Esileht Beebi ja mitmikud 8.5 kuune tütar

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 8.5 kuune tütar

Postitas:

Kuidas siis nende unefaasidega ja iseseisva uninumisega ikkagi on? Kas tõesti on ainus võimalus lapsel nutta lasta?

Laps uinus mul varem ainult tissi otsas. Nüüd olen hakanud ka teda süles kussutama, laps jääb magama, aga ma ei saa teda mingi nipiga voodisse ilma et ta ärkaks. Seega panen magama lapse voodisse, nutab, annan rinda, magab. Ja siis hakkab see 30-40 minutiliste unefaaside jama pihta.

Täna lasin lapsel viis minutit nutta. Rohkem mina vastu ei pidanud. Laps ei jorise, vaid nutab. Kui ma ta siis sülle võtsin, siis laps täiega nuuksus ja kiljus kurvalt nutta enne kui ma ta maha rahustada suutsin, ja siis jälle laps voodisse ja tiss suhu. Sellest ajast saati käin nüüd iga 30-40 minuti tagant tissi andmas.

Kas tõesti tuleb see ära oodata, et laps õpib ise magama jääma? Tahaks ju talle ka rahulikumat und. Jube kui ise ärkaks pidevalt ja oleks kellegi abi vaja, et suudaks uuesti magama jääda. Aga nutta laskmine ei saa ju see ainus lahendus olla?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 23:53; 24.01 08:26; 24.01 10:17; 24.01 12:39;
To report this post you need to login first.

Ärge minge nende unefasidega lolliks…

Tegelikult rinna andmine tehnikana, mis aitab lapsel und ätkata, on tiesti OK ja selles ei ole midagi paha. Näiteks ise kasutasin varianti, et laps magas suurel voodil ja ma andsin talle rinda suht esimese piksu peale… vabalt magas 3 tundi ja puhkas ennast nii ka välja. See ei olnud mulle raske.
Paljud lapsed teevad ka väljas vankris pika lõunaune- ja kui ülejäänud uned n 30-40 min, on see täiesti OK ja laps puhkab välja..

Kui väga tahad midagi teha, loe Pantley \”Nututa uni\”. Aga ära tee midagi sellepärast, et kõik perekool.ee-s teevad. Imetamine lõpeb ükskord niikuinii ja mida suuremon laps, seda lihtsam on juurutada uusi unerituaale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on iga olukord individuaalne ja lapsed erinevad, aga tunnistan, et mina tegin selle vea, et lasin oma esimesel lapsel rinna otsas uinuda ja iga piiksu peale andsin tissi. Tulemuseks on 3 aastane, kel siiani on magamisega raskusi – ei tee enam aasta aega päevaund (sest ilmselgelt ta ei oska rahulikult voodis lamada ja und oodata), õhtune magamajäämine võtab enamasti tunnike aega nign ka siis on öösiti mitmeid kordi vaja teda rahustamas käia.

Teine laps on nüüdseks aastane ja magab kordi paremini kui ta vanem vend. Jah, talle sai unekool tehtud ja nutta lastud – uned saime korda esimese ööga ning seda nuttu polnudki nii palju. Laps on õnnelik ja rõõmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinna sõltuvus ongi põhjus miks ta ei maga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ta magama ei õpi,teda tuleb õpetada.Kui jääb rinnaga magama siis ju ilmselge,et tissi sõltuvus ja muud moodi ta magamist ette näha ei oska kui tiss suus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 07:42; 24.01 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud ma nüüd siin targemaks. Annan lapsele rinda, ok, tema magab ja siis ärkab paanikas, et kus tiss on. See ei ole ju ok.

No kujutad ette, et lähed magama ja ärkad ilma padja ja tekita ja neid ei ole kuskil. Jube onju? Ma kujutan ette, et minu laps tunneb end sama moodi.

Aga kas see iseseisvalt magama õpetamine on alati nutmisega seotud? Nututa uni ei ole mind aidanud, sest minu laps nutab otsekohe kui ma ta voodisse panen. Eks ma loen seda raamatut nüüd uuesti, aga kuidagi kurb on kui ta nii kurvalt nutab ja nuuksub, olenemata sellest mida ma teen.

Kuidas teie siis sellest tissiga magamajäämisest lahti saite? Võõrutada ma teda veel ei taha. Või on need asjad 100% üksteisega seotud? Kui ja, siis ma lihtsalt teen kõike nagu siiani.

Kairit, ei lähe ma lolliks nende faasidega ja perekool ei ole minu piibel. Siit otsin kogemusi ja ise otsustan, kas need on midagi sellist mida ma ka kogeda tahan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 23:53; 24.01 08:26; 24.01 10:17; 24.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kirjutasid,et sul olemas Nututa une raamat.Olen seda kunagi huvipärast lugenud ja meelde on jäänud,et seal oli öise tissitamise lõpetamise kohta väga palju kirjas.Loe uuesti raamat läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 07:42; 24.01 09:13;
To report this post you need to login first.

Kui imetamisnõustajat uskuda siis öised söögikorrad on siiski viimased mida õnnestub ära harjutada. Minul kogemus kolme lapsega ja parim, mis olen suutnud välja mõelda on siiski lapsega ühes voodis magamine. Ei ole mina olnud stressis ja väsinud ja lapsed on suhteliselt rahulikult maganud. Esimesed kuud on nad alati hästi maganud oma voodis. Esimeseks toitmiseks olen enda juurde tõstnud. Umbes 3. elukuust ei ole nõus enam oma voodis uinuma. Mina ei ole nõus last tunde magama panema ja nututama. Seega käiku on läinud kaisus olemine. Hilisem oma voodisse harjutamine on läinud kenasti. Meil on kõige suurem võimalik voodi ja nüüd mingiks ajaks võtsime hoopis madratsi põrandale, panime voodi kokku, et laps maha ei kukuks kui unise peaga roomab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Triibukene kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil kahekuune. Õppis ise ära, et sööb kõhu kurguni täis, siis laseb tissi lahti ja hakkab minu kõrval uinuma. See võtab aega, seletab ja vahel joriseb päris pikalt, aga mina enam ei suhtle sel ajal temaga. Peaksin nüüd järgmise sammuna ta oma voodisse uinuma tõstma, aga öösel on vaja valusate puuksude ajal tihti lohutada ja magamegi kaisus.[/tsitaat]

Triibukene kallikene, ära nüüd pahanda, aga lapse uni muutub esimestel aastatel pidevalt. Meie plika magas esimesed neli kuud uskumatult hästi. Esimestel öödel juba 5-6 tundi jutti, küsisin arsti käest kas on ok, oli ok. Kodus siis kuni 8 tundi, paar korda isegi 9-10 tundi jutti ärkamata ning magama jäi ALATI ise. Mingil hetkel hakkas see ärkamine ja ema otsimine. Ja siis läks ainult rind rahustamiseks peale ja nüüd olengi siis hädas.

Aitäh vastajatele, loen siis uuesti raamatuid samal ajal kui laps tissi otsas on 🙂

Ilusat päeva!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 23:53; 24.01 08:26; 24.01 10:17; 24.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel võõrutasin öise söömise 10-kuuselt, päeval sai rinda kuni aastani. Ja just seepidine variant oli meile ideaalsne. võõrutamine oli ikkagi nutuga, kuigi laps oli mul enda kõrval, lohutasin teda nii luti kui ka pai, kallistamisega. Kolm ööd olid raskemad, edasi läks asi paremaks, nädala pärast magas juba ärkamata. Ka selle lapsega plaan võõrutada enne öine ja siis kuni aastani päeval rinda. Kuigi ei tea kuidas seekord õnnestub. Laps hetkel 7,5-kuune, võõrutamisele olen mõelnud, kuid ilmselt jätan selle kevadesse.
Kui ise oled valmis siis on võimalik ikkagi öine ennem lõpetada kui päevane. paku lapsele muudmoodi tuge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Triibukene kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil kahekuune. Õppis ise ära, et sööb kõhu kurguni täis, siis laseb tissi lahti ja hakkab minu kõrval uinuma. See võtab aega, seletab ja vahel joriseb päris pikalt, aga mina enam ei suhtle sel ajal temaga. Peaksin nüüd järgmise sammuna ta oma voodisse uinuma tõstma, aga öösel on vaja valusate puuksude ajal tihti lohutada ja magamegi kaisus.[/tsitaat]

Jah, 2-kuust ja 8,5-kuust võrrelda ikka ei saa. Laste uneharjumused muutuvad kogu aeg. Minu laps magas ka nagu nott kuni 3-kuuseks saamiseni (jäi ise oma voodis magama, ilma tissi või lutita), seejärel aga hakkas tõeline tsirkus magamajäämistega. Ärkab nagu teemaalgataja lapski u iga tunni tagant. Kusjuures pole vahet, kas on magama jäänud tissiga, lutiga või ilma abivahenditeta, ärkab ikka samamoodi tihti.

Teemaalgatajale: kui praegu jääb kussutades magama, siis võid hakata vaikselt kussutamist vähendama (iga kord kussutad natuke vähem, kuni on lihtsalt süles) ja samamoodi vähehaaval voodisse harjutada. See võib võtta kuid, aga võibolla sobib su lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No aga ära pane siis last voodisse, ma ju räägin.
Jäta laps enda kõrvale magama.
Kui hirmsasti tahad midagi harjutada, siis harjuta vaikselt seda, et võtad tal tissi suust, enne kui ta päris magama jääb. Sellisest vaiksest harjutamisest on \”Nututa une\” raamatus ka juttu.

Mulle tundub, et mõnele emale meeldib ise oma elu raskeks teha. Igasugused kussutamised ja vaeva nägemised jne. Väga tubli oled, laps juba 8,5-kuune, varsti on see aeg käes, kus imetamine lõpeb või kui soovid ka teisel eluaastal imetada, siis on juba palju lihtsam \”lõhkuda\” imetamise ja uinumise seos. On täiesti õige, et väga paljud lapsed ärkavad ikka öösiti tihti, seda kuni u. 1,5 a vanuseni. Selle vastu ei aita ka parim raamat. Lisaks on lapsi, kes ei uinu hästi ühelgi viisil ja kelle magamapanek võtab tunde (endal üks selline olnud, kellel oli kogu aeg hirm, et kui ta magama jääb, juhtub midagi huvitavat). Mina tunneksin väga siirast rõõmu lapsest, kes uinub tissi otsas ning naudiksin seda vabadust seoses lapse poolt aktsepteeritava uinumisvahendi olemasoluga. Elu on õpetanud sellest rõõmu tundma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kairit, ei tee ma endal elu raskeks. Arvasin, et teen elu lapsel lihtsamaks kui ta ise uinuda oskaks. 🙂

Aga eks ma tissitan edasi. Ausalt öeldes on see jumalast armas ja lahe kui laps nüüd viimasel kuul tissi avastab ja \”aaaaaaaaahhh\” teeb, enne kui ta sellele end peale viskab 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 23:53; 24.01 08:26; 24.01 10:17; 24.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud 8.5 kuune tütar

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.