Esileht Ilu ja tervis 64 aastane ja parkinsoni tõbi?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 64 aastane ja parkinsoni tõbi?

Postitas:

Kuidas edasi ,vennal avastati see 65 aastaselt.Kellel kogemusi ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edasi tuleb pöörduda tippspetsialistide poole Tartu või Tallinna haiglates. Parkinsonile ON olemas ravi, mis haiguse arengut pidurdab. Küll on vaja enne teha spetsiaalsed uuringud.
Või on need juba tehtud?
Isiklikku kokkupuudet mul eriti pole olnud. Vorme on erinevaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas on ikka olemas ravimid, mis haiguse süvenemist takistavad, aga on olemas ravimid, mis haiguse sümptomite avaldumist pärsivad. Minu sugulane elas selle diagnoosiga kindlasti kauem kui 25 aastat, sai veel hulk aastaid pärast diagnoosi autoga sõita ja isegi jahimees olla, sest alguses aitasid rohud ikka väga hästi (kui käsi väriseb, siis ju püssi lasta ei saa, aga minu teada peab jahimees ju aeg-ajalt tegema laskmises eksamit). Viimased kümmekond aastat oli üsna kehvakene. Halvad ajad olid just siis, kui oli rohtude vahetus (pidi aeg-ajalt raviskeemi muutma). Võis juhtuda, et kui naine läks hommikul tööle, siis ta kukkus põrandale maha ja üles sai siis, kui naine õhtul koju tuli ja üles aitas. Jõi kõrrega, sõi lusikaga, hiljem vajas söötmist. Lõpuks jäi voodisse ja siis tuli üsna pea kopsupõletik ja võttis ta ära. Selline pidigi olema tüüpiline lõpp. Samas üks kauge sugulane läks väga ruttu, mõne aastaga. Ma küll ei tea, kas surma põhjus oli just see haigus, sest me ei käinud läbi ja matustel me ei käinud, aga tean, et tal see haigus oli.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:23; 12.08 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas ravimid, mis haiguse sümptomite avaldumist pärsivad

No aga see tähendabki ju seda, mida esimene kägu kirjutas. Et pidurdab haiguse kulgu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas ravimid, mis haiguse sümptomite avaldumist pärsivad

No aga see tähendabki ju seda, mida esimene kägu kirjutas. Et pidurdab haiguse kulgu.

Kuna minu teada pole olemas ravi, mis dopamiini tootvate rakkude hävimist pärsiks, on vaid hormoonasendusravi, siis ma ei ütleks, see pidurdab haiguse kulgu, küll aga pärsib sümptomite väljendumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:23; 12.08 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lähedane juba pea 20aastat selle diagnoosiga (sai ka mingi 60+ diagnoosi) . Ravimid küll päris kanged, kuud suudab vastamata vanusele ja veel kenasti liikuda ning saab hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis 64 aastane ja parkinsoni tõbi?