Esileht Koolilaps 7-8 a poiste huvid

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 7-8 a poiste huvid

Postitas:

Millest huvituvad teie 7-8 aastased poisid? Kaugel need jõulud enam on…mida jõuluvana kingikotti plaanib panna?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 12:07; 11.11 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss 9-aastane. Meeldivad näpurulad, ruubiku-kuubik, tõukeratas ja rula, sõpradega nerf-püssidega luurekat, Uno kaarte mängib sõpradega, batuudil harjutab hüppeid ja saltosid. Pleista ja arvuti muidugi ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Playstationil nii Fortnite kui Minecraft, tõukerattaga võiks lõputult sõita. Olemas ka lumetõukeratas ja rula ja bmx kuid need nii huvi ei paku.

Batuut tuleb suurema vastu vahetada kuid seda mitte jõuludeks.

Jõuluvanakotti soovitakse uut Iphone, tõenäoliselt saab  selleks Iphone8.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minecraft ja Roblox

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avasin huviga selle teema. Meil on 1. klassi poiss ja sai ka mobiil ostetud. Jah, 1 h on ekraani aega. Aga et seda nüüd lapse huvideks nimetada. Kas lasete lõputult mängida? Mulle kohe üldse ei meeldi see. Mida rohkem mängib, seda vähem muud teemad huvi pakuvad mu meelest.

Saan aru, et lego kokkupanek ja pusled pole enam nii huvitavad, kui väiksena. Ja lauamänge lõputult ei jaksa nendega mängida. Aga mis siis edasi saab. Jääbki arvuti ja mobiil ainsaks huviks lastel? 🙁

Kellel suuremad juba, kas selle mobiiliga tekib mingi tasakaal ja laps ise saab aru, et natuke mängin ja siis loen raamatut ja teen trenni ka. Et muud asjad on ka toredad. Mul on vahest tunne, et ainus asi, mis teda rõõmustab on mobiiliga mängimine. Ja kõige muu kohta öeldakse, et igaaav.

Hirmutav on see natuke.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil täpselt samamoodi ekraaniaega 1h, aga kui saaks siis vist oldakski seal. Legod enam huvi ei paku niiväga, kuigi korra mainiti Super Mario komplekti. Samas see alustusrada pole just väga odav ja kahju kui seisma jääb.

Laps ise ka ei tea, mida Jōuluvana tuua vōiks.

Seega ehk kellelgi ikka häid mōtteid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 12:07; 11.11 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuluvana toob maale uue teritatud kõbla. Kui põld kena siis saab valguskaablist pisut netti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No igatahes julgustav teada, et minu 8aastane poiss pole ainuke, kelle huvideks on Roblox ja ekraanis passimine. Ta käib kahes trennis, maleringis, loeb väga palju raamatuid ja lahendab ka ristsõnu. Aga kui lubataks, oleks ainult arvutis. Kahjuks olen samuti täiesti nõutu, mida jõuluvana tuua võiks. Mitte mingid mänguasjad enam ei huvita. Uue telefoni sai just sünnipäevaks ja nüüd nagu ei tahaks rohkem midagi. Mõtlesin, et äkki kingiks käekella, siis ei pea kogu aeg telefoni pealt vaatama, kas jõuab bussile ja trenni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minecraft. Minecraft. Minecraft.

See vist ei lähe niipea üle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 9-aastane poiss. Meeldivad legod, robootika, tõuks, ujumine, lugemine, lauamängud, Uno Flip ja kõige rohkem matemaatika ning igasugune putitamine, mõistatamine jmt. Jõuluks tahab lego.

PS. Loomulikult meeldib ekraan ja minecraft ka. Aga nutitelefoni tal ei ole ja pole ka küsinud. Koolis pole need algklassides ka lubatud, nii et kellelgi pole. Kasutab kodus tahvlit.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minecraft on taas hakanud huvi pakkuma. Mängib seda praegu XBoxis.

Jõulusoovidena on maininud rula ja Nintendo Switchi, võib-olla saab rula, sest ta on liiga palju ekraanide taga.

Minecrafti lego on ka ootamas, kuigi ta enam legodega eriti ei mängi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkisime pojale 8. sünnipäevaks aktiivsusmonitori Huawei Honor Band 5. Ta on väga rahul, meeldib vaadata, palju päevas samme teeb, palju öösel magab jne. Kella õppimisel aitab samuti + õues kuuleb, kui talle helistan, sest kell hakkab käel vibreerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 3. klassi poisil nutitelefoni ei ole, aga kaupleb minu telefoniga Robloxi mängida, sest sõbrad kõik teevad seda. Playstation on teine tüliallikas, sest kokkulepitud ajast ei taha väga kinni pidada. Aga õnneks on ka Legod ja raamatud hinnas ja soovib väga jõuludeks lauamänge. Kuna ausalt ise ei jaksa nii palju neid lauamänge temaga mängida kui laps tahaks, siis oleme otsinud selliseid, mida on võimalik ka üksinda mängida. Viimane suur hitt on Star Wars Outer Rim. See on küll ingliskeelne, alguses oli vaja talle reeglid ära tõlkida ja nende kaartidega jookseb ta nüüdki vahel, et aita lugeda, aga kui selle mängu ette võtab, siis on 3 tundi hooletu. See lihtsalt on nii pikk mäng ja haarab teda täielikult. Lisaboonuseks on keeleõpe, mis paratamatult kaasneb.

Braingames.ee on üks väga hea koht, kust saab põnevaid mänge. Ka igasugused üksinda mängimise nuputamismängud lähevad meil hästi peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss saab detsembri alguseks 9. Põhiteema on X-Box ja telefon. Mängud GTA, Roblox, Minecraft, Fortnite. Käib maleringis ja lugemisringis. Sünnipäevaks tahtis arvutit, aga seda ta ei saa. Nüüd ei teagi mida kinkida. Ehk mõni X-Boxi mäng….. Meil ekraaniaja piirangut ei ole.  Inglise keele on tänu mängudele päris hästi suhu saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss ootab jõuluvanalt Nintendo Switchi. Aga just ütlesin talle, et ei usu, et jõuluvana nii kalli kingituse toob.

Ühte suuremat lego soovib ja paari XBoxi mängu.

Tundub, et lego vaimustus hakkab üle minema. Jumal tänatud! Terve elamine legosid täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-aastane tahab (järjekordset) Harry Potteri lego.
10-aastane tahab Bruderi masinaid ja mehi.

Mõlemad mängivad veel palju nii legode, autode kui igasuguste erinevate looma/koletise/dinosaurusefiguuridega, ehkki muidugi tahavad võimalusel ka arvutis olla (lubame 1 tund päevas ja kuna see lihtsalt ON nii, et 1 tund, kui õpitud ja õues oldud, siis nendepoolset kauplemist või tülisid sel teemal üldiselt ei toimu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg huvitub elektroonikast, robootikast. Loeb, liigub, meisterdab, nuputab. Umbes korra nädalas või harvemini mängib mõnes seadmes natuke.

Meil on lastetuba seadmevaba, siis pääseb muu huvitav paremini mõjule.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 19:51; 24.11 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mobiilis aega 30 minutit päevas.

 

Xboxis mängib kuskil tund aega päevas. Enamasti Minecrafti või Rockbandi. Fortnite on keelatud. Samuti GTA. Nendel on ju suur vanusepiirang, miks lubate 8-aastastel neid mängida?

 

Jõuluvana toob uue rockbandi mängu ja samuti soovib laps saada oma soovitud pildiga t-särki. Soovib ka päris kitarri, aga seda veel ei saa.

Öelge, kallid lapsevanemad, miks te kingite lastele jõuludeks nii kalleid asju nagu mängukonsoolid ja mobiiltelefonid? Keeruline on oma lastele seletada, miks jõuluvana arvates need teised lapsed paremad on. Olen asja lahendanud nii, et seletanud, et nii suuri kinke jõuluvana ei too, need on jõuluvana kätte sokutanud lapsevanemad 😀

Aga minu meelest jah on empaatiavõime inimestel aina vähenemas. Ei mõelda, mida küll teiste perede lapsed tunnevad, kui nemad nii suuri kinke ei saa. Rahaliselt oleks võimalik, aga ma mõtlen ka teistele ja ei soovi teha jõuludest mingit ostupüha.

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 22:35; 24.11 11:20; 24.11 11:25; 24.11 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin oma 8aastase poisi jõuluvana nimekirja ette 🙂 seal seisab:

  • Lego Mario stardikomplekt
  • Lego City teenindusjaam
  • Lego City jäätiseauto
  • Lego Friends glämping

Edasi kirjas, et kui saad, siis too:

  • 200 robuxi (miski virtuaalraha Robloxis, mida ma ei ole nõus ostma 🙂
  • Nintendo Switch (neist ma ei tea midagi, meil ühtki sellist mängukonsooli vms ei ole).

Sellega nimekiri lõppeb.

 

iPhone ei kingiks küll 8aastasele, no milleks 🙂 Tal on küll puutetundlik, aga nii vana Samsung, et appe enam uuendada ei saa ja tema netist jagukski ainult paariks tunniks kuus (üldse ilma netita paketti ei pakuta millegipärast). Kodus saab kasutada oma tahvlit, aga ma ei kujuta ette, miks tal peaks olema ahvatlus veel tänaval telefonis surfata.

 

Ainsad asjad, mis meil ekraaniajaga võistelda suudavad, on mõned sellised päevikustiilis teismeliste raamatud, neid enne käest ei panda, kui loetud või kui ma just magama ei aja. Kes pole proovinud, siis katsetage:

  • Ühe äpardi päevikud  (eesti keeles praegu ilmunud mingi 12 osa)
  • Tom Gatesi raamatud (äkki mingi 8 osa)
  • 13-korruseline puuonn ja 26-korruseline puuonn
  • Pate päevaraamat
  • Luuseri päevikud (mingid paar esimest osa neelas, edasi jättis juba pooleli, et hilisemad ei olnud nii huvitavad)
  • Lasse ja Maia detektiivisari võib ka peale minna, aga minu poiss neid niimoodi ei neela nagu ülalmainituid
  • Ja lisaks muidugi kõik Miki-Hiire jm koomiksikogud

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 09:38; 24.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelge, kallid lapsevanemad, miks te kingite lastele jõuludeks nii kalleid asju nagu mängukonsoolid ja mobiiltelefonid?

Ma olen juba jõudnud täheldada, et pärast on vanem veel lõhkise küna ees ka – jõuluvana ju tõi, kuidas mina nüüd lapsel lapse oma asja kasutamist piiran? Tahes-tahtmata mõjub karistusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 19:51; 24.11 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelge, kallid lapsevanemad, miks te kingite lastele jõuludeks nii kalleid asju nagu mängukonsoolid ja mobiiltelefonid? Keeruline on oma lastele seletada, miks jõuluvana arvates need teised lapsed paremad on. Olen asja lahendanud nii, et seletanud, et nii suuri kinke jõuluvana ei too, need on jõuluvana kätte sokutanud lapsevanemad????

Aga minu meelest jah on empaatiavõime inimestel aina vähenemas.

Su 8-aastane usub üldse jõuluvana veel?
Minu pärast teised “kallid lapsevanemad” kinkigu, mida tahavad. Ma valin ka oma lapse soovide hulgast midagi.
Meil näiteks majapidamises puudub asi nimega xBox. Ütle, kallis lapsevanem, milleks teil üldse on see, mille kasutamist lisaks veel piirama peab? Mida teiste perede lapsed tundma peavad, kelle vanemad selle ajaraiskaja ostmist otstarbekaks ei pea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 11:00; 24.11 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelge, kallid lapsevanemad, miks te kingite lastele jõuludeks nii kalleid asju nagu mängukonsoolid ja mobiiltelefonid? Keeruline on oma lastele seletada, miks jõuluvana arvates need teised lapsed paremad on. Olen asja lahendanud nii, et seletanud, et nii suuri kinke jõuluvana ei too, need on jõuluvana kätte sokutanud lapsevanemad????

Aga minu meelest jah on empaatiavõime inimestel aina vähenemas.

Su 8-aastane usub üldse jõuluvana veel?

 

Minu pärast teised “kallid lapsevanemad” kinkigu, mida tahavad. Ma valin ka oma lapse soovide hulgast midagi.

Meil näiteks majapidamises puudub asi nimega xBox. Ütle, kallis lapsevanem, milleks teil üldse on see, mille kasutamist lisaks veel piirama peab? Mida teiste perede lapsed tundma peavad, kelle vanemad selle ajaraiskaja ostmist otstarbekaks ei pea?

Me saime selle tasuta 😀 Ja natuke oleks imelik tõesti pojale öelda, et näe kõigil on, aga meie sulle üldse ei luba. Nii et ikka lubame. Aga mõistlikke mänge mõistliku aja vältel. Imelik? Ei usu.

Ma ju sean eakohased piirid. Sugulase 7-aastane mängib õhtud läbi Fortnaiti. Mina ei luba üldse. Jah, on raske kuulata, kuidas “kõik ju mängivad,” aga arvan, et teen õigesti. Ja siiralt usun, et näiteks Minecraft arendab, ja 9-aastase tütre pealt näen ka Robloxi mängude positiivset mõju: ta oskab päris hästi nüüd inglise keelt! Nii sõnas kui kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 22:35; 24.11 11:20; 24.11 11:25; 24.11 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su 8-aastane usub üldse jõuluvana veel?

Minu 8-aastane on küsinud, et ütle, kas tegelikult tood sina kommi sussi sisse jne. Ma olen öelnud midagi sellist, et kas ta arvab, et ma tooksin talle iga päev miskeid üllatusmune ja muid vidinaid. Siis ta arvab, et ega vist ja sinna see jääb. Et eks kahtluseuss närib, aga ma pole ei kinnitanud ega ümber lükanud.

Ise oma lapsepõlvest mäletan, et mul nagu ajus kuskil oli teadmine, et ega vist pole ei päkapikke ega jõuluvana, aga ma ikkagi nagu tahtsin uskuda ja tundus põnev mäng selline, ja kui kuuse alla kingid ilmusid, siis nagu ikkagi suutsin nii asjasse sisse minna, et ikkagi uskusin ka, et päkapikud tõid, nii et nats mängisin kaasa, aga nats panin end ise uskuma, et kõik on päriselt. ja kui väga tahad midagi uskuda, siis usudki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 09:38; 24.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ma tahaks, et ideaalses maailmas poleks ühelgi lapsel piiramatut ligipääsu konsoolidele, youtube’ile ja nutimängudele, aga kahjuks pole see kuidagi võimalik.

TikToki oma lastele ei luba. Tütar vaatab neid tantsuvideoid Youtube’ist ja õpib nad hetkega selgeks, tantsib tõesti hästi ja näha on, et andekas. Seda luban edasi arendada ????

Mu 8-aastane tõesti usub nii päkapikke kui jõuluvana. Jõuluvana puhul ta ütleb, et ta teab küll, et jõuluvana ei jõua igale poole ja näitlejad käivad kostüüm seljas kodudes. Päris jõuluvana ei jõua igale poole.

Mehevenna 4-aastane tütar näiteks omab tahvelarvutit, millel pole ajapiirangut ja tal on seal TikTok. On see normaalne? Ketrab neid videoid lõputult. Jällegi keeruline selgitada oma 9-aastasele tütrele, miks tema ei või. Selgitangi siis, et osad vanemad ei hooli ega viitsi oma lastega tegeleda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 22:35; 24.11 11:20; 24.11 11:25; 24.11 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me saime selle tasuta ???? Ja natuke oleks imelik tõesti pojale öelda, et näe kõigil on, aga meie sulle üldse ei luba.

Kummaline filosoofia lihtsalt. Jõuluvana ei või konsooli tuua, kui tahab empaatiline olla, aga kui tasuta saadakse, siis pole mingeid segatud tundeid, sest “kõigil on” (kuigi pole).
Sõnaga – hoia oma empaatiajutt ja manitsused endale, siis on kõik hästi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 11:00; 24.11 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, kui kellegi ema või isa ostab lapsele konsooli, on seda lihtne selgitada. Aga kui selle toob jõuluvana, kes vaatab ju suuresti laste käitumise järgi, kellele kui häid asju tuua, siis tõesti on keeruline oma väga tublidele lastele seletada, miks mingid kehva õppeedukuse ja käitumisega lapsed suuri kinke saavad.

 

Ja ära pabista, me oleks ostnud konsooli, kui tasuta poleks saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 22:35; 24.11 11:20; 24.11 11:25; 24.11 13:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps 7-8 a poiste huvid