Esileht Koolilaps 6-aastase molaarid ja igeme lapakas seal peal

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 6-aastase molaarid ja igeme lapakas seal peal

Postitas:

Lapsel lõikusid uued molaarid, kuid molaare katab osaliselt igeme lapakas. Alguses ma nagu ei muretsenud. Arvasin, et see on ok kui niimoodi hammas kasvab, aga nüüd on se suht kaua nii olnud juba. Mõlemal alusemisel molaaril on nii. Olen üpris mures nüüd, sest googeldades selgus, et sinna võib põletik tekkida jne. Kas see vajab operatsiooni, et see iga sealt ära pealt eemaldada? Kelle lapsel on olnud nii ja mismoodi see lahenes? Lisasin pildi, et oleks aru saada millest räägin.

https://fi.pinterest.com/pin/430797520584443701/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll ekspert, aga pakun, et hambaarst oskab rohkem infot anda kui perekool.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel oli ka, aga ma arvaisin, et need nii tulevadki. ei teagi, millal ära kadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, täpselt nii nad tulevadki. Kui kaua on “suht kaua”? Kui hammas on täielikult igemest välja kasvanud, siis see osa taandub iseenesest. Aitab ka see, kui üles hammas vastu kasvab. Anna närida mingeid kõvemaid juur- ja köögivilju (porgand, nuikapsas vmt), surve igemeribale kiirendab taandumist.

Hambad aita üle pesta sealt tagant, et sinna alla toidujääke ei koguneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on äge sõnakasutus. Minu lapsepõlve üks varasemaid mälestusi on see, kuidas ma käisin hambaarstil, mu igemed värviti siniseks ja sain tooliga ülesse alla sõita. aga seda ma ei mäleta ise, et tookord ige avati, et hambad välja tuleks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps 6-aastase molaarid ja igeme lapakas seal peal