Esileht Koolilaps 6

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 6

Postitas:
Kägu

Vabandust pealkirja pärast. Foorumi probleem. Kohe küsin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nõuete lastelt alati alustatu lõpule viimist. Nt trenn või muu huvirig.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha lapsele õpetada, et halbade valikutega tasub lõpuni minna. Kui miski ei sobi, tuleb see võimalikult vara ära lõpetada – ja siis proovida midagi muud, mis ehk paremini sobib.

Mõtle sellele – kuidas sulle endale meeldiks?

Kui tegemist on mingi praktilise asjaga mis nii või teisiti kulub ära (a la keskharidus), siis on võimalik last toetada sedasi, et ta saaks rohkemal määral selle haridustee lõpetamisele keskenduda (ehk siis ei sega teda muude väljamõeldud kohustustega lihtsalt sellepärast, et “vastutustunnet õpetada”).

Trennid ja huviringid on sellised asjad, mida võikski pigem katsetada – kui midagi ei sobi, siis “kohusta” teda proovima midagi muud. Ehk siis mingis trennis või ringis võiks koguaeg käia olla, aga ta saab ise valida, millises.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nõuete lastelt alati alustatu lõpule viimist. Nt trenn või muu huvirig.

Kuidas üldse mõista – millal on trenn või huviring lõpetatud?

Minu arust enda ja omale huvipakkuva leidmine ongi tihti erinevate asjade proovimine. Ilma proovimata ei saa tihti ka teada, kas meeldib.

Iga vanem aga peaks piisavalt oma last tundma, et aru saada, mis põhjusel soovitakse asi pooleli jätta. Mõni kord on vaja hoopis julgustada (näiteks hirm läbikukkumise või mitteoskamise ees), mõnikord võib olla konflikt kaaslasega. Teised korrad võibki selguda, et antud asi pole päris see, mis lapsele huvi pakuks või mis talle meeldib.

Samas on OK teha kokkuleppeid näiteks kui korraga tuleb aastamaks tasuda siis võibki selgitada, et selle hooaja tegeleb sellega kui ei meeldi siis järgmise hooaega ei pea sama asja tegema ja võib muud valida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen püüdnud aru saada, mis see on, mis ei sobi, ja kas see on asi, mida saaks muuta (nt treeneriga rääkimise või treenerivahetusega), enne kui päris ära jätta. Muus osas peab käima makstud kuu lõpuni. Nii mõnigi kord pärast enam polegi tahtnud ära tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle sellele – kuidas sulle endale meeldiks?

Just sellele mõtlengi. Mina pidin alustatu alati lõpule viima. Aasta aega pidin vähemalt trennis ära käima. See tekitas hirmu, et kui nüüd valin ja mööda panen, ei meeldigi see hobi, siis pean aasta aega kannatama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nõuete lastelt alati alustatu lõpule viimist. Nt trenn või muu huvirig.

ei. ma olen ka ise asju pooleli jätnud, kui mingi asi ei sobi.

Aga ma ikka uurin lapselt, et miks ta enam ei taha. Ntx mu poeg ei tahtnud üks aeg enam poistekooris osaleda, sest dirigent karjus proovides. Segajateks oli 2-3 poissi aga karjumist pidid kõik kuulama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huviringide, trennide vms “kasulike” asjade puhul pooldan varianti, et kohe ja hetkega loobumist ei poolda. Pigem leppida kokku mingi tähtaeg (kuu lõpuni või kasvõi 4x veel) ja kui arvamus pole muutunud siis võib loobuda. Vastu tahtmist kusagile sundimist õigeks ei pea aga päris emotsiooni pealt loobumist ka ei poolda.

Lisaks see, et mingi huviring või trenn peaks lapsel ikkagi olema ja kui senisest loobutakse siis tuleks uus valida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on rääkinud, et nende trennist on paljud lapsed üsna alguses ära kadunud. Arutasime, et miks. Tema arvates sellepärast, et kui laps üldse ei proovigi ettenähtud harjutusi sooritada, siis nende treener saab kurjaks. Et nood lapsed on ette kujutanud, et seal trennis on kogu aeg ainult lõbus ja pingutama ei pea üldse.

Kui see on tõsi ja laps otsibki endale trenni, kus üldse ei pea pingutama, siis ta muidugi proovib kõiki järjest ja ükski ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps 6