Esileht Väikelaps 6-aastane oma tuppa magama

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 6-aastane oma tuppa magama

Postitas:
    <li style=”text-align: left;”>Kuidas saada 6-aastane oma tuppa magama. Tahab koguaeg emme/issi tuppa magama. Seal toas on isegi värske remont tehtud aga isegi see ei aita teda. Kui ta sinna tuppa jätta üksi magama siis mingi hetk mängib salaja mänguasjadega. Kui ise sinna tuppa jään siis ei jää ta tavaliselt ennem 12 öösel magama-tavaliselt isegi hiljem aga sama ka meie toas magades. Lõunaund ei maga. Lasteaia hommikuti ärkab kõige hiljem kell 8 aga vabadel päevadel ärkab vahel isegi kell 11. Mul on kaks mure millega vajaks nõu kuidas saada laps oma toas magama ning kuidas ta jääks varem magama?
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 06:52; 26.12 23:59; 27.12 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta magab veel lõunaund, siis ongi raske magama saada varakult. Lasteaias nad paratamatult magavad – õhtul ka pimedas jalutamas käia õues, et väsitaks end rohkem. Põnevuse tekitamiseks kaasa taskulambid, laternad jne

Mänguasjadega mängimise osas – tuleb lihtsalt keelata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga las mängib, tingimusel, et teeb seda voodis ja tuba on pime? Lobisegu oma kaisukaruga, küll lõpuks uinub.

Ja kui teie toas jääb samamoodi hilja magama, siis pole ju asi selles.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 10:40; 27.12 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muu ei aita, siis veel võimalus tõsta oma tuppa peale seda, kui teie toas on uinunud

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kuueaastane tahab ka kaisus magada. Magama läheb oma tuppa, aga keegi peab kaisus olema kuni uinub. On muidugi nii nõus ka üksi jääma voodisse, kui ütlen, et lähen teen mingi konkreetse toimetuse vahepeal ära ja tulen siis tagasi. Vahel jääb nii enne magama. Magama jääb 9-10 vahel õhtul. Sageli aga öösel ta ärkab ja tuleb meie voodisse. Meie sellest probleemi ei tee, küll kunagi välja kasvab. Õhtul oleme ka heameelega tema juures, sest ega seda aega päeva jooksul palju polegi, et lapsega selliselt koos olla ja lähedust pakkuda. Lasteaiad, tööd-tegemised, ka õhtud on toimetamist täis.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 21:51; 28.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 11 ärkab siis loogiline, et läheb südaöösel magama ju. Pole und enne. Tuleb äratada varem, kell 6 hommikul näiteks. Rohkem aega õues veeta, magusat anda peale hommikusööki, mitte hiljem. Siis läheb kell 21-22 magama küll. Miks ei võiks mängida oma toas vaikselt mänguasjadega, mitte pimedas nagu üks kägu soovitas muidugi vaid ikka nii, et lamp põleb. Õhtul võiks anda enne uinumist banaani ja piima, see pidavat und soosima ja uneks valmistumine peaks algama paar-kolm tundi enne magamaminekut. See tähendab siis ka seda, et ekraan ja telekas jäävad ära juba kella 18-19 paiku. Peaks ka vaatama, et laps kõhtu enne magamaminekut liiga täis ei sööks ja tuba tuulutatud oleks, sest tuulutatud ja jahedam tuba soosib jällegi und.

Samuti võib olla ka see, et laps kardab oma toas magama jääda. Minu laps on viiene ja kartis, et voodi all ja kapis või sahtlis on kollid, kes une ajal välja tulevad. Aitas see, kui igal õhtul koos kapid-sahtlid ja voodialuse läbi vaatasime, et kolli pole. Laps rahunes ja nüüd magamisega muresid pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? 6-aastane magab ema ja isaga ühes voodis? Tule taevas appi! Aeg on ennast kehtestada, teil puudub igasugune päevakava ja distsipliin.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unejutt, öölamp põlema ja lapse lemmikmuusika, lemmikjutud mängima. Pärast käisin kõrvaklappe magavalt lapselt ära võtmas.

Teine laps mul küll uinus oma toas aga tihti oli hommikuks ikkagi kaisus.

Lohe unesiirup on ka abiks olnud.

https://www.azeta.ee/tervisepuramiid-lohe-unesiirup-lastele-vaarikamaitseline-150-ml?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVkuOMjJxNIkzOa5RODFpPGvi1QngRCzihQMieScm7TcYen7HkCUGNhoCAOkQAvD_BwE

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 08:00; 31.12 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest, et miks magatakse lapsega ühes toas, ühes voodis. Mingi vanuseni on ok kui laps magab vanematega ühes toas oma voodis. Minu lapsed kolisid oma tuppa magama 6 kuuselt. Minu juures said nad ainult haiguse ajal magada. Aga siis ka mitte kaisus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peab õpetama turvaliselt eralduma, igal lapsel on lähedusevajadus erinev küll, aga mõnikord kompenseerib hoopis ema oma lapsepõlve vajakajäämisi ja lähedusevajadust lapse külge klammerdudes. minu arvamus on, et kui laps on valmis, siis tuleks teda ikka pigem suunata iseseisvuma, see teeb teda enesekindlamaks ja hoopis suurendab turvatunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unejutt, öölamp põlema ja lapse lemmikmuusika, lemmikjutud mängima. Pärast käisin kõrvaklappe magavalt lapselt ära võtmas.

Teine laps mul küll uinus oma toas aga tihti oli hommikuks ikkagi kaisus.

Lohe unesiirup on ka abiks olnud.

https://www.azeta.ee/tervisepuramiid-lohe-unesiirup-lastele-vaarikamaitseline-150-ml?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVkuOMjJxNIkzOa5RODFpPGvi1QngRCzihQMieScm7TcYen7HkCUGNhoCAOkQAvD_BwE

Tänan hea nõuande eest . Seda unesiirupit proovime kindlasti . Kõrvaklappidega muusika kuulamine võib isegi päris hea mõte olla .Mäletan et kui ise mingi umbes 13-14 olin siis jäin ka tihti kõrvaklapid peas muusik kuulamisega magama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 06:52; 26.12 23:59; 27.12 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest, et miks magatakse lapsega ühes toas, ühes voodis. Mingi vanuseni on ok kui laps magab vanematega ühes toas oma voodis. Minu lapsed kolisid oma tuppa magama 6 kuuselt. Minu juures said nad ainult haiguse ajal magada. Aga siis ka mitte kaisus.

Sellisel juhul on mul väga kahju et teie laps isegi haigena ei saa kaisus magada .Haigena võiks ikka tõesti erandi teha.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 06:52; 26.12 23:59; 27.12 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unejutt, öölamp põlema ja lapse lemmikmuusika, lemmikjutud mängima. Pärast käisin kõrvaklappe magavalt lapselt ära võtmas.

Miks kõrvaklappidega parem on kui lihtsalt panna lapse toas muusika mängima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 10:40; 27.12 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eks see ole keeruline protsess.

Olin ise ka kunagi seda meelt, et laps peab kindlasti vähemalt alates 3.ndast eluaastast uinuma oma toas, oma voodis ja iseseisvalt. Reaalsus on midagi muud.

Minu laps on seitse ja siiani vajab ta uinumisel abi, lähedust. Ta magab küll oma toas, kuid magamamineku ajal olen tema kõrval, hoian käest vms, öösel üldiselt ei ärka ja magab kenasti hommikuni.

Laps vajab turvatunnet ja ma soovin talle seda pakkuda. Lasteaias uinub probleemideta, kuid ööuni tekitab hirmu, ei oska öelda, miks see nii on, oleme probleemiga pikalt tegelenud, kuid hirm on alles ikkagi.

Seega ilmselt aitab aeg ja ka järjekindlus, iseasi, kas see viimane on abiks lapse psüühikale.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest, et miks magatakse lapsega ühes toas, ühes voodis. Mingi vanuseni on ok kui laps magab vanematega ühes toas oma voodis. Minu lapsed kolisid oma tuppa magama 6 kuuselt. Minu juures said nad ainult haiguse ajal magada. Aga siis ka mitte kaisus.

Mina naudin küll lähedust, mis see lapski teistmoodi on. Miks ei või seda pakkuda? Kui see kedagi häiriks,  loomulikult tuleks tegeleda, aga meie soovime, et laps ise selleni jõuaks. Mul on vanemad lapsed ka, kõik kaisulapsed olnud, ükski pole jäänud igavesti vanemate vahele magama. Arvan, et väiksena pakutud turvatunne annab ka edaspidiseks enesekindluse jne.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 21:51; 28.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unejutt, öölamp põlema ja lapse lemmikmuusika, lemmikjutud mängima. Pärast käisin kõrvaklappe magavalt lapselt ära võtmas.

Miks kõrvaklappidega parem on kui lihtsalt panna lapse toas muusika mängima?

Võib ka lihtsalt muusika mängima panna. Meie  lapsele endale meeldis kõrvaklappidega.

Ja tihti tahtis samas toas ka vanem vend magama jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 08:00; 31.12 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nii kaua kui üldse lapsepõlve mäletan, üksi e. Ilma vanemata ja kottpimedas uinunud. Ma ei taha mõeldagi, kui palju öid ma olin hirmust sinine ja nägin igal pool kolle ja tonte. Ja kui kurtsin emale et kardan, siis suht karmilt ja karistusega ähvardades saadeti tagasi tuppa.

Nüüd on mul endal 2 last ja minugi poolest võivad elulõpuni minu voodis magada ja põletati öösel kasvõi laelampi hirmu leevendamiseks.
<p style=”text-align: left;”>Sellist lapsepõlve nagu mul oli ma enda lastele ei soovi. Punkt.</p>

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps 6-aastane oma tuppa magama