Esileht Beebi ja mitmikud 6-7-kuune tahab ainult püsti olla

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 6-7-kuune tahab ainult püsti olla

Postitas:

mida teeksite? laps ajas end 6-kuuseks saades püsti ja nii jäigi, sisuliselt vaid uneajal on pikali nõus olema. kogu aeg on millegi najal püsti ja viimased nädalad lükkab suuremaid asju enda ees ja astub vabalt niimoodi justkui käimisraami abil ühest ruumist teise. kui maha panna (murda), siis kas joriseb või röögib. selleks, et püsti seismise aega vähendada, kannan teda kas süles või panen lamamistooli ehk piiran teadlikult lapse arengut. kas see on tavaline/normaalne/ebanormaalne – kas te laseks tal olla nagu ta tahab ehk püsti või mismoodi te talitaks? keerama hakkas 3-kuuseks saades, roomama kuu hiljem, käpuli liikuma veel kuu hiljem – nii et kõik arengutasemed on justkui läbitud, käimistoole, hüppetrakse jms ei ole, laps on kogu aeg põrandal olnud, seega ei tohiks selles arengus justkui midagi loomuvastast olla, aga kahtlane tundub siiski. või? esimene laps hakkas ka varakult käima, aga see oli siiski 8-kuuselt ehk kaks kuud hiljem. kuus kuud tundub mulle millegipärast liigvarasena 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:06; 20.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule neuroloog ütles, et hüppetraksid on head asjad, sest siis saab laps harjutada vertikaalses asendis olemist ning samal ajal on laps toetatud, st toetuspind on niiöelda üleval. Kui õigesti reguleerida, siis laps ei kanna ülemäärast raskust jalgadele ja seljala. PS tasoovitas seda juba mu 3 kuusele lapsele. Käismistooli ta ei soovitanud, sest siis raskus jalgadel.
Aga äkki ta tõesti ongi lihtsalt nii tugev juba! Kuigi tundub vara jah! Aga küsi perearsti käest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6 kuune seisab ka toe najal ja seda pea terve päev. Neuroloog ei öelnud midagi. Arvas et lapsel on arenemisega lihtsalt kiire 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul neljast lapsest kaks käisid ka 6-7-kuuselt tugede najal (roomamine jäi vahele ja käputama bakkasid hiljem). Päris käima läksid 8-kuuselt ja 9-kuuselt. Praegu 10a ja 12a, sirgete jalgade ja väga hea rühiga vabariigi tasemel sportlased. Osad lapsed ongi arengus teistest ees. Põhiline on neid selleks mitte sundida. Kui tõusevad ise, siis järelikult on nad nii tugevad, et suudavad seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:22; 20.02 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tüdrukul ka sama vanalt kõik, 3k pöörama, 4,5k roomama, 5,5k käputama ja nüüd 6k ajab end koguaeg püsti ja seisab ning teeb väikseid samme juba:) Mina teda küll maha ei suru. Arstid ütlevad, et ei tohi last vägisi sundida asju tegema, et peab ise valmis olema. Kui ta ise end püsti suudab ajada ja seista, siis järelikult on valmis. Ei ole ka mingeid käimistoole ja muid vidinaid kasutanud, täitsa ise arenenud. Kõhuli muidugi meeldib talle ka olla, koguaeg ikka püsti ka pole:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok, kergendasite muremõtteid, lasen siis lapsel olla vaba lind 🙂 lihtsalt … alles ta sündis ja nüüd juba nagu väike suur inimene :/

teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:06; 20.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama teema ja just reedel sai samuti sellest arstiga räägitud. Kah ütles, et kui mõni hakkab roomama kiiremini, nii hakkab mõni seisma kiiremini.
Istub juba ammu ilusti ja seisab kah ilusti. Põdesin küll, aga kui arst ei teinud sellest lärmi, siis ju võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appikene….nii tublid põnnid….
Minu pisike, st 6kuuselt 73cm pikk ja 9,1kg preili ei suvatse veel küll muud teha kui selili lamada. Heal juhul saab seljalt kõhule ka keeratud:) Kõik muu on veel tulevikumuusika. Vaatamata sellele jääb ta siiski norm.arengu piiridesse.

Uskumatu, et nii väikesed ikka täiesti erineva arengutempoga on. Mu 1.laps tõusis 7kuuselt toe najal püsti, aga teisel näib selle kiire asjaga aega olevat. Ei anna siin kedagi tagant sundida või pidureid peale panna…:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Norah30 kirjutas:[/small]
[tsitaat]appikene….nii tublid põnnid….
Minu pisike, st 6kuuselt 73cm pikk ja 9,1kg preili ei suvatse veel küll muud teha kui selili lamada. Heal juhul saab seljalt kõhule ka keeratud:) Kõik muu on veel tulevikumuusika. Vaatamata sellele jääb ta siiski norm.arengu piiridesse.

Uskumatu, et nii väikesed ikka täiesti erineva arengutempoga on. Mu 1.laps tõusis 7kuuselt toe najal püsti, aga teisel näib selle kiire asjaga aega olevat. Ei anna siin kedagi tagant sundida või pidureid peale panna…:)[/tsitaat]
Lohutan, et mu neljas beebi (ajaline, nagu eelmisedki) keeras end alles esimest korda, kui oli saanud 7-kuuseks 🙂 Roomas paar päeva 8-kuuselt, siis lihtsalt lamas 2 kuud, 10-kuuselt õppis istuma ja 11,5-kuuselt tõusis diivani najale. Käima läks alles 1a2ndl. Pea poole hiljem, kui ta õde-venda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:22; 20.02 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps hakkab midagi ise tegema, siis võib. Kui ema paneb tegema, siis ei või.

Muretsejatele, kes loevad, et nii noored seisavad – nii noorelt ei pea veel seisma. Täitsa normaalne, kui 9k-1a umbes hakkavad end püsti ajama :)Mõnel jah lihtsalt kiire 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud 6-7-kuune tahab ainult püsti olla

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.