Esileht Väikelaps 5aastaste tülid, olen juba nii väsinud!

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 5aastaste tülid, olen juba nii väsinud!

Postitas:

Elame turvalises lasterikkas piirkonnas, kus lasteaiaealised lapsed vabalt praegusel suvisel ajal ringi jooksevad. Hommik algab sellega, et mõni lapse sõber nii kella 8-9 ukse taga kolgib. Kuna tegu on lapse hea sõbraga, siis loomulikult läheb mänguks lahti. Alguses sõbralikult, kuid mõne aja pärast läheb tühisest asjast lahti tüli ja riid. Ja ma olen nendest konfliktidest nii väsinud! Ma ei oska nende tülisid lahendada, mingi selgitamine, seletamine ja kompromisside otsimine ei anna mingit tulemust. Olen aru saanud, et kõige tulemuslikum on lihtsalt riiu alguses kohe lapsed lahutada, oma laps tuppa tuua ja külalised koju saata. Ootan aega, kui algab lasteaed ja õues lapsi vähemaks jääb. Kuidas teie lasteaiaealiset laste konflikte ja riide lahendate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 15:13; 01.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei peagi neil ju kogu aeg seljas elama, sekkud siis kui asi juba suureks tüliks läheb. Millal ja kuidas nad tülitsemiste ja erimeelsuste lahendamise ja kokkulepete tegemise kunsti üldse siis harjutada saavad, kui iga tüli alguses lendab emme peale ja saadab kähku koju. Parem harjuta nendega koos, leidke ja palu neil välja mõelda, kuidas asja lahendada jne, mitte
ära looda, et kasvataja lasteaias selle karja sees konfliktilahendamiseoksusi lihvib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei elagi neil kogu aeg seljas, vastupidi. Sekkun siis, kui keegi karjub nagu ratta peal ja igasugune selgitamist ja palumist kuulda lihtsalt ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 15:13; 01.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa pead üksi seda lastekarja kasvatama v? Teised vanemad asuvad kus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei peagi neil ju kogu aeg seljas elama, sekkud siis kui asi juba suureks tüliks läheb. Millal ja kuidas nad tülitsemiste ja erimeelsuste lahendamise ja kokkulepete tegemise kunsti üldse siis harjutada saavad, kui iga tüli alguses lendab emme peale ja saadab kähku koju. Parem harjuta nendega koos, leidke ja palu neil välja mõelda, kuidas asja lahendada jne, mitte

ära looda, et kasvataja lasteaias selle karja sees konfliktilahendamiseoksusi lihvib.

Aga tegelikult ongi mõistlik, kui ikka lõugamine käib ja nõu kuulata ei taheta, see jama ära lõpetada ja iga roju oma koju. Nutikam õpib sellestki, et tühjast tüli ei tasu teha, ja kui ei olda nii nutikad, siis on vähemalt selleks korraks rahu majas. Tüli alguses peale lendamisest ei ole siin ju juttugi, ilmselgelt peaks teemaalgataja selleks nende mängu juures passima, et tüli algusele jaole saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks nii (ja oma laste puhul teengi), et kui kohapeal ei saa rahulikult kõikide asjaosalistega olukorda arutada, siis kõik koju ja kodus KUULAN väga täpselt ära oma lapse, vajadusel täpsustan küsimustega ning annan nõu, mis ta oleks võinud teisiti teha ja kuidas selle peale tema edasi käituma peaks. Lisaks muidugi see, et kui järgmine kord selline olukord tekib, kuidas ta peaks siis kohe käituma või ütlema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga saada oma laps siis teiste laste juurde kell 8 ukse peale kolkima.

Või räägi teiste laste vanematega, et enne kella 10-11 palun mitte saata lapsi külla, sa soovid ka veidike rahulikku hommikut nautida.

Ma ei lubaks elu sees oma lapsi kell 8 kellelegi külla, kui just teine ise pole öelnud, et se eon okei. Samamoodi ei tõmba kell 8 hommikul niidukit käima – ma ikka arvestan, et teises peres äkki magatakse veel, isegi kui kogu pere mitte, siis äkki osa perest või ollakse hommikusöögilauas jne

Ilmselgelt oled ise loonud teistele vanematele selle mulje, et lpsed võib juba varakult sinu ukse taha saata ja sa kantseldad neid hea meelega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps 5aastaste tülid, olen juba nii väsinud!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.