nendega koos läheksid. Sōbrad mōtlevad, et koos vanavanematega liiguvad ringi. Piinlik.

Kui mina laps olin, siis ma käisin oma vanaemaga igal pool ringi ja see oli väga tore. Mul oli superlahe vanaema ja mitte keegi ei mõelnud seda, et küll on piinlik, et ma temaga kuskil koos ringi liigun. Mu sõbrad said mu vanavanematega ka väga hästi läbi, sest vanavanemad olid alati ka sünnipäeval kohal ja tegid lolle nalju (vanaisa tegi tsirkust ja vanaema oli lihtsalt väga küüniline). Kui keegi oma vanematega ringi käis, siis seegi ei olnud piinlik, enamasti need vanemad, kes viitsisid lastega kuskil koos hängida, olid normaalsed inimesed ja nendega oli just lahe maailma asju arutada, mitte keegi lastest ei mõelnud, et piinlik. Pigem olime kadedad, et endal võiks ka niisugune esivanem olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli moderaator

Kas ma nimetasin kedagi? Miks sa ründad? Nii valusalt lōikas hinge mu mōte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ei taha, et sa kuhugi avalikku kohta nendega koos läheksid. Sōbrad mōtlevad, et koos vanavanematega liiguvad ringi. Piinlik.

Kui mina laps olin, siis ma käisin oma vanaemaga igal pool ringi ja see oli väga tore. Mul oli superlahe vanaema ja mitte keegi ei mõelnud seda, et küll on piinlik, et ma temaga kuskil koos ringi liigun. Mu sõbrad said mu vanavanematega ka väga hästi läbi, sest vanavanemad olid alati ka sünnipäeval kohal ja tegid lolle nalju (vanaisa tegi tsirkust ja vanaema oli lihtsalt väga küüniline). Kui keegi oma vanematega ringi käis, siis seegi ei olnud piinlik, enamasti need vanemad, kes viitsisid lastega kuskil koos hängida, olid normaalsed inimesed ja nendega oli just lahe maailma asju arutada, mitte keegi lastest ei mõelnud, et piinlik. Pigem olime kadedad, et endal võiks ka niisugune esivanem olla.

Kunagi. Just nōukaajal ei olnudki see number. Tänapäevastel teismelistel/mürsikutel on hoopis teist moodi. Perekooli kúlastajate lastel muidugi enamusel on nii nagu “vanasti” oli endal lapsepōlv aga veel lahedam, sest nüüd saab ka rohkem nänni kokku krabada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi. Just nōukaajal ei olnudki see number. Tänapäevastel teismelistel/mürsikutel on hoopis teist moodi. Perekooli kúlastajate lastel muidugi enamusel on nii nagu “vanasti” oli endal lapsepōlv aga veel lahedam, sest nüüd saab ka rohkem nänni kokku krabada.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 52. Lapsed on kõik täiskasvanud, lapselapsi ei ole. Väga mõnus elu on. Lapselapsi ma küll ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen 52. Lapsed on kõik täiskasvanud, lapselapsi ei ole. Väga mõnus elu on. Lapselapsi ma küll ei taha.

Miks Sa lapselapsi ei taha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just nōukaajal ei olnudki see number. Tänapäevastel teismelistel/mürsikutel on hoopis teist moodi.

Ära räägi rumalusi, inimene. Ja ära solgi teemat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tea, ei hooli lihtsalt. Mul on väga hea meel, et ma olen ema, aga enam tittesid enda lähedusse ei taha, ei oska puudust tunda. Kas naine peaks eluaeg tahtma lastega tegelda? Kui mu lapsed saavad lapsed, no siis tore on, aga mind jätab see ükskõikseks. Praegu mõtlen nii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastan teemasse ka – selleks ajaks, kui ma 52 saan, saab ka noorim laps täisealiseks. Rohkem lapsi ei plaani, mitte vanuse tõttu, vaid soovitud arv on täis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed juba iseseisvad ja see on tõesti väga hea tunne! Selline kergendus, et korraga ei pea enam kellegi eest vastutama ega igapäevaselt muretsema. Lõpuks ometi saan arvestada ainult oma vajadustega. Ei tahaks mõeldagi, et peaksin veel 10-15 aastat tööl noortega võrdselt pingutama, kui oleks vaja last kasvatada-koolitada. Kuidas see ütlus oligi: aeg kive laiali loopida, aeg kive kokku koguda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka 40- aastat noorem laps, juubelikingitus ja ei häbene mind kohe kindlasti. Vanem laps on 22, tema otsustab ise, millel lapsed saab – aga ilmselgelt on veel liiga vara. Ja kui keegi peabki mind mu lapse vanaemaks – so waht, teebki nalja.
Ema kvaliteet ei sõltu vanusest – samamoodi võib olla hea ema 20selt, 30selt või 40selt. Oluline, et sul on su lapse jaoks aega, annad talle piisavalt armastust, turvatunnet ja teadmist, et ta võib alati su peale loota.
Kui mu vanem laps lõpetas gümnaasiumi – siis tuli minu ja abikaasa juurde ning tänas meid ja ütles, et ma tahan öelda, et mul on väga head vanemad. Vat see on tunnustus.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3320173498023373&set=pb.100000922666934.-2207520000.1570770204.&type=3&theater
Ja ma pole veel püssi põõsasse visanud. 52 saan poole aasta pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul lapsed 32 ja 30 ning lapselaps 5-aastane. Mulle meeldib vanaema olla küll ka jah. 52-aastane olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli moderaator

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just nōukaajal ei olnudki see number. Tänapäevastel teismelistel/mürsikutel on hoopis teist moodi.

Ära räägi rumalusi, inimene. Ja ära solgi teemat.

Sinust voolab vaid tarkusi ja tōde välja. Ära ise solgi teemat OMA arvamusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen küll peaaegu 51a aga üks on 17a ja teine 20a.
Kunagi ka mõtlesin et võiks 3 olla aga nüüd mõtlen et hea et teoks ei läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina vist perekooli vanur, 60. Lapsed 35 ja 38, lapselapsed 11,
12 ja 16.
Lapselapsed ongi mu suurim rõõm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 52. Lapsed 31, 27 ja 16. Lapselapsi ei ole veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapselapsi ma küll ei taha.

Oled keskkonnateadlikuks saanud?

Me ka 52-tuuris. 2 alaealist last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei tea, milline on sinu enda valus kogemus, aga ma käisin just hiljuti oma ühe lapse gümnaasiumi (uue kooli) lapsevanemate koosolekul ja mina, kes ma sain selle lapse 33-aastaselt, olin vanuselt täiesti keskmine seal klassiruumis. palju oli minuealisi, aga u kolmandik julgelt olid minust vanemad ja väiksem osa olid nooremad. nii et praegusel ajal ei ole 50+ ema gümnaasiumilõpetajal mingi ilmaime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka juba vanem kui 52aastane aga
kui olin 52, siis oli peres 2 alaealist last (kaksikud), kes olid siis 14-aastased, õed ja vend neil olid siis 28, 26 ja 23

Lapselapsi siis veel polnud.
Praegu on neid ilmaimesid meil 3 (3-aastane, 1,5-aastane ja kohe 1-aastane).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea, ei hooli lihtsalt. Mul on väga hea meel, et ma olen ema, aga enam tittesid enda lähedusse ei taha, ei oska puudust tunda. Kas naine peaks eluaeg tahtma lastega tegelda? Kui mu lapsed saavad lapsed, no siis tore on, aga mind jätab see ükskõikseks. Praegu mõtlen nii.

Sa ikka oled neile seda öelnud? Kui minu ema nii ütleks, siis veedaks ta vanaduspõlve üksi. Mina elaks oma elu koos tema poolt “soovimatute” lastega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

51, just käisin ühe lapse gümnaasiumi lõpetamise koosolekul ja kõik paistsid seal minuealised. Noorim laps on 12 ja temagi koosolekul olen üsna samaealistega, kuigi ehk tsipa nooremad nad on (eriti need, kellel 12-aastane on esimene laps).
Üks pea 30-aastane laps on ka, lapselapsi pole veel.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 52 aastased