Esileht Koolilaps 7.aastase lapse kaal

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: 7.aastase lapse kaal

Postitas:

Kuidas ma peaksin nüüd kooliarsti mõistma? Käisime kontrollis lapsega ja kaalub 23kg. Arst ütles, et kaalukõveral on see tugevalt allapoole keskmist ja see on väga muretsemapanev ja nemad hakkavad nüüd lapse kaalu jälgima. Ja seda kõike nad rääkisid lapse ees kes muidugi pärast kabinetist lahkumist oli väga paanikas, et mis tal viga nüüd on. Laps on üliliikuv ja sööb nagu hobune. Ta ei saagi aastas ju mitu kilo juurde võtta kui ta liigub päevad läbi koduõues. Lasteaia ajal oli arstil väike mure lapse pikkuse pärast, et ei viska pikkust juurde, beebina oli probleem liiga pontsakas ja nüüd on häda, et liiga kõhna jne. Ma ei saa aru mismoodi on 7.aastase kaal 23kg tugevalt alla keskmise? 7-aastane peab kaaluma siis 35kg või?
Pikkust vist oli 127cm.
Ma ise ka lühike 160cm ja 55kg ja õde mul sama pikk ja mingi 52kg. Suht kõik oleme jupatsid. Kas arst on loll või peaks laps rohkem kaaluma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-aastane kaalub 24kg ja pikkust on 123cm. Oleme endokrinoloogi juures jälgimisel. Perearst suunas. Meie last suunati väikese kasvu pärast, et kas on vaja juurde hormoonravi. Seni on vereproovid kõik korras olnud, sh kasvuhormoon. Käime endokrinoloogi juures 2x aastas. Kuna analüüsid on kõik korras, siis arst ütles, et seniks kuni laps kasvab aastas vähemalt 4cm, siis mingit ravi lisaks ei ole vaja. Ainult D vitamiini soovitas kindlasti aastaringi anda.

Meie laps on väga kehva sööja, kuid kasvu ja pikkuse suhe pidi nii perearsti kui endokrinoloogi sõnul korras olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on laste kehamassiindeksi järgi normkaal. Alla keskmise, aga siiski täiesti normis.

Kui vaadata kasvukõveraid, siis pikkuses on ta natuke üle keskmise ja kaalus natuke alla keskmise – võibolla see ajas kooliarsti paanikasse?

Või siis äkki ta lihtsalt ei oska graafikuid lugeda? Ma näiteks käin praegu rasedana ämmaemanda juures, kes märgib hoolikalt mu rasedakaardi graafikule emakapõhjakõrgust – kolm mõõtmistulemust on ta sinna märkinud ja kõik kolm on vales kohas. Täiesti hämmastav, kusjuures iga kord on see vale koht mingi erineva loogikaga sattunud – ei ole nii, et alati oleks sama viga. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu kohe 8 saav laps on 126cm ja 22kg. täiesti keskmine näeb välja…st kaalu-pikkuse suhe…lühem suts jah enamikust eakaaslastest… aga mitte kõige lühem…ma ütleks et su laps täitsa normaalne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti rumal arst. Laps täiesti eakohane ja keskmine. Mul endal tüdruk 129 pikk ja 24 kg. Ja ei ole midagi ülipeenike, täiesti normaalne, temast on ikka palju peenemaid lapsi.
http://www.allprint.ee/p/TKK_2Aa.gif

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu varsti 8 saav tüdruk on 127cm ja 21kg. Arst iga kord ütleb, et kaalub alla keskmise, aga muud midagi. Kondine on küll. Paljude söökidega pirtsudab, ka magusaga, aga üldiselt sööb siiski hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps oli aastaid allpool graafikuid. Pikkuses oli sees, aga kaalus polnud graafikus.

Nüüd on 10a5kuud. On altpoolt teisel joonel, pikkuselt 4. joonel altpoolt. Klassis on reaalselt kõige väiksem. Kasvab pidevalt ja omas graafikus.

Mina ei ärrituks kooliarsti peale. Tausta ta ei tea, seega pole vaja midagi ka arvata.

Ahjaa…meie tüdruku on tulnud nüüd vahel jutuga, et ta on paks. Õnneks ta ikka veel sööb, kuigi kunagi pole ta eriti palju söönud.

Laske lapsel rahus kasvada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma kahtlen, kas ta oli üldise sul kooliarst? Mu teada on kooliõed igal pool ja arst vaid Rocca al mare erakoolis. saan aru, et tegu on tüdrukuga? Ma ei tea, kui kaua ta on juba 7-aastane olnud, aga vaatasin võrdluseks oma poisi 7-aastase sünnipäeva mõõtmine tulemuse: pikkus 119 cm ja kaal 20,4 kg. Nüüd on 9,5 aastat ja pikkust u 134 cm ja kaalu 27 kg. On olnud koguaeg kõhna, lühike, kusjuures ei ütleks, et vähe sööb. Valib, kuid sööb piisavalt. Tema lasteaias ja klassis on olnud alati ka paar poissi veel lühemad.
Minu meelest see meedik hirmutas asjata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaalub 6,5-aastane 126 cm pikk tüdruk 24 kg, minu arust täiesti keskmine, isegi pehmevõitu. Nii et ei usu, et temast sentimeetr pikem ja kilo kergem, 127 cm pikk ja 23 kg, laps kuidagi midagi äärmuslikku oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selles vanuses 22kg ja 122cm, praegu on 12a kaal 34kg ja 155cm. Perearst oli mures ainult siis kui tita oli, pidavat kondine olema. Raske oli ainult pikkade pükstega, need mis ilusasti üleval seisid olid peaaegu põlvini, retuusidele ajasin ka kummipaela juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane poiss, 133cm pikk ja kaalub 29kg.
Pole ei paks ega peenike, parajalt sportlik ja veidi lihastes poiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg oli suvel enne kooliminekut kontrollis käies (vanus 7a5k) 132cm ja 23kg. On tõesti KMI järgi alakaaluline, aga vereanalüüsid olid korras ja perearst muretsemiseks põhjust ei näinud. Ta on väga kehv ning valiv sööja ja ma ei saa ju last vägisi sööma sundida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne igasuguseid järeldusi tuleks vaadata vanemate lapsepõlve. Kui vanem(ad) oli lühike ja kõhn, siis on ju laps sama moodi geneetiliselt loodud. Enne kõike tulekski vereproov teha. Kui analüüs korras, siis on laps terve ja tuleks teema rahule jätta.
Minu 7-aastane on 142 cm ja 32 kg. Minu arvates täiesti normaalne, sest ma olin lapsena pikka kasvu ja kõhna. Mees samuti pikka kasvu. Koolis näeb ta välja kummaline, nagu oleks kaks aastat klassi kordama jäänud, sest 3. klassi lastega sama mõõtu või pikem. Sotsiaalselt ikka 7-aastane, mitte grammigi rohkem. Meil jälle probleemiks see, et ei käitu oma pikkusele vastavalt, sest käitub vanusele vastavalt ja täiskasvanutel on sellest keeruline aru saada.

Ärge lapsele küll liiga tehke. Las olla aktiivne ja kribu. Mõni ongi selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poeg oli ka 7 aastaselt 122cm ja 22 kg. Nüüd on juba täiskasvanu ja 164 cm ja 50 kg. ma ise ka samasugune.kuigi lähenen juba 50-nele.
omal ajal ka käisime endokrinoloogi juures ja käeluudest tehti pilt. saime ka kinnitust et kui kasvab aastas vähemalt 4 cm, meie oma kasvas 5 cm kaupa, on kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-ne poiss on 27 kilo ja kasv on 140. Kogu aeg on peenike olnud, aga arst mingit häiret pole tõstnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11a peaaegu 150cm pikk ja alla 30kg jalg 35-36 oleneb jalanõust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on väga tihe suhe perearstiga. Olen kooliõe teenustest loobunud, kirjutanud vastava paberi.
Minu pea 8-aastane on 21kg (enne kooli kaaluti). Pikkus 121cm. Tema 10-aastane vend on 134cm ja 28kg. Mõlemad lapsed on kribud. Ega meiegi pole teab mis hiiglased (mina 164 52kg; mees 175 69kg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. laps, poiss, oli 7-seks saades 122,5 cm ja kaalus umbes 22 kg. 1. klassis oli keskmine nii pikkuse kui kõhnuse/paksuse osas.
2. laps, poiss, oli 6 a 8k vanuses 128 cm ja natuke alla 30 kg, selline tugevama kehaehitusega laps.
Mina olin täpselt sama vanalt 124 cm ja 20 kg, kõhna, aga ei midagi ebanormaalset. Pikkuselt olin 1. klassis tüdrukutest viies, ehk pikemate hulgas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see keskmine kaal siis olema peaks? Mul 7a 4k poiss 128 cm pikk ja 26-27 kg vahel kaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema: Laps on üliliikuv ja sööb nagu hobune.
Isa: ???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps 7.aastase lapse kaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.