Esileht Ajaviite- ja muud jutud 7 lapsega üksi

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: 7 lapsega üksi

Postitas:
Kägu

RE: 7 lapsega üksi

mina ei saa sellistest inimestest aru.
kui ma näen, et elu on raske, raha pole, tööle ei saa, siis milleks veel üks laps. kahtlemata on vennad ja õed väärtus elus ja lapsepõlv kestab vaid veerandiku elust umbes… see saab õnneks kunagi läbi ja lapsed peavad hakkama enda eest elama.
aga ikkagi, mis tingimustesse nad lapsepõlves elama pannakse, kui isegi toasooja ja süüa napib.
rahuajal.
mõnes teises riigis poleks see olukord nii hull. ja samas mõnes teises riigis oleks veel hullem.
aga arvestades seda, kus riigis me elame, ma ei sünnitaks lapsi siia virelema talvede ajal. suvel pole ju hullu. pikad valged päevad, söö või võililli ja sügisel saab õunu ka. aga talved on rasked üle elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

on erinevaid inimesi. on need, kes söövad kõhu täis ja jäävad võlgu ja on selliseid, kes maksavad võlad ja siis vaatavad, kas söönuks saab. lisaks sellele teeb pereema suitsu ja ütles, et seda ta maha ei jäta. normaalne!
http://www.reporter.ee/2012/01/13/seitsme-lapsega-uksikema-ahvardati-korterist-valja-tosta/

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas see kommentaar tsiteerituga seotud on?[/tsitaat]

sapienti sat!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu naha, arvab enamus eestlasi, et uppuja paastmine on uppuja enda asi. Ma ei arvagi, et selle naisega koik korras on. Selge see, et ta on ‘otu’. Kuid ka sellistel inimestel voiks olla soe tuba ja lihtne toit laual.
Meie riigis otsitakse kogu aeg suudlast ja suudlaseks ongi ju inimene ise. Mis sundisid? Miks sunnitasid? Miks jood? Miks varem ei tulnud? Miks ja miks….
Kuidas on voimalik, et tanapaeval Eestis lapsed elavad sellises vaesuses?
Eestis kehtivad hundi seadused- kui ise endaga hakkama ei saa, siis sure ara. Koik puudega inimesed k.a. alkohoolikud, on vaid jalus korralikel eestlastel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]Nagu naha, arvab enamus eestlasi, et uppuja paastmine on uppuja enda asi. Ma ei arvagi, et selle naisega koik korras on. Selge see, et ta on ‘otu’. Kuid ka sellistel inimestel voiks olla soe tuba ja lihtne toit laual.
Meie riigis otsitakse kogu aeg suudlast ja suudlaseks ongi ju inimene ise. Mis sundisid? Miks sunnitasid? Miks jood? Miks varem ei tulnud? Miks ja miks….
Eestis kehtivad hundi seadused- kui ise endaga hakkama ei saa, siis sure ara. Koik puudega inimesed k.a. alkohoolikud, on vaid jalus korralikel eestlastel.
[/tsitaat]

Ei arvata nii. Sellises olukorras tuleks abi alustada lihtsalt sellest, et välistada, et olukord veel hullemaks läheb. Näiteks alustada sõltuvusprobleemiga tegelemisest. Pakkuda talle tasuta rasestumisvastaseid vahendeid jne. Et vältida seda, et olemasolevate laste olukord halveneks, sest ema on pidevalt purjus ja raha kulub sinna ära – või seda, et veel mõni laps sellisesse keskkonda tuleb. Aga sellistest lahendustest pole ema huvitatud. Vähemalt esimene neist peaks olema kohustuslik, ilma alkoholivõõrutusega tegelemata ei tohiks ta ühtki toetust saada.

Please wait...
Postitas:
Madle 22

Tegelikult hoolivad eestlased üksteisest ikka väga palju. Ei ole ikka nii, et uppuja päästmine on uppuja enda asi. Vähemalt minu kogemused on seda näidanud. Kui ikka mingi raske, ootamatu õnnetus juhtub või kedagi raske haigus tabab, siis on abistajaid omajagu.
Nii, et kui ikka sellisele sarisünnitajalekohe asju kandikul ette tooma ei hakata, siis ei tasu sellest teha järeldusi, et eestlased on hoolimatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas ta üksikema on, kui reporteris rääkis muudkui, et abikaasa nii ja abikaasa naa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nagu naha, arvab enamus eestlasi, et uppuja paastmine on uppuja enda asi. Ma ei arvagi, et selle naisega koik korras on. Selge see, et ta on ‘otu’. Kuid ka sellistel inimestel voiks olla soe tuba ja lihtne toit laual.
[/tsitaat]

Jah, sellistel inimestel võiks ja ongi soe tuba ja söök laual, kui nad on nõus minema hooldekodusse (sest ise selline ju hakkama ei saa) ning laseb lapsed lastekodusse panna. Aga ei, nii on tema vabadus läinud, nii on tema võimalus joomas käia läinud, nii ei saa ta enam laste eest joomaraha.

Please wait...
Postitas:
ketunhäntä

[/tsitaat]

1. Vaat siin on nüüd nii, et kui ei jooks, siis tal OLEKSKI tuba soe ja toit laual. Kuna tema prioriteedid oma raha kulutamisel on teistsugused, siis tal seda ei ole.

2. Kuidas on võimalik, et lapsed elavad sellises vaesuses? Vt. eelmine lõik. Sama põhjus.

3. Puudega inimesi ja alkohoolikuid ei tohi ühte patta panna.

Lastest on kahju, aga olukorda pole võimalik parandada muud moodi kui lastekodusse viimisega. Ja ema sundravile pluss steriliseerimisele. Kui keeldub, siis mis veel teha saaks või peaks? Aidata? Rumalus, see abi läheb nagu musta auku.

Please wait...
Postitas:
amatöör

[/tsitaat]
tead vanasõna – kui sant ei taha kõndida, ei saa teda sundida. Ehk kui inimene ei oskagi teisti elada – kui juua ja suvaliste meestega tittesid teha, selle asemel, et minna tööle ja muretseda lastele soe tuba ja söök lauale – siis ei sunni teda selleks ka keegi. Tema jaoks on lihtsam, et keegi (maksumaksja) selle kinni maksaks – sest – temal on 7 last ja kõik – sest lapsi ei saa ju külma ega nälga jätta! Tööl käima, laste eest hoolitsemist ei saa teha inimesele kohtuslikuks
Minu arust tuleks kaaluda sellise inimese sobivust emaks, kuigi jah – siis tuleb Timmer, vesitab silmi ja lööb sots.töötaja risti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

süüdimatud inimesed, ka minu arust tuleks siin riigil sekkuda, et enam vastutustundetult lapsi ei sünnitaks, aga noh, seda on keeruline teha, kurb

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Seitsme lapse pealt lapserahad, sünnitoetus, vanemapalk. Eluasemelaenu kukil pole. Andke andeks, aga sellise sissetulekuga elavad Eestis paljud ja saavad hakkama. Riigi toeta. [/tsitaat]
Kes paljud? Kas sa oled arvutanud kokku, palju need toetused (milleta muuseas ei ela Eestis vist pea mitte ükski lastega perekond) inimese kohta kuus ka teevad? Hakkab saama alla 110 euro kuus inimese kohta (ja seda eeldusel, et kõiks 7 on vallaslapsed) – see on vähem kui nt 2 vallaslapsega miinimumplaka teeniv üksikema.
Aga seitsmes laps on alles noor – senini sai siis (kui ta vallalt toimetulekutoetust ei saanud, nagu artiklist mulje jäi), u 57 eurot inimese kohta. Millegipärast ei usu, et just paljud inimesed sellest ilma abita ära elavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav on see, et rõhutati seda, et pangakonto nrt ei anna jne. Miks selline vastutustundetu inimene saatesse läheb?? Ikka selleks, et kerjata, ja kui ei annagi pangakontonrt, siis kellelgi läheb ikka süda haledaks ja viiakse nt valla kaudu talle kõike paremat. Kui ma ei eksi, siis ainuke saade kodutunde/rääkimata loo tegijatelt, kus ei kerjatud raha ja süüa oli see naise lugu, kel mees Hollandis surma sai-teised halasid nii kuis jaksasid ja kirjutati must valgeks! Miks peaks minema telesse, kui ise ollakse omale see elu serveeritud?(siinkohal ei räägi ma ootamatust surmast abikaasade puhul).Siis on muidugi raske ja ma mõistan, et seda ei saa ükski inimene ette näha, aga tulla telesse rääkima, et olin loll, tegin 10 last, aga tegelikult oli mees paha, või see, et jätsin lapsed maha aga ema on mul tubli ja kasvatab.Samuti see, kus on esikohal tv ja muusikakeskus, aga patju lastele osta ei jõuta. Millest me siis enam räägime? Neil halajatel on raha kui sellist küll, aga elada ei osata!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et sellised pered olemas on, ei üllata mind. Elasin mingi osa oma elust maal ja nägin sellliseid. Juba nõuka ajal oli see nii.Keset kooliaastat saabus külla kastiauto, kust laaditi maha paar mööblitükki ja vähemalt kümme last. Paari aastaga lagastati elukoht ning koliti aga jälle edasi.
Aga mis mind üllatab on teemaalgatajasugused pisaranõristajad, kes iga vabatahliku joodiku ja kalkari peale hakkavad vikitama ning riiki süüdistama. Kas Ansip käib sellele naisele viina viimas või? Lang käskis võtta kiirlaenu? Miks ta sostiaaltöötajate eest teise valda põgenes, vallavanem käsksi või? Inimene on ise oma elu teinud ja käes on tagajärjed. Lapsed tuleb sealt perest ära võtta, et moor ei saaks nende pealt viinaraha teenida ja kogu lugu. Kaasa tuleb siin tunda sostiaaltöötajatele, kes sellistega võitlema peavad ja siis ähvardavad teemaalagatajasugused ja vaatajanumbreid püüdvad telemutid neid veel risti lüüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Dubois

Eestlastel on piisavalt kaastunnet ja mõistmist, aga ka talupojamõistust. See, et ma taolised sarisünnitajad hukka mõistan, ei tähenda, et ma tema lastele kaasa ei tunne. Tunnen lausa sarisünnitajale kaasa, kuna ilmselgelt ei ole tegemist päriselt ühiskonnas iseseisvalt elamiseks küpse inimesega.
Teemaalgataja ei paku ka ühtki lahendust, ühtki mõtet, kuidas sellist aidata. Mida teha, et need lapsed oleks soojas ja söönud. Raha andmine ilmselgelt ei ole lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reporteris jättis see naine küll ülbe mulje. Ja huvitav, mis põhjusel ta siis meediasse teatas, et häda käes kui abi ei vaja? Järjekordne kerjus, ei muud!

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 7 lapsega üksi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.