Esileht Koolilaps 8.a lapse peavalu, iiveldus ja väike palavik- kestnud ca 2 kuud.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 8.a lapse peavalu, iiveldus ja väike palavik- kestnud ca 2 kuud.

Postitas:
Kägu

8.a lapse peavalu, iiveldus ja väike palavik- kestnud ca 2 kuud.

Mul on suur mure oma 8.a lapsega, nimelt on ta viimased kaks kuud kutnud ca paar-kolm korda nädalas peavalu ja iiveldust. Kuna ta on olnud neil hetkedel ka väga kahvatu ja haiglase moega, siis olen teda kraadinud ja alati on olnud tal väike ca 37,3-37,6 vahemikus palavik. Tavaliselt on see aset leidnud peale koolipäeva, kus laps on ka väsinud. Nendel päevadel on jäänud trennist koju ja maganud-pikutanud, ning lisaks üldiselt ei ole teda ka järgmine päev kooli saatnud. Enamikel juhtudel on asi möödunud nö selle ühe päevaga, kuid mõnikord on halb enesetunne ja palavik kestnud ka kaks päeva. Nüüd eelmisel nädalal aga kurtis laps kohe esmaspäeval peale kooli, et tal jälle süda paha ja tugev peavalu, kraadides oligi palavik 37,4 ja laps näost täitsa kaame. Seekord aga õhtu jooksul enesetunne halvenes, laps ei tahtnud midagi süüa ega juua ja oli vaid voodis. Järgmisel päeval oli ta ka terve päeva voodis, kuna esenetunne ei paranenud, endiselt oli süda paha ja väike palavik püsis ja kõikus 37,3-37,6 vahel.

Kui see asi algas, veebruaris, käisime perearsti juures, kes tegi mitmeid analüüse, välistamaks siis teatud haigusi, kuid midagi ei leitud. Nüüd eelmine nädal läksime kolmapäeval uuesti arsti juures, kes vangutas pead ja ütles, et laps on simulant, kuna veebruaris tehtud analüüsid olid ju korras ja lapsel ei ole midagi viga.

Mina olen aga mures, kuna laps näeb nüüd juba väga närb välja ja nüüd terve nädala jooksul ei ole lapse enesetunne oluliselt paranenud, tal on ikka pidev iiveldus, peavalu ja väike püsiv palavik. Lisaks on ta ka viimastel päevadel mitu korda oksendanud ja tal on pidevalt külmavärinad ja nö vappekülm (palavik on aga endiselt max 37,5- et sellest ei tohiks see vappekülm olla).

Eile kui laps oli mitu korda oksendanud, pöördusin emosse, kuid sealt aeti meid tagasi, et see pole nende rida ja võtku ma ühendust perearstiga. Kuid kui perearst ei aita- siis kuhu ma pöörduma peaksin?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid vitamiinitasemeid ei mõõdetud? Mu lapsele on taolistes olukordades soovitatud D-vitamiini ja foolhapet näiteks korralikult lisaks tarbida (tehti mingid analüüsid ka ja muud asjad olid jonksus, need kaks aga liiga madalal tasemel), koolistress ja kevadväsimus ilmselt, ta mul närb sööja ka, samuti selline, kes võib peavalu peale lõpuks oksendama hakata. Vahel olen andnud ibuprofeni ka, kui ikka pea valutab ja ta väga kahvatu on, sest kuskilt lugesin, et inimene ei pea valu kannatama, see on hullem, kui ravimite kõrvaltoimed, nii et tablakas sisse ja mõne aja pärast on juba inimese tunne tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis põletikunäit oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 10a laps on pidevalt olnud viimases otsas haige, et üle nädala käis vaid koolis. Selgus, et  kereanalüüsis on raua varud madalad ja d-vit ka olematu. Kas neid on muidu mõõdetud? vaata ise patsiendi portaalist üle lapse analüüside vastused. Praegu muidu liigub ringi peavalu ja iiveldusega, oksendamisega  viirus ka.

Võid küsida nõu 1220, et mida teha kui perearst ei aita ja emo saadab tagasi?  Tallinnas on lastehaigla? seal on omaette emo vist, sealt abi küsida?  1427-see kiirabi aeglane infotelefon, küsi sealt mida teha? Küsi aga igaltpoolt kust saab, kuni lõpuks keegi lapse üle vaatab.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka arsti juurde uuesti, kui vaja siis vaheta arsti. Ega nüüd on ju aprilli lõpp, mida see arst nendest veebruari analüüsidest praegu vaatab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Migreen? See küll palavikku ei tohiks tekitada, aga iiveldus ja peavalu on viisid esimesena mõtted migreenile. Ma pole küll kursis, kas nii noorelt juba avalduda võib.

Tegelikult sellist veidi üle 37 temperatuuri ei loetagi palavikuks, kuidas lapse kehatemperatuur normaalse enesetunde juures on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil lapsel hakkas eelmisel aastal koolis silmade eest virvendama, tekkis iiveldus ja peavalu. Palavikku ei olnud. Analüüsid olid korras. Pool aastat hiljem hakkas jälle pihta. Analüüsid olid jälle korras aga perearst kirjutas saatekirja neuroloogi juurde. Küsi perearstilt kindlasti saatekirja, sellest ei saa ju keelduda. Kurb lugeda, kui perearst ei toeta, iga ema tunneb ju ise oma südames, kui lapsel ei ole kõik hästi, oma sisetunnet peab usaldama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile kui laps oli mitu korda oksendanud, pöördusin emosse, kuid sealt aeti meid tagasi, et see pole nende rida ja võtku ma ühendust perearstiga. Kuid kui perearst ei aita- siis kuhu ma pöörduma peaksin?

Mina soovitan kohe uuesti pöörduda perearsti poole. Mul on ka 8a tütar, kellel tihti mingid hädad. Küll mitte samasugused, aga on igale asjale väga tundlik. Nüüd saadki öelda, et eile oksendas mitu korda. 8a ei oksenda ju niisama. Las uurivad veel.

Muidu ütleksin, et me saime just samade tunnustega PCR-testiga gripi diagnoosi, aga siis see ei kestaks ju veebruarist alates, see gripp. Peab ikka muud olema.

Kas teil mõnda eriarsti pole, kelle juures mingil põhjusel käite? Vahest aitab mõnele teisele arstile probleemi kurtmisest.

Viimane variant, mida mina isiklikult pole kunagi kasutanud oma mitme lapsega, aga praegu TA olukorras oleks õlekõrreks, et minna kuhugi tasulise lastearsti vastuvõtule. Ma ei tea, ma läheks murest hulluks, kui mu laps oksendab mitu korda ja arst ütleb, et ta on simulant.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas psüühika ei või probleemiks olla? Kas koolis läheb hästi, sõpru on, ei kiusata? Iiveldus ja oksendamine võivad küll kaasneda murega kui tõesti mingit füüsilist põhjust ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps 8.a lapse peavalu, iiveldus ja väike palavik- kestnud ca 2 kuud.