Esileht Lapse ootamine 5+3 arstile – kas liiga vara?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 5+3 arstile – kas liiga vara?

Postitas:

Mida seal näeb? Südametegevuse jaoks on veel vara?
Sõidan peale seda kahe päeva pärast välisreisile ja tahan veenduda, et rasedus on emakasisene. Kas teie läheksite arsti juurde või lükkaksite esimese külastuse 7+ nädalasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:40; 22.04 08:18; 22.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täpselt 5+3. Näha oli lootekott ja rebukott, loodet mitte. Kuna päevade järgi oleks pidanud rohkem olema, hirmutas UH arst mu täitsa ära. Õnneks mu päris arst, kelle juurde kohe järgmiseks läksin, ütles, et kõik ideaalne ja mul ebaregulaarne tsükkel ja kõige tähtsam on rebukott ja et ilus ja ümmargune. Kaks nädalat hiljem oli seal kõrval tuksuva südamega beebi 🙂 käi muidugi ja rahusta end maha. Lihtsalt ära närvi mine, kui embrüot veel ei näe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult läheksin hiljem, varem pole midagi väga näha ja südametööd pole. Mõni muretseks end hulluks sel ajal, kui liiga vara ronitakse arsti juurde.
Eks sa pead enda enesetunde järgi tegutsema, kui kardad siis käi ära aga ära südametööd veel looda. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheksin ka hiljem. Mul esimene katkes 6+3 ja teise ajal pandi esmane visiita alles 8+ nädalale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi läheks, saad südamerahu:) Mina läksin esimest korda arstile 5+6 kuna oli määrimine. Tehti analüüsid, kus tuli välja, et progesteroon liiga madal. Sain tabletid peale ning praegu kõik korras. Samuti oli siis juba südametöö ja sain kinnitust, et emakasisene ja kõik korras. Võib-olla kui poleks nii varakult läinud ja progesterooni peale saanud, oleks see rasedus ruttu lõppenud, nii et mina olen tänulik ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe otsaga asi:
on võimalik, et emakasisene rasedus on nähtav, südametööd veel näha olla ei saagi, aga rebukott jne võiks olla näha, siis saaksid südamerahu, et emakavälist kartma ei pea.
Samas on võimalus, et ei näe midagi veel isegi kui rasedus on ilusti emakas, lihtsalt liiga väike veel (ega uh pole mikroskoop), siis oled ikkagi mures oma reisi aja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks olema emakaväline üldse? kui hetkel arst ei näeks midagi, kas jätaksid reisi ära?
kuna rasedus nii väike, siis võid saada sealt nii ja naa tulemuse, suure tõenäosusega peaksid reisilt tulles uuesti minema, sest südametööd nagunii veel ei ole.
ma teeks vereteste paar tükki enne reisi, et oleks näha hcg kasvu. kui mingi hingerahu UH käimine annab, siis eks mine muidugi, aga seda hingerahu ei pruugi sealt tegelikult tulla.
soovitus parem, et tee endale korralik reisikindlustus, lisaks selline, mis kataks rasedusega seotud riske. selleks parim bupa global.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 09:08; 20.04 22:52; 21.04 23:24; 23.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin umbes samal ajal arstil, sest parem munasari valutas ja kiirgas jalga. Kartsin ka, et on emakaväline. Sel hetkel oli näha kaks lootemuna, mis olid ilusti emakas. Reaalselt teisest lootemunast asja ei saanud. Seega sain mitu nädalat muretseda. Samas kui on reisile minek, siis on mina käiks kontrollis ära ja koostaks endale plaani st mis saab kui hakkab määrima jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen käinud sel ajal arsti juures – raseduse asukoht on küll tuvastatav – seega kui hirm on emakavälise ees, siis peaks UH küll juba näitama. Aga kas südametöö ja arenev loode ka näha on – ei pruugi: mul oli 5+4 ja näha oli rebukott, südametöö tuvastati alles 10.nädalal (vahepeal oli arst puhkusel, sellepärast sain nii hilja uuesti arstile).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käiks reisil ära ja enne 7-8 ndl arsti juurde ei roniks. Mis juhtuma peab see juhtub. Reis seda ei mõjuta kuidagi. On ka varakult katkemisi olnud, mis on üsna tavaline ja isiklikult ei peaks ennast üldse rasedaks enne 7 ndl (kui südametöö on ilusti nähtav). Rasedustesti tegin alati nö igaks juhuks, et teada vältida alkoholi ja ülepingutamust, ning teada arstile aeg kinni panna.

Paneb muigama alati kui gruppides on a la “detsembrikuubeebid” on postitusi, mul on 6+ nädalat, tähtaeg see ja see. Et kui paljud neist reaalselt oma lapsi saavad (väga suur protsent varakult tuvastatud rasedusi katkeb, isiklikult pole mul vist ühtegi tuttavat kel poleks kunagi katkemisi olnud), mistõttu on minu jaoks kuidagi imelik mõelda lapse saamisest kui rasedust on vaid 6+ndl. Kui südametöö on olemas, siis see on juba rasedus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin 4+5 esimest korda ja keegi ei pahandanud, et nii vara. Leidis rebukoti ja kutsus 2ndl hiljem tagasi. Siis oli juba ka südametöö.
Kuna eelnevalt peetumine üle elatud siis arst mõistis muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin esmise rasedusega 5+4 ja oli näha südametöö ja keegi ei pahandanud, et nii vara kuna esmarase ka siis ei teadnud millal õige aeg minna. Nüüd lähen hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sattusin tasulise arsti juurde üldse 4+6. Päevade järgi arvutatult oleks pidanud lähenema muidugi 6.ndale nädalale aga kuna tsükkel ebaregulaarne ja OV ilmselt oli hiljem, siis arst ütles ilusti, et rasedus ilmselt alla 5 nädala alles aga oli näha, et emakasisene ja midagi areneb. Mina küll paanikaks põhjust ei näinud veel. Arst sebis mulle veel hea naistearsti juurde riiklikusse aja selleks ajaks, kui nädalaid piisavalt (8+6). Mina sain küll südamerahu, sest rasedus oli väike üllatus ja ma ei osanud esimese hooga ise küll kuhugilepoole joosta 😀 Aga eks mul muidugi oli väga meeldiv arst ka. Arutasime asjad läbi, mis edasi, kuidas ravimitega mida siiani olin võtnud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin esmise rasedusega 5+4 ja oli näha südametöö ja keegi ei pahandanud, et nii vara kuna esmarase ka siis ei teadnud millal õige aeg minna. Nüüd lähen hiljem.

ega keegi ei väidagi, et pahandatakse. Lihtsalt nii vara ei pruugi saada südamerahu. väga paljud nii vara veel südametööd ei näe. Kui ei oleks sa ka näinud, oleksid ju kahe nädala pärast tagasi nagunii läinud. kas oleksid suutnud mitte muretseda, kas ikka lööb järgmine kord jne? ja kui reis, kas muudaksid oma plaanides midagi, kui südametööd ei ole, või kui on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 09:08; 20.04 22:52; 21.04 23:24; 23.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et muretsed sa ju nii või naa. Ja küsimus oli ju selles, et taheti teada kas rasedus emakasisene.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et muretsed sa ju nii või naa. Ja küsimus oli ju selles, et taheti teada kas rasedus emakasisene.

kui enesetunne on hea, miks kahtlustatakse emakavälist? mina olen kägu, kes küsis, et miks arvad, et emakaväline peaks olema. vastust ei saanud teemaalgatajalt.
mul on tutvusringkonnas ikka olnud emakaväliseid mitmel kahjuks. ma ei mäleta, mis nädalast nad selle 100% on ära kinnitanud, aga viimane käis ikka korduvalt visiitidel ja siis oldi täiesti kindlad. miks hakkas varakult käima, sest oli ka enne olnud emakaväliseid. ega ka emakavälise diagnoos võib aega võtta, raseduse kulg erinev. 5+3, äkki OV hiljem ja ei näe veel jnejne. minu teine küsimus oli teemaalgatajale, kas jätab reisi ära, kui mingit kinnitust hetkel ei saa, ka sellele ta ei vastanud..
minu soovitus oli teha endale korralik kindlustus, sest isegi kui saad mingi kinnituse, siis varaseid katkemisi palju ja kui peaks midagi juhtuma, oleks kindlustus olemas, mis selliseid juhtumeid kataks. kahjuks olen ka lähedase sõbranna pealt selle pidanud kõrvalt koos läbi elama, et reisil olles on katkenud. Õnneks edukalt,e t ilma komplikatsioonideta. aga vähemalt kindlustus oli olemas, kui oleks kehvemini läinud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 09:08; 20.04 22:52; 21.04 23:24; 23.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et muretsed sa ju nii või naa. Ja küsimus oli ju selles, et taheti teada kas rasedus emakasisene.

kui enesetunne on hea, miks kahtlustatakse emakavälist? mina olen kägu, kes küsis, et miks arvad, et emakaväline peaks olema. vastust ei saanud teemaalgatajalt.

mul on tutvusringkonnas ikka olnud emakaväliseid mitmel kahjuks. ma ei mäleta, mis nädalast nad selle 100% on ära kinnitanud, aga viimane käis ikka korduvalt visiitidel ja siis oldi täiesti kindlad. miks hakkas varakult käima, sest oli ka enne olnud emakaväliseid. ega ka emakavälise diagnoos võib aega võtta, raseduse kulg erinev. 5+3, äkki OV hiljem ja ei näe veel jnejne. minu teine küsimus oli teemaalgatajale, kas jätab reisi ära, kui mingit kinnitust hetkel ei saa, ka sellele ta ei vastanud..

minu soovitus oli teha endale korralik kindlustus, sest isegi kui saad mingi kinnituse, siis varaseid katkemisi palju ja kui peaks midagi juhtuma, oleks kindlustus olemas, mis selliseid juhtumeid kataks. kahjuks olen ka lähedase sõbranna pealt selle pidanud kõrvalt koos läbi elama, et reisil olles on katkenud. Õnneks edukalt,e t ilma komplikatsioonideta. aga vähemalt kindlustus oli olemas, kui oleks kehvemini läinud.

Mul pole olnud põhjust midagi eeldada ja tahtsin küsida arvamust. Kui ikka avastatakse emakaväline, siis jah jätaksin reisi ära. See ju eluohtlik seisund.
Kindlustus on nii või naa tehtud.
Kahjuks mul hakkas üleeile veidi määrima ja ühtegi rasedustunnust pole juba mitmeid päevi. Nii et mul on hea meel, et arstiaeg on täna.

Vapper(41) 5+3(?)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:40; 22.04 08:18; 22.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapper, anna ka teada kuidas arsti juures läks.

Hoian põidlad peos 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 09:10; 22.04 12:48; 23.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapper, anna ka teada kuidas arsti juures läks.

Hoian põidlad peos ????

Tulin arsti juurest. Emaka seest leiti üks loode. Kelle süda juba lõi ????
UH järgi 5+6, tsükli järgi 5+3.

Võtsime mind rasedusega arvele.

Jätkuvalt veritseb vastikult, kipub pesukaitset määrima ja on kohati helepunast värvi ????

Arst ütles, et vahest lihtsalt on nii ja kui rasedus tahab ära katkeda, siis midagi teha ei saa. Käskis valude korral või verejooksu suurenedes erakorralisse pöörduda ja määras uue UH 29.04. Igaks juhuks andsin vereproovid progesterooni jm taseme määramiseks, kui mingi kõrvalekalle leitakse, arst teavitab mind.

Ma ei teagi, mida nüüd tunda. Rõõmustada ei julge, samas kurvastada pole ka põhjust.

Vapper(41) 5+3

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:40; 22.04 08:18; 22.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodame ikka parimat ja super, et südamelöögid kaa juba olemas. 🙂

Lähen ise 30.04 esimesse ultrahelisse, ovulatsiooni järgi peaks selleks ajaks olema 6+5.

Liisa

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 09:10; 22.04 12:48; 23.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin käis teema läbi, et kui enesetunne hea, siis pole mõtet emakavälist kahtlustada. On ikka küll. Minul 6 kuud tagasi avastati emakaväline rasedus. Mina tundsin ennast kui normaalne rase. Kõik ok, hcg tõusis normaalselt . Hcg muudkui kasvas ja kasvas( mingist hetkest määrata iga päev hcg) .Aga emakas tühi. Nädalaid oli opi päevaks juba 6+6 , seega pea 7 nädalat. Arstide imestusel ei olnud piire, et kuidas saab nii suure emakavälise rasedusega patsient ennast nii hästi tunda.
Nüüd kui peaksin saama positiivse testi,oleks kõne kohe arstile ja jälgitud kus, mis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks määrati iga päev hCG, kui kõik korras oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 09:10; 22.04 12:48; 23.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest see Blondu kinnitab oma jutuga minu öeldut. ühe vastuvõtuga ei pruugi saada kinnitada, et on emakaväline. ja täpselt, kui kõik oli korras, miks kogu aeg hcg käidi mõõtmas?
minul norm rasedusega ei võetud ühtegi korda hcg näitu. loode oli korras, vastas nädalatele ja võeti arvele. oligi kõik. käisin esimest korda vastuvõtul 8+0 nädalal.
Blondu jutust jääb mulje, et me kõik peaks hakkama käima 4+ või 5+ nädalal kinnitust saamas, siis saame kinnituse emakasisese kohta, aga südametööd tõenäoliselt veel hiljem minema kontrollima. et kõigil 2 visiiti? või mida ta sellega öelda tahtis?
teemaalgajataja kirjutas teema 13.04 ja siis 22.04 ütleb, et käis arstil ja kinnitati, et nüüd 5+3. ühesõnaga teema tehti, kui oli esimene test positiivne saadud. tore, aga miks on mõtted negatiivsed kohe?? äkki on nii ja äkki on naa. ma ei laida, et ei muretseks, kõik me muretseme. lihtsalt niiiii negatiivne olla, endal teeb elu raskeks.
nüüd kontrollis käidud, kahjuks endiselt kindlustunnet ei ole. ega nende algustega nii on. lihtsalt kindlustusega on see, et kui nüüd reisil katkeb ja paberites, et oli oht ja mingi jama, siis ei pruugi kindlustus sellist asja ju katta enam? mina jätaks reisi ära. enda heaolu nimel. 2 nädalat ka veel.

edu teemaalgatajale. loodame, et kõik läheb hästi!!! ja proovi ise olla positiivne. öeldakse ikka, et me oma alateadvusega mõjutame asju. ainult rahu ja enesehoidmine on asjad, millega ise kaasa aidata, et kõik kenasti läheks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 09:08; 20.04 22:52; 21.04 23:24; 23.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine 5+3 arstile – kas liiga vara?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.