Esileht Beebi ja mitmikud 7kuusel nina öösiti jubedalt kinni, ei saa hingata

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 7kuusel nina öösiti jubedalt kinni, ei saa hingata

Postitas:

toa õhuniiskus muidu u 38%, niisutajaga 50%. põrand on niiske, aknad kondensveest märjad, aga lapse nina läheb öösel ikka meeletult kinni, kuni selleni, et ei saa hingata. muudkui niisutan soolalahusega ja tõmban tal Rhinomeriga, aga tal juba nina seest verine ja ta ei lase sugugi seda teha. kui saan tõmmata, siis tulevad metsikult suured kõvad kollid välja. millest need tekivad, kui toas niiskustase vägagi okei? päeval on nina enamvähem, ikka tekib kolle, aga vähem. mida veel teha, kuidas saaks last aidata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest pole nohu, ma tunneks nohu ära küll. tal ei voola mitte midagi, tõmmates tulevad vaid suured kuivanud kollid, tatti ei tule. täna ühe augu sain puhtaks, teises on räiged suured kollid, kätte ei saa, tee või tina, aina loputan ja loputan, aga nii kõvad ja nii kinni, et ei tule välja. aur aitab lühiajaliselt, öösel läheb jälle nina totaalselt kinni. selles suhtes aurust pole abi, päeval on nina täitsa ok, jama algab öösel. ja ometi mul õhuniiskus normis, nominaeitea.

see jama on kestnud juba vääääga kaua, ikka mitmeid kuid. vahel on vähem, vahel on rohkem. praegu on kõige hullem faas – öö otsa nina luriseb, kuni enam ei saa hingata, hingab läbi suu või lausa norskab. perearst arvas, et tõmbab piima ninna ja et toas kuiv õhk. no jah, aga see ei ole ju normaalne niimoodi? mis aitaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on lapsel vit 3 kuud juba nohu ja arst arvas, et lapse anatoomilistel põhjustel, et nina kuskilt väike liiga, ainus lootus, et kasvades läheb üle. õhuniiskusega on kõik korras. panengi sageli soolalahust, aga ei ime, tatt jookseb püstises asendis ise välja. siis küll midagi veriseks pole läinud. aga öösiti on trall jah, samas ta sööb mul ka öösiti sageli, siis see, et peab veel nina loputama, mind eriti enam ei morjenda. vahel panen õhtul kalanhoed, siis aevastab nina tühjaks (enne teen soolalahusega kollid vedelaks), siis on kauemaks rahu majas. aurul mingit mõju pole täheldanud, aga ilmselt on see seoses nohu põhjustega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 14:10; 21.01 15:34; 21.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine, meil on vist sama lugu sinuga. ma ise kahtlustan ka, et ju tal ninakarbikud nii väiksed, et pisemgi koll ummistab ära. mismoodi sa seda kalanhoed paned? mul ta ka sööb öösel ja miljon korda, aga ise magab, seetõttu see lahuse panek ja asjatamine ajab ta üles ja on paha. veab sul, et voolab ise välja, minu omal ei voola kahjuks midagi. kui vana ta sul on? minu omal on veriseks läinud seetõttu, et lahust pannes on ta peaga rapsinud ja ampull on nina seestpoolt kriimustanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma see \”eelmine\”. Ma ei panegi lahust ampulliga, vaid lasen sealt pihustiga pudelist. Ja laps on nii harjunud sellega, et enam ei pressigi väga vastu. Ja öösel käib see asi mul nii kähku, et ei riku und, kui und on. aga ta ärkab mul unetult ka sageli ja pean nagunii uuesti kussutama kuidagi, nii et siis ei riku see rohu panek nagunii midagi. aga kujutan ette, kui panna rohtu ja kui isegi nagu ärkab, aga kohe seejärel söötma hakata, kas siis ei uinu uuesti?

Kalanhoe peab olema see õige kalanhoe. Pigistan lehest mahla välja ja panen pipetiga ninna. Ka vanemal lapsel on see ülitõhus – ta aevastab kõik paksu tati välja. Beebil ei tulegi eriti midagi, aga noh, natuke ikka. Beebi on 5-kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 14:10; 21.01 15:34; 21.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ikka see \”eelmine\”. elan ahiküttega elamises ja siseviimistlus puidust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 14:10; 21.01 15:34; 21.01 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tekitad vaid niiskust (loe: hallitust) omale koju. Selle asemel, et niisutajat kasutada, peaksid tube õhutama korralikult ja iga päev. Tundub, et teil on tõsine probleem ventilatsiooniga. Õhk peab olema kodus kogu aeg selline, et mittemingisugust kondentsvett ei teki (v.a kui on palju külalisi või kui küpsetad ahjus terve päev).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen. lapsel läheb päeval õues magades ka nina kinni ja tekivad kollid. ja magab ta mul kogu aeg päeval õues, kokku 2-3-4 tundi olenevalt päevast.
see, kes kalanhoest kirjutas – hakkasin mõtlema, kas pidasid silmas tegelikult aaloed? pole kuulnud, et kalanhoed raviotstarbel kasutatakse.
kondensvesi tekkis mul peale niisutaja kasutuselevõtmist, enne ei olnud midagi.
tuulutamine ei paista aitavat, nagu öeldud, magab ta mul värskes õhus kogu aeg, aga ikka ninas suured kuivanud kollid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt sama probleem, mis kestab juba 3 kuud. Nohu otseselt pole aga jubedad kollid ninas ja õhtuti nina täitsa kinni.
Paar nädalat tagasi lõi korraks ka palaviku välja (esimest korda), siis kirjutas arst meile välja antibiootikume, sest veri näitas, et on ninaneelupõletik, just sellest pikaajalisest nohust, mis pole ka otseselt nohu. Ja võib ka adenoid suurenenud olla, see võib ka takistada õhtuti hingamist.
Igaljuhul kui tegime antibiootikumide kuuri ära läks kõik enamvähem korda. Praegu juba 4-5 viimast ööd pole Humerit ega tite Otrivini kasutanud, päeval olen vahest nina loputanud küll et kolle kätte saada.
Siiski saime saatekirja spetsealisti juurde. Soovitan teile ka spetsealisti juurdes ära käia, sest mina ootasin liiga kaua selle nohuga ja tulemuseks oli ninaneelupõletik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tiktak, vot täpselt meil seesama.
eks pöördun arstile, kuigi olen juba pöördunud ja kogu aeg sama jutt, toaõhk niiskemaks, Humer ninna jne.

räägi palun täpsemalt, mis AB määrati? kas sul rp laps? mul on rp laps, kuidas talle AB-d anda? kas andsid kohe ka probiootikume otsa, mis kujul? adenoidi näeb röntgeniga, nii väiksele nagu ei tahaks seda veel teha, pealegi, kas nad hakkavad seda imikult eemaldama, hästi ei usu? mis spetsialisti juures käisid, kas Tallinnas, kelle juures? tänan info eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalanhoe on ikka ka ravimtaim ja just nohu vastu. Sulgjas kalanhoe on see \”õige\” ja nina määritakse lehest pigistatud mahlaga seestpoolt (vatitikuga nt) või tilgutada 3-5 tilka ninna miu koda päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh kõigile, kes kirjutasid.
meil siin asi päris hull, öösiti nina totaalselt kinni, suured pruunid kuivad koorikud ninas, nina löriseb hullusti, oeh, lapsest nii kahju, endast ka – oleme magamata kõik…ja suurem laps mul ka haigeke, küll on raske. arstil on käidud, ninakülv tehtud, vastus tuleb järgmisel nädalal. kuidas sinnani elatud saame, ei kujuta ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 11:09; 21.01 14:09; 21.01 14:41; 22.01 11:50; 22.01 19:21; 24.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud 7kuusel nina öösiti jubedalt kinni, ei saa hingata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.