Esileht Lapse ootamine 6+5 ja tühi lootekott

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 6+5 ja tühi lootekott

Postitas:

Tere!

Käisin täna UH-s, et teha kindlaks loote südametöö, kuid arst ei leidnud emakast midagi peale tühja lootekoti. Olen kutsutud tagasi uuesti kontrolli nädala pärast ja arst oli väga neutraalne – ütles, et ei soovi väga lootust anda, kuid kõik võib olla võimalik. Nüüd olen mures. Nädal veel ootamist tundub pikk. Loen, et loote südametöö peaks kuuendaks nädalaks juba näha olema, ammugi siis loode ise lootekotis. Raseduse suurus ei saa ka kindlasti olla väiksem, sest ovulatsioon oli indutseeritud. Muidu katkemisele viitavaid tunnuseid ei ole. Voolus ja kõik on tavapärane. Enesetunne on väga rasedale omane igasuguste rasedusega kaasnevate sümptomitega. Mõtlesin ka veretestile minna kahe päevase vahega, aga lugesin samuti, et lootekott võib peetumisest hoolimata edasi kasvada ja sellega seoses ka rasedushormoon tõusta, seega ei ole vist mõtet teste teha.

Kas peaksin nüüd halvimaks valmis olema või on veel lootust? Teadmatus on kõige hullem… ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:11; 05.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmatus on tõesti kõige hullem. Siin foorumis on igasugu variante loetud – nii õnneliku, kui ka kurva lõpuga stsenaariume. Õiget vastust ei ole.

Time will tell.

Katsu rahulik olla ja loodame, et sinu puhul on pos lõpuga lugu.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Käisin täna UH-s, et teha kindlaks loote südametöö, kuid arst ei leidnud emakast midagi peale tühja lootekoti. Olen kutsutud tagasi uuesti kontrolli nädala pärast ja arst oli väga neutraalne – ütles, et ei soovi väga lootust anda, kuid kõik võib olla võimalik. Nüüd olen mures. Nädal veel ootamist tundub pikk. Loen, et loote südametöö peaks kuuendaks nädalaks juba näha olema, ammugi siis loode ise lootekotis. Raseduse suurus ei saa ka kindlasti olla väiksem, sest ovulatsioon oli indutseeritud. Muidu katkemisele viitavaid tunnuseid ei ole. Voolus ja kõik on tavapärane. Enesetunne on väga rasedale omane igasuguste rasedusega kaasnevate sümptomitega. Mõtlesin ka veretestile minna kahe päevase vahega, aga lugesin samuti, et lootekott võib peetumisest hoolimata edasi kasvada ja sellega seoses ka rasedushormoon tõusta, seega ei ole vist mõtet teste teha.

Kas peaksin nüüd halvimaks valmis olema või on veel lootust? Teadmatus on kõige hullem… ????

Ära muretse. Väga tihti on alguses loode sellises asendis, et teda on raske uh-ga näha.

nädala pärast on kindlasti juba koos südamega näha

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mida tunned. Mul oli täpselt sama asi, loobusin juba lootmast. Läksin ka 6+5 arsti juurde ja vastu vaatas tühi lootekott. HCG oli kõrge ja täpne ov aeg teada (ov test ja uh kinnitasid). Nädal hiljem oli loode siiski olemas. Küll mõned päevad väiksem aga kasvas ilusti järgi ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 2 rasedust, mis jäidki tühjaks lootekotiks ja nüüd juba 4-aastane laps, keda arvati ka peetunud raseduseks kuna oli 2 nädalat väiksem kui päevade järgi pidi olema. Ta sündis ka 2 nädalat hiljem kui vm järgi. Nii, et kõik võib olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et vara muretseda. Nii vara ei pruugi näha olla veel midagi. Mul kahjuks oli sarnane olukord ja ei lõppenud hästi. Ära kaota lootust, väga paljudel lõppeb hästi! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 07:53; 28.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka veel umbes 6+2 või 6+3 südametööd ei leitud ega loodet nähtud. Arst küll ütles et rebukoti alge(?) on olemas vms.. 1,5 nädala pärast oli südametöö ilusti olemas.

Jah, on nii ühtpidi kui teistpidi kogemusi, aga katsu see nädal ilusti rahulikult ära oodata. Rasedus võib lihtsalt olla ka arvatust väiksem.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:17; 27.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ära muretse. Läksin samuti umbes samal ajal kontrolli kuna test oli positiivne aga samas määris õrnalt. Ultrahelis nähti vaid tühja lootekotti. Kohe ütles naistearst, et pole midagi teha ja puhastusele saata. Mina siis vastasin, et ootame veel, kuna tean millal rasestuda sain. Ja see rasestumine toimus nädal hiljem kui arst päevade järgi arvas. Läksin 2 nädala pärast uuesti ja süda lõi:) Hetkel juba ootan sünnitust. Tähtaeg homme käes ????

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:45; 27.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ära muretse. Läksin samuti umbes samal ajal kontrolli kuna test oli positiivne aga samas määris õrnalt. Ultrahelis nähti vaid tühja lootekotti. Kohe ütles naistearst, et pole midagi teha ja puhastusele saata. Mina siis vastasin, et ootame veel, kuna tean millal rasestuda sain. Ja see rasestumine toimus nädal hiljem kui arst päevade järgi arvas. Läksin 2 nädala pärast uuesti ja süda lõi:) Hetkel juba ootan sünnitust. Tähtaeg homme käes ????

päris hirmutav et arst ise oleks kohe puhastusele saatnud..

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:17; 27.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ajalises mõttes võib tõesti olla, et lootekott võib tunduda tühi ent ometi on loode olemas. Pigem on muret tekitav südametöö puudumine. Kui UH tehtud riiklikus siis nende aparaadid ei pruugi olla kõige paremad. Näide Ida-Tallinna Keskhaiglast kus südametöö ei tuvastatud ja järgneval päeval Šoisi juures oli südametöö täiesti olemas. Täpselt enam ei mäleta, aga rasedus oli 5 millegagi.</p>

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ära muretse. Läksin samuti umbes samal ajal kontrolli kuna test oli positiivne aga samas määris õrnalt. Ultrahelis nähti vaid tühja lootekotti. Kohe ütles naistearst, et pole midagi teha ja puhastusele saata. Mina siis vastasin, et ootame veel, kuna tean millal rasestuda sain. Ja see rasestumine toimus nädal hiljem kui arst päevade järgi arvas. Läksin 2 nädala pärast uuesti ja süda lõi:) Hetkel juba ootan sünnitust. Tähtaeg homme käes ????

päris hirmutav et arst ise oleks kohe puhastusele saatnud..

Jah. Ise ka mõtlen, et kui paljud naised tegelikult ongi puhastusele läinud peale seda. Ometi oleks süda mõne aja pärast tööle hakanud ja loode täitsa näha olnud. Kurb jah.

 

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:45; 27.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ära muretse. Läksin samuti umbes samal ajal kontrolli kuna test oli positiivne aga samas määris õrnalt. Ultrahelis nähti vaid tühja lootekotti. Kohe ütles naistearst, et pole midagi teha ja puhastusele saata. Mina siis vastasin, et ootame veel, kuna tean millal rasestuda sain. Ja see rasestumine toimus nädal hiljem kui arst päevade järgi arvas. Läksin 2 nädala pärast uuesti ja süda lõi:) Hetkel juba ootan sünnitust. Tähtaeg homme käes ????

päris hirmutav et arst ise oleks kohe puhastusele saatnud..

Jah. Ise ka mõtlen, et kui paljud naised tegelikult ongi puhastusele läinud peale seda. Ometi oleks süda mõne aja pärast tööle hakanud ja loode täitsa näha olnud. Kurb jah.

Ega see tegelikult nii kiiresti käi, ja alati saab vahetult enne puhastust UH-d paluda. Vahel on ooteaeg nii pikk, et puhastus algab juba kodus iseeneslikult ja sel juhul haiglas ainult kontrollitakse, kas kõik puhastus ära.

Teemaalgataja – olukord on 50/50. Mul on sellises olukorras läinud halvasti (hiljem algas verejooks ja rasedus katkes) ja järgmisel korral hästi (paar nädalat hiljem tehtud UH-s oli ka südametöö näha). Peale ootamise (ja lootmise) ei saagi midagi rohkem teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka oodata. Ise lükkasin puhastust 2 korda nädala kaupa edasi. Lõpuks algas loomulik katkemine, mis polnud nii jube kui tabletiabort oleks mulle emotsionaalselt olnud. Siis oleks kindlasti kripeldama jäänud. Tuttav ei tahtnud oodata ja tal lõppes tabletiabort operatsiooniga, mis oli traumeerivam ja taastumine pikem. Jäin 2 kuu pärast uuesti rasedaks ja hetkel 4+4 🙂 . Nii et kui peaks juhtuma, et see sul hästi ei lõppe (mis on kahjuks väga levinud), siis pärast katkemist on pigem kerge uuesti rasedaks jääda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 07:53; 28.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ajalises mõttes võib tõesti olla, et lootekott võib tunduda tühi ent ometi on loode olemas. Pigem on muret tekitav südametöö puudumine. Kui UH tehtud riiklikus siis nende aparaadid ei pruugi olla kõige paremad. Näide Ida-Tallinna Keskhaiglast kus südametöö ei tuvastatud ja järgneval päeval Šoisi juures oli südametöö täiesti olemas. Täpselt enam ei mäleta, aga rasedus oli 5 millegagi.</p>

See, et järgmisel päeval südametöö näha oli, ei näita küll midagi – see ju ühel hetkel tekibki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin, kas siis, kui lootekott tühi, ka rasesusaegsed vaevused esinesid? St kas enne esimest ultraheli on võimalik n-ö ennustada, kas ikka “päris” rasedusega tegemist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin, kas siis, kui lootekott tühi, ka rasesusaegsed vaevused esinesid? St kas enne esimest ultraheli on võimalik n-ö ennustada, kas ikka “päris” rasedusega tegemist?

Jah, mu sõbrannal olid kõik tunnused (iiveldus, väsimus), aga süda ei hakanudki lööma kahjuks.

TA, kas käisid arstil ära? Loodetavasti said/saad häid uudiseid.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lootekott tyhi ja jääbki tyhjaks, siis seal (enamasti) loodet ei olnudki algusest peale. Hakkaski arenema ainult lootekott, mis kasvas, samuti kasvab ka hcg ja esinevad erinevad symptomid. Selline rasedus v6ib kesta isegi kuni 10 n, kuniks ise katkeb. Teine variant, kui on näha lootekott ja loodet, aga sydametööd ei ole. Seda nimetatakse pigem peetumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.
Tänan kõiki julgustamast! Kahjuks siiski eile UH-ga vaadates arengut vahepeal ei olnud toimunud. Arst pakkus äraootavat taktikat, kutsus kontrolli mõne nädala pärast ja loodab, et keha alustab ise puhastumist. Täna hommikul algaski juba erepunane määrimine. Lootsin veel viimse hetkeni, täna oleks 8+0 pidanud olema. Kõik raseduse tunnused olemas ja enesetunne justkui läheb iga päevaga isegi kehvemaks (iiveldus, väsimus jm). Eks seetõttu ka oli raske seda uskuda. Aga mis parata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:11; 05.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine 6+5 ja tühi lootekott