Esileht Beebi ja mitmikud 7,5 kuuse lisatoit

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: 7,5 kuuse lisatoit

Postitas:

Tere!

Kirjutan siia oma mure, äkki on keegi samasuguse olukorraga kokku puutunud ja oskab aidata. Alustasime lapsele lisatoidu tutvustamist 5,5 kuuselt, võttis paar päeva kenasti oma pisikese püreeampsukese (nii umbes pool tl), kuid siis jäi haigeks ja keeldus lisatoidust, ei hakanud ka sundima vaid tegime pausi kuni laps terveks sai. Alustasime uuesti, kuid laps hoiab suu kinni, pöörab pea ära, ei luba lusikat suu juurde tuua. Kuigi laps iseseisvalt ei istu proovisime süles pakkuda näputoitu, korraks oli huvi järgmine päev jälle ei miskit, mõnikord huvitab see toit, mis on minu taldrikus.. Kui midagi üldse suhu sattus, siis ajas enamuse kohe keelega välja ja kui imekombel ongi midagi alla neelanud on öösel kohutavad gaasid. Laps on nüüd 7,5 kuune ja ma ütleks, et tervet lusikatäit pole ta veel kordagi söönud, ometi võiks/peaks ta juba liha sööma. Kas võib olla, et laps lihtsalt ei ole veel valmis? Tal on ka füüsiline pool natuke aeglasemalt tulnud, kuna on lihaspinged, käib füsios. Eelmine nädal lõikus ka üks hammas. Muidu laps aktiivne, rõõmus, uudishimulik, keerab, roomab. Mul on lihtsalt nii suur mure, kas ta ikka rp-st kõik toitained kätte saab, olen ise aneemik ja võtan rauda lisaks, ka kaaluiive viimased kaks kuud 200 g/kuus olnud. Ütlen ka, et tegemist ei ole esimese lapsega, aga teised hakkasid kenasti sööma ja sellist probleemi ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks laps ka näputoidu vastu huvi ei tunne, nõu anda ei oska. Pane oma taldriku servale sobivad palad?

Aga püreepõlguri kogemus ka mull. Alustasime ka 5,5k esimese lapsega. Ei läinud isetehtud, ei poeomad, ei vedelad, ei paksud. Ma olin totaalses stressis. 8k laps sõi püreed ehk 10 g, 9k sõi putru lausa 30 g – see oli kõva sõna. Ma tõesti kaalusin enne-pärast sööki kaussi. Aga 8-9k verenäidud olid ülkatuslikukt kõik korras. Tema sõi küll ka näputoitu, mida andsime siis, kui nt ise tahtsin “rahus” süüa + suvel maasikad, puuviljad jne.

Korralikult hakkas sööma umb 10k – kui otsustasin, et pole mõtet enam eraldi toitu teha, kui nagunii ei söö ja hakkas päriselt tahket peretoitu saama. Ju talle titekraam ei sobinud.

Kahjuks umb 1,5-2a hakkas uuesti pirtsutama ????

Teisega oli suht sarnane kogemus. Ainult et loobusin püreedest ja ruttu näputoidule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alustasime pereõe soovitusel viiekuuselt lisatoidu tutvustamist. Kuna tal on sünnist saati seedimine õrnake olnud, siis hakkas lisatoit gaase tekitama. Tänaseks (laps 6,5 kuud) ei ole ma kolm ööd praktiliselt üldse maganud, sest lapsel on meeletud gaasid- öö läbi nutab ja niheleb ja puuksud on väga halvalõhnalised. Kakanud ei ole ka juba 5 päeva. Nüüd ei ole ma kaks päeva lisatoitu andnud ja ootan kuni seedimine taas paremaks muutub, siis alustan uuesti tasakesi lisatoiduga.

Kuna laps on mul väga aktiivne- roomab juba ammu, nüüdseks kiire käputaja ja ajab end ka püsti, siis on ka mure, et kas ta saab kõik toitained kätte. Loodan, et saab, sest ilmselgelt ei ole tema seedesüsteem veel listoiduks valmis ja paus on vajalik. Kusjuures andsin lapsele vaid enda tehtud püreesid (kõik mahekraam-porgand, kartul, pastinaak) ja Holle riisiputru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud 7,5 kuuse lisatoit