Esileht Beebi ja mitmikud 7 päevasega

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 7 päevasega

Postitas:

Kuidas aru saada, kas laps on rahulik või on loid?? Minu pisike sai täna 7 päevaseks, esimene laps mul ja seetõttu olen veidi mures. Kas nii pisikesed tõesti ainult söövad ja magavad…? Ajan teda iga 3 h tagant üles, et sööta, vahel ärkab ka ise. Ta ei nuta isegi siis kui mähet vahetan, harva kui siis jonnib…ainuke kisakoht on vannist välja tulek. Kas kõik õige? Ja veel 2 küsimust: 1) mille järgi saate aru, et lapsel palavik? 2) kui tihti tuleb Hummeriga nina puhastada..ma pole seda kordagi teinud,sest pole nagu vajadust olnud minu meelest veel.
Suur tänu, kes võtavad vaevaks vastata või nõu anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:50; 12.01 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii pisikesed ainult söövad ja magavad.
Ta võiks ikka ise ärgata vähemalt pooltel kordadest. Kui võimalik, kaalu teda paar päeva tagant, et kontrollida kaalutõusu (tegelikult küll, et see ei langeks märkamatult).
Kas ta sööb asendajat? Küsimus seetõttu, et rinnapiim seedub kiiremini ja rinnalaps võiks ärgata umbes 2 tunni tagant kui ta on kosunud piisavalt. Seda siis iseenesest (ärgata).

7-päevane ei jonni selle sõna otseses mõttes. Ta ei mõtle nii kaugele ette, ei planeeri. Ühesõnaga nutab ta sul harva. Mis tähendab, et kõik peaks korras olema ja vaevusi ei ole.

1) lapse palavikust saab kohe aimu kui põsega laupa katsuda. Kui kahtled, siis palavikku ei ole. Kui laps tundub üle mõistuse kuum (tegelikult on erinevus ehk vaid 1 kraad), on tegu palavikuga ja tuleks kraadida.

2) Humeriga ei pea nina puhastama. Vajaduse tunned ise ära, ära pabista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisan, et laps jah rinnapiimal…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:50; 12.01 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis maksab kaalul silma peal hoida. Kui kõik on hästi ja laps imeb intensiivselt (ehk siis saab korraga kõva maotäie), ei ole ohtu ning laske samas vaimus edasi.

Tihti aga tähendab 3h ja üle selle ärkamine või üldse mitte ise ärkamine seda, et laps on läinud \”säästureziimile\”. Ja sellest saab kohe aru nähes kaalu. Siis tuleks last turgutada äratades teda tihedamalt ja pannes igal võimalusel rinnale isegi sõltumata kellaajast, millal iganes laps kergeltki virgub. Nad söövad ka läbi une kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks lapse üle kaaluma korra igaks juhuks. Imelik ongi see, et ta ei ärka enamasti ise. Suurem osa nii väikseid sööb tihedamini kui 3h tagant. Sünnikaal ei pea veel taastunud olema (peaks taastuma 14p vanuses), aga samas peaks kaal olema miinimumkaalust nüüdseks veidigi tõusnud.

Ma soovitaks sul lapse perearstile homme helistada ja öelda, et sooviksid titat kaaluma tulla korraks. No, et süda oleks rahul.

Samas kui lapsel peaks olema sünnikaal juba taastunud või peaaegu taastunud, siis ta võibki harvemini süüa kui iga 3h tagant. Kui sünnikaal on taastunud, siis enam äratama ei pea.

Samas pole sugugi võimatu, et kõik on kõige paremas korras ja su lapsele sobib toidukordade vaheks hetkel paremini 3.5-4h. Aga seda saab kaaludes teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muretsemiseks pole põhjust, kuna kõik imikud on erinevad ja enamasti magavad palju. Kui aga miski tundub korrast ära olevat helista perearsti nõuande numbril 1220 ja saad oma küsimustele 24h vastuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud 7 päevasega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.