Esileht Väikelaps 6-aastane piinamisriistade näitusele?!

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 6-aastane piinamisriistade näitusele?!

Postitas:

Tunnen huvi, kas mu pahameel on teie arust õigustatud või reageerin üle. Nimelt tegutsevad vanalinnas Viru tänaval need timukakostüümides tegelased, kes jagavad flaiereid keskaegsete piinamisriistade näitusele. Mitmeid kordi on nad ulatanud neid mu lasteaiaealisele lapsele. Esimest korda pakuti talle, kui ta oli viiene, praegu on kuus ja just eile käisime jälle seda rada pidi ning taas taheti see paberitükk lapsele pihku pista. Seekord mul juba kihvatas ja küsisin, miks te neid väikestele lastele jagate? Vene rahvusest plika ühmas midagi seepeale, et see on meie töö ja te ju käite ka tööl, milles probleem?

Aga vaat minu meelest natuke ikka on probleem. Esiteks ei ole minu arust eriti sobilik üldse väikelastele reklaami jagada, teiseks – mõelgu ka natuke, see pole ju mingi lillenäitus. Ma saan aru, kui teismelised tunnevad selle vastu ise huvi ja tahavad näitust külastada, aga lasteaialapsel nagu natuke vara või mis?

Kas te läheksite oma väikelapsega sellele näitusele? Kas teid häiriks, kui säärane flaier lapsele ulatatakse? Või olen mina siin see “lumehelbeke”?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka täiesti kohatu ja tundub isegi veidi uskumatu. 3 korda on juba süsteemne, mitte, et väsinud flaieritibi ei pannud tähele, kellele ta jagab.
Kas see tähendab ühtlasi, et sinna lastakse lapsi sisse ka? Vanusepiirangut polegi?
Ma ei viitsi guugeldada, aga pakun, et uuri välja, kellele või mis muuseumi alla see näitus kuulub ja kirjuta neile, et selline olukord. Las instrueerivad djeevuškaid vähe, mis sobib ja mis mitte. Kui lapsi näitusele ei lasta, siis on pisut totter ju ka neile reklaami jagada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise käinud aastaid tagasi sarnasel näitusel Tallinna vanalinnas, äkki ongi sama näitus nüüd uuesti. No alla 15 aastasega ma sinna kindlasti ei läheks. Seal olid pimedates ruumides päris elutruud kujud teibasse aetud, poodud, tükkideks rebitud ja muul julmal viisil surmatud inimestest. Olid ka komplektid vidinatest, millega inimestel küüsi eemaldada, sõrmi krõmpsutada, silmi välja susata jne. ka neid õudusi oli illustreeritud kujudega. Endalgi oli kõhe seda näitust vaadata, peab ikka sadist olema…Lasteaiaealine saab sellisest näitusest ilmselt tõsise trauma, mõni taltsutamatum tegelane võib nähtut hakata ka kellegi nõrgema peal järgi katsetama.
Lumehelbekeseks ma ennast kindlasti ei liigita.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei julge seda isegi vaatama minna, et äkki just ongi selline nagu eelmine kirjeldas! Aga noh, paberilipiku pihkupistmisest hirmus suurt probleemi ei teeks, sest esiteks laps seda lugeda vast veel ei oskagi või vähemalt ei saa aru, misasi see on ja kas sinna minna, otsustab nagunii vanem. Samas kiidan heaks, et sa selle märkuse tegid. sest tegelikult point on väga õige! Arvan, et kuna sina seda flaierit nagunii vastu ei tahtnud võtta, siis suruski “vastuvõtlikumasse” väikesesse pihku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei julge seda isegi vaatama minna, et äkki just ongi selline nagu eelmine kirjeldas! Aga noh, paberilipiku pihkupistmisest hirmus suurt probleemi ei teeks, sest esiteks laps seda lugeda vast veel ei oskagi või vähemalt ei saa aru, misasi see on ja kas sinna minna, otsustab nagunii vanem. Samas kiidan heaks, et sa selle märkuse tegid. sest tegelikult point on väga õige! Arvan, et kuna sina seda flaierit nagunii vastu ei tahtnud võtta, siis suruski “vastuvõtlikumasse” väikesesse pihku.

6-aastased oskavad ikka enamasti lugeda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastetu inimene ei oska ju kellegi vanust hinnata. Pealegi nad ei mõtle, pistavad kellelegi midagi pihku ja asi vask. Mind ajas ükskord küll itsitama, kui rasedana mulle pandi lipik pihku, et tule balletitundi. Poes pakuti kord tampoone, siis ka üks vanaproua pistis kisama, et kas te ei näe, et mul pole päevi, muidki selliseid juhtumeid on olnud. Ei tasu sellise asja pärast küll endast nii välja minna. Sina ju otsustad, kuhu su laps läheb või ei lähe. Kord läksin oma alaealise pojaga, talle pisteti striptiisiklubi leht pihku, kas jälle oleks pidanud tänaval kisa tõstma?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6- aastane ei käi ju linnas üksi, kui näed pakkumast – siis tänad ja keeldud. Mina võta ka neid flaireid vastu, olgu või toidupanga omad – milleks sodi tekitada (pärast vedelevad need igal pool maas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on ka pakutud mitu korda, ku olen lapsega sealt möödunud. Laps küsis, mis see on, ma ütlesin, et reklaam ja viskasin prügikasti.

Siin on tegemist sellise natuke nagu lahendamatu probleemiga – need, kes neid lendlehti jagavad, peavad oma palga välja teenima ja ilmselt on neil ka käsk päeva jooksul mingist kogusest lehtedest lahti saada (mulle on korraga antud kaks-kolm tükki ka). Seega neid tõesti ei huvita eriti, kellele nad neid pihku pistavad, peaasi, et saavad kellelegi anda.

Aga teisalt võiks ju tõepoolest natuke peaga ka mõelda – ega tõesti eelkooliealine laps ju ise sellisele näitusele ei lähe ja eelkõige on neid ikkagi mõttekas turistidele jagada.

Samas, pole mõtet ka sügavalt ärrituda, võtadki vastu ja poetad prügikasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei ole eetiline lastele reklaami pihku suruda, aga seda (ka lastele) reklaami on igalt poolt nii palju, et pigem selgitasin lapsele, et reklaami eesmärk on vahendeid valimata meelitada rohkem inimesi ostma/tarbima, meie asi on siiski kaaluda ja mitte kõigega kaasa joost.
Oma lapsele (väikelapse eas) pidin pigem kostüümist/riietust tulenevalt (see lastele silmajäävam, kui reklaamlipikul olev) selgitama natuke tagapõhja. Samas ilmselt 6-lt oli ta minuga kaasas olles nii palju reklaamidest äraütlemist näinud/kuulnud, et oskas ise ka keelduda vastuvõtmisest. Lisaks väikelapsena oli meil reegel, et võõrastelt ilma temaga kaasasoleva täiskasvanu loata midagi vastu ei võta.
Kuna me ise mehega ajaloohuvilised, siis laps on kuulnud palju ajaloost (ka taspisi kehvematest situatsioonidest) ja käinud kaasas muuseumites. Rakvere linnuse piinakambris käis vist umb 7-lt kaasas (oli enne räägitud neist teemadest). Tln vanalinnas seal käinud ei ole, aga lastele saab selgitada ka hetkel mitteminemist vanusepiiranguga. Seal ei tea, aga Tallinna legendides on kirjas, et mittesoovitav alla 10 a (seepärast, et ka pime, ootamatud helid, ehmatavad situatsioonid). Oma laps oli vist 9, kui käisime. Ta ütles, et polnud midagi ehmatav ja ta teadis neist legendidest juba enne ja siis oli huvitav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? Rahvus ei puutu siia, tegemist on ebaprofessionaalse käitumisega töötaja poolt. Te käite ka tööl?! Mis vastus see veel on??? Mingi sarkasm? Ma oleks selle paberi tagasi visanud, mitte lasknud lapsele pihku suruda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 6-aastane piinamisriistade näitusele?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.