Esileht Imetamine 6 kuuste laste emad- kas imetate veel öösel?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 6 kuuste laste emad- kas imetate veel öösel?

Postitas:

minu arst imestas juba 2 kuud tagasi, et nii suur poiss ja saab veel öösel süüa.
ja praegu 6 kuusena tahab ta ka veel endiselt öösel rinda.

*läheb kell 8 magama olles söönud rp 7 ajal,
*ärkab 12 ajal ja saab natuke rp,
*tihti ärkab ka 3-4 ajal ja saab rp,
*hommikul 6-7 ajal sööb rp.

söömised on lühikesed, mitte üle 5 minuti, rohkem ta ei taha. aga kas siis oelks õige üldse piima andmine lõpetada? kaalub alla 8 kilo.

*päeval saab 9 ajal 150 ml rpa-d (sel hetkel mul endal lihtsalt piima enam rinnas pole),
*12 ajal saab rinda ja püreed,
*peale ärkamist 3-4 ajal saab rinda,
*7 ajal saab jälle rpa-d 180 ml

Seega siis 7-8 söögikorda, neist 5-6 rp. Teen ma ikka õigesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 21:30; 08.02 22:35; 08.02 23:15; 12.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst oli see imestaja, eksole? 🙂
Minu laste lastearstid küll pole imestanud mu nelja lapse puhul, et nad on veel ka üle aastasena öösel rinda saanud. Mitte igal ööl pole nad seda vajanud, kuid näiteks hammaste tuleku või haiguste ajal, samuti suvel kuuma ilmaga. Täna öösel palus rinda mu nohune 2a5k laps. Ja sai ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:13; 08.02 22:43; 08.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa 2,5 a lapsele rinda andsid, siis kuidas sul piima oli? või imetad sa mõnda väiksemat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 21:30; 08.02 22:35; 08.02 23:15; 12.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tema on hetkel mul pesamuna. Piimapuudust ei ole, pigem juba jääb üle, sest laps on siiski piisavalt suur ja enam päeval nii palju rinda ei soovi (aga nii 2-4x ikkagi). Loodetavasti ta võõrdub vaikselt kevad-suvel ise, nagu mu teisedki lapsed umbes samas vanuses.
Aga miks küsisid? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:13; 08.02 22:43; 08.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma arvasin, et nii suurele lapsele enam rinda ei anta. minu jaoks 1,5 a ikka ülemine piir

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 21:30; 08.02 22:35; 08.02 23:15; 12.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no ma arvasin, et nii suurele lapsele enam rinda ei anta. minu jaoks 1,5 a ikka ülemine piir[/tsitaat]
Igal inimesel ikka omad piirid 🙂 Mina seadsin kunagi omale piiriks 3a imetamist, aga lapsed on lõpetanud ise palju varem juba. Eks need väikesed inimesed teavad ja tunnevad ise, millal on valmis emmest lahti laskma, mu viimane laps järelikult ei ole veel valmis 🙂 Aga suvepoole tekib palju uusi võimalusi ja laps saab erinevaid elamusi, arvan, et siis unustab temagi oma tissitamised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:13; 08.02 22:43; 08.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See normaalne, et nii väike nii tihti öösel süüa tahab. Mul söönud ka alati samadel kellaaegadel:) Nüüd laps rinnast võõrdunud ja öösel saab 1-2x pudelit, mida on oluliselt tülikam anda kui rinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on sul muid alternatiive, kuidas sa öösel lapse uuesti magama saad, kui ta ärkab?
Minul ei ole – paar korda on homme 7k saavad kaksikud edasi maganud paitamise tulemusena, aga muidu rinna andmine on ainus, mis uuesti une toob. Hetkel on eriti raske aeg – eile tuli esimene hammas ning öösiti lähevad ninad kinni ja lörisevad, kuigi päeval otseselt mingit väljavoolavat nohu pole. Öösel võtsin kumbagi umbes 10 korda rinnale. Mähkmed on hommikuks kui pommid. Samas on vahel ka perioode, kus ainult 3-4 korda öö jooksul ärgatakse.
Mul veel 3 vanemat last – pole ühtki otseselt millestki võõrutanud, ühel hetkel loobuvad nad ise esialgu öisest söömisest, seejärel rinnast üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta sööb ju öösel vaid 2x. Kell 6-7 söömine läheb kirja hommikus söömiskorrana. Minu meelest loetakse öiseks söömiseks söömist kella 23-5 vahel (või 00-5?). Minu laps sõi 6k- 1a meeletult palju kordi öösel. Rohkem kordi kui enne 6k vanuseks saamist.

Öisest söömisest võõrutasin 1a ja päevasest võõrdus praktiliselt ise 2a sünnipäevaks, eks tagant veidi tõukasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps sööb praegu palju tihendamini..kõik lapsed on ju erinevad.tean inimesi kes annavad veel 2 aastasele öösel süüa.kui laps ärkab ikka nälaga ülesse siis peab süüa andma..mitte perearsti kuulama ja oma pisikest näljutama.minu 5 kuune tahab iga 2 tunni tagant süüa ja see on normaalne..lapsed on erinevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3 söögikorda öösel on täiesti normaalne veel ka aastasel lapsel, nii et imestada pole siin küll midagi.
selle arvamusega hiilgas ilmselt perearst?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 7,5-kuune sööb umbes samadel aegadel öösel kui teemaalgataja laps. Kui 7-kuuselt perearstil sai käidud, ütles arst öiste söömiste kohta, et \”ta ju nii väike, nii väiksed vajavadki veel öösel lähedust ja seda saab tissitamisel\”.

Ise olen küll neist öistest ärkamistest ja söötmistest väsinud (ärkab ka söömiste vahepeal mitu korda üles), ei jõua kuidagi ära oodata, millal see imetamine ükskord läbi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt mul laps sööb RP öösel 3 korda. Magama läheb kl 7.30 ning ärkab kl 7-8. Viimane nädal aga sööb öösiti iga 2 t tagant, täna lausa 1,5 t:) Ja tõesti näljane on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sind ennast ei häiri, siis jätka samas vaimus. See ikkagi ema ja lapse vaheline asi. Minu 2a1k saab ka siiani rinda. Hommikul kui ärkab, mõnikord lõunapaiku ja siis õhtul enne uinumist. Kui öösel tahab, siis ikka annan. Mõnikord tahab 1X öö jooksul, mõnikord 2x aga just nädala alguses küsis lausa 6x öö jooksul!!!! No eks see ajas mind ikka imestama küll… hommikul siis selgus – uus purihammas tuli 🙂
Mulle ei lähe üldse korda, mida teised arvavad, imetan rahumeeli edasi niikaua kuni meile sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul oma 6-kuusega siis suurepärased ööd!
Minu laps 6,5-kuune ja iga öö on meil siuke tissitrall, et anna olla.
Magab heal juhul 2 tundi ja siis üleval. Muud moodi magama ei jää kui tissi otsas.
Päevaunedega õnneks kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga täna tegi poiss mulle sünnipäevakingituse- magama läks õhtul üheksa ajal ja ärkas hommikul kuue ajal. NIi, et ei söönud 9 tundi ja lasi mul magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 21:30; 08.02 22:35; 08.02 23:15; 12.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Imetamine 6 kuuste laste emad- kas imetate veel öösel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.