Esileht Ajaviite- ja muud jutud 7 lapsega üksi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: 7 lapsega üksi

Postitas:
Kägu

http://www.ohtuleht.ee/459924#2
Lugu on kurb kuid kommentaarid on enamasti südant kriipivad. Minu arust on enamik eestlasi lihtsalt südametud ja õelad.
Igas riigis on neid kes on väga tublid ning neid kes on saamatud kuid euroopalik arusaam on, et kõikidel on õigus elada ja paratamatult peab aitama ka neid kes endaga toime ei tule. Mis rahvas on see, kes arvab, et imikuga ema peab kannatama külma kuna ei tule mingil põhjusel endaga toime. Ja siis räägitakse kui hästi Eestil läheb- minul on praegu häbi olla eestlane.
See ema näib hoolivat oma lastest; toidab rinnaga ning ei ole aru saanud, et lapsed hooletusse oleks jäetud.
Absoluutselt igaüks meist võib sarnasesse olukorda sattuda. Pole mõtet enam tagantjärgi targutada kas, kus ja mis. Olukord on selline nagu on ja lapsed peavad elama normaalsetes oludes.
Igaljuhul praegu on väga raske olla ja seda eelkõige eestlaste pärast, kelles on nii vähe kaastunnet ja mõistmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: 7 lapsega üksi

Ilmselt sa lugesid kommentaare valikuliselt. Seal kirjutavad ka seda naist tundvad inimesed, et ärge mitte mingil juhul talle raha kandke, sest see juuakse kohe maha. Ja et raseduse ajal oli see naisterahvas sageli juua täis ja kaarutas isegi autoga ringi. Samuti pidid teised lapsed aeg-ajalt kolki saama.
Sorry, aga mina ka sellistele kaasa ei tunne. Väikestest lastest on muidugi kahju, et neil selline ema on, aga selle naisega peaks küll midagi ette võtma.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Me elame ju sellises kliimavöötmes, kus talvel on miinuskraadid. Külma vastu ei saa midagi teha – võib ju lõunasse kolida. Eestis külmuvad igal aastal mitu inimest surnuks.
Et talvel külm poleks, tuleb kütta. Kas keskküttega, ahjuga või elektriga. Kui peale kütmist on elamine ikka külm, tuleb elamu soojustada.
Ma tean ise väga hästi seda tunnet, et elamine on külm. Meil on vana maja (1970a ehitatud kortertorn). Kütte eest küsitakse talvel 1 kuus 250 euri, aga toas on ikka 15 kraadi sooja. Seinad lihtsalt ei pea. Vaja oleks renoveerida, aga elanikud ei jõuaks seda kinni maksta.

Please wait...

Postitas:
talent

Ei tea, ei tunne seda naist, aga… no ju siis olen empaatiavõimetu koll, aga ma ei oska talle kaasa tunda.
Lastest kahju, seda küll, nemad pole süüdi, et siia ilma toodeti, kuid see proua… No ei suuda kahju tunda.

Lapsed peaks hoiukodudesse jagama, sest selline virelemine on neile väga-väga halb. Ja proua saaks lapsed tagasi siis, kui on TÕESTANUD, et saab eluolu ja majandamisega hakkama.

Please wait...

Postitas:
Kägu

On see ema, mis ta on. Aga lapsed ei peaks ikkagi kannatama tühja kõhtu või külma tuba. Lastest on kohutavalt kahju, ega nemad pole selles süüdi, et neil sellised vanemad on.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga raha andmisel ei ole ju mõtet kui inimene majandada ei oska. Tavaliselt selles ju probleem ongi, et sellised inimesed EI OSKA MAJANDADA. Pigem peaks neid abistama söögi ja riietega. Rahaasjad aga peaksid käima läbi mingi tugiisiku, näiteks keegi vallast, kes siis aitaks neid makse maksta ja raha planeerida.

Mina ei tunne ka kaasa sellele naisele aga lastest on ka minul kahju.

Koos vanemapalgaga hakkab ta ju nüüd täitsa asjalikku raha saama millega pingutamise korral saab kenasti hakkama. Aga siin tulebki mängu planeerimis oskus. Pluss veel riigipoolne sünnioetus.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei tea, ei tunne seda naist, aga… no ju siis olen empaatiavõimetu koll, aga ma ei oska talle kaasa tunda.
Lastest kahju, seda küll, nemad pole süüdi, et siia ilma toodeti, kuid see proua… No ei suuda kahju tunda.

Lapsed peaks hoiukodudesse jagama, sest selline virelemine on neile väga-väga halb. Ja proua saaks lapsed tagasi siis, kui on TÕESTANUD, et saab eluolu ja majandamisega hakkama.[/tsitaat]

Tegelikult peaks pereema paar last kiirelt juurde tekitama, siis saab jälle veidi aega lapserahadega edasi minna.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust saab üksikema kolmenädalase lapse? Ei või igaüks sellisesse olukorda sattuda. Kui juba enne oli kitsas käes, miks siis veel üks laps? Vallalisena?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul küll ei ole häbi, et sellised sarisünnitajad hukka mõistetakse. Endal pole mitte midagi, ainult võlad, aga ikka sünnitatakse. Vaesed lapsed!

Please wait...

Postitas:
Serena

tundub, et selliseid naisi, kes leiavad end paljulapseliseks sünnitamises lihtsa äraelamisvõimaluse tuleb muudkui juurde. kui vald ei aita, tuleb kodutundele kirjutada või teeb c.pritson-tamme rääkimata loo ja headel inimestel ikka hakkab lastest kahju ning saadetakse raha. no olgu, makstakse need võlad ära…aga edasi?? tekivad uued võlad. siin aitaks vaid sotsiaaltöötajatele sundsteriliseerimisele suunamise õiguse andmine, ei muu.

Please wait...

Postitas:
Piibuga naine

Lugesin seda juttu ja ei teagi, kas mõista või hukka mõista.
Lastest on kahju, kuid mingi lahendus tuleks leida.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe kommentaare hoolikamalt – see naine on joodik, kes raha maha joob, juuatäis peaga lastega ringi sõidab (endal juhiluba pole) ja neid aeg-ajalt peksab. No mis kaastunnet sa ootad? Ta on sarisigija, kelle lastel pole lootustki elus ree peale saada, kui neid just ema käest ära ei võeta ja neil ei õnnestu normaalsesse hooldusperre elama saada…
Mul on lastest kohutavalt kahju, aga sellele emale ma mingit raha ei annaks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Seitsme lapse pealt lapserahad, sünnitoetus, vanemapalk. Eluasemelaenu kukil pole. Andke andeks, aga sellise sissetulekuga elavad Eestis paljud ja saavad hakkama. Riigi toeta. Kui on korralikud inimesed, siis laste isad maksavad lastele elatisraha kah veel.
Ju siis pole korralikud inimesed…….
Lihtsalt ei suuda sellisele emale kaasa tunda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

olen teemaalgatajaga nõus. oleme külmad, kalgid, hoolimatud.
teame täpselt kuidas teised elama peaks, teame täpselt, keda ja kuidas hukka mõista. ei ole meie seas kohta teistsugustel, rumalamatel või päris ullikestel.
mul on häbi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
N6iaElla

Mõningatel juhtudel peaks sundsteriliseerimine siiski seadusega lubatud olema.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.ohtuleht.ee/459924#2
Lugu on kurb kuid kommentaarid on enamasti südant kriipivad. Minu arust on enamik eestlasi lihtsalt südametud ja õelad.
Igas riigis on neid kes on väga tublid ning neid kes on saamatud kuid euroopalik arusaam on, et kõikidel on õigus elada ja paratamatult peab aitama ka neid kes endaga toime ei tule. Mis rahvas on see, kes arvab, et imikuga ema peab kannatama külma kuna ei tule mingil põhjusel endaga toime. Ja siis räägitakse kui hästi Eestil läheb- minul on praegu häbi olla eestlane.
See ema näib hoolivat oma lastest; toidab rinnaga ning ei ole aru saanud, et lapsed hooletusse oleks jäetud.
Absoluutselt igaüks meist võib sarnasesse olukorda sattuda. Pole mõtet enam tagantjärgi targutada kas, kus ja mis. Olukord on selline nagu on ja lapsed peavad elama normaalsetes oludes.
Igaljuhul praegu on väga raske olla ja seda eelkõige eestlaste pärast, kelles on nii vähe kaastunnet ja mõistmist. [/tsitaat]

Vat selliselt tuleks lapsed ära võtta ja ta ära steriliseerida, paljuneb nagu loom, et alkoholi jaoks raha saada.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kui vana see naine on?Vot see oleks yksikule nagu rusikas silmaauku, nad oleks täiesti võrdsed, mõlemal 7 last ja naine ilmselt sünnitaks rõõmuga veel ja veel.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vat selliselt tuleks lapsed ära võtta ja ta ära steriliseerida, paljuneb nagu loom, et alkoholi jaoks raha saada.[/tsitaat]

Ära loomi küll laima! Loom teeb enne pesa ja siis sünnitab, selle loo kangelanna seal aga…

See on VH tagajärg, see medali teine, kahvatum külg! Paraku need VH väljamõtlejad, targad ja haritud inimesed, rahva esindajad, oleksid pidanud ette nägema ka sellised stsenaariumid ja välja mõtlema ka vahendid, mismoodi raha saamise eesmärgil ilma sündinud kodanikud üles kasvatada, kui nende vanematel vastav tahe ja võimalus puudub! Eriti küüniline on pakkuda sünnitamise eest aasta jagu rahastatud elu IGAÜHELE kel vabrik töötab, vaatamata sellele, et pead pole otsas… Nüüd riik appiiii!

Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]olen teemaalgatajaga nõus. oleme külmad, kalgid, hoolimatud.
teame täpselt kuidas teised elama peaks, teame täpselt, keda ja kuidas hukka mõista.

[/tsitaat]

Mina küll ei ütle, kuidas ta elama peaks. Kui tal on tuju nii elada ja sellisesse ellu lapsi sünnitada, siis lasku käia. Arvan lihtsalt, et teised ei peaks seda kinni maksma. Eesti Energia ei ole ka heategevusasutus.

Ainult seda arvan küll, et kui lapsed juba väärkoheldud on, tuleks nad sealt ära võtta, ema võib ju omaette edasi elada, kuidas tahab.

Please wait...

Postitas:
amatöör

ma oleksin ka võinud sünnitada isegi rohkem lapsi – see süsteem töötab mul hästi, aga sünnitasin vaid 2. Kuna pean nad koolitama, kasvatama.Öelge miks peab ma maksumaksjana kinnimaksma selliste sarisünnitajate lõbu? Miks minu raha eest võib üks naine endale lubada luksusut elada nii nagu tahab, sünnitada üksikemana lapsi ja leida, et talle tehakse veel liiga, kui võlausaldaja tahab teenuse eest raha.
Fakt on see, et vallavalitsus leiab oma eelarvest raha, et kinnimaksta teiste kulul elava inimese eletkri, sest LAPSI ei saa hätta jätta.
Põrgusse – praegu on kõigil raske – aga keegi ei sünnita nahhaalselt lapsi juurde ja ei nõua teiste arvelt hüvesid. Kasutatada lapsi ära selleks, et saaks niisama, teiste kulul ära eldada – on nahhaalsus. Sõbranna ju teavitas, et kui seda ema ei aidata -paneb asja suure kella külge!!!

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma oleksin ka võinud sünnitada isegi rohkem lapsi – see süsteem töötab mul hästi, aga sünnitasin vaid 2. Kuna pean nad koolitama, kasvatama.Öelge miks peab ma maksumaksjana kinnimaksma selliste sarisünnitajate lõbu? Miks minu raha eest võib üks naine endale lubada luksusut elada nii nagu tahab, sünnitada üksikemana lapsi ja leida, et talle tehakse veel liiga, kui võlausaldaja tahab teenuse eest raha.
Fakt on see, et vallavalitsus leiab oma eelarvest raha, et kinnimaksta teiste kulul elava inimese eletkri, sest LAPSI ei saa hätta jätta.
Põrgusse – praegu on kõigil raske – aga keegi ei sünnita nahhaalselt lapsi juurde ja ei nõua teiste arvelt hüvesid. Kasutatada lapsi ära selleks, et saaks niisama, teiste kulul ära eldada – on nahhaalsus. Sõbranna ju teavitas, et kui seda ema ei aidata -paneb asja suure kella külge!!!
[/tsitaat]

tead, ms eristab rumalat inimest arukast?
rumal lärmab ja kuulutab iseenda etaloniks ja mõõdupuuks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Naisyxikmees?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]amatöör kirjutas:[/small]

tead, ms eristab rumalat inimest arukast?
rumal lärmab ja kuulutab iseenda etaloniks ja mõõdupuuks.
[/tsitaat]
Kuidas see kommentaar tsiteerituga seotud on?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tunne kaasa. Lapsed tuleb ära võtta ja lasetkodusee panna. Saavad vähemalt hooldatud ja koolitatud ning noorematel on mingigi võimalus saada adopteeritud. Vastasel juhul toodab sellise peremudeli nägemine ainult samasuguseid juurde – sai ema titekarja otsas riiki süüdistades pappi ja ei pidanud tööd tegema, saan ka mina. Ja korralikud ning vastutustundlikud inimesed muudkui maksavad selle kõik kinni.

Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

Tsiteerin kommentaari Õhtulehest:

[tsitaat]pealtvaataja Virma baaris küllile: \” Kui sa oma laaberdamisi ei jäta, siis võetakse sinult lapsed käest! \”
Külli: \” Las võtavad, ma nii noor küll, et ma teen uued \”
Vot selline süütuke!! [/tsitaat]

Kas tahaks ikka veel hirmsasti suisa oma raha sellele naisele anda?

Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

Või
[tsitaat]Jah, Külli on ju teada tuntud viinanina, päevast päeva joomapeal ja kodust ära, lapsed üksinda kodus külmas ja näljas. Toitu käiakse külapeal kerjamas, kuna rahapäevadel ostetakse ainult märjukest.
Rakke vallast koliti seepärast minema, et sotsiaaltöötajad neid taga kiusasid, inimesed kaebasid, kuna oli teda nende kodune olukord.
Tööd pole see naine oma elus päevagi teinud, kuna algklassi haridusega on üleval pööningul vaid tühjus. Loomulikult pole aimugi, kes on millise lapse isaks, kui rasedused on tulnud peale hulkumas käimisi..arvatavasti ongi kõik elumehed kel päevast päeva pudel nina küljes, neilt pole seda raha ju kusagilt välja nõudagi, et lastele rahalist toetust saada. Ja nii raha maias nagu Külli on, ei jätaks ta seda võimalust ju kohe kindlasti mitte kasutamatta.
Ja nüüd on siis välja mõeldud valem, kuidas panna eesti inimesed end haletsema, et kõik hakkaks raha kokku korjama, et teda oma hädas aidata.. Viimase lapse isaks ongi Härra Ülo, kes on tuntuks saanud saatest “rääkimata lugu“ siis elas veel Ülo naine, kes põdes mingisugust ajukasvajat. Loomulikult anti rahvale konto number, kuhu helded käekesed raha kandsid. Naine on nüüdseks surnud ja Ülo kellel endal 3 last sai lisaks veel 7. Loomaaed missugune.
Inimsed, ärge hakake neile mingisuguseid rahaülekandeid tegema, see on õhku visatud raha, sest abi saaks sellest vaid emme-issi joogijanu.
Raha peaks selles peres olema küll, kuna seitsme lapse eest saab kopsaka lasteraha ning üksikemasi toetatakse samuti. pole see riik nii julm midagi, vaid asi on selles, kuidas raha kasutada, mida osta ja kuhu kulutada.
Kuna ometi sotsiaaltöötajad oma silmad lahti teevad ja selle pere vahele võtavad. Lahendus oleks lihtne, lapsed lastekodusse, seal on süüa ja soe voodi olemas, oleks mure murtud ja sealse kasvatuse juures võiks lastest isegi asja saada, kuna kodus pole maimukestele ei eeskuju ega õpetajat. [/tsitaat]

Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil võetakse pidevalt igasuguseid huvitavaid seadusi vastu, vot mina ei ole siiani aru saanud; et miks ei võiks olla olemas pereplaneerimise seadust- kui inimesel on olemas kaks last ja on näha, et ta ei saa nendega hakkama( joob, elab sots.abist) siis võiks olla kohustus steliriseerida.
Lapsed jäägu ikka nende sünnitada ja kasvatada, kes seda suudavad. Siinkohal märgin ära, et kui inimene elab normaalset elu; tal on tõesti 7 või enamgi last ja tal juhtub näiteks õnnetus( kaotab elukaaslase haiguse või õnnetuse läbi) või kaotab ise töö, haigestub vms. siis selliseid inimesi ma hukka ei mõista.
Aga miks peab sünnitama lapsi teadlikku vaesusesse.

Please wait...

Postitas:
Kägu

vat sellised pered jätavadki suurperedest halva mulje. Eriti tublidest suurperedest räägitakse vaid siis kui keegi aasta ema või isa tiitli saab.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina küll ei ütle, kuidas ta elama peaks. Kui tal on tuju nii elada ja sellisesse ellu lapsi sünnitada, siis lasku käia. Arvan lihtsalt, et teised ei peaks seda kinni maksma. Eesti Energia ei ole ka heategevusasutus.

Ainult seda arvan küll, et kui lapsed juba väärkoheldud on, tuleks nad sealt ära võtta, ema võib ju omaette edasi elada, kuidas tahab.
[/tsitaat]
Ja siis lendab kohale kodutunne ja veab lapsed sinna pessa tagasi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

minu arust on see küll inimese enda probleem, kui ta paljuneb nagu küülik ja siis ei saa rahaliselt hakkama. no ausalt, kes tal käskis niipalju lapsi muretseda, ega siis selline rahaline olukord nüüd üleöö ka tekkida ei saanud. ja ikka veel oli vaja titt juurde muretseda. ja arvatavasti ei jää see mitte ka viimaseks…

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 7 lapsega üksi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.