Esileht Väikelaps 6.nda sünnipäeva tähistamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 6.nda sünnipäeva tähistamine

Postitas:

Tere

Lähenemas on tütre kuues sünnipäev. Seni oleme pidanud sünnipäeva mängutoas ja külalisteks peamiselt rühmakaaslased lasteaiast, kuna tal on aga augustis sünnipäev, siis eelmistel kordadel olen pidanud natuke pettuma, et lapsi tuli ainult mõni, kuigi kutsutud oli umbes 18. Enamustel oligi ära põhjendatud, et nad on maal ja ei saa tulla. Suvine aeg, puhkused jne, enamus sõidavadki linnast maale. Käes on jälle taaskord see aeg, kus tuleb hakata mõtlema, mis see aasta sünnipäevaga saab. Tean, et tütar tahaks kindlasti kuskil mängutoas pidada, kuid kas on ikka mõtet rentida mitmeks tunniks pind ja meisterdada kõik söögid, kui lapsi tuleb vaid mõni? Muidugi ei saa välistada, et ehk see aasta tuleb rohkem, aga ei saa ka kindel olla. Või siis teha lihtsalt mõned lihtsad näksid ja ei hakkakski väga kulutama söökide ja muu peale.(lapsed ju nikuinii ei söö nii palju) Põhiline oleks siis mängutoas renti maksta. Mäletan, eelmine aasta tellisin ikka korralikud söögid(niiet pärast jäi veel ülegi) dekoratsioonid, maskoti, kes tegi lastega võistlusi, mänge ja palju nalja(see lastele meeldis). Vahepeal käis peast läbi mõte, et minna sünnipäeva puhul näiteks Lottemaale või Cantervilla Mõngumaale. Nendega on aga see, et võiks ikkagi ilus ilm olla, vastasel juhul ei saa veeatraktsioonidel olla.(viimase puhul) Kuna aga need ilmad on nagu nad on,siis ei saa jällegi millegis kindel olla.

Ehk annab keegi mulle nõu, mida sellises olukorras teha. Ehk on keegi just ka ajusid ragistamas lapse tuleva sünnipäeva pärast? Kus oleks ikkagi kõige mõtekam sünnipäeva pidada? Oma maja ja aeda ei ole kahjuks, et siis lapsed sinna kutsuda ja korterisse ei hakka ka kutsuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:49; 16.07 23:50; 17.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vältida pettumust ilmaga, siis oleks mõttekas ikka mängutuba valida. Tihti tehakse suvelaste sünnipäevad septembris – siis kindlasti kõik lapsed maalt tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil peale rühmakaaslaste muid sõpru pole?

Minu 6-aastasel on kohe sünnipäev ukse ees. Kuigi varem oleme ka kogu rühma kutsunud, on tulnud maksimaalselt 5-6 last rühmast. Aga… osad on võtnud kaasa oma õed-vennad, keda ma tänu väiksele asulale ka teame ja oleme varem kohtunud. Rühmakaaslaste vanematega saame hästi läbi ja enamasti jäävad ka nemad peole lobisema. Ka meie enda sõbrad tulevad, kellel on sama vanad lapsed.
Seekord lasin lapsel otsustada, keda kutsuda. Koos peresõpradega tuleb kokku 10-12 last + vaneamd. Pidu toimub ühes vabaõhu-mängupargis, kus saab elektriautodega sõita. Eelmistel aastatel on laps väga rahule jäänud vähese külaliste hulgaga. Maskotte pole kunagi mõttekaks pidanud. Süüa teen/tellin ikka hästi ja palju, sest nii on mul kombeks. Sööme vanematega ja järgmisel päeval ise oma perega (mõnus, et ei pea süüa tegema :))

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil peale rühmakaaslaste muid sõpru pole?

Minu 6-aastasel on kohe sünnipäev ukse ees. Kuigi varem oleme ka kogu rühma kutsunud, on tulnud maksimaalselt 5-6 last rühmast. Aga… osad on võtnud kaasa oma õed-vennad, keda ma tänu väiksele asulale ka teame ja oleme varem kohtunud. Rühmakaaslaste vanematega saame hästi läbi ja enamasti jäävad ka nemad peole lobisema. Ka meie enda sõbrad tulevad, kellel on sama vanad lapsed.

Seekord lasin lapsel otsustada, keda kutsuda. Koos peresõpradega tuleb kokku 10-12 last + vaneamd. Pidu toimub ühes vabaõhu-mängupargis, kus saab elektriautodega sõita. Eelmistel aastatel on laps väga rahule jäänud vähese külaliste hulgaga. Maskotte pole kunagi mõttekaks pidanud. Süüa teen/tellin ikka hästi ja palju, sest nii on mul kombeks. Sööme vanematega ja järgmisel päeval ise oma perega (mõnus, et ei pea süüa tegema :))

Sõbrad ja tuttavad jäid kõik mu kodukanti, mõnel nendest on ka juba lapsed ja ise elame Tallinnas ja ega väga ei viitsita tulla 90km kaugusele sünnipäevale. Eelmisel aastal käis küll kodukandist kaks last. Kuna Tallinnas ma veel ei ole leidnud endale sõbrannasid, kellel oleks ka lapsed selles vanuses, siis ei olegi kahjuks peale lasteaia laste teisi lapsi, keda kutsuda. Aga arvan, et siiski peame sünnipäeva kuskil mängutoas. See aasta ehk siis tagasihoidlikumalt lihtsalt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:49; 16.07 23:50; 17.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma parem uuriks, kes on lapsel parimad sõbrad, ja lepiks nende 2-3 lapse vanemaga kokku sellise aja, kui kindlasti lapsed linnas on, ja viiks need lapsed koos oma lapsega kuhugi nt poniga ratsutama vmt tegema. Meil näiteks vanemale lapsele on alati meeldinud pigem selline mõne külalisega sünnipäev ja kuskil mingi tegevusega, mitte suurema seltskonnaga tormamine mängutoas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie, käod arvate, kas on ka sellel mõttel jumet, kui küsida alguses üle laste vanematelt, kes oleks tulija augustis? Ning siis tulijate arvu järgi otsustaks, kas teha suvel pidu või siis vahetult enne kooli? (siis peaks juba lapsed olemas olema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:49; 16.07 23:50; 17.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin peo võimalikult sünnipäeva lähedal (nt nädalavahetusel). Kutsuks rühmakaaslased, perekonnatuttavad, lapse tädid, onud ja vanavanemad. Teeksin mängutoas – seal on ruumi nii lastele kui täiskasvanutele. Ilmselgelt kõik kutsutud kohale ei tule, kui kasvõi 5-6 last kohale tuleb, on ju ok. Siis jõuab sünnipäevalaps kõikide lastega suhelda. Külalistel palun paar päeva ette teatada, kas tulevad või mitte, selle järgi vaataksin toidukogused.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:29; 18.07 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin peo võimalikult sünnipäeva lähedal (nt nädalavahetusel). Kutsuks rühmakaaslased, perekonnatuttavad, lapse tädid, onud ja vanavanemad. Teeksin mängutoas – seal on ruumi nii lastele kui täiskasvanutele. Ilmselgelt kõik kutsutud kohale ei tule, kui kasvõi 5-6 last kohale tuleb, on ju ok

Ma ei saa aru, miks pidevalt siin soovitatakse kutsuda lapse sünnipäevale perekonnatuttavaid. See eeldab ikka ju, et neil on ka umbes samavanad lapsed ja et need lapsed ka omavahel sobivad. 6-aastasel on juba tekkinud omad sõbrad. Samuti ei ole kõigil lastel tädisid-onusid ja mõnel ka kahjuks vanavanemaid.
Mina vastupidi jälle lükkaksin sünnipäeva tähistamise augusti lõppu/septembri algusesse ehk siis aega, kus puhkused on läbi saamas ja lapsed tagasi lasteaias.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:43; 18.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin peo võimalikult sünnipäeva lähedal (nt nädalavahetusel). Kutsuks rühmakaaslased, perekonnatuttavad, lapse tädid, onud ja vanavanemad. Teeksin mängutoas – seal on ruumi nii lastele kui täiskasvanutele. Ilmselgelt kõik kutsutud kohale ei tule, kui kasvõi 5-6 last kohale tuleb, on ju ok

Ma ei saa aru, miks pidevalt siin soovitatakse kutsuda lapse sünnipäevale perekonnatuttavaid. See eeldab ikka ju, et neil on ka umbes samavanad lapsed ja et need lapsed ka omavahel sobivad. 6-aastasel on juba tekkinud omad sõbrad. Samuti ei ole kõigil lastel tädisid-onusid ja mõnel ka kahjuks vanavanemaid.

Mina vastupidi jälle lükkaksin sünnipäeva tähistamise augusti lõppu/septembri algusesse ehk siis aega, kus puhkused on läbi saamas ja lapsed tagasi lasteaias.

Iga pere on isemoodi. Kui onusid, tädisid ja vanavanemaid ei ole, siis neid ei saagi ju siis kutsuda. Meil on perekonnatuttavad need, kellega suheldakse – täiskasvanud täiskasvanutega, lapsed lastega. Samuti käib külas ja ka laste sünnipäeval lastetu paar, nendega on lastel veel kõige lõbusam, sest nad lähevad mängudega väga hästi kaasa.
Minu vanemal lapsel tekkis oma sõprusring esimese kooliaasta lõpuks, lasteaias suhtles kõigiga. Seega ei saa öelda, et 6-aastasel on kindlad sõbrad olemas.
Minu jaoks on imelik sünnipäeva pidamine mitu nädalat hiljem. Sama, mis pidada jõule nädalaid hiljem. Kuid kui lapsele ja perele see sobib, siis miks mitte. Iga pere ongi erinev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:29; 18.07 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik sünnipäeva pidamine mitu nädalat hiljem. Sama, mis pidada jõule nädalaid hiljem. Kuid kui lapsele ja perele see sobib, siis miks mitte. Iga pere ongi erinev.

Nojah. Minu lastel oleksid siis pooled sünnipäevad tähistamata. Mul on nimelt mõlemad lapsed talvel sündinud, sünnipäevad just viiruste möllamise ajal ja ühe lapse sünnipäeva ajal toimuvad lisaks veel ka jõulupeod.
Kui lapse unistus on mängutoa sünnipäev, siis on minu arvates totter tema unistust mitte täita sellepärast, et ei saa külalisi kokku. Ega see olukord ju järgmistel aastatel muutu. Mängutoaealised lapsed veedavad puhkused ikka koos vanematega ja üksi sünnipäevale ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 10:43; 18.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 6.nda sünnipäeva tähistamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.