Esileht Beebi ja mitmikud 7,5-kuuse beebi menüü

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 7,5-kuuse beebi menüü

Postitas:

Uuriksin teistelt beebide vanematelt,milline on teie lapse päevamenüü.

Endal beebi rp-laps.
Aedvilju ja juurvilju ei taha.
Olen proovinud anda isetehtud bataati rp-ga,purgis olevat aedviljapüreed,millepeale öökima hakkas.

Meie menüü koosneb rp,putrudest ja puuviljapüreedest.
Palavusega nokatassist joob ka vett.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 10:38; 21.06 13:45; 22.06 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 13:07; 23.06 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina prooviksin ikka iga päev vähemalt 1 lusikatäie juur- või aedviljapüreed anda, las ajab välja. Kindlasti anda kui tal kõht tühi on. Kui on mõni hammas olemas, siis võib näputoiduna proovida juurvilju anda (nt keedetud/aurutatud porgand, kartul). Võib anda lutsutada toorest porgandit, kurki vms, saab ka maitse suhu.
Selles vanuses lapse põhitoit on rp, lisaks pudrud, püreed, näputoidud.
Minu 3 last on kõik saanud lisatoiduga alustamise alguses ka puuviljapüreesid, see ei takistanud juurviljapüreesid sama isukalt süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

Kas see paar tl mitte liiga vähe pole?

Selle järgi peaks juba rohkem tahket toitu andma:

https://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/imikud/piimasegu-ja-lisatoit/tahke-lisatoit/6-8-kuune-imik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 10:38; 21.06 13:45; 22.06 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

Ega nad taha köögivilju siis kah, kui pole elusees midagi magusta peale rp saanud 😀 Kogemus kahe lapsega.

Teemaalgataja, ole õnnelik, et sööb putru. Köögiviljapüreed võid proovida ka hoopis pudruga segada, mitte puuviljapüreega. Või anna näputoiduna.

Minu esimene laps sõi selles vanuses lisaks rp umbes-täpselt 10 g köögiviljapüreed ja veel vähem köögiviljapüreed lihaga ja ehk mingi 30 g putru 😀 Puuviljapüreest ei osanud ta siis veel unistadagi.

Teise lapsega loobusin stressamast ja selles vanuses oli näputoidul, see tähendab et sõi näiteks ahjuliha, aurutatud või ahjus tehtud köögivilja kange, kotlette (munata), kanakoib jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:15; 21.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

Kas see paar tl mitte liiga vähe pole?

Selle järgi peaks juba rohkem tahket toitu andma:

https://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/imikud/piimasegu-ja-lisatoit/tahke-lisatoit/6-8-kuune-imik

peaks-peaks. Kui laps suud lahti ei tee, siis ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:15; 21.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

Kas see paar tl mitte liiga vähe pole?

Selle järgi peaks juba rohkem tahket toitu andma:

https://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/imikud/piimasegu-ja-lisatoit/tahke-lisatoit/6-8-kuune-imik

peaks-peaks. Kui laps suud lahti ei tee, siis ei tee.

Palun vabandust. Ei olnud sugugi mõeldud halvustavana. Ega ma esialgsest postitusest välja ei lugenud, et laps ise suu sisse rohkem ei võta.
Teema tegin samuti selleks, et saada teiste vanemate tagasisidet, nõuandeid kuidas beebi ka aed- ja juurvilju sööma saada.

Sinu postitusest sain küll hea idee.

Ise jälgin, et iga 3-4 tunni tagant annan suuremas koguses tahkemat toitu, rinnapiima niipalju kui laps soovib päeva jooksul.

Hipp kreemiputru olen teinud nõnda, et juba eelnevalt keedetud vee lasen soojaks u,50-60 kraadi, siis 4-5 teelusikatäit pudrupulbrit ja segan veega ühtlaseks massiks.
Laps istub süües, söögitoolis. Kui lusikat lapse suu poole liigutan, siis ise räägin kaasa nam-nam, mäm-mäm, ja laps juba ise hakkab suud avama.
Võid ka sama proovida.
Kõike head!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.06 10:38; 21.06 13:45; 22.06 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad taha köögivilja jah, kui maitsemeel kohe magusaga ära harjutatakse. Võid teha nii, et kui puuvilja sööb, siis sinna sisse hästi natuke köögivilja segada ja niimoodi harjutada. Hiljem suurendad seda köögivilja osa pürees ja tasapisi harjub ära.

Minu 7,5-kuusel enamjaolt rinnapiim, päevas nüüd paar tl kaeraputru ja hakkan nüüd iga päev ka mõnd köögiviljapüreed andma. Minu lapsel on suva, kas magus või mitte, nii et vahepeal annan ka pirnipüreed, aga enamasti porgand, suvikõrvits, lillkapsas. Seni olen vahepeal andnud, vahepeal mitte.

Kas see paar tl mitte liiga vähe pole?

Selle järgi peaks juba rohkem tahket toitu andma:

https://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/imikud/piimasegu-ja-lisatoit/tahke-lisatoit/6-8-kuune-imik

Eks ma vaikselt hakkangi rohkem andma. Tahtsin seedimist jälgida, seepärast alustasin tasapisi. Nüüd vaatan ise ka, et tuleks juba rohkem anda, ja laps sööb ka, palju aga antakse. Mõni ei tee suudki lahti, mõni ei neela jne, seepärast ma veel ei muretse, et pole väga palju andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 13:07; 23.06 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku lapsele näputoitu 🙂 Püree on nii igav ollus ja lapsel puudub igasugune osalus söömisprotsessis, va suu lahti tegemine ja neelamine. Paku alustuseks pehmeks aurutatud juurviljakange. Laps saab ise uurida, avastada ja maitsta. Mis maitseb ja mis ei maitse. Ajapikku saad lapsele perega sama toitu pakkuda. Eks alguses mängib rohkem ja kõhtu jõuab vähe, aga esimesel eluaastal ongi piim + LISAtoit, mida ei pea talle grammi täpsusega sisse söötma, kui kaaluprobleeme pole. Eesti keeles on vastav raamat ka olemas “Näputoit”. Facebookis on Baby-led weaning Eesti grupp. Instagramis on väga asjalik konto n2putoidulbeebi

Palju edu. Alguses tundub hirmus ja keeruline, aga tegelikult on püreedega mässamisest mugavam ja laps naudib söömist. Näiteks minu 11-kuune sööb täna ise lusika/kahvliga ja mälub korralikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 12:02; 23.06 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmas laps keeldus ka igasugusest püreest-lusikast ja sõi ainult puuviljamehusid otse tuubist või näputoitu (oli ka periood, kus kogu näputoit sõrmede vahel ära plödistati ja suhu ei läinud midagi). Ka putru sõi ainult käega ja 10-kuuselt juba ka lusikaga. Titeputrusid ta ei söönud, sõi algusest peale ainult jämedast helbest putrusid ning lausa tooreid kaerahelbeid ning müslit. Sõi väga varakult ka makarone – keetsin talle täistera- või kikerhernemakarone lihapuljongis, sest liha ta muidu ei söönud.

Esimesed kaks last sõid kõike hea meelega. Ühel neist oli raskusi beebitoitudelt päris toidu peale üleminekul, teine oli lihtsalt imehea isuga beebi, kellega hiljem on probleeme olnud, sest kipub jätkuvalt üle sööma. Minu jaoks oli kolmanda lapsega suur üllatus, et mõni laps lihtsalt ei söögi midagi – kuni kestis öine imetamine, oli rinnapiim tema põhitoit ja päevane lisatoit oli rohkem minu hobi kui tema soov. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmas laps keeldus ka igasugusest püreest-lusikast ja sõi ainult puuviljamehusid otse tuubist või näputoitu (oli ka periood, kus kogu näputoit sõrmede vahel ära plödistati ja suhu ei läinud midagi). Ka putru sõi ainult käega ja 10-kuuselt juba ka lusikaga. Titeputrusid ta ei söönud, sõi algusest peale ainult jämedast helbest putrusid ning lausa tooreid kaerahelbeid ning müslit. Sõi väga varakult ka makarone – keetsin talle täistera- või kikerhernemakarone lihapuljongis, sest liha ta muidu ei söönud.

Esimesed kaks last sõid kõike hea meelega. Ühel neist oli raskusi beebitoitudelt päris toidu peale üleminekul, teine oli lihtsalt imehea isuga beebi, kellega hiljem on probleeme olnud, sest kipub jätkuvalt üle sööma. Minu jaoks oli kolmanda lapsega suur üllatus, et mõni laps lihtsalt ei söögi midagi – kuni kestis öine imetamine, oli rinnapiim tema põhitoit ja päevane lisatoit oli rohkem minu hobi kui tema soov. ????

Mul ka laps päeval lisa väga ei söönud kuni öise imetamise ära lõpetasin. Nüüd mugib hea isuga isegi liha, mida muidu laiali loopis ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 12:02; 23.06 19:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud 7,5-kuuse beebi menüü

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.