Tegelikult on ju hirm pead vee alla panna inimesel täiesti põhjendatud hirm – inimene on kuivamaa loom ega saa hingata, kui pea on vee all.
Ju need 7a algajad, kes panevad pead vette ja sukelduvad, on käinud juba noores eas tihti lastebasseinis/veekeskuses sulistamas, suvel rannas sulistamas ehk vees olemisega väga harjunud. Ja siis jõudnud juba järgmise sammuni, et nad ei karda panna pead vette ega hüpata/sukelduda.
Alguses peaks kartlikul lapsel olema madalas basseinis sulistamine, liumäest madalasse vette liu laskmine (mis lapsele on lahe ja huvitav) ja las laps harjub sellegagi, et nende tegevuste käigus vett näo peale pritsib.
Edasi võib õpetada, et nägu vees olles ei tohi mitte kunagi hingata sisse – ainult välja või hinge kinni hoida. Näit. meil oli selline harjutus, kus kõik seisid reas ja panid näo käte vahele ja puhusid vette mulle, siis tõstsid pea jälle veest välja ja hingasid sisse. Soovitati teha ka kodus vannis. Ka päris algajad lapsed said sellega hakkama ja tekkis veendumus, et nägu vette pannes sa kohe ei lämbu ära ja kui õhku jääb väheks, siis sissehingamise võimalus on pea veest välja tõstmise kaugusel alati olemas (madalas vees, kus pea ulatub seistes üle veepinna, see kehtib).
Edasi tulid juba madalas vees põhja kükitamised, korgi tegemine jne.
Hüppamine ja sukeldumine tulid veel hiljem.
Kuigi, meeldima näo vettepanekul tekkiv tunne kindlasti kõigile lastele ei hakanud ja need kaldusid eelistama ikka ujumisstiile, kus nägu on veest väljas.