Esileht Beebi ja mitmikud 6,5 kuune laps kaalub 11,6kg

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: 6,5 kuune laps kaalub 11,6kg

Postitas:

Palun teie arvamusi. Kuni 5. elukuuni võttis laps väga palju kaalus juurde. Viimane kuu (6 kuu) võttis õnneks ainult 400g.
Nüüd käisime perearsti juures süstimas ja laps pandi ka kaalule. Pojake on poole kuuga 500 grammi juurde võtnud…
Perearst on kül varem kaalunumbrit teemaks võtnud, aga täna ei öelnud midagi. Koju jõudes hakkasin mõtlema, et äkki peaks lapsega mingi spetsialisti poole pöörduma?
3 nädalat oleme söönud köögiviljapüreed, muidu rp laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 22:27; 07.02 22:32; 07.02 22:54; 08.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun teie arvamusi. Kuni 5. elukuuni võttis laps väga palju kaalus juurde. Viimane kuu (6 kuu) võttis õnneks ainult 400g.
Nüüd käisime perearsti juures süstimas ja laps pandi ka kaalule. Pojake on poole kuuga 500 grammi juurde võtnud…
Perearst on kül varem kaalunumbrit teemaks võtnud, aga täna ei öelnud midagi. Koju jõudes hakkasin mõtlema, et äkki peaks lapsega mingi spetsialisti poole pöörduma?
3 nädalat oleme söönud köögiviljapüreed, muidu rp laps.[/tsitaat]

sünnikaal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palju ta sündides kaalus? Rp lapsed võivadki võtta kaalus juurde 2kg kuus. Mu lapsed võtsid ka. Kui rohkem liigututama hakkasid, kadus kaal nagu nõiaväel ja kaheaastaselt kaaluti meil vaid 10-12kg ringis 🙂 Rpaga oleks teine lugu, aga rp-ga üle sööta ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:32; 07.02 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi jah, unustasin. Sünnikaal 4244g. No aga ikkagi, seda kaalu on palju ju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 22:27; 07.02 22:32; 07.02 22:54; 08.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see teeb ju keskmiseks kaaluiibeks ainult u 1,natuke kg kuus 🙂 Ära pabista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:32; 07.02 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem ei muretsenudki, aga tänane kaalunäit pani mind muretsema. Peaks ju juba pidurduma see kaalus juurde võtmine…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 22:27; 07.02 22:32; 07.02 22:54; 08.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka laps võttis kuni 6nda kuuni 1kg juurde. kuna aga pikkus oli kaaluga tasakaalus siis arst kiitis. Küsisin ka arstilt et kas tasub üldse muretseda kui lapse kaal suureks läheb siis arvas et kuni laps pole ise liikuma hakanud sisi eriti ei tasu. kui roomab või kõnnib siis ei tohiks enam nii palju kaalu juurde tulla.
Kas teil peres on ntx ülekaalulisi? ehk asi geneetiline kuid sama mina sinu asemel ei muretseks 🙂 nats raske vast tassida on kuid muidu pole hullu 🙂

Millal sl laps sündis kui küsida tohib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:19; 09.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tittede jaoks ei ole kaalupiirangut olemas. Seega mina ei muretseks. Või kui, siis sellepärast, et ei jaksa nii suurt tassida. Mu laps kaalus kuski 1.5a kandis nii palju (1a 10,5kg, 2a 12.5kg) ja oli titena närb (võttis juurde 1kg vaid esimesel kuul ja edasi 500-600g kuus, meie arst seda piisavaks ei pidanud). Seega – jälle probleem.

Hoiatan, et kui lapsel kaalukasv pidurdub ja paar kuud midagi juurde ei tule, siis ära muretsema hakka – eks ta juba kosus ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minu poiss, kelle sünnikaal oli paar gr alla nelja kilo kaalus 6-kuuselt sama palju, kõik puhtalt rp-ga kogutud. sealtmaalt hakkas kaalu väga napilt juurde tulema, sest muutus aktiivsemaks ja aastaselt oli täitsa normkaalus. ei muretsenud ei arst ega mina, ainult raskevõitu oli sellist jõmmi süles tassida.
nüüd on 9-aastane ja kaalult harju keskmine.
üsna sarnased kaalunumbrid olid ka minu õe rp lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 5 kuuselt üle 10kg, sünnikaal 3838g.
Praegu(1a3k) pole veel 12kg täis 🙂 Rp laps.

Kui liikuma hakkas siis kaal pm seiskus:)
Ära muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 k ongi see kõige hullem trullaperiood, küll varsti asi paraneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta sul veel ei rooma ja käputa, siis pole üldse hullu. Kui liikuma hakkab, siis enam kaalu juurde ei tule ja vabalt võib 1a vanuses kaaluda ka sama 11-12 kg. Meie üks lastest kaalus sündides 3,6 kg, aga 6-kuuselt 12 kg!!!! 1a ka 12,6 kg . Nüüd on teismeline ja sale laps, klassis üks väiksemaid:) Rinnapiimaalpsed ongi paksukesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka rp laps. Aga vot ei ole trulla olnud. Saab hetkel 9 k ja pole veel 8 kg täis.Pikust on 72 cm. Sööb 3 korda tahket + siis piima ka. Nüüd viimane kuu võttis hoopis alla. 2nädala pärast uuesti kaaluma. Sünnikaal 4380g ja 54 cm roomab mitu kuud juba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll oli väikse sünnikaaluga laps (2700g), aga juurde võttis seeest tohutu kiirusega ja oli päris pontsakas. Tohutu kiirusega hakkas alla võtma siis, kui liikuma- rahmeldama hakkas. Nüüd 2a ja suhteliselt kergeke võrreldes osade temaealistega(12kg vist on saavutatud lõpuks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei rooma ega käputa, aga kuna kaalu nii palju, siis tal ju raske selle liikuma hakkamisega. Füsioterapeut ütles, et lapse liigestele tuleb tohutu koormus selle kaaluga. Varem ei muretsenud eriti kaalu pärast.
Miks ma siin arvamusi küsin, on seepärast, et eelmine kuu nagu juba kaalukasv pidurdus (kõigest +400g) aga no nüüd poole kuuga 500g juures ja teine pool kuud ees ju veel…
Meil ei ole ainult 6 kuu trullaperiood, meil on see trullaperiood sünnist saati olnud.
Laps sündis juulis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 22:27; 07.02 22:32; 07.02 22:54; 08.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kaalus sündides 4300g. Esimestel kuudel tuli ikka 1,5 kg juurde, 6-kuuselt kaalus 10kg 430g. Aastaselt kaalus 12kg 600g. Praegu kohe kahe-aastseks saades kaalub 14 kg. Laps sai ainult rinnapiima ja kõik inimesed tegid ikka suuri silmi, kui minu \”michelini\” nägid. Minu poiss jättis ka roomamise vahele ja hakkas hoopis käputama Seega – vaata paar kuud, mis see kehakaal teeb. Rinnapiima osakaal hakkab vaikselt vähenema ja liikumist tuleb juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis täpselt 4 kilosena ja hakkas ka mõnuga kaalu kohe koguma, samuti ainult rinnapiimal. 6-kuuselt kaalus 10,6kg, praegu 9-kuune ja kaalub 11,5kg. Viimased kuud ongi see kaal kogunenud niimoodi, et vahepeal võtab 2 nädalaga mingi 600g juurde, siis nädalaga 400g maha, siis paari päevaga 300g juurde, 500g maha, siis vahepeal seisab mitu nädalat jälle. Roomama hakkas meil alles nats enne 7-kuuseks saamist, aga roomas ainult 4 päeva ja pani juba käpuli edasi. Niikui sai 8-kuuseks, tõusis juba toe najale püsti ja kohe hakkas ka kiiresti toe najal kõndima. Arst isegi kiitis, et kõike teeb nii normaalsel ajal, et paljud kleenukesedki teevad neid samu asju palju hiljem. Mehe sugulastest ainult kopp ees, kes aina kommenteerivad, et miks ma küll oma lapse paksuks söötsin 😀 Ema mul ütles, et olin ise väiksena samasugune trulla ja kasvasin samuti sellest ilusti välja:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oi jah, unustasin. Sünnikaal 4244g. No aga ikkagi, seda kaalu on palju ju…[/tsitaat]

Minu laps sündis 3360g. ülehomme saab ta 5 kuuseks ja kaalub 10kg arst ei öelnud midagi st pidas norm.et meie 4 kuune 10kg on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kas oled olemas ka FB Juulibeebide grupis? Meid seal palju ja seal mõni laps samamoodi vähe suuremat kasvu 🙂 Meil seal tore seltskond, tule püstita sinna teema, saavad siis ka need emmed slle öelda ms arst neile öelnud on kui lapsel on suur kaal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:19; 09.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei rooma ega käputa, aga kuna kaalu nii palju, siis tal ju raske selle liikuma hakkamisega. Füsioterapeut ütles, et lapse liigestele tuleb tohutu koormus selle kaaluga. Varem ei muretsenud eriti kaalu pärast.
Miks ma siin arvamusi küsin, on seepärast, et eelmine kuu nagu juba kaalukasv pidurdus (kõigest +400g) aga no nüüd poole kuuga 500g juures ja teine pool kuud ees ju veel…
[/tsitaat]
Füsioterapeuti võib rahustada, et ega ta enne nendele liigestele koormust anna kui liigesed selleks valmis on…. ehk siis – suuremad lapsed lähevad täiesti õigusega hiljem liikvele, roomavad kauem, tõusevad püsti hiljem. 1) Selleks ajaks on enamus kaaluvahet kadunud; 2) Selleks ajaks on liigesed-lihased paremini arenenud. Põrandal päevläbi istessetõuse tehes saab päris head lihased 😉

Mis puutub sellesse viimase poole kuu kaaluiibesse. Selle järgi ei saa midagi otsustada. Paljud lapsed võtavad juurde hüppeliselt. 3-4 nädalat ei midagi ja siis paari nädalaga pool kilo. See võiski olla teie seitsmenda kuu kogu kaaluiive. Ja sellestki võib veel osa maha minna.

Mu teine poeg kaalus 12-kilo lähedale 6kuuselt. Aastaselt oli ta küll teistest kasvus kõvasti ees aga seda proportsionaalselt ka pikkuselt. Mingeid liigesevaevusi tal ei ole . pigem isegi vastupidi, on füüsiliselt väga hea potentsiaaliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud 6,5 kuune laps kaalub 11,6kg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.