Esileht Väikelaps 7a laps kõnnib koguaeg varvastel

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 7a laps kõnnib koguaeg varvastel

Postitas:
Kägu

Käidud 2a selle probleemiga arstil kes ei leidnud probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis äkki ei olegi probleemi?? Ma käisin kogu lapseea varvastel (harjumus ja ulatus paremini igale poole), ainuke kõrvalnäht on tugevad ilusad säärelihased. Kui päris oma lapsega titaeas arstil käisime sellega, siis ka lasteortopeed naeris, et no saab ilusad jalad (ei olnud haiguslik see ega lihaste ületoonus).

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav 10.a laps kõnnib varvastel siis, kui on ärevamad hetked vōi ajad. On nii alati olnud. Nt esimeses klassi minnes kõndis peaaegu terve esimese poolaasta varvastel, kui kohanes, siis hakkas järjest vähem kõndima. Kui mingi hetk klassijuhtaja vahetus, oli jälle teatud aja varvastel kõndimist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juba al 2 a, siis ainus, mida kindlasti vaja teha, on küsida saatekiri füsioteraapiasse. Varvastel kõnd lühendab kõõluseid ja laps võib seetõttu ka oma põlve ja puusaliigeiseid valesti liigutama hakata. Ilmselt on tegu sünnipärase spastikaga, millel alati ei peagi teab mis põhjust olema.
Minu lapsel oli u aastaselt see probleem. Käisime füsioterapeudi juures ja saime paari nädalaga lahti.
Seega kindlasti  kas taastusravi arsti juurde või otse füsiosse!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki laps tahab kõndida nii?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti vaata üle jalatsid, konsulteeri füsioterapeudiga. Pikemalt selline kõnd (kui ei tegele õige liikumisega) toob kaasa liigese ja seljaprobleemid. Inimene peab ikkagi normaalselt käima. Kikivarvul seismine, et kõrgemale näha, on ok. Aga pidev kõndimine võib lõpuks tõesti kaasa tuua kõõluste lühenemise ja valearengu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli sama ja käisime neuroloogil. Lapsel on ülipainduvad liigesed ning lihased nende hoidmiseks nõrgad, seega varvastel kõndides on lihased pinges ja tunneb end mugavalt. Laps käis paar korda füsioterapeudil ja nüüd akrobaatika trennis ja juba parem. Seega soovitan alustada perearstist, sest probleemiga on vaja tegeleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis äkki ei olegi probleemi?? Ma käisin kogu lapseea varvastel (harjumus ja ulatus paremini igale poole), ainuke kõrvalnäht on tugevad ilusad säärelihased.

Tüdrukust saaks veel aru, aga poisist kasvab nii seksuaalvähemus. Mehed astuvad tallale! Õige mees tatsab nagu karu!

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps 7a laps kõnnib koguaeg varvastel