Esileht Koolilaps 7a ja pidevad viirushaigused

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 7a ja pidevad viirushaigused

Postitas:
Kägu

Sellel sügisel on ta olnud koguaeg tatine, larüngiit, kurguvalu, palavikku.

Esmaspäeval hakkas köhatama ja nina lörisema. Esmasp ööl vastu teisip oli ka väike palavik 38 kraadi. Teisip õhtul oli väike palavik ja teisip ööl vastu kolmap oli palavik. Neljap ei olnud üldse palaviku ja täna varahommikul kella 4 ajal tunnen, et laps kuidagi väga soe, alguses mõtlesin, et täiesti teki all ja minu kaisus ja sellest. Lisaks praokil aken oli kinni läinud ja radikad kuumad ja toas palav. Tegin akna praokile ja tekki tõmbasin lapsel vähemaks, siis jahtus maha aga selja alt katsudes oli ikka kuidagi soe. Kraadisin 37,4. Andsin rohtu, sest laps siples jubedalt ja lõpuks ärkas ja uni oli rahutu.
Ma ei mõista miks see palavik niimoodi tuleb-läheb? Kunagi pole olnud, et üks päev ei ole ja siis järgm päev jälle on. Mingeid valusid ta ei kurda, enesetunne hea, hüppab, jookseb, mängib. Söögiisu on ainult natuke vähene. Joob vett, kodust õunamahla. Vahel tundub, et nina oleks kinni aga kui loputada soolalahusega ja nuusata siis ei tule sealt midagi.
Uue viiruse testi pole tehtud, sest pulgaga pole soovitav talle teha. Eestis ei ela ja ei saa kurguloputustesti tasuta teha kahjuks. Ainult erakas 200€ eest. Kas tavaline viirushaigus võib ka kulgeda sellise on-off palavikuga?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seal riigis arsti juurde minna ja analüüse teha lasta ka ei saa? Võib-olla on kuskil mingi põletik vindumas.

Kiirtest küll nii kindel ei ole, aga kui üldse pole testi teinud, võiks ju süljetestigi teha?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sel aastal ongi palju haigestumisi, sest eelmisel aastal lapsed ei saanud põdeda kuna istuti kodus. Minu laps käib lasteaias eelkoolirühmas ja on alates augustist olnud igas kuus korra haige. Eelmistel aastatel oli vähemalt kaks kuud terve, siis alles haigestus. Palavik võib muidugi kõikuda.

Perearst teil ikka on ju. Mis tema arvab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearsti süsteem puudub. Aga helistasin tervisekeskusesse ja med.õde ütles, et praegu ongi väga paljudel palavik mis tuleb-läheb. Öeldi, et ei pea muretsema, anda vajadusel panadoli ja vedelikke kui toit ei maitse ????????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale seda palavikku mis tal reede varahommikul oli, tekkis reedese päeva jooksul hull nohu ja nina oli kinni. Laup palavikku polnud ja täna pühap varahommikul kella 4 ajal oli 38,7. Täielik müstika. Kurk on tal ka natuke punane ja mandlid vähe suurenenud. Ongi üks viirus teise otsa? Ja eile ta korra ütles, et parem kõrv valutab. Samas see valu võis olla nohust või ka sellest, et kõrv on lukus ( nädala alguses ta kurtis, et ei kuule hästi ja kõrvad tal vaiku täis ). Üritasin kõrvaõliga lahti saada ja sooja veega loputsin aga välja sealt ei tulnud väga midagi ????????‍♀️ Igatahes homme ma helistan uuesti kohe hommikul vara arstile ja nõuan aega.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, kus on alles epikriis kirjutatud…
Lapsel on kõrvapõletik. Mis siin nii müstilist on? Ilmselt ei nuusanud korralikult ja ei hoidnud nina lahti ning nädal aega kestnud nohu lõi kõrva. Füs. lahusega inhalatsiooni tegid? Xylometazoliniga vm samaväärse toimeainega spreid panid? Tatti vedeldavaid siirupeid andsid, nt Sinupreti või Prospani? Kui väikesel lapsel nohu ei ravi ja efektiivselt ei nuuska, siis lööbki nohu kõrva, neil on ninakäigud lihtsalt nii ehitatud. Selle nimel, et nii ei juhtuks, tuleb iga nohuga järjepidevalt ja süsteemselt sõna otseses mõttes pusserdada. Ise nad korralikult nina tühjaks ei nuuska, tuleb jälgida ja ise nuusata, nina lahti hoida. Jne jne.
Anna nüüd palaviku ja valu vastu ibuprofeeni, see on ka põletkuvastane. Valu ei pea kannatama. Eks arst teeb analüüsid ja vajadusel kirjutab ravimeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul küll vähe vanem laps aga ka haige ja väsinud. Kui me haigestumisega teist korda arstile läksime, siis  tehti hunnik analüüse.

Lapse d vitamiini tase on  olematu.  No jah ,minu viga, et ei hakanud kohe septembris talle d-vitamiini juurde andma.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7. aastane magab kaisus??? Tule taevas appi! Teie peres on küll midagi väga valesti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei arva, et sa ise pidevalt annadki lapsele viiruseid edasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muud viirushaigused peale koroona pole loomulikult kuhugi kadunud, aga esmalt tehke koroonatest, et arvestada karantiini jmt-ga. Ka kiirtest ju näitab midagi, seal võetakse proov nina eesotsast, ei pea ninaneelu torkama. Süljetest on väiksema töökindlusega.
Ja siis arsti juurde, et selgitada välja, ega organismis mingi põletik ei vindu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7. aastane magab kaisus??? Tule taevas appi! Teie peres on küll midagi väga valesti.

Ei see taevas sulle appi ei tule! Õnneks on see minu pere ja minu laps, seega sind ei puuduta see kuidagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alla 38,5 pole mõtet palavikku alla võtta, selleni on palavik kasuks, sest aitab viirusega võidelda. kui madal palavik alla võtta, siis saabki viirus võimule.

kõrvapäletik on plajude laste pidev külaline. kui pidevalt viirushaigused, tasuks lasta verest IgA test teha, äkki on see madal, siis korjavadki kõiki viiruseid külge ja põevad pikalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et iga päev uus viirus? Sama, veel paranemata probleem

Uue viiruse testi pole tehtud, sest pulgaga pole soovitav talle teha.

Miks mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 7a ja pidevad viirushaigused